Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

sipkova1
3. bře 2011

@fori přirozeně s ovulací problém nemám. Dávali mi jen Pregnyl na uvolnění folikulu a pak 14 dní Utrogestan.

fori
3. bře 2011

@sipkova1 aha, no mě to čeká asi v červnu, tak se ptám, taky nemám problémy s ovulací. já chodím do ISCARU. no jsem na to zvědavá. kolik dní dopředu ti řeknou že ti to IUI udělají?? je to aspon 2 dny?? my totiž nevíme jak tak na rychlo se máme uvolnit z práce, přítel děla na šichty, a musí si vše nahlašovat dlouho dopředu. chjooo, já tak tohle nerada řeším.

adriadri
3. bře 2011

@sipkova1 Nikde se neléčím. Chodím jen ke svému gynekologovi, který mi IUI dělal v ordinaci cca 6měsíců po sobě. Brala jsem jen Utrogestan-nevím přesně jak se to píše. S prvním manželem jsem se léčila v Brně Repromeda.
Nejprve musím jit ke gynekologovi, protože mi musí udělat vyšetření na záněty a ty případně přeléčit, poté můžu brát ten Prednison.
Zatím o žádném centru neuvažuji, až po přeléčení a zhruba 3-6měsících snažení. Ale během té doby bych asi zašla k té paní Dr. Malíčkové.
Umělého se straním jak jen to jde. V práci o tom nevědí a chci aby to tak zatím zůstalo. Pokud bych už musela jít na umělé, budu nucena jim o tom všem říct.

lola22
3. bře 2011

@fori Ja mela taky 3 IUI za sebou, ale nicim jsem nestimulovala, protoze ovuluju dobre. Kdyz stimulujes, mozna je to jiny. Ja nechodim do zadnyho CARu, mam vybornou gynekolozku, co ve sve ordinaci dela snad vsechno krome IVF.
@adriadri Tak to je hodne dlouha doba. Ja si taky myslela, ze kdyz bude imunita v poradku, ze to hned pujde. Je ale tolik faktoru, co ani medicina jeste nevi, ze holt nemas zadnou jistotu. Zkousim kde co, rovnam si kostrc, pater, chodim i k jednomu leciteli. Ale jestli se nekdy dockam, to fakt nevim. Kazdopadne je opravdu hodne holek, co po preleceni imunity brzy otehotnely, tak ver, ze to bude i tvuj pripad🙂. Jinak jak popisujes svyho gyndare, skoro bych na tvym miste uvazovala o zmene, protoze, kdyz mas za sebou, to co mas, mel by ti sam nabidnout vysetreni na imunologii.

sipkova1
3. bře 2011

@fori no jo, je to tak, že se všechno kolem musí přizpůsobit Tvýmu cyklu 😉 . V „našem“ CARu to probíhá takhle: někdy kolem 12. DC jdeš na UTZ a podle toho, jak máš velký folikul, tak Ti naplánují IUI, většinou tak za 2-4 dny. Řeknou Ti, kdy si máš píchnout Pregnyl a pak do 36 hodin musí proběhnout IUI. A pak od IUI do testování zavádíš Utrogestan.

sipkova1
3. bře 2011

@lola22 jo, slyšela jsem, že IUI dělaj i někteří gynekologové v ordinaci. A Ty máš za sebou 1 IVF?

lola22
3. bře 2011

@adriadri Ja to taky v praci az na jednu kolegyni nerikam, a ani kdybych se nekdy rozhodla jit na IVF, tak to nereknu. Reknu, ze jdu na par dni na nejaky gyn. zakrok a myslim, ze kdyz vic nereknu, nikdo se me nebude vyptavat.Co je komu do toho.

lola22
3. bře 2011

@sipkova1 Nene uz 3:(

adriadri
3. bře 2011

IUI mi právě dělal můj gynekolog přímo v ordinaci, ale jen jednou. Většinou jsem si nechala píchnout ten Pregnyl a pak od 24-36hod jsme museli mít styk.
O změně budu uvažovat, jak se k tomu všemu postaví v to pondělí. Problém mám s pojišťovnou, která v Praze nějak moc nefičí. Jsem z Moravy-náplava do Prahy. Změnit pojšťovnu jsem zkoušla 3x, vždy v Praze měli nějaký problém, tak jsem zůstala u své. A spousta doktorů nemá s touto pojšťovnou smlouvu. Hold taky další problém.

lola22
3. bře 2011

@fori Ono se to da taky resit tak, ze pritel se nedostavi, jen nejak dorucite spermie, cca ale do pul hodiny.

lola22
3. bře 2011

@sipkova1 Ne ja to spletela, zadny IVF za sebou nemam, mam 3 IUI.

adriadri
3. bře 2011

@lola22 To není tak jednoduché v práci říct, že mám nějaký zdravotní problém. Dělám ve firmě, která má ke zdravotnictví hodně blízko a kdokoliv má nějaký zdrav. problém, tak se posílá přes známé tam a tam. Takže když jsem říkala, že mám zánět močáku a musím na urlogii, tak říkali, že pokud to nebude ok v nejbližší době, seženou mi lepšího doktora.... Moc je tady tahat za nos nemůžu. ☹

adriadri
3. bře 2011

@fori Ano, já spermie vezla v podprsence 🙂 Stačí prý do hodiny provést zavedení. Nutné - neustále udržovat teplotu těla.

lola22
3. bře 2011

@adriadri Hm, tak to mas obtiznejsi. Ja to uz resila kdyz jsem mela jit do nemocnice na laparokopii, co rict, a rekla jsem ze mam nejaky gyn. problemy, nevim co si moje sefova myslela, ale vic to neresila.

adriadri
3. bře 2011

@lola22 Já si na laparoskopii vzala pul dne ve čtvrtek a v pátek volno. Jako že jedu za rodiči na Moravu. V ten čtvrtek v 13hod jsem měla přijít do nemocnice-odvezl mě tam švagr, v pátek v 9 operace a v sobotu jsem šla domu. V pondělí jsem šla do práce, jako že nic. Sice mi nebylo nejlíp, ale co už....

lola22
3. bře 2011

@adriadri To fakt nechapu, jak si to zvladla, ale, vim, ze vic holek jde po ni brzy do prace. Ja byla doma snad 10 dni, nejsem tak drsna 😉

adriadri
3. bře 2011

@lola22 Pustili mě dřív, protože neměli volná lůžka. Pokud budu mít odvoz domů,tak mě pustí ihned. Manžel přijel a já pak doma jen ležela. Pondělí a úterý bylo docela těžké, chodit rovně, nesedat až příliš opatrně a schovávat stehy, které trčely přes tričko ven. 🙂 Mám to za sebou a teď se spíše už jen směju.

svoba
3. bře 2011

@fori - takže se budete snažit? 🙂 chce se to snažit od konce menses do začátku další 😝

janasmek
3. bře 2011

Ahoj holky, nebyla jste některá tento týden v kontaktu s dr. Malíčkovou? Já jí psala už v pondělí a dnes znova ohledeně výsledků, dokonce jsem jí dnes celé dopolčo volala a nic. Už je to 15.den od její návštěvy, tak to už výsledky musí být, jsem napnutá jak struna, to čekání je děs 😢

lurecie
3. bře 2011

@janasmek - Ahoj, já si tento týden s paní dr. Malíčkovou psala a má nemocné dítě a tento týden nebude vůbec. Snad příští týden ....

verru
3. bře 2011

@janasmek Ahoj, byla jsem u Malíčkové v pondělíl a v pohodě.
@adriadri Já teda neberu Prednison, ale Medrol (asi v tom není moc velký rozdíl), ale Dr. Malíčková mi řekla, že se snažíme o mimnko, tak ať na kondom zapomeneme. Že už je tenhle mýtus překonaný - prý to pomůže jen u 5% pacientek! Ale je to asi na každém...

vanule
3. bře 2011

hezký večer, mám dotázek. v Podolí na podzim zjištěna mírně zvýšená buněčná imunita, takže nasazen Prednison (od prosince dlabu) a kondom sex. V lednu 1IUI bohužel nedopadlo. Tento cyklus jsem bohužel nestimulovala museli jsme to odložit, ale přesto nám to nedalo a chci se zeptat, co když obejdu dr a zkusíme to sami doma???

fori
3. bře 2011

@verru jj, to nám řekla také.....

fori
3. bře 2011

@vanule tak to fakt nevííím, zkus jíst ten prednison a zkoušejte to doma sami. třeba se vám to podaří.... to je těžký takto to posuzovat. přeju hodně štestí

fori
3. bře 2011

@svoba ne to určitě ne, kor když mi to dr. Malíčková zakázala, jen chci vědět jestli mám ovulaci tak, jak to počítám, a proto si zkusím udělat ty testy. nemáte s tím tady někdo zkušenosti?? někde jsem četla, že si je máš dělat tak 3 dny po sobě. oni taky nejsou 2x levný.....já budu mít kontrolní testy na konci března, tak uvidíme jak to vyjde. do tý doby - kondom.

pepek007
3. bře 2011

Ahojky holky nepatřím sem ale jen jsem viděla příspěvek a nedalo mi to sem nenapsat 😉 měla jsem ten samý probléms BI a v Podolí nám naordinovali sex s kondomem a Prednison takže jsme to 3 měsíce dodržovali a pak jeli na kiontrolu Dr nám řekla, že to neni ješte úplně ok a že další 3 měsíce a pak zase kontrolaa žádný IVF ani sex bez kondomu ale v té době jsme zvažovali IVF - měla jsem díky BI 2x biochemiciké těhu 😒 ale i přes jejich zákaz jsme se rozhodli pro IVF a to právě kvůli té BI což u nás byl jedinej problém a vyšlo nám díky bohu hnedka první IVF 😉 nevím jak by to dopadlo přirozeně snažit se zda stejně zase biochem těhu ale rozhodli jsme to risknout a nečekat další 3 měsíce 😉 znám nejen odtud holky co se jim zadařilo přirozeně i přes zákaz Podolí ale i ty co stále sexují s kondomem a čekají a ani ivf nepomáhá 😒 takže je to asi hodně individuální 😉

fori
4. bře 2011

Já si myslím, že pokud se BI zlepší po braní prednisonu, a tehu se stále nedaří, nebo se podaří a vy potratíte, bude problém ještě jinde. A vím se svojí zkušenosti, že dr.Malíčková mi dělala daleko podrobnější vyšetření než v Podolí, a tím zjistlila, že u mě má podezření na tu špatnou srážlivost krve - jak to že na to v Podolí nepřišli???!!!!!! a dále poslední kontrola v Podolí 19.1. byla BI naprosto v pořádku - povoleno snažení. 2.2. to je cca za 14 dní testy u Malíčkový prokázaly že BI není zase tak v pořádku. Proč každému vyšlo něco jiného??? Já si také myslím, že u každého to je individuální. taky přemýšlím, jestli se máme snažit, a nebo počkat zase na další výsledky.chjoooo 🙂 🙂

lola22
4. bře 2011

@vanule Ahoj, a jak to z se uz snazite, vzdyt pocatecni preleceni v Podoli trva 3 mesice?

@fori No ovu testy si delas i treba nekolik dni za sebou, je tam podrobny navod a vubec to neni levne, obzvlast kdyz je pouzivas kazdy mesic:(

adriadri
4. bře 2011

@fori Já žádnou zkušenost s OVU testy nemám, ale je tu možnost si zajít přímo k lékaři-gyndu a ten ti řekne, kdy máš ovulaci. Budeš tam ale možná muset jít 2-4x. Bude ti měřit velikost folikulu. Ten při určité velikosti praskne a vajčko je pak připraveno na oplodnění. Mě tak gynekolog sledoval cca tech 6mesícu. Proto vím, že OVU bych měla být cca 17-19. Ale přesně to taky nevím-pochybuju totiž, ze ji mám každý měsíc přesně ve stejný den.
@verru To mě překvapilo, vykašlat se na kondom styk. Myslím, že není problém ty 3 měsíce vydržet a po výsledcích se uvidí. Počítám, že bych pak zašla za tou paní Dr. Malíčkovou. Jste tam stejně skoro všechny a jste spokojené. 🙂 Už jen že se u ní dělají podrobnější testy-jak psala fori...

adriadri
4. bře 2011

@fori Posílám ti odkaz na ty OVU testy, je to tam celkem pěkně a podrobně popsáno 🙂 http://www.ovulacni-test.cz/