Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

sylvia21
2. bře 2009

AHoj kocky- tak dnes som po dalsej kontrole, zatial doki krutila nosom na utv, tak uvidime , co bude dalej . zvysila mi davky gonalu, tak pokracujeme.

rikuska21
2. bře 2009

Ahojte ,nechcem vas nijako plasit alebo nieco podobne, len dalsia skusenost alebo nazor a
neda mi aby som vam nepovedala, ze dnes som boal za gynekologom, porodnikom, a teda dost bol proti prednisonu.Ze to moze mat velmi nnegativny vplyv na dieta. Tak som sa rozhodla a nebudem ho brat aj ked mi to v prahe doporucili. Je to zvlastne ale davala som velke nadeje, ze co mi v tej prahe zistia a ked zistili tak sa stym nestotoznujem.Okrem toho v ferticentre je tiez doki proti prednisonu. Tak len tolko ,.Drzoím vam velmi palceky a majte sa krasne
Inak mi bolo tiez vysvetlene, ze po vysadeni prednisonu sa ta BI vrati, ono to funguje len vtedy ked sa ten prednison berie. A staci len jedna spermijka z ix aby sa predrala,.Tak neviem je tolko roznych nazorov a je len na nas co stym urobime..Pekny vecer

sylvia21
2. bře 2009

rikuska - mas pravdu, prednison len protilatky utlmi na urcitu dobu, aby sa mohlo embryo v pohode usadit. To , ze do seba tlacime lieky je hold zle. Ale neviem, co uz je lepsie. Prirodzene sa da len zazrakom, s liekmi sa nevieme ci da , a ked sa da, tak s obrovskymi rizikami. No v kazdom pripade sa poriadne nadrieme, kym to mimco mat budeme 🙂

lucule
3. bře 2009

ahoj ismail, ja jsem mela hodnoty 43% spermie manzelovy, 45% spermie smes. Ja jsem tehotna nikdy nebyla, ale mela jsem asi 2x pozitivni teh. test, ale o dva dny pozdeji jsem to vzdycky dostala, tak nevim zda to s tim melo souvislost.... A ty jsi mela jake hodnoty??

lucule
3. bře 2009

Rikuska a co jineho se tedy doporučuje?

sylvia21
3. bře 2009

Lucule, Rikuska - ak by bolo nieco na prirodnej baze, co by pomohlo, to by bolo super. Ak by boli nejake ine typy, dajte vediet 😉

ismail
3. bře 2009

lucule, ja mam na spermie partnera 55%,na smes cizich 53%. Urcite to s tim ma souvislost, ja mam vysledky o fous lepsi a tehotna jsem byla, bohuzel jen do 8 tydne, nebot jsem mela zamlkly potrat.
Vim, ze prednison je svinstvo,alel na druhu stranu jsem presvedcena, ze komu byla zjistena pozitivni BI, tak proste bez toho sanci na donoseni mimi nema. Me bylo receno, ze v pripade, ze bych se nelecila, znovu o mimi prijdu a to nehodlam riskovat.
Samozrejme je na kazdem z nas, jakou cestu zvolime...

sylvia21
3. bře 2009

ismail - ja som sa presne takto isto rozhodovala. Ja som mala potrat v missed ab.v 9tt a jedno mimomaternicove, okrem genetiky sa u nas na tom urcite podpisala BI. Preto tiez nechcem riskovat bez prednisonu, lebo bez neho je mensia sanca mat dieta ako s nim. Clovek si asi vybera mensie zlo. Nic ine nam zatial nezostava.

ismail
3. bře 2009

sylvia- mrzi me, ze mas za sebou. Naprosto s tebou souhlasim, lepsi je prednison nez znovu prijit o miminko.

lucule
3. bře 2009

holky taky s vami souhlasim, ze jina lecba nez prednison neni nebo alespon jsem o ni nikde necetla. jenom me zajimalo co Rikusce jineho doporucili....

Berete jeste k prednisonu wobenzym?? Nekde v diskuzi jsem cetla, ze urychluje lecbu...

Ismail a sylvia protilatky proti trofoblastu nemate, kdyz jsite byla tehotne??

Ismail to uz se mas ze jdes na kontrolu pristi tyden 🙂 Uz abych sla taky 😉

marki.la
autor
3. bře 2009

Ismail, závidím Ti tu kontrolu.....už brzy můžete snažilkovat 🙂......
Lucule, já jsem 3x potratila a měla jsem protilátky jak vůči trofoblastu tak spermiím.....hodnoty podobné jako ismai.....

a k tomu co psala Rikuska, každý doktor jiný názor, ale já bych po těch potratech už raději neriskovala, a věřím už jedině v něj že pomůže....tak uvidíme. Mudr. Madar mi tvrdil, že dokonce ani na imunitní systém jako takový ten prednison v naší dávce 5mg nemá vliv, že se tam opravdu jedná jen o buňky.....takže prý nám to nijak organizmus nerozhází, i má mudr. mi to tvrdila 😉

marki.la
autor
3. bře 2009

stručně řečeno : " NECHŤ NÁM POMŮŽE", abychom už měli klid a pohodičku....a ne takové stresy..... 😀

ismail
3. bře 2009

holky, myslim, ze jina lecba neni, kazdopadne i me zajima co rikusce doporucili.
Ja mela trofoblast tesne nad normou, norma je 70% a ja mela hodnoty 75%.
No doufam, ze se brzy budeme moct snazit, snad nam 10 tydnu s prednisonem bude stacit 😒

lucule
3. bře 2009

marki.la tak to mas taky drsny 3x potratit ☹

stresy jsem predtim mela taky, ale abych pravdu řekla, tak mě už trosku uklidnilo jenom to, že jsme konečně zjistili, kde je problem. Ted už je aspon co lecit 😀
Holky verim tomu ze v lete už budeme vsechny tehotne 😎 😎

sylvia21
3. bře 2009

Lucule, sice som bola tehotna, ale neuspesne a velmi kratko a moze to byt sposobene i protilatkami proti trofoblastu, ktore mam tiez, aj voci spermiam i trofoblastu. Tazko povedat , ci u nas zohravalo zle spojenie vajicka so spermiou, alebo protilatky proti trofoblastu alebo genetika, mozno nieco ine, o com nevieme.

Wobenzym neberiem, ale v Brne ho davaju vsetkym pacientkam.

marki.la
autor
3. bře 2009

já k tomu beru glukany, které taky podporuji imunitu....

lucule
3. bře 2009

o glukanech jsem ještě neslyšela. To mas taky doporučeny od dr. Madara?

lucule
3. bře 2009

ted jsem si o glukanech neco cetla a vypada to zajimave a navic vychazeji o dost levneji nez wobenzym 😉

marki.la
autor
3. bře 2009

ne od Madara, Mudr. moc neslyší na alternativní medicínu....mám to přes.www.glukany.info, snažím se tím zbavit se chronického únavového sydromu, který mi nastal po prodělané borelioze, chlamydioze a toxoplazmoze 😀

poleva
3. bře 2009

ahojte je tu nejaka kocka ktora nemala dobre vysledky z protilatok proti fosfolipidom ? bola som u bobaka v kosiciach
poslali ma s vysledkami za hematologickou a aj ta mi spravila asi 10 odberov

lucule
3. bře 2009

marki je nemoc kterou jsi neprodelala? 😎 😎

poleva snad se ti nekdo ozve, ja o tom bohuzel nevim vubec nic ☹

marki.la
autor
3. bře 2009

lucule, je to mazec no, byla jsem celý život zdravá, pak jsme jeli do Egypta, před tím mi dr. dala tetanovku, tím mi oslabila imunitní systém a já pochytala v africe co se dalo. Pak jsem byla úplně marná, točáky, bolesti celého těla, ještě dnes nejsem ok a od té doby jsem také 3x potratila, hnus, připadám si jako hypochondr, ale
nemohu za to.... 😒

lucule
3. bře 2009

marki no ja jsem si rikala jak jsi ty nemoci mohla vsechny chytnout. ale to by me teda nenapadlo, ze se tetanovkou takhle oslabi imunita. to je drsny... hlavne ale ze uz to ted mas lepsi!! 😉

sylvia21
3. bře 2009

marki idem si hned poprecitat tie glukany, tiez je to pre mna nove 😉 Dik 😉
Lucule - 😉
Poleva - o fosfolipidych tiez neviem 😒 Takze ti nemozem pomoct 😒

sylvia21
3. bře 2009

Jeden deň bola moja mama vonku a na starosti ma mal otec.
Mala som približne dva a pol roka. Niekto mi daroval detskú s ú pravu na č aj
a bola to moja oblubena hračka .

Otec sedel v obýva č ke a pozeral ve č erne správy keď som mu priniesla
mal ú š áločku " č aju" , v ktorej bola iba voda.
Po niekoľkých šáločkách č aju a pochval á ch. aký
vynikajúci a chutn ý č aj je, sa moja mama vratila domov.

Otec ju nechal v obýva č ke aby sa pozerala ako mu prinesiem š álku č aju,
pretože to bola predsa tak roztomil á sc é na. Mama č akala a po chv í ľke som
pri š la k otcovi so š álkou č aju a mama sa pozerala ako ju otec pije.

Potom povedala, ako iba mama dokaze... 🙂

Napadlo ta niekedy, ž e jedin é miesto, kde mala mô ž e zobrať vodu, je
záchod?

rikuska21
3. bře 2009

To sa mi velmi paci sylvi, a vidis ocino to prezil.
Mate pravdu, zatial mi nic ine nepovedali co by mohlo pomahat,len mi vysvetlili, ze aj ked si tvosrim protilatky, tak tak z toho mnozstva spermii sa jedna pri tom iui alebo ivf uchyti bez ohladu na prednison alebo nie.
som laik a nerozumiem tomu , ale uvidim.
,mylsimsi ze tie hodnoty v percentach co ste tu uvadzali nie su tak zle, ze vraj zle su ak je rozdiel vasci ako 20%, ale to som sa len docitala.
tak vam neviem .drzim palecky

ismail
3. bře 2009

rikuska diky, skoda, ze ti nenavrhli jiny postup, protoze ja a spousta dalsich dalsi potrat riskovat nechceme. Me v Podoli rekli, ze bez predchizi lecby se nepodari ani IVF. Taky drzim palecky, at se brzy miminko zadari.
poleva, tak to bohuzel nevim

lucule
4. bře 2009

sylvia taki to je pekny 😎

rikuska me asi taky nic jineho nezbyva, nez se lecit prednisonem, protoze nam zatim krome BI nezjistili nic jineho-ja i manzel mame vsechny ostatni vysledky v poradku.
Tak doufam, ze se nam vsem zadari 😉

sylvia21
4. bře 2009

Ahoj kocky - dik, ze ste na mna mysleli 🙂 Pomohlo, foliky rastu. Zostavam na 300 jednotiek gonalu. V pondelok mali 7-8mm a teraz cca11 mm, co je dobre, dufam. Jeden vajecnik je zatial stale za maternicou, doki to vzdy okomentuje, ako keby bol stale nedostupny, co asi aj je, ale dufam, ze si robi nejake plany pristupu. Dost by ma sklamalo, keby sme tam nechali vajicka, ktore by nam mohli zarucit mozny uspech. Prednison mam teraz 2,5mg. Ale zarazilo ma, ked som si dnes v lekarni vyberala prednison, ze doki mi predpiala 0,5mg, ale predpokladam, ze sa pomylila.

lucule
4. bře 2009

sylvi tak jen tak dál 😎