Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

fori
10. bře 2011

@adriadri já myslela že Madar podílá výsledky jen poštou?? Ty myslíš že ti to řekne po telefonu??

adriadri
10. bře 2011

@fori Špatně jsem to napsala - já čekám na výsledky z těch zánětů od sveho gynekologa(psala jsem to minule)-v pondělí mají být hotové. Pote se můžu léčit tím prednisonem. Ale já psala Madarovi, co mám jako dělat, když mi můj gynekolog nechce napsat ten prednison a nechce mi dát ani doporučení na překontrolu imunolog.vyšetření. (minule mi ho taky nedal-byla jsem u toho obvodniho).

fori
10. bře 2011

@adriadri jo jasně, pamatuji jak jsi to psala, musím říct, že všechny příběhy holek co jsou tady se mi trochu pletou dohromady, takže pořád si něco dočítám dozadu, ale na tohle jsi pamatuji. no tak uvidíš. dej vědet. 🙂

adriadri
10. bře 2011

@fori Začínám být z toho nervozní. Přemýšlím, zda nepřejít přímo do nějakého centra: GEST, PRONATAL, GENNET. Ale bojím se, že tam mě budou hnát rovnou na IVF. Příjde mi to zatím celkem zbytečné. Fakt nevím, co teď.

fori
10. bře 2011

@adriadri já si myslím, že car tě jako léčit nebude, tam ti budou chtít vyzkoušet IUI nebo IVF. já být tebou poohlédla bych se po dobrém gynekologovi. Ty jsi z Prahy??

adriadri
10. bře 2011

@fori Jo jsem. Ale problem mam se svou zrd.pojistovnou. Mam RBP-a ta je popularni na Morave. Tady ne. Chtela jsem uz nekolikrat prejit treba na VZP, ale vzdy tam meli urednici nejaky problem (silena neochota, drzost atd), tak jsem se na to pak vykaslala. A s touto pojis. nemaji smlouvu vsichni lekari. Problem jsem mela jak s gynekologii, tak s obvodnim lekarem, zubnim....

fori
10. bře 2011

@adriadri aha, místo aby byli rádi, že chceš platit jím, tak jsou ještě drzí. chce to změnit pojištovnu a gynekologa.

katrin32
10. bře 2011

Ahoj holky, příští týden jdu k dr.Malíčkové, ale bohužel nemám doporučení od gynekologa, jelikož jsem ho už dostala do Podolí. Nevadí to ? Brala Vám při prvni konzultaci hned krev?

adriadri
10. bře 2011

@fori To je prave to- chtěla jsem uz nekolikrat prejit. Ale problem meli vzdy u VZP. V RBP to bylo vzdy v pohode. Ted ale menit pojistovnu bude na dlouho a ja bych rada uz lecbu zacala. Behem ni muzu prece kdykoliv pojistovnu zmenit. Takze nyni by stacilo, aby mi v podoli predepsali prednison a znovu u obvodniho doporuceni. Mohla bych zustat tam kde jsem a resit behem lecby jak gynekologa tak pojistovnu-i kdyz se obavam, ze doporuceni budu mit na starou pojistovnu-aby to vubec pak bylo platne.
Nejjednodussi by bylo prave nejake to centrum-v nich s pojistovnou problem neni, v nemocnicich take ne. Jen se obavam, ze tam z nas budou hned tahat prachy.

adriadri
10. bře 2011

@katrin32 Ahoj, můžu se zeptat, proč jsi se objednala k Malíčkové? Něco ti v Podolí nesedí?

verru
10. bře 2011

@katrin32 Já jsem doporučení měla, ale vůbec ho po mě nechtěla, myslím, že vadit to nebude. Jinak krev mi brala hned první návštěvu - resp. mě poslala s žádankou dolů do laboratoře. Ona toho asi bez odběrů krve moc nezmůže...určitě si ale vem všechny výsledky, které už máš.

lola22
10. bře 2011

@fori Ahoj, jdu tam poprve, ona mi rekla, kdyz jsem se k ni objednavala a popisovala ji muj pripad, at ho vysadim, ze uz mi po takove dobe vic ublizuje nez pomaha. Fakt jsem zvedava co se mnou v pondeli vymysli.

svoba
10. bře 2011

@katrin32 - dobře děláš. v podolí jsou na dvě věci. udělaj ti jen omezené testy. potvrzení ti může dát i obvodák. gynekolog by ti mohl vystavit další - nemusí být přesně adresované. mě napsala jen na "speciální vyšetření týkající se neplodnosti" - tj. mohla bych s tím jít ke komukoli 🙂

svoba
10. bře 2011

@adriadri - zapište se do ivf centra do podolí. pak po tobě madar nebude chtít to potvzení, stačí říct, že jsi z jejich ustavu. v centru ti stejně budou dělat hromadu vyšetření, hned na ivf určitě nepůjdeš. trvá to dýl. a další názor je dobrej.

fori
10. bře 2011

@lola22 tak to jo, no jinak jsem teda taky zvědavá co ti řekne, uvidíš....

adriadri
11. bře 2011

@svoba Díky za názor. O tom Podolí jsem přemýšlela, ale nevím, zda to bude to nejlepší. No ještě uvidím, v pondělí by se to už mělo konečně rozlousknout. Pokud mi Madar neodpoví, zavolám mu nebo MUDr. Bočkové.

Jinak četli jste si na neplodnost.org ten NÁŠ PŘÍBĚH? Píše se tam o alternativní léčbě a nějaké paní Havlíčkové. Nemáte některá z Vás s tím zkušenosti? Díky za odpověď.

svoba
11. bře 2011

@adriadri - mezi CARy můžeš přestupovat. libovolně je měnit. dělá se to běžně. za zkoušku nic nedáš a aspon ti udělaj testy. tak to vidim já ...
na pí.Havlíčkovou mám kontakt, kdybys chtěla. ona předepisuje bylinky. což není řešení pro nás. nevim, kde "ordinuje". alternativních lečitelů je hafo, jen je nutný zjistit, co člověk vlastně potřebuje - tj kde je problém.

adriadri
11. bře 2011

@svoba Proč si myslíš, že to není řešení pro nás?Z toho příběhu mi to až tak nepřipadalo.

svoba
11. bře 2011

@adriadri - nene. já myslela nás - mě a manžela. ostatní si nedovoluju posuzovat. jestli chceš, pošlu ti kontakt. 😀

pepek007
13. bře 2011

Holky já jsem v Podolí byla maximálne spokojená po všech stránkách 😉 Jak přístupem Dr. tak léčbou, výsledkama, jednáním či komunikací po tel. adt. Měli jsme BI nejříve sníženou a pak zvýšenou takže klasika Prednison a 3 měsíce nesexu než se BI srovnala a podařilo se nám první IVF. Těžko říct kde byl u nás problém všechny výsledky až na tu BI byly v pohodě ale když jsem předtím byla na IUI 2x, tak jsem z toho vždy měla biochemické těhu 😒 v caru jsem si sama požádala o genetické testy a imunologické nedělají se standartně a na genetice mi našly Leydenskou mutaci takže špatná srážlivost krve což hematolog řekl, že může být přícina neúspěchu a bicohemických těhu takže mi nasadili Fraxiparin a zobala jsem ten Prednison a vyšlo hnedka první IVF 😉 teď plánujeme Ket takže postup bude asi stejný - Prednison a fraxiparin ale nepořádat si sama o tyhle dva testy, tak bych asi dodnes neměla mimčo nebo by se to opakovalo pořád dokola 😲 v našem caru mi říkali, že u každý ženský něco najdou jak v imunu a když ne tak v genetice a je otázka jak se k tomu jakej dr postaví a jakou zvolí léčbu někomu to pomůže a bude spokojenej a někomu ne a bude sakrovat takže je to faktn individuální ale nám nesex prednison a fraxiparin pomohl no 😉

adriadri
13. bře 2011

@svoba OK, to bys byla moc hodná, kdybys mi ho poslala. Odkud vůbec je? Předem díky

adriadri
13. bře 2011

@pepek007 Ahoj, je fajn si přečíst takovou zprávu. Jen mi prosím tě řekni, proč jste pak šli na to IVF? Přirozenou cestou to nešlo?

pepek007
13. bře 2011

@adriadri no to je správná otázka proč 😉 na kterou nevim zda ti sama dobře odpovím ale pokusím se 😎 přirozeně jsem se snažili cca půl roku a když nic tak jsem se objednala do caru aby mi udělali, HP,SPG,HSG . průchodnost vejcovodů, genetiku a imuno - vše dopadlo v pořádku jen na imunu našli tu BI nejdříve sníženou a pak zvýšenou takže prednison a gumisex a na genetice leydenskou mutaci - mezitím jsme zkusili 2x IUI a otěhotněla jsem ale bylo to biochemický těhu takže někde byla chyba a teď otázka zda z hlediska srážlivosti krve což by bylo tou mutací nebo tou BI - na to mi asi nikdo neodpoví ale nechtěli jsme pak zkoušet přirozeně a čekat ten rok dohromady i těma IUI IVF a všema testama už tak byk náročnej takže jsem si řekli, že to zkusíme takhle obejít a vyšlo to 😉 teď plánujeme ket a upřímně ani nechci zkoušet přirozeně protože tak nějak mám vsugerováno, že když to bylo jednou, tak by to bylo i po druhý pač v Podolí mi ta Dr říkala, že kdo jednou má něco s BI tak při druhým to bude nejspíš stejně tak takže bjsem si už ted naordinovala gumisex a prednison a jen se musim rozhodnout kdy zkusíme ket a budeme doufat, že vyjde a budeme mít druhýho mimíska 😉

adriadri
14. bře 2011

@pepek007 🙂 Díky za podrobný popis. Vůbec totiž nevím, jaká je statistika, že kolik párů po přeléčení BI, dojde k otěhotnění přirozenou cestou. Nebo pak všichni stejně skončí na IVF.
Teď taky nevím, proč jsi brala prednison na BI, když se to dá stejně obejít přes IVF. No nějak tomu zase moc nerozumím.
Můžeš mi prosím ještě napsat, který CAR navštěvuješ? Mě totiž návštěva nějakého caru asi nemine. ☹

pepek007
14. bře 2011

@adriadri vůbec nemáč zač - no ten Prednison Ti to právě srovná tu Bi jako mě jí srovnal ale stejně by jsi ho musela brát do 12 tt než by Ti ho vysadili toje standartní postup a pak když otěhotníš tak vlasně jdeš ještě jednou do Podolí pač dělají kontrolu už jen tvojí tak z krve a pak ti napíšou do kdy ho máš brát a zda je to úplně ok ono když ti tam něco najdou tak klasickej postup je Prednison a nesex pak jedeš na kontrolní testy kdy se to něco co našli tak zlepčí takže ti povolí sex bez kondomu jen když máš ovulku zmenší dávky prednisonu jinak s gumisex no a pak když otěhotníš tak jedeš na poslední kontrolu a tam ti řeknou zda vysadit nebo jen púlku brát do 12 tt atd 😉 IVF nám dali jako tip vesměs bych řekla, že skoro každej durhej pár do něho šel protože si ušetřil domací snažení počítání ovulek a riziko biochenických těhu atd.a když tam jen jukneš na nástěnku, tak většina miminek co měli páry problém imunolo´gickej, tak jsou to mimča z IVF či Ketu rozhodně převaha proti přirozeně oplodněným - ono je to rychlejší prostě a jistější než přirozeně ja nevím jak to vysvětlit aby jsi to dobře pochopila ale možná bychom přieozeně otěhotněli a dotáhli to do konce ale když nám to navrhli a řekli statistiku když to u nich páry peléčil a šli do IVF tak se prostě zadařilo - já se v tom nepiplala zkusili jsme to a vyšlo 😉 a ono IVF tě na zas tak moc nevyjde nás vyšlo na 8000 což jako neni málo souhlasim ale máme ještě nějaký mrazáčky a jedno zdravý mimčo a za to to stálo a možná nezkusit to, tak by jsme doteď byli bez prcka fakt nevim jak by to bylo to jsou ty otázky typu co by bylo kdyby ..ale dala jsem na jejich tipy nic víc.A když to vezmu kolem ať už z koníka z diskuzí nebo z jiných, tak vetšina kdo měl imuno problém a šel do IVF, tak už mají nebo čekají možná náhoda jen nevím ale hlavní je, že to klaplo. Já jsem z Č. Budějovic takže Sanatorium Art to je jedinný v Jížních čechách ale jako carmůžu doporučit. Super přístup a vyjdou Ti ve všem vstříc njn ale záleží odkud jseš 😉

pepek007
14. bře 2011

@adriadri no a to jsme to doma asi týden řešili zda do něj jít když jsme vlastně oba dva ok jen ta BI 😠 tak jako proč investovat do nečeho co nemusí vyjít a proč se radši nesnažit doma jééé když si na to vzpomenu tak se tomu musim smát teďka 😉 ale pak jsme řekli prubneme to a bylo ...ale zase tady v ČB nemocnici mi řekli, že to neni ani tak o Prednisonu a gumisexu ale o tom, že ta ženská zjistí, že se něco děje a v mozku jí to přepně a klidně ze dne na den otěhotní přirozeně a v pohodě že je to ve jen psychikou ale to mi zas ta Dr v Podolí vysvětlila, že gumisex a prednison hraje velkou roli a zase poukázala na statstiky no tak jako já si myslim, že to význam má ale co dr tak to názor 😉

lola22
14. bře 2011

Ahoj holky, dneska jsem byla u Dr. Malickovy a je fakt perfekni. Dava si veci do souvislosti, premysli o nich. Nejake veci, se ji nezdaly, co jsem mela z predchozich vysetrenich jinde na imunite (resp. hranicni protilatky na spermie), ty pry v Podoli poradne nedelaji. Za 14 dni budu vedet vic, az budou hotovy vysetreni z krve. Nevite, kdyz jsou protilatky proti spermiim, jak se to leci? Krome toho ze se to da obejit IVF, do ktereho se mi zatim moc nechce.

adriadri
14. bře 2011

@pepek007 Mockrát ti děkuji za všechny vyčerpávající informace. Ale stejně nemůžu pochopit, proč bereš prednison, když ten má jen zajistit, aby se ti upravila tva imunita a prosli spermie do delozniho cipku. Behem cesty je v podstate kazda zabijeme. To bych mohla jit preci na IVF rovnou a zadny prednison nebrat. To je prece logicke,ne? Embryo se zavede primo na delozni sliznici a neprochazi celym ustrojím.
Tohle mi právě nejde moc na rozum.
Jedná se o to, že mi Prednison nechce můj gynekolog napsat a nechce mít nic společného s takovouto léčbou-neuznává ji. Říkala jsem si, že se ho pokusím sehnat přes známé. A zde jsem taky narazila. To si na triko opravdu nikdo nechce vzít. Takto akorát z toho dostavám docela i strach.
Proto si taky i říkám, zda se na užívání tedy opravdu nevykašlat a jít rovnou na IVF? Jsem z toho teď spíše čím dál více zmatená.
Co ty? Zřejmě žádné problém s užíváním Prednisonu nemáš, že? Cítila jsi se úplně v pohodě a tak,jako bys jej ani neužívala?
Předem díky za odpověď.
Jinak já jsem z Prahy, takže do ČB to mám daleko, když spousta CAR jsou tady. 🙂

fori
14. bře 2011

@adriadri Madar jasně říkal že BI neodeješ tím že půjdeš na IVF. taky jsem si ti myslela..... 🙂

fori
14. bře 2011

@lola22 A ona ti jasně řekla, že se to dá obejít s IVF??? Já myslím, že právě na to se dává ten prednison?