Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

adriadri
28. dub 2011

@jesterka001 Diky moc za upresneni. 😉

@fori Hlavu vzhuru. Taky se dockas. Ja tohle uz mam za sebou. Kdysi jsem z toho byla taky spatna. Ted uz je to tak dlouha doba, ze to beru jinak. Ani v tom neni nenavist - proc ona a ja ne.... Neni v tom ani zavist.... Uz jen to, aby to vzdy donosily. Spise jim to preji. Jen mam vzdy ten strach, aby se neco neposralo. To pak brecim a jsem v prdeli vice nez ony. Uz se mi to 2x stalo, ze nekdo potratil. Nejvic me trapily primo me kamaradky. Vsechny uz mam tehotne nebo cekaji druhe, treti.... . 😉

tyna84
28. dub 2011

@adriadri
@lola22 Ahoj tak teda píšu 😉 Dneska jsem byla ráno u Malíčkový, moc příjemná. No a zjistila jsem, že máme spoustu práce před sebou. Ptala se mě na různý věci ohledně alergií, jestli sem byla už těhu, vážné nemoci v rodině atd. a pak říkala, že je to divný, že když jsem tak mladá a ještě jsem nikdy nebyla těhu ☹ Říkala jsem jí, že se mi hrozně rozhodil cyklus od tý doby co jsem na prednisonu a říkala, že ho určitě nemám brát, že ho nesmím (rozhozené hormony a ta štítná žláza).Upřímně je to docela strašný, že mě ještě nikdo na takový vyšetření neposla to by snad měl být základ ne????? Pak mi nabraly asi hektolitr krve na všechno možný a ještě jsme se domluvily, že půjdu do CARU u Apolináře kde mi udělají folikulometrii, zase nějaký odběry krve a ještě zkontrolují průchodnost vejcovodů. No a pak se uvidí... No je to běh na dlouhou trať, ale s ní mám pocit, že se něco děje ne jako v Podolí 😖

adriadri
28. dub 2011

@tyna84 Diky za vsechny informace. Asi to probiha jako vsude jinde, kde jsem byla. Odvypravim uz po x-te to same. Ale tady to snad bude k necemu. 😉
Ty tedy asi nemas vubec zadne vysetreni. To se ani nedivim. No je to zvlastni, ze ti tohle vse nenavrhli na gynekologii. Hold doktori. No rozhodne ti drzim palecky.
Na kdy jsi objednana do toho Apolinare?

tyna84
28. dub 2011

@adriadri K Apolináři jdu v pátek 6.5. Taky věřim ,že už to snad bude v pohodě a nějak se to vyřeší. Já jsem byla jen na vyšetření BI a jinak jsem měla v 17 -ti diagnostickou laparoskopii ( dělala se mi pořád cysta na vaječníku), ale tam na nic nepřišly a dneska mi právě Malíčková říkala, že se asi na vejcovody ani nedívaly. Takže nevim nic, ale aspoň budu vyšetřená a snad bych už i chtěla aby zjistili příčinu toho, proč to pořád nejde. Jedna z variant ale je, že je to teď tou štítnou a až se zaléčim tak to třeba půjde. Zatím nevěším hlavu, Malíčková nám určitě pomůže 🙂

adriadri
29. dub 2011

@tyna84 K Apolinari jdes teda pekne brzo. Ja myslela, ze se tam ceka dele. Nekdo se tam objedna az treba za 2 mesice. Asi jsi jiny pripad a nebo to popozene Dr. Malickova. 😒
No abych rekla pravdu nemuzu se dockat az k ni pujdu. Nejak to neutika, jeste 10dnu. ☹
A k tomu Apolinari jdes rovnou uz na vysetreni nebo zase jen nejaka konzultace?

lola22
29. dub 2011

@fori No to je fakt dobry vedet kdy ovulujes. V CAru by ti tu folikulometrii meli delat. Ovulace asi muze byt kazdy mesic trochu jinak. Me jednou gynekolozka rikala, ze se muze menit delka obdobi do ovulace, ale od ovulace do 1. dne menstruace to vetsinou byva dost presne tech 14 dni, tak podle delky cyklu to muzes vzdycky trochu zpetne zjistit, kdy jsi mela ovulaci. Ale pravda je, ze se mi nekolikrat zkratila i ta 2. cast cyklu, ale pripisovala jsem to taky tomu pregnylu (na zajisteni ovulace), kazdopadne to ber trochu s rezervou.

lola22
29. dub 2011

@adriadri Ja mela taky problem s ovulacnimi testy, ze jsem mela tu 2.carku vetsinou slabsi a ma byt stejne silna jako ta prvni, ale podle folikumetrie ovuluju v poradku.

lola22
29. dub 2011

@fori No kolem me jsou taky vsichni tehotni, takze fakt super skola nelitovani se 😉

adriadri
29. dub 2011

@lola22 Ja prave taky ovuluju v poradku, presne dle predpisu. Krasne folikuly a krasna delozni sliznice. Jen mam cyklus delsi cca 32-33 dnu, takze proto ovulace 17-19den. 🙂 Z toho jsem mela strach, protoze po prvnim IVF se mi to vsechno rozhodilo a ovulace zadna, sliznice zadna.... ☹ Spoustu leku v sobe a nic z toho nepomohlo. Jen cas a cisty organismus bez hormonu pomohl-ale trvalo to cca rok. 😉

lola22
29. dub 2011

@tyna84 Tak dobry, hlavne ze te vysetri ze vsech starn, nejhorsi je kdyz clovek ma pocit, ze se nic nedeje. Ja taky uvazuju ze bych pripadne na IVF sla k Apolinari, cetla jsem si diskusi o Apolinari a prijde mi to tam sympaticky, takovy lidsky, tak pak dej vedet, jak to tam na tebe pusobilo.

adriadri
29. dub 2011

@lola22 Ja jsem na tom stejne zda ten Apolinar a nebo pak jeste ten Gennet. Obe centra jsou pry dobra volba-jak psala Dr. Malickova. Jeste se s ni o tom pobavim. Ale urcite vyjde financne levneji Apolinar, ale je tam zrejme docela naval. Zatimco v Gennetu je to drazsi, ale zase ti vic vyjdou vstric, co se tyce terminu a taky tam delaji ty nove metody, o kterych jsem ji predtim psala. A protoze je tam delaji a jinde zatim ne, porad u me vyhrava vic ten Gennet-chtela bych totiz tu setrnejsi lecbu. Nechci si zase davat rok telo do kupy. No tak nevim. 😒

gejbule1
29. dub 2011

Holčiny podaří se nám to musíme tomu pořád věřit 🙂 .
U mě ty // na těhu testu sice ještě nic moc neznamenají ale taky doufám že jednou donosím.
Hodně teď sázím na Malíčkovou.Nedalo mi to anapsala jsem Madarovi že mi Prednison nezabírá a zda je ta léčba tedy nutná a nebo jestli není něco jiného a napsal m i že ne a že to nezabíralo proto že jsem neměla kondomovou ochranu a pravděpodobně měla záněty.Musí se pořádně dodržovat tyto 3věci a pak se objeví úspěch.Jiná léčba prý není.Kdybych nebyla u malíčkový asi bychh byla v pořádné depresi.Tak uvidím ale musíme prostě věřit 🙂 .
Blbí je že to vše tak strašně dlouho trvá.Já se bojím si plánovat i dovolenou co kdyby náhodou 😒 .Se svým problémem si netroufnu nikam vyjet.
A co vy s dovolenou?

lola22
29. dub 2011

@gejbule1 No já kvuli tomu, ze uz budu tehotna, jsem ctyri roky nebyla na poradne dovolene. Letos jsem si rekla, ze uz na to kaslu. V polovine cervna jedu sluzebne do Ciny a pojede tam se mnou i manzel a pak tam budeme jeste 14 dni cestovat na vlastni pest. Mam uz vsechno zaplaceny, takze jestli otehotnim, tak asi se zblaznim, ale stejne jsme to i tenhel mesic zkusili, proste uz na to kaslu a verim, ze veci budou tak, jak maji byt. 😉

adriadri
29. dub 2011

Holky asi nema smysl vam tady psat, jak to mam s dovolenou ja. Tohle ja vubec neresim, ze bych si ji neplanovala. Planuju ji jako by nic. Ono se po 8 letech na to diva trochu jinak. Ja stejne do te doby neotehotnim, takze ji fakt neresim. A pokud nepomuze ani Dr. Malickova, tak ji taky nebudu resti pristi rok ani dalsi rok ani dalsi...... 😉 Ale to snad takto nedopadne. Verim tomu. 🙂

tyna84
29. dub 2011

@adriadri Jdu rovnou na nějaký vyšetření, pokud nebudu mít menstruaci, tak by mi zkontrolovala i ty vejcovody.Mám teď příšerně rozhozenej cyklus, tak nikdy nevim kdy to mám čekat ☹ V pátek napíšu co a jak. No možná že jdu brzo kvůli tý štítný, já nevím, Malíčková tam hned volala aby mě vzali.

fori
1. kvě 2011

@gejbule1 já už tady dovču taky řěšila. máme naplánovanou Itálii, v půlce června. taky jsem si u únoru říkala co když ale otěhtním, a nic. Těhu nejsem a na dovču se teším. I Malíčková říkala že bych jet mohla.... fakt to neřeš. Třeba si naplánujete dovču a zrovna jak naschvál otěhotníš.... tak to hold bývá.... 🙂

mv
1. kvě 2011

@gejbule1 já loni zjistila týden před odletem na Krétu, že jsem těhu,tak jsem to zrušila a stejně to nedopadlo...ale je fakt, že bych po zkušenosti, co mám s přistáváním na Kanárech při vichřici na 2 pokusy nikdy jako těhule do letadla nevlezla...
neřeš to, naplánujte si dovču a uvidíš...
my máme dovču koncem měsíce,plánovanou už od zimy a taky jsem si říkala, že třeba to už nebude aktuální a jak jsem teď ráda, že se mám na co těšit... 🙂

gejbule1
2. kvě 2011

Ahoj holky,doufám že jste se včera pořádně s miláčkem zlíbali 😀 😀 .Tady už nic moc nekvete tak jsme byli rádi alespoň za šeřík 🙂 .
Dnes jsem si volala na gyndu pro výsledky výtěrů.Vše je OK nikde nic nenašli.Zase začínám být malinko nahlodaná.Nikde nic není a stejně to nejde ☹ ☹ .Výsledky od Malíčkový by měly být příští týden.Teď ji mám jen poslat mejlík co ve výtěrech našli.Ach jo ☹ .
Já si teda dovolenou letos zatím moc neplánuju.Budeme rekonstruovat domeček a stavět dvou garáž tak musím počkat jestli na dovolenou zbydou nějaké peníze.Ale když někam pojedeme tak asi Chorvatsko.
Naučila jsem se moc neplánovat 🙂 .

jananov
2. kvě 2011

Ahoj holky, po více jak týdnu odpovídám především adriadri, ale ostatní to bude určo také zajímat. Už jsem tu psala, jak v Podolí mám BI šílenou a u Malíčkový dobrou. Tak tu je celá story-pátrání po stopách BI. S manželem se snažíme o mimčo více jak 4 roky. Já po gynekologické stránce OK(ovulace,průchodný vejcovody) a manžel spermio také. Před dvěma roky jsem byla v Podolí prvně, tehdy BI dobrá, jen manžel hraničně zvýšené protilátky proti spermiím. V listopadu loňského roku jsem si toto vyšetření vynutila znovu, a to především proto, abych zjistila, zda se jeho protilátky nezvýšily(to pak prý způsobuje pozitivitu BI). Výsledek k mému překvapení byl, že mu se protilátky téměř nehly, ale mně BI jo, měla jsem 50. Nasazena klasika 5 mg prednisonu.Jenže mně se do něj nechtělo, nechci jím zasahovat do imunity,kterou už tak mám nahnutou.Takže jsem díky diskusi v únoru navštívila dr.Malíčkovou. U ní vše dobré. Výsledky posílala mailem,takže konzultace s ní, v tom směru proč v Podolí špatně a u ní OK, již nebyla. Tři týdny nato jsem měla termín kontroly v Podolí. Šla jsem tam víceméně ze zvědavosti, ikdyž bez kortikoidů,avšak alespoň s důslednou kondomovou ochranou. No a to byl úplnej šok, pač nyní byla BI 28. S tím, že tedy chci znát pravdu,jsem se objednala na pracoviště do Brna, tam to dělají stejnou metodou jako v Podolí i ty referenční meze jsou stejný. Testy však nemají takovou citlivost jako v Podolí(Podolí je tím vyhlášené, že má testy citlivější,což mi potvrdil i sám Madar). Výsledky přišly dnes a toto jsem už vůbec nečekala. Věřila jsem, že to budu mít dobré (přeci je tu ta menší senzitivita),jenže rozdíl je až příliš velký,protože v Brně mi vyšla BI 117.Takže holky, co by ji měly v Brně špatnou, by musely být v Podolí v mínusových hodnotách🙂Závěr si udělejte každá sama. Zdůrazňuji,že nepopírám to,že někomu Podolí pomohlo a pomůže.Tímto se hluboce omlouvám své zdravotní pojišťovně,ale ať se na mě nikdo nezlobí zdraví mám jen jedno a po léčbě kortikoidy by už dnes nemuselo být. Jsem již smířena s umělým oplodněním, do nějakého CARU půjdeme v létě, kvůli nechtěným hormonům využiji jen nativní cyklus a věřím, že mi to vyjde jako tady Ladus77, které mimichodem moc a moc gratuluju!!!Ladus se mi v celém tom příběhu asi nejvíce podobá, akorát já narozdíl od ní vůbec ani s prednisonem nezačala. Bohužel až po tolika letech jsem pochopila, že se nemůžu s mojí anmanézou vůbec divit, že nám to nejde. Já v pubertě prodělala klasickou operaci slepáku s následnou střevní neprůchodností,takže mám břicho samou jizvu a srůst. Vejcovody jsou sice průchodný,ale zřejmě jim ve funkčnosti vadí ty srůsty. Jenže já názory ostatních lékařů nechtěla slyšet, pořád mi zněl jen ten jediný,a to od lékaře,který prováděl toto hsg vyšetření,a to že nevidí problém v otěhotnění. Moc si přeji,aby konec v tomto příběhu byl stejný jako u Ladus 🙂,tak mi držte pěsti...

fori
3. kvě 2011

@jananov já jsem se díky Ladus77 dostala k Malíčkový, a věřím že nám to všem jednou vyjde. Taky jsem chodila do Podolí a rok brala Prednison. Ale je fakt že po roce byly oboje výsledky, jak z karláku tak z podolí dobré.
Sama Malíčková mi říkala, že třeba zaměřit se na jednoho doktora a jed podle něj, já vsadila na ní, a věřím jí.
Do jakýho caru se chystáte?? Chodíš dál k Malíčkový??

lola22
3. kvě 2011

@jananov Tak to je fakt zvlastni, jak to vsude vychazi jinak, resp. v Podoli. Jenom me napada jestli to cislo 117 je fakt srovnatelny s tim 28, ale jak pises stejna metoda, tak asi jo.

lola22
3. kvě 2011

Holky a jak to bylo s tou Ladus77? Koukala jsem, ze uz ma 2tydenni miminko, ale nejak se mi nedari poskladat si cely pribeh🙂 Diky

fori
3. kvě 2011

@lola22 podívej se tady na str. 49 tam to píše 🙂

adriadri
3. kvě 2011

@jananov Tak ti ted ani nevim, co napsat. Cetla jsem si i prispevek od Ladus77. Je to zvlastni, ze i kdyz je vse v poradku, tak se stejne neprijde cim to je. Ja si vzdy myslela, ze nejaky duvod musi byt.
Absolutne nechapu proc jsou ty vysledky tak rozdilne. Asi se na to zeptam pak te Malickove. Treba je mozne, ze se BI meni co mesic....
Zeptam se stejne jako fori, jaky Car mate vybrany?

lola22
3. kvě 2011

@jananov A ty chces jit do IVF v nativnim cyklu? Vubec jsem to neznala, ted jsem si o tom precetla tady http://www.forumzdravi.cz/clanek-49-nativni-cyk... a je mi to o hodne sympatictejci nez klasicke IVF. Zadne tuny hormonu, zadne zamrazovani embryi! Pisou tam ale ze to CARy neradi delaji. Ty vis kam jit, kde to delaji? Ja chtela jit k Apolinari,ale nevim jestli to tam delaji.

jesterka001
3. kvě 2011

@lola22 Asi tě zklamu, ale u Apoli nativ nedělají.

adriadri
3. kvě 2011

Holky ja myslim, ze je to neco podobneho jako to IVM: http://www.gennet.cz/novinky/ivm-1404038780.html. Takze to rozhodne delaji v Gennetu. Proto nad tim Gennetem uvazuji. Ja totiz ten ovariální hyperstimulační syndrom
mela a nechci si to zazit znovu.

snazilka14
3. kvě 2011

Ahoj holky, beru prednison 2 měsíce, mám jít na kontrolní vyšetření...trochu mě vyděsilo, že vám některým rozhodil štítinou žlázu...měly ste s ní problém už před tím a zhoršil to, nebo jste před braním predniosnu byly uplně v pořádku?

adriadri
3. kvě 2011

@snazilka14 Ahoj, ja mam v rodine problemy se stitnou zlazou, tak jsem ho radeji ani neuzivala. Podle me neni nikde receno, ze by se ti to rozhodilo. Co tady psaly holky, tak uz zrejme nejaky nabeh na problem se stitnou zlazou mely. Bud v klidu a uvidis. Ale mozna bych si pak nekdy to kontrolni vysetreni vyzadala. 😉
Ono se totiz vsude pise, ze ten prednison zrovna nejlepsi lek pro "zdraveho" cloveka neni. A proto se ho ja osobne bojim. Je ale vsak spousta holek, co nemely vubec zadne vedlejsi ucinky. 🙂

jananov
3. kvě 2011

@fori
@adriadri
@lola22 Nativ určitě dělají v brněnském Reprofitu,pač tam jsem loni byla,to mi doktor řekl,že není problém to udělat, jen je to prý běh na delší trať(spíše to prý vyjde až na vícerý pokus),rozhodnutí nechal na nás, on byl nakloněn IVF.My jsme to však tehdy ještě vzdali s tím,že se ještě budeme snažit samostatně 🙂 .Myslím, že větší úspěšnost by mohla mít ta nová metoda IVM. Nativ udělají jen holkám, co mají bezproblémovou ovulaci a vůbec hormonální rovnováhu(což v mém případě díky bohu je),prakticky odeberou jen to vajíčko, která vám ten daný cyklus dozraje, a to pak oplodňují, takže není z čeho vybírat.To IVM je mi sympatičtější,že odeberou těch vajíček trochu více, ale nechávají je dozrát v laboratoři,takže pak se nejí ty hormony na zrání vajíček jako při klasickém IVF. Jsem z Moravy,takže to mám do Prahy trochu z ruky, i přesto zatím vítězí Gennet.Ještě se však neobjednávám,chtěla bych tam jít až po prázdninách.Tímto bych ráda poděkovala té z Vás,která sem ten odkaz dala,nevím už přesně...