Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

svoba
14. dub 2011

@adriadri - já mám práci na částečný úvazek a přesto mám problémy. obíhání doktorů je časově náročný. byla jsem v rizikovym 2měsíce. pro ženu je to vžd volba mezi prací a dítětem. oboje na 100% nejde.

adriadri
14. dub 2011

@svoba To ja vim, tak vim, ze kdybych otehotnela, tak jsem okamzite doma at se deje, co se deje. 🙂 Ale tohle nemuzu rict v praci. Bych tam asi moc dlouho nebyla. 🙂 Lepe receno, by me tam asi moc dlouho nedrzeli

fori
15. dub 2011

@adriadri myslím to polykání sperma 🙂

lola22
15. dub 2011

K tomu polykani spermii jsem se drive ptala Madara a on mi odpovedel:
Vážená paní,

pokud bychom připustili, že polykání partnerova spermatu může navodit imunologickou toleranci (říkám POKUD, prokázané to není), jde o dlouhodobý (několikaletý) proces. Ve Vašem případě bych tuto otázku vůbec neřešil.

viz. http://www.neplodnost.org/forum/topic603-zhorse...
cemuz predchazel dotaz:
http://www.neplodnost.org/forum/topic587-potlac...
Odkaz na ten clanek je blbe ma to byt: http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/208281-...

Ale pokud Malickova nedoporucuje, tak ja radeji polykat nebudu🙂

adriadri
15. dub 2011

@fori + @lola22 Diky za info. Precetla jsem si i ten clanek. No nevim, myslim, ze neco na tom muze byt. Ale je pravda, ze to muze byt dlouhodoby proces-jak pise dr. Madar. Muzou to byt roky.
Malickova je mozna zase proti-kvuli ruznym lekum, co se asi uzivaji. Aby se to nejak neovlivnovalo. No byla bych radeji pro nepolykani. 🙂

adriadri
15. dub 2011

@svoba Prave jsem volala Havlickove ohledne dalsich bylin, ze mi jiz dochazeji. Mame se stavit kdykoliv v pristim tydnu. Staci jen manzel. Me si po telefonu polecila. 🙂 Uz nepotrebuji 2 caje ani kasicku. Takze u me pak zustane jen ten jeden gynekologicky caj a asi i ten jeden vecerni, ty preda manzelovi. Jeho si projede primo u sebe doma. Je to otazka 30vterin. 🙂 Takze bez objednani.
S nim se taky pak domluvi na dalsi schuzce, kdy mame prijit oba. Dam pak tedy vedet. 😉

svoba
15. dub 2011

@adriadri - ale platit ty čaje budete, že?

adriadri
18. dub 2011

@svoba Ty budeme platit urcite, ale ne snad uz za tu jeji lecbu tech 350 za kazdeho. Jedeme tam dnes, takze pak dam vedet. 😉

svoba
18. dub 2011

@adriadri - určitě. my tam byli objednáni na dnešek. já ale bylinky fakt ted na to střevo nemůžu, tak budem čekat. ale mám dobré zprávy, odborník na celiakii mi řekl, at se začnem snažit od podzimu. a že pak by to mělo jít. jenže co ten manžel ... 😒

adriadri
18. dub 2011

@svoba Objednejte se na dalsi vysetreni spermiogramu. Zda se to po ruznych vitaminech nebo co vlastne bere, nezlepsilo. A pak bych klidne zkusila ty medove kulicky od te Havlickove. Pokud nezapomenu, zeptam se ji na ne? Zda pomahaji, kdyz ma muz spatne spermie, nepohyblive, malo atd. 😉 Doufam,ze na to bude i cas, jdeme tam jen pro ty byliny a ne na zadnou konzultaci.

svoba
18. dub 2011

@adriadri - jojo. ten spermiogram až v létě. to manžel dobere vše. ted ještě chodí na vyšetření. je to běh na dlouhou trat. budeš hodná. my tam půjdem nějak koncem léta. snad ...

adriadri
18. dub 2011

@svoba Tak jsem byla u te Havickove. Dala byliny jen me (dva balicky-gynkologickeho caje) a zaplatila jsem 310,- Jeden stoji 155. Manzela si proverila tim zavazim a nepotrebuje uz nic. Ptala jsem se na to, ze kdyz ma nekdo spatny sperimogram(jako ze moje kamaradka), ze ma malo spermii a jeste spatne, tak zda se jen leci tema kulickama. Tak pry ze jen ne. Mimochodem jsou to pylove kulicky. Ze tam bude zrejme nejaky zanet, takze si ho zase nejak pomeri tim zavazim a predepisuje jine caje na zanety, treba ten ledvinovy, mocovy atd. A tim vyleci zanet a k tomu dava asi i ty pylove kulicky. No snad ti to takto staci. Zdrzeli jsme se tam jen 3minuty. Mela tam dalsi lidi a po nas zase dalsi. 🙂

svoba
18. dub 2011

@adriadri - děkuju moc! jsi moc hodná. manželovi žádný zánět mu zatím neobjevili. plánujeme k ní zajít. jen později. a tebe měřila? pochválila?

adriadri
18. dub 2011

@svoba No memu manzelovi taky nic nebylo a videla tam nejaky zanet v leve nebo prave nadledvince. Tak pil ten ledvinovy caj. Nyni je zdravy. Takze asi jsou zanety, o kterych my ani nevime. No je to takova zvlastni lecba. Ja osobne bych moc tam zatim nedoporucovala jit, az jak dopadnu ja. Promin za takovy nazor. ☹
Me jinak nepochvalila. Jen ze mam pit ten gynekologicky caj. Ostatni je ok. Premerovala me predtim pres ten telefon, to ji tak ukazalo. Umi to tak a taky pres tu fotku.....

svoba
18. dub 2011

@adriadri přes telefon a fotku? zvláštní. asi je to fakt hodně o víře. chystáme se tam nejdřív za 4měsíce. dřív to u nás nemá smysl. mám kontakt ještě na jednoho léčitele. prý taky pomáhá při neplodnosti. je toho moc. jistě - počkám na tebe. na vás. ale jestli se vám to povede, tak hned volám paní léčitelce, at léčí jakkoli 😀

svoba
18. dub 2011

holky, potřebuju poradit. nesmím půl roku otěhotnět. mám si jít pro hormonální antiko? měsíc spolu spíme s kondomem a mě/nás to moc neba ☹ tak jakou zvolit antikoncepci na půl roku?

adriadri
19. dub 2011

@svoba To ti asi neporadim. Co ti navrhla Malickova? Treba je dobre, ze antikoncepci neuzivas-jsou to hormony. A taky je treba dobre, ze neprichazis zatim do styku se spermatem. Treba ma vse sve plus. Co tak prerusovana souloz? To asi taky ne, co? 🙂
Jinak jsem se te chtela zeptat na tu celiakii. To ti ji zjisitla Malickova? Co jsi mela za priznaky? Nevim, zda mam ohledne tohoto tematu psat tady nebo se presuneme.

svoba
19. dub 2011

@adriadri - s tou celiakií to je na dvě tři věty. žádný příznaky, přišla mi na to Malíčková, mě by to ani ve snu nenapadlo. zřejmě proto jsem potratila. spustilo to s největší pravděpodobností těhotenství.
Malíčková nic. jdu k ní na testy až za 2měsíce. přerušovaná je snad pro nás horší než kondom. jenže půl roku s kondomem je na prd. ale zase by se mohla dát do kupy sama BI. tak nevim ....

adriadri
19. dub 2011

@svoba To je přesně ono, že by se sama upravila ta BI. Ja bych moc do hormonalni antikoncepce nesla. Pry to muze tu BI zpusobovat-nekde jsem to cetla, tak jako caste zanety atd. (to je asi muj připad-jako mala jsem trpela na zanety moc.mechyre, pak i ledvin). Uvidim, co mi prave zjisti Malickova.
Nyni hodne ctu o te celiakii, zajimaji me prave jen ty priznaky. Ja jinak od detstvi trpim zacpou. Sama snad nejdu nikdy ☹ Tak nevim, zda by to nemohl byt problem.

fori
19. dub 2011

@svoba já vždycky otěhotněla po vysazení antikoncepce. doktor říkal, že po vysazení antikoncepce je ženská jak pohnojená zahrádka. Já bych do ní šla, ale ten kondom bych používala dál. za půl roku vše zahodtě a uvidíš...

adriadri
19. dub 2011

@fori Já zase neotěhotněla nikdy (myslím po vysazení antikoncepce). Někdo mi ale říkal, že se musí vysadit třeba v půlce cyklu, kdy se to vše rozhodí a pak se celý systém nastartuje. Tak taky nevím, co je na tom pravdy.

fori
19. dub 2011

@adriadri každá to máme jinak. Já normálně dobrala plato, na další jsem už neměla prachy, bylo mi tenkrát 19 let, tak jsem nebrala nic a hned ten měsíc jsem do toho vlítla aniž bych chtěla. Ono je to takhle hrozně těžký někomu radit. Jenom píšu jak jsem to měla já... 🙂 ale ten kondom bych používala.

adriadri
19. dub 2011

@fori To mas pravdu, ze na kazdeho to pusobi jinak. Ale jsem spise zastancem toho, ze BI a ruzne formy neplodnosti zpusobuje antikoncepce. Samozrejme to tak neni u kazdeho, ale myslim si, ze od te doby co je na trhu, vzrostl pocet neplodnych paru.
Jinak se taky priklanim k tomu kondomu. 😉

svoba
19. dub 2011

@adriadri - a testoval tě někdo na lepek? tak to Malíčkový zdůrazni nebo zajdi za obvdákem. nenech se odbýt. dlouhodobá zácpa není jen tak. může značit problém. jinak s tou celiakií je to komplikované - příznaky mít můžeš, ale taky nemusíš. je to složitá a nevypočitatelná nemoc (co jsme zatím pochopila).

svoba
19. dub 2011

@fori - ona ta povinná pauza může být i delší. takže asi půjdu do antikoncepce. co nadělám.

gejbule1
19. dub 2011

Ahoj holky dnes mi přišly výsledky z imunologie kde mi byla potvrzena snížená buněčná imunita.Byl mi doporučen prednison a kondom.Ještě než jsem to věděla mi moje gynekoložka Prednison dala sama a brala jsem ho skoro rok ale bohužel bez úspěchu.Existuje ještě nějaká jiná léčby?Zdá se mi že kondom je skoro zbytečný.

adriadri
19. dub 2011

@gejbule1 Ahoj, kde ti bylo delano to vysetreni? V Podoli?
Pokud vim, tak zadna jina lecba asi neni. Ale jak se tady pise, muze se najit problem jeste nekde jinde a to pres doktorku Malickovou. Zalezi, kde jsi na imunologii byla. Pokud v tom Podoli, tak bych doporucovala zajit jeste k ní. Ja jsem byla u dr. Madara a vysledky mi vysly jako tobe. Doporucen taky Prednison vcetne kondomu. Ale protoze jsem mela problem sehnat predpis na Prednison, tak jsem ho jeste ani nezacala uzivat. Mezitim jsem se objednala k dr. Malickove, jdu tam az zacatkem kvetna. Tam se delaji podrobnejsi vysetreni a ona sama si pry dava ruzne souvislosti dohromady a ihned ti Prednison a kondom neordinuje. Spise pry naopak.

adriadri
19. dub 2011

@svoba O te me zacpe jsem to rikala kdysi memu obvodnimu lekari, to jsem ale nejedla zadne jogurty. Takze mi bylo receno zacit jist jogurty a lnene seminko. Tak jsem to tedy i delala. Pak jsem zjistila, ze to je mozna i psychickeho razu. Protoze kdyz mam dovolenou, tak na wc chodim normalne. Jinak bohuzel to musim vyvolat umele. Kafe, pivo nebo cigaro. 🙂
Zkousela jsem taky ruzne byliny, teplou vodu po ranu, svestky.... Bylo toho spousta. Nic stejne nepomohlo. ☹
Urcite se ji o tom zminim. Ale moc bych s diagnozou - celiakie, nadsena tedy nebyla. ☹
Jinak diky za info.

adriadri
19. dub 2011

@svoba Kdyz jsi se rozhodla pro antikoncepci, tak budu drzet palecky, aby pak nebyl problem. 😉 Ale predtim bych zkusila stejne napsat te Malickove dotaz. Co ona na to? Za to nic nedas. Odpovida rychle. 😉 Tedy me odpovedela hned druhy den rano. A to ja ji psala den predem nekdy vecer.

gejbule1
19. dub 2011

@adriadri Jo jo byla jsem v Podolí u Madara.Já už jsem z toho čekání na něco tak unavená.Jsou strašně dlouhé čekací doby a navíc nevím jestli by mi na gyndě dala další doporučení.
A jak to je teď u vás?Snažite se nebo zatím ne?