Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

sipkova1
14. bře 2011

@fori no já to taky dlouho nechápala, ale prý je to tak, že BI proti spermiím a BI proti trofoblastu (zárodku) jsou propojené. Takže IVF sice obejdeš problém imunity vůči spermiím, ale neobejdeš problém imunity proti trofoblastu, takže může být problém s uhnízděním (embryo se prostě neuhnízdí) nebo může se uhnízdit, ale těhotenství může skončit zamlkým těhotenstvím (prostě je embryo zahubeno nebo vypuzeno....). Je to drsný, ale bylo mi to tak vysvětleno...

sipkova1
14. bře 2011

@pepek007 Děkujeme za příběh s dobrý koncem, moc jich v poslední době tady ani jinde nečtu. (i když teda nikdy nevíš, jestli by třeba to IVF nevyšlo i bez léčby BI...)
Můžu se zeptat jak dlouho jsi celkově brala Prednisone?

svoba
14. bře 2011

@adriadri - najdu a napíšu. nevim, odkud je. já na ni mám jen telefon. jestli k ní půjdeš, napsala bys mi, prosím, zkušenosti a dojmy? 🙂

adriadri
14. bře 2011

@svoba To víš, že napíšu. Ale bojím se, aby mi neřekla, že během její léčby zase nesmím užívat Prednison. To je pak začarovaný kruh... ☹

adriadri
14. bře 2011

@sipkova1 Ano, to co píšeš, tak je zřejmě správně. Ale protože já mám hodoty trofoblastu krásně v normě, myslím si, že IVF bych podstoupit mohla. Jsou zde samozřejmě holky, které mají špatnou hodnotu i trofoblastu. Tyto by na IVF šly zbytečně. Je to tak nebo ne? Je pravda, že mi v Podolí řekli, že IVF by bylo zbytečné. Tak teď taky nevím...

adriadri
14. bře 2011

@lola22 Když tvé tělo tvoří protilátky proti spermiím, léčíš se asi stejně jako my. Bere se ten Prednison-ale ten jsi zřejmě brala(dle tvých předchozích zpráv). Ale protože teď chodíš k Malíčkové, můžeš mít úplně jinou léčbu a ta mě docela dost zajímá. Potřebovala jsi doporučení od lékaře?
Jinak zde řešíme, zda se to dá obejít nebo ne.

lola22
14. bře 2011

@adriadri Nene, nepotrebovala jsem potvrzeni.
Podle me pokud je spatna BI, tak bez preleceni se to pomoci IVF obejit nejde. Pokud je spatna BI tak je celkem jedno jestli je to proti spermiim nebo trofoblastu, protoze i ta "jen" proti spermiim se muze otocit pozdeji proti trofoblastu a dojde k potratu.Ja polemizovala, pokud je BI v poradku, ale jsou jen protilatky proti spermiim, coz je neco uplne jineho nez spatna BI, tak v tomto pripade se to mozna IVF obejit da, nebot protilatky nejsou tak nespecificke, ale jista si tim nejsem. Tak to aspon chapu ja. Taky jsem zvedava na pripadnou lecbu, dam pak urcite vedet.

svoba
14. bře 2011

@adriadri - neboj. zkus to. když tak mám i skvělou lékařku na akupunkturu, která se hodně zabývá neplodností.

svoba
14. bře 2011

@sipkova1 - jojo. ty špatný hodnoty trofoblastu jsou na potraty ☹

adriadri
14. bře 2011

@lola22 Nevím, zda bych si k té Maličkové nezašla taky. Protože zatím nemám žádnou odezvu z Podolí a mám problém, aby mi můj gynekolog předepsal prednison i doporučení na vyšetření-nesouhlasí s imunologií.
MUDr. Malíčková by mě mohla léčit sama a gynekologa bych tak mohla obejít. Je to tak? díky za odpověď

adriadri
14. bře 2011

@svoba Určitě ji zavolám, až pošleš číslo. 🙂 Dám rozhodně vědět.

svoba
14. bře 2011

@adriadri - máš ho v IP. hodně štěstí! a pak informuj 😉

lola22
14. bře 2011

@adriadri To nedokazu odhadnout jestli by to tak slo, ale mozna jo. Dr. Malickova je fakt moc ochotna, myslim, ze by ti prednison klidne predepsala.

pepek007
14. bře 2011

@adriadri noo hele ono právě u nás v Čb dávají Prednison skoro každýmu po 1 neúspěchu ivf bez ohledu zda máš hotový imuno nebo ne to samý u ketu nemají s tím problém spíš naopak se tomu vůbec nebrání a dávají to pro sichr 😉 ale zase asi jak kterej car prostě u nás co na tom kamošky byly, tak ho prostě dostaly 😉 tudíž si myslim, že všeobecně s ím mají možná vetší úspěšnost ono i kdyby Ti tam našli protilátky prot spermiím nebo trofoblastu což u nás v tématu holkám našli a dodržují stejný postup i jako u BI, tak prostě princip je stejný ..Prednison a gumisex jako já Ti nevysvětlim s tim Prednisonem jak to je vím jak to myslíš ale tohle by Ti hezky vysvětlila ta Dr v Podolí co je Madár ani moc ne ten je takovej moc odbornej ale ta Dr byla hodně upovídaná takže ta ti na to dá jistě odpoveď 😉 já jsem titiž pochopila jednu věc v tomhle ..čím víc se člověk v tom pitvá a zjišťuje, tak tím je to jen horší a má z toho hlavu jak balon pak a do toho všichni kolem těhotní a mají kočárky a u vás pořád nic a to je děsný na psichyku 😒 mě Prednison nic nedělal ani jsem nepřibrala jako musela jsem ho jíst ne na lačno to byl bolehlav a motolice ale po jídle úplně ok a ono se smí brát snad jen max 3/4 roku pak ho musíš vysadit a dát pauzu nebo bys měla takže nemůže být řeč ani o tom, že by tělu celkově uškodil. ale každej ho snáší jinak někomu fakt nedělá dobře ale jsou i injekce na 2 měsíce kortikoidový prostě jakoby Prednison v injekci a nemusíš vůbec brát tabletky to u nás v caru dávají těm co jim nedělá dobře a nefungují po něm 😉

pepek007
14. bře 2011

Jinak holky je pravda, že gyndaři od toho dávají ruce pryč mě ho taky nechtěla napsat gyndařka a řekla, že Prednisonovou léčbu někdo musí sledovat že nejde jen tak napsat prednison na měsíc a nazdar a odkázala mě na car že si to řeší cary nikolv gyndaři 😒 taky se bála navíc si to na triko nikdo nevezme kdyby se Ti po tom něco stalo tu léčbu musí prej někdo naordinovat a někdo taky sledovat ale netroufla si mi ho napsat a postavila mě před hotovou věc ..a do otho 12 tt jsem ho taky nafasovala z caru gyndařka nechtěla a bála se mno navíc prej ani nemůže no nevim co je na tom pravdy ale u i mě to bylo tak 😠

pepek007
14. bře 2011

@sipkova1 no to je právě otázka zda by ivf vyšlo bez zaléčení BI 😒 já si myslim, že ne protože když jsem 2x otěhotněla po IUI mimís se uchytil ale kolem 5tt se z toho ukázalo biochemický těhu takže to tam nějak uchycený bylo ale tělo si to samo vyselektovalo a ta Dr mi říkala, že je to tou BI rozhozenou ať už zvýšenou či sníženou a kdybych prej šla na ivf, tak by to dopadlo stejně ale jak říkám fakt netuším zda by to tak dopadlo riskovat jsem nechtěla vyhodit peníze když bych veděla že dr říkají že nejspíš ne že je tu nějakej problém a já bych do toho šla s tím, že bych to jen zkusila.Ale myslím, si že jsou případy kdy se to prostě povede i bez IVF a v pohodě - že je to jen o náhodě.Já hobrala až do 12tt takže celkem asi 8 měsíců + - jeden denně a nedělal mi nic jen jsem musela po jídle jinak se mi motala hlava a bolehlav ale po jídle ok 😉 a brala jsem jeden ráno 😉

pepek007
14. bře 2011

holky pokud se vám do ivf nechce, tak to prostě zkuste přirozeně o nic nejde jen pár měsíců ztratíte na ivf můžete jít vždycky přeci 😉 já netvrdim, že IVF vše vyřeší jen to že to u hodně párů zabralo i když neměli žádný problém ale jsou fakt i páry který na něj nešli a mají mimíse přirozeně jde jen o to jak dlouho chcete čekat a zkoušet 😉 navíc taky jeden z důvodů ivf byl, že jsem nechtěla čekat na ovulku kdy nám pouze na ní povolili sex bez kondomu a čekat takže to tam šoupli a zleželo to jen na přírodě takže nám odpadlo řešení tohohle ..ono jako sexování s kondomem teda nic moc zážitek 😖

verru
14. bře 2011

@lola22 Ahoj, tak já jsem přesně ten případ, BI téměř v pořádku, ale vysoké protilátky na spermie. Léčím se u Malíčkové, teď už jím 7. týden Medrol a dnes jsem se dozvěděla první výsledky - odběr po 4 týdnech braní Merdol. POKLES protilátek o 70%! Ani si neumíte představit, jak jsem šťastná. Medrol musím baštit dá, ale najednou už není aktuální IVF, ale můžeme to zkoušet přirozeně, případně tomu pomoct IUI.

adriadri
14. bře 2011

@pepek007 Díky moc za veškeré informace. A ostatním holkám samozřejmě taky děkuju. 🙂
Uvidím, jak se to vše ještě vyvine a do toho Prednisonu tedy jdu. 🙂 Snad ho nějak seženu.Čekám na odpověď od MUDr. Madara. Nevolám mu, mám ještě čas ho nebrat. Zjistili mi nějaký zánět, takže ho musím přeléčit-tzn. cca 4 týdny na přeléčení, kontrolní vyšetření a pak až začít brát Prednison. Do té doby mám čas. 🙂
Pokud mi jej nepředepíší v Podolí, objednám se k MUDr. Malíčkové a vše ji vysvětlím, snad mi pomůže ona.

pepek007
14. bře 2011

@adriadri jako emailovou odpoveď? Pokud jo tak tý se nedočkáš 😉 taky mi trvalo než jsem pochpila a i si přečetla v nějakej diskuzi, že holky taky čekaly a nedočkaly se on neodepisuje 😉 ani ta Dr. tam jen když si zavoláš a náhodou Ti to jeden z nich zvedne, tak se dozvíš co potřebuješ ale spíš to brere ta Dr než Madár 😉 ta mi vždy řekla, že si můžu zavolat na konzultaci než přisly výsledky, tak jsem veděla co a jak 😉
JInak držim moc palečky ať se vám tu všem holky zadaří a máte vytoužené mimísky ať přirozeně nebo po IVF 😉

vanule
14. bře 2011

Zeptám se paní dr Malíčková ordinuje jen v Praze???
Jinak my byli na vyšetření v loni na podzim v Podolí-zjištěna mírně zvýšená BI. S výsledky jsme šli do CARu tam mi dr předepsal na doporučení Madara Prednison+kondom sex. Další kontrola v Podolí netřeba 😨 V lednu 1IUI-neúspěšně. Prednison mám od prosince a že by mě nějak sledovali v CARu (různé testy, aj) to se říct nedá 😒

adriadri
14. bře 2011

@svoba Díky moc za kontakt, dám pak vědět. 🙂

adriadri
14. bře 2011

@vanule Ahoj, kontakt jsem našla na netu: Malíčková Karin, Gynekologie, Ambulance klinické a reprodukční imunologie, Karlovo nám. 32, Praha 2 224 966 341 – Po-Čt 8.30 – 11.30 hod, kmali@lf1.cuni.cz.
Takže si myslím, že je celou dobu asi jen tady. Více ale budou vědět holky, které k ní chodí.

vanule
14. bře 2011

@adriadri děkuji za info.

adriadri
14. bře 2011

@vanule Ještě jsem našla jiné telefonní číslo: 224964242 a mail: kmail@seznam.cz.

svoba
14. bře 2011

@adriadri - těšim se! já myslim, že by nám nepomohla, ale třeba se mýlím a taky za ní zajdem. čas ukáže ... ale taky to záleží na tobě! 😉

pepek007
15. bře 2011

@fori jj přesně tak to souhlasí - na IVF jít můžeš ale musí být BI přelečená a pořád tak jako tak brát Prednison a pak je šance jak ivf tak přirozeně 😉 + gumisex 😎 nejde se sebrat vyprdnout se na BI a jít na IVF 😉 jako jde ale je to velký riziko, že se setkáš s něúspěchem 😖 😉

lola22
16. bře 2011

@verru Aha, diky, tak ti budu drzet palce. Ja jeste presne nevim jestli se ty protilatky potvrdi u Dr. Malickovy, takze musim ted cekat na vysledky a pak se uvidi.

adriadri
16. bře 2011

@svoba Dnes jsem volala te pani Havlíčkové. Po telefonu příjemná. Mám s ní domluvenou schůzku na příští čtvrtek. Říkala, že je lepší, když k ní přicházejí holky, které ještě prednison nebraly, protože je musí ještě jako kdyby od něj vyčistit. Ptala jsem se taky na cenu. Vstupní je 350 a pak za bylinky. Dohromady to prý nepřesáhne 800,-. Léčba trvá cca 3měsíce. Dám pak tedy vědět, jak na mne působila a jak to probíhalo. Sídlí v Jesenici u Prahy-takže to nemám moc daleko. 🙂
Přemýšlím, že zkusím tuto léčbu a Prednison až pak. Sice můžu ztratit min. 3měsíce, ale než brát hned prednison (které je svinstvo pro tělo)....

svoba
16. bře 2011

@adriadri - super! tak pak určitě napiš. začíná mě to zajímat. i když já jsem už takovej smutnej skeptik. a prenisonem přeléčená jsem. my bydlíme v Kunraticích, tak bych to taky neměla tak daleko. a máme auto.