Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

svoba
11. únor 2011

@fori - to je zajímavý. je to opravdu velmi podrobný. zkusim přemluvit manžela, aby šel se mnou. má toho hodně v práci. vidíš, já zrovna přišla domu a tak hezky si zase poplakala.

fori
11. únor 2011

@svoba tak neplakej, no já teda po přečtení výsledků taky bračela, celá jsem zflekatěla, jako na obličeji a na krku a asi mi taky trochu vylítla teplota. mám to vždy když se trochu rozruším. Neváhej a jdi tam, já jsem za to fakt ráda. Docela jí věřím, dala mi takovou novou naději a tobě jí dá určitě taky. kdybych sem nešla a zůstala v podolí tak tohle mi nikdy nezjistí. A sama psala, že ke kortikoidům se asi vrátíme ale později. Jinak budem nadále používat kondom. tím nic nezkazíme.

sipkova1
11. únor 2011

@fori Čte se to zajímavě, ale moc nerozumím, co to znamená. Jsi teda teď bez léčby? a nevíš jaký lék bys dostala, kdyby se diagnóza v březnu potvrdila? Je to těžký, na jednu stranu člověk si říká, že když je chyba v imunitě, tak neotěhotní nebo otěhotní a potratí, na druhou stranu když čeká na vyléčení imunity, tak zase ztrácí čas 😒

fori
11. únor 2011

@sipkova1 ted jsem bez léčby, musí odeznít v těle ten prednison, protože ty výsledky můžou být po něm zkreslené. takže v březnu jdu znova na krev. jelikož moje sestra má systémový lupus(autoimun. onemocnění )tak doktorka mi ve zpráve napsala že nelze vyloučit antifosfolipidový syndrom - porucha srážlivosti krve( to jsou ty protilátky proti annexinu V, což jsem psala v min.příspěvku.) Pokud by se potvrdilo, že mám ten antifosfolipidivý syndrom tak si budu muset píchat ty injekce, ale jaký to nevím, to mi nenapsala. Jinak mi nevadí počkat, hlavně že mi někdo udělal pořádný testy a ted vím na čem sem, klidně na IUI nebo IVF půjdu až mi to prostě doktorka doporučí. Snad jsem to napsala aspon trochu srozumitelně.

amadores
11. únor 2011

@fori
@svoba kdyby ten odběr vajíček byl v pohodě a nenáročnej, tak by jen tak tu narkózu nedávali.Přeci jenom je každá narkóza riziková a určitě neprospívá organismu.I sestra nám říkala, že tam vždy s holkama, co jdou na odběr jen s oblbovačkou trpěj.A to většinou maj 1-3 vajíčka, neumím si to představit u 15 vajec, kdy to odsávají jedno po druhém.
😝
My teď na všechny doktory do podzimu kašlem, už mi to nebaví pořád někde lítat.Lítám po doktorech 3 roky a už toho mám dost.

amadores
11. únor 2011

@fori mě zase našli Leidenskou mutaci a dovyšetřovali i jiné mutace a taky jsem si při IVF píchala denně miniheparin, Clexan.

svoba
11. únor 2011

@fori - já taky brečela tak, že mám ještě ted nateklý oči. jenže já jsem zvyklá. v práci se musim usmívat a pak přijdu domů a hodinu bulim jak malá. bolí mě z toho hlava jak střep. nejhorší je, že s tim člověk nic nenadělá. jsou prostě věci, který vůlí ani snahou neovlivníš ☹ v březnu si to asi obě zopáknem. bude dobře!

svoba
11. únor 2011

@fori - ještě jsem zapomněla dodat, že i s toxoplazmozou se dá otěhotnět a donosit v pořádku. mám kamarádku, která má zdravýho kluka. a má toxoplazmozu. byla tedy v rizikovym (přišli jí na to během těhu), snažili se taky rok, ale povedlo se. tak se neboj!

svoba
11. únor 2011

@sipkova1 - souhlasim s tebou. problémy s imunitou jsou blbý. hlavně to čekání. čekáš na objednání, pak na výsledky, pak stejně většinou doporučí styk s kondomem. takovýho času - ovulací, který snažilka počítá a upíná se ke každému měsíci ... známe ☹

svoba
11. únor 2011

@svoba - ještě mi řekni, jak dlouho bereš prednison?

fori
11. únor 2011

@svoba to víš že bude dobře, fakt se tím pořád netrap, uvidíš co ti řekne tato doktorka, já nevím proč ale hodně jí věřím, no snad nebudu sklamaná

fori
11. únor 2011

@svoba jo tohle v je v pohodě, toho se nebojím. a Bůh ví kdy jsem jí měla já??

fori
11. únor 2011

@svoba no já ho beru od 04/2010 - 5 mg/den a poslední měsíc 2,5mg/den a ode dneška vysazuji.

svoba
11. únor 2011

@amadores - chápu to dobře, že v ostatních CARech dávaj plnou (byt krátkou) narkozu a v Podolí jen místní umrtvení a přesto to hrozně bolí? každá narkoza je risk, to je jasný. nikdy nevíš. já si ale vždy říkám. když taková narkomanka Katka fetuje x let a to tělo jí jakžtakž stále funguje na to, aby počala a donosila "zdravý" dítě, tak ksakru tělo něco zvládne, ne?

ladus77
11. únor 2011

@fori jsem rada ze dr. Malickova nezklamala! Verim, ze ti pomuze. 🙂

svoba
11. únor 2011

@fori - píšu to taky proto, že máme dvě kočky z ulice. od kotat. máma taky. talže mě to taky hrozí. ale for je, že ta kamarádka,co jí má, nikdy neměla kočku. májí psa. život je plnej paradoxů.
aha, já beru ted čtvrtý měsíc. taky jí budu věřit. prosím tě, čekalas tam dlouho? já kvůli manželovi.

amadores
11. únor 2011

@svoba nevím, jestli je to běžné v Podolí, ale v tomto týdnu jsem to četla od dvou holek, co byly na ET a obě bez narkózy.
Jasně, každá narkóza, i ta krátkobobá, co třeba dávaj, tak člověka rozhodně poškodí,ale třeba pro mě je tohle přijatelnější varianta, než zažít něco podobného zaživa, co jsem zažila při HSG na průchodnost vejcovodů, což byla jedna z nejhorších mých životních bolestí.

sipkova1
11. únor 2011

@fori Aha, děkuji za vysvětlení. Tak snad Ti to čekání rychle uteče a vyplatí se Ti, že si počkáš na pořádný proklepnutí 🙂 . Já mám autoimunitní zánět štítný žlázy a tak to asi tak nějak všechno souvisí se vším, když je něco v tý imunitě špatně na jednom místě, tak se to nějak projeví na jiném místě. Teda aspoň si to tak laicky představuju.

svoba
11. únor 2011

@amadores - narkozy bych se hodně bála, když je člověk nemocný se srdcem, tlakem, atd. nebo po opakovaných nakrkozach - jako Natalka-ta malá popálená cikánka. asi bude trochu mentalne opožděná z těch častých operací. to je hrozný. na druhou stranu, já šla pod narkozu (revize) nevyspala, nenajedená (dva dny), nenapitá, vynervovaná, ani krev mi nemohli nabrat, ani kanylu zavest ... no, a probudila jsem se.

svoba
11. únor 2011

@sipkova1 - a to ti zjistili npři vyšetření štítný žlázy? nebo Madar v Podolí? hormony jsou svině. pardon za ten výraz.

sipkova1
11. únor 2011

@svoba To už jsem věděla z dřívějška, ještě než jsme se začali snažit

fori
11. únor 2011

@svoba ale tu toxoplazmozu nemusíš chytit jenom od koček. může to být i z hlíny, jestli máš zahradu nebo z jídla, od mouchy nebo ze špatně uvařeného masa, jukni na net, píšou o tom fakt hodně. My byli objednány na 9,00 a přesně v 9,00 nás vzala. nečekali jsme ani o minutu dýl.

svoba
11. únor 2011

@fori - fakt? já myslela, že jen z kotat od 5 do 10měsíců, tušim. to je zajímavý. já se bez tak nechávala testovat a nemám ji. mrknu na to 🙂

fori
11. únor 2011

@svoba neboj, Malíčková ti to stejně znova udělá. Držím ti palce.

fori
11. únor 2011

@ladus77 Fakt dík za tip, jsem ráda že jsem k ní šla.

svoba
11. únor 2011

@fori - dík! ze všech těch starostí už bláznim. bolí mě podbřišek a já hned doufám. ač nemá manžel žádný spermie. prostě magor. dám vědět.

fori
11. únor 2011

@svoba jak nemá spermie?? takže u vás je jedine možnost dárce??

svoba
11. únor 2011

@fori - aha. já myslela, že jsem to sem psala. manžel měl vždy špatné spermiogramy. ale ten poslední (před měsícem) dopadl katastrofálně. při tom to je mladej zdravej chlap. nechápu. nemá žádný pohyblivý, a i ty nepohyblivý jsou v min. množství. prostě průser! řekli nám, at zaponem na vlastní dítě. jen dárce. nebo zkusit operaci - tese - odběr z nadvarlete v celkový narkoze.

fori
11. únor 2011

@svoba aha, ale dočetla jsem se že jsi v loni tehu byla a normálně se vám to povedlo. A ty jsi nikdy nepodstoupila IVF?? Proč??

svoba
11. únor 2011

@fori - jojo. byla jsem těhu přirozeně. a to i v tý době neměl manžel nejlepší spermio. asi zázrak. no, na IVF nějak nebyl čas. rok jsme se snažili, pak to řešili, já otěhotněla, potratila, čekala, další testy, pár měsíců snažení, lázně, pak prednison. furt v jednom kole. a ted IVF nedoporučujou. nejde to. nejdřív v létě s dárcem nebo ta operace ... ☹ nebo zázrak 😎