Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

mv
20. dub 2011

@adriadri hodím spíše odkaz, to je lepší si to přečíst, než to já popíšu.
zjistili mi to loni po MA a bohužel tohle je genetický, takže mi to riziko dalšího neúspěchu nikdo neodpáře,to se holt nedá nic dělat a můžu jen doufat, že to příště neskončí zase blbě.

http://www.trombofilie.estranky.cz/clanky/tromb...

adriadri
20. dub 2011

@mv Diky moc za odkaz. Precetla jsem to v rychlosti. Jen se zeptam, podle toho co pises, jsi uz asi potratila, je to tak?
No hlavni je, ze na to neco je a vytouzeneho miminka se muzes dockat. Drzim palecky a zase informuj,co noveho. Hlavne jak vyjdou i ty vysledky toho Anexinu. 😉

svoba
20. dub 2011

@adriadri - já se ti divim, že tě to furt vytáčí. nervy a stres navíc. co naděláš .... ☹

fori
21. dub 2011

@adriadri Tombofílie je problém se srážlivostí krve. tedy aspon myslím. Já mám taky pozitivní Annexin . Tzn. že když otěhotníš, tak se může placenta špatně prokrvovat a ty prostě potratíš. Jelikož mě Malíčková řekla, že mám pozitivní ten Annexin a vyšli mi špatně D-Dimery, tak prý mám Antifosfolipidový syndrom. A mini heparin je - nízkomolekulární heparin, já mám třeba Clexan 0,4ml. píchá se do břícha každý den po celé těhu, aby se předešlo krevním sraženinám. Doufám že jsem to vše napsala správně. 🙂 když tak mě někdo opravte. 🙂

lola22
21. dub 2011

@jananov Ahoj, uplne tomu nerozumim, pises ze si mela imunitu v Podoli spatnou a pritom ti vyslo tech 78 %? To jako po preleceni prednisonem nebo jak?A jedla si prednison nebo ne? A kde je u Vas problem, jestli ho teda znas? Diky

adriadri
21. dub 2011

@fori Diky moc za vysvetleni. Ty jsi ale taky zarny priklad toho, ze bys zbytecne porad brala Prednison a styk bez kondomu jen v dobe ovulace. No jeste ze se na neco prislo, kde je zakopany pes.
Jsem hrozne zvedava, co budu mit ja.

adriadri
21. dub 2011

@svoba Snazim se nad to vse povznest. Ale je to des. Jak pises, co nadelam.... ☹

adriadri
21. dub 2011

@jananov Pridavam se k lola22. Taky tomu uplne nerozumim. Tak ti vysla v Podoli jaka BI? Spatna nebo dobra. Pises, ze dobra 78% a pak pises, ze spatna ale u Malickove dobra. 😉

svoba
21. dub 2011

@adriadri - co naděláme ...

adriadri
21. dub 2011

@svoba 😉

jananov
21. dub 2011

@lola22
@adriadri Reagovala jsem na to, jak je i mezi gynekology Podolí vyhlášené tím, že každé tam najdou špatnou BI. Někdo tu uvedl, že to tak vždy není, že snad má nějakou kámošku, co to tam měla dobrý. No a já jsem toho také důkazem. My už se snažíme o mimčo 4 roky(příčina neznámá).Poprvé mě poslal můj gynekolog do Podolí před dvěma roky, tehdy mi tam právě nic nezjistili -BI byla OK(78%)!Jenže uplynuly další dva roky a já si říkala, že se mohlo ledasco změnit, tak jsem si zajistila druhý doporučení. No a teď na začátku roku ji mám v Podolí šílenou 28%. Do léčby kortikoidy se mi nechtělo, tak jsem pro jistotu navštívila dr.Malíčkovou a u ní vše dobré.No tak si můžu vybrat, každopádně jsem tím chtěla říct, že u nás BI nebude hlavní problém a otázka jestli vůbec je. BI už neřeším, do prednisonu prostě nejdu. Vnitřně věřím spíše Malíčkové.

adriadri
21. dub 2011

@jananov Diky za vysvetleni. Co ti teda predepsala Malickova? Predpokladam, ze sperimogram je tedy v poradku a ty mas pruchodne vejcovody.
Jinak ja mam BI 19%. Jsem na tom jeste hur. ☹A o dite se snazim uz 8 let.
A jak rikas, taky se mi do Prednisonu nechce a radeji jsem se objednala k Malickove. 🙂

adriadri
21. dub 2011

@svoba Jeste k te Celiakii: Ty nyni dodrzujes dietu? Jake to je? Zvykla sis? Co vubec alkohol? Myslim, ze jsi milovnik piva... 🙂 A vubec co ti bylo doporuceno Malickovou. Upravit jidelnicek a pak jako co?

adriadri
21. dub 2011

@gejbule1 Tak co, uz jsi ji napsala?

gejbule1
21. dub 2011

@adriadri Ahoj psala jsem ji včera 🙂 a dnes mi začal šílený den.Šla jsem se svými výsledky za svojí gynekoložkou aby mi k tomu něco řekla a udělala léčbu.Ta mi řekla že na rovinu vůbec neví co se mnou.Podolí doporučuje Prednison který na mě nepůsobí.Že se prostě vymykám všemu a že je fakt v koncích.Odcházela jsem naprosto vyřízená že nevím co budu dělat jak se léčit atd.
A doma na mě čekala odpověd od dr.Malíčkové.Psala že nechápe jak mi někdo mohl určit takovou léčbu s mojí anamnezou.Strašně se rozčilovala a pak se omlouvala že se nezlobí na mě.Prednison je prý pro mě naprostý nesmysl.Mám ji hned příští týden navštívit k osobnímu pohovoru.Poslala mi i termín kdy mám přijít.Udělala mi strašnou radost a zase mě malinko do toho snažení optimisticky nakopla.Snad mi i pomůže.Ale když ne tak mě potěšil i její přístup.
Děkuju taky holky i vám tady že jste mi jí doporučily 🙂 🙂 .

adriadri
21. dub 2011

@gejbule1 Jsem rada, ze to tak dopadlo. Docela se divim, ze jdes k ni tak brzy. Co mas vubec za problem?

gejbule1
21. dub 2011

@adriadri Už jsem to tady někde psala ale klidně to napíšu ještě jednou.Otěhotním docela dobře ale nikdy to nedopadne.Už mám za sebou 8x potrat.Vyšetřeno jsem měla naprosto všechno a nikde nic nenašli.Od genetiky po iminologii,hematologii.Vše jsem absolvovala po 3potratech.Teprve nedávno jsem zjistila že mi sice imunologii dělali ale nebyla zeměřená mým problémem s potracením.Tak mi moje gyn.preventivně napsala Prednison kdyby byl problém s BI.Ten jsem brala skoro rok a stejně jsem s ním 3x potratila.Objednala jsem se tedy do Podolí kde přišla zpráva se špatnou BI a doporučená léčba je Prednison.Což pro mě blbost když na mě nepůsobil když jsem ho brala.
Všechno jsem dr.Malíčkový takhle vylíčila a pozvala mě hned na 27.4.Taky koukám jako blázen že takhle brzy.

adriadri
21. dub 2011

@gejbule1 Tak to je fajn, ze te vzala takhle brzy. 🙂 Hlavne pak napis, co ti rekla. A jak pokracuje tvoje lecba. Sice nebudes muj pripad, ale i tak me to zajima. 🙂
Ja totiz neotehotnela nikdy. ☹ Takze vubec neznam ten pocit. ☹

gejbule1
21. dub 2011

No ono je hrozný oboje.Otázkou je co je lepší!Otěhotnět a pak potratit a nebo nemoci otěhotnět.výsledek vyjde na stejno.
No právě že léčba zatím žádná 🙂 .Počkám co mi doporučí ona.Jen si koupím Aloe Vera gel ten je prý na tu imunologii dobrý a nic s tím nezkazím.Jo a ještě mi dnes dělala výtěry na záněty,chlamýdie atd.Takže zase budu čekat ☹ ☹ .
A jak pokračuješ ty v léčbě?Co s tebou plánují dělat?

adriadri
21. dub 2011

@gejbule1 Se mnou? Tu se nedeje nic. V Podoli mi predepsali Prednison a kondom styk. Muj gynekolog je proti teto lecbe v uvozovkach. Uz jsem to drive tady psala.
Ja mam za sebou jedno IVF a laparoskopii,kteou jsem si vyzadala na gynde. Vse v pohode. Spermiogram tak v pohode. Problem bude nekde u me. Kde? To mi snad zjisti Malickova. Jdu k ni az toho 10.5.
Jinak ted beru bylinky. Sice neverim, ze extra pomuzou, ale delam aspon neco. Treba se nejak procistim.

gejbule1
21. dub 2011

@adriadri Na jednu stranu je dobré že nic nenašli na druhé straně proč to tedy nejde.Dělali ti taky výtěry na záněty atd?
No ono nic jiného než věřit nám nezbývá 🙂 .Já taky pořád věřím že to dopadne ale občas mě něco srazí na kolena.Nejhorší je ta bezmoc a to věčné čekání na něco.
Ale vyjde to MUSÍ 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

adriadri
21. dub 2011

@gejbule1 Jo jo delali. Ty chlamydie mi delali taky, jen si vzpominam, ze mi kdysi nasli neco jako 3 nebo 4 trida, asi spatna vec. Ale nikdo to nikdy dal neresil. Pry se to resi az nekdy.....
Jenze me nikdy nikdo neinformoval, co dal. Spise jen to, ze to vypada na rakovinu. Tu ja nejak moc resit nechci. Vsichni ji mame v rodine. A vim, ze i jednou postihne me. Ale do te doby se snad dockam vytouzeneho ditete.
Hlidam si samozrejme vsechna vysetreni, ale.... Nekde muze byt opravdu problem. Kdovi....

gejbule1
21. dub 2011

@adriadri Já bych řekla že jestli by ti našli něco špatného tak by to léčili.No ale teď už vím že věřit doktorům nesmíš.Je to blbí ale je to tak.Pořád to musíš konzultovat na několika frontách.
Já chci jít teď na prsa a strašně se bojím aby něco nenašli.
Ale fuj a pryč s takovýma myšlenkama 😠 .
Taky je blbí třeba plánovat dovolenou když nevíš jestli nebudeš v létě těhu.A to já bych si nedovolila nikam jet.
Ono nám to ale dopadne,já tomu věřím 🙂.
Tak dobrou noc 😵 😔

lola22
22. dub 2011

@jananov Tak abych byla uprimna, trochu me to znejistuje, ze u Madar ti to vyslo tak blbe (28 %) a u Malickovy v poradku. Po jaky dobe po tom druhem vysetreni u Madara si byla na tom vysetreni u Malickovy? Vysvetlila to nejak Malickova cim to muze byt?

lola22
22. dub 2011

@adriadri 8 let to je teda doba. Jsem moc zvedava, co ti zjisti Malickova.

lola22
22. dub 2011

@gejbule1 Tak to je dobre, ze k ni jdes. Ja jedla taky prednison rok a taky mi nezabral, resp. jsem neotehotnela, s tim mam problem zase ja🙂 Malickova ma k prednisonu alternativy, takze neco urcite vymysli.

jesterka001
22. dub 2011

Ahoj holky, můžu se zeptat? Já chodím k Malíčkový už rok. Kde jste vzaly ty procenta o BI? Já ani nevím, jestli jí mám zvýšenou nebo sníženou. Ve výsledkách krve z laborky jsem nic takovýho nenašla.

svoba
22. dub 2011

@adriadri - není jiná cesta než začít držet dietu. není lék. testují vakcíny. ale to je na roky. pivo je bezlepkové. ale holt musíš přejít víc na víno. jinak alkohol můžeš, ale jen některý. no, dieta - dá se to. něco je hnusný, něco celkem jde. ono je to dost složitý. protože někdo drží drsnější dietu, jinej nemusí. zatím se tím netrap. kdyby ti na to přišli, samozřejmě hned napiš.
ale ono se to dá. nebo co jiného mi zbývá. je to samozřejmě finančně náročné, co nadělám ...
včera jsme byli s manželem na romantický večeři - sushi. dala jsem si k tomu dobrý víno, a i trochu sojovky (kterou bych neměla). musí se holt člověk víc hlídat.
já furt doufám, že zhubnu 😀

svoba
22. dub 2011

@gejbule1 - mně v Podolí taky dali prednison, klasika. po půl roce mi Malíčková přišla na celiakii a hned mi volala, at ho vysadím, že nesmím kortikosteroidy. Madar by mě cpal dál a nic mimo neřešil. on vidí jen úzký výřez problému neplodnosti. dle mého názoru.
super, Malíčková ti jistě pomůže. 😉

svoba
22. dub 2011

@jesterka001 - já to z výsleků u Malíčkový taky nevyčetla. v podolí dostaneš papír, kde to přesně stojí a v závorce za tím jsou hodnoty pro normu.