Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

svoba
27. kvě 2011

@snazilka14 já dřív chodila na Prahu 7. celekm spokojená. jen jednou mě vytočila, že si 15minut povídala s manželem přes mobil. já ten čas platila ☹

svoba
27. kvě 2011

@lola22 jestli je řeč o tom rovnání přes konečník, tak mě to nebolelo vůbec. je to jen nepříjemné (pocitově). prý se tak pozná, jestli je tam problém. po tom rovnání žeber jsme byla vždy jak hadrový panáček. taková zdrchaná. ale o bolesti nemůže být řeč.

adriadri
27. kvě 2011

@snazilka14 Ja nechodim jeste nikam. Ale chci Praha-Ruzyne. Mam to tam kousek.

lola22
27. kvě 2011

@svoba No tak to jsi pekne rovna, kdyz te to vubec nebolelo🙂

svoba
27. kvě 2011

@lola22 myslíš jako že mám rovný záda? to právě nemám. mám vpáčený ramena. trochu. já jsme totiž docela vysoká a tak se hrbim, abych moc nepřečnívala. mi bylo řečeno. já si to nemyslim, ale zas mám výmluvu. 😀

adriadri
27. kvě 2011

@svoba Je, no tak to budu mit asi taky. Ja se totiz taky hrbim. A to se snazim na to myslet, abych sedela a chodila s rovnymi zady. Ale nejde to. 😠

lola22
27. kvě 2011

@svoba Tak mozna se hrbis , ale aspon jses rovna zprava do leva, jestli tomu rozumis🙂, kdyz mas kostrc ok. Kostrc se pry prave vychyluje treba kdyz mas jednu nohu trosicku jinak dlouhou, i kdyz se to ani neda pohledem poznat. To byl muj pripad, ale uz jsem se diky Dorn. metode srovnala, tak si myslim, ze ted by me snad ani to rovnani pres konecnik tolik nebolelo. Ja se taky snazim byt rovna, nedavat nohu pres nohu a tak. Teda holky co my vsechno nezazijeme diky te nasi "neplodnosti"(tfuj to je ale osklivy slovo).

svoba
27. kvě 2011

@adriadri
já se hrbim. vim to, ale jsem lempl. zrovna koukám po očku na starý záznamy jste to co jíte. chci zhubnout. před těhu. nějak stále doufám ...
@lola22 dornovka mi taky pomohla. měla jsme jednu nohu o pár mm kratší. nechápu. neboj, přes ten konečník to nebolí.

adriadri
27. kvě 2011

@svoba @lola22 No s tou nohou to teda nedavam vubec. Mam je furt pres sebe. ☹ A asi se toho hned tak nezbavim. Bohuzel. Zada mam shrbena asi proto, ze nemam zadne prsa a v puberte jsem to hodne schovavala. A ted kdyz mi je to jedno, tak jsou zada v pr..... 😀

svoba
27. kvě 2011

@adriadri vidíš a já mám malý prsa (dobrý dvojky) a kdybych se nehrbila, vypadaly by větší. nohu dávám taky přes sebe. se sukní to v mhd ani nejde jinak. 😉

adriadri
31. kvě 2011

Ahojte holky, dnes jsem byla u Malickove kvuli mym vysledkum.
Mam predepsany Prednison, ale kvuli me vaze a ze jsem drobna, mi davku upravila na 5mg Prednisonu denne (chtela mi dat 10mg). K nemu mam Pentomer kvuli me srazlivosti - tak aby mi Prednison jeste vice mou srazlivost nerozjel. Kdybych mela problemy se zaludkem, tak mam jeste nejaky Loseprazol. Pak mi uz dala jen vapnik v tabletach. Za 14 dnu mam dat moc a za 20 dnu kontrolni vysetreni krve, zda prednison zabira. Pokud ne, da mi ty injekce imunoglobulinu. Ty jsou pry holky ale docela dost drahe - ne pro nas, ale pro pojistovny. Takze to by doporucovala zacit brat uz po dohode s Gennetem a s IVF.
Bohuzel vsak nemam jeste vysledky z cytologie, takze mozna k Prednisonu jeste nedojde. Pry pokud se tam neco najde, mam ji okamzite zavolat a pak se dohodnout, zda Prednison uzivat ci nikoliv.
No v podstate mi rekla, ze je zvlastni ze mam BI, ze nevi, proc ji mam.
Vsechny vysledky jsou jinak ok. I muj hormonalni profil mam ukazkovy.....Neni vylouceno otehotnet prirozene, ale doporucuje zbytecne necekat-8let je pry 8let.
Jinak s tim genem si nemam lamat hlavu. Ma ho spousta lidi a vubec o tom nevi. Bohuzel ja mam BI a tu Alfu, takze dohromady zpusobuji problemy s otehotnenim. Proto pak ty injekce I.trimestr-pokud k nejakemu nekdy dojde....

lola22
1. čer 2011

@adriadri Ahoj, no tak aspon se zacina neco dit, ne?🙂 Pentomer beru taky, ale ne kvuli srazlivosti ale pry ma jako vedlejsi ucinek taky nejak ovlivnovat imunitu. Tak uvidis, je dobre, ze te bude hned tak brzo kontrolovat, zda prednison zabira. Ty injekce jsou opravdu pry hodne drahe, ja je dostanu ale od cervence, kdyz mi prednison nepomohl, resp. mozna pomohl snizit hodnoty ale ne na to, abych otehotnela prirozene. Tak drzim palce a hlavne se moc nepozoruj az ho zacnes bastit, 5 mg je malo.

fori
1. čer 2011

@adriadri A ptala jsi se jí proč ti nedá ten Medrol??

adriadri
1. čer 2011

@fori Na ten Medrol jsem uplne ale uplne zapomnela. Tak hezky povidala, ze nic neni ztraceno, az mi to uplne vypadlo. ☹
@lola22 No ja doufam, ze mi tech 5mg snad nic delat fakt nebude. Jak vsichni rikaji - vubec na to nemyslet 😉

fori
1. čer 2011

@adriadri nebude ti dělat nic, neboj 🙂

adriadri
1. čer 2011

@fori Myslim si, ze asi fakt ne. Ale ted me stve, ze ho nemuzu brat uz dnes. Porad cekam na tu cytologii. Mam si volat odpoledne. Pokud bude ok, zitra beru prvni prasek. 🙂 No abych rekla pravdu, uz se na to i docela tesim. Aspon se neco pohne. Protoze s takovymi hodnotami nemuzu otehotnet nikdy. Tak ted budu doufat. 😉

fori
2. čer 2011

@adriadri já si myslím, že se ti to po braní toho Prednisonu zlepší a pak mužeš jít rovnou na umělé. načekala jsi se dost dlouho....... nám už se to blíží..... 20.6. poprvé k Apolináři. asi budu mít menzes , tak mi aspon udělají hormonální profil. Ten mi nikdy nedělali. už se hrozně těším.

adriadri
2. čer 2011

@fori Ja jdu 7.7. do Gennetu. Taky se to tedy celkem rychle blizi.
Hormonalni profil sis mohla aspon nechat udelat u Malickove. Ale ted je to uz jedno. 😉 Hlavne pak dej vedet, jak to tam cele probihalo.
Kdyz ja bych ale radeji otehotnela prirozenou cestou-kdyz jinak vse funguje. Nebo alepson metodou IUI. Do IVF se mi moc nechce. Ale co nadelam. 😒

fori
2. čer 2011

@adriadri hele a co je presně ten hormonální profil?? to je štítná žláza? mě právě říkali že mi ho musí udělat 1-3 den mentruace. jinak hormonální profil mi jako dělali a ten byl o.k.
Já si právě myslím, že po léčbě tím Prednisonem by jsi určitě měla zkusit aspon 3x IUI. - když jste jinak oba zdraví. a když IUI nepůjde tak IVF nebo tu novou metodu, presnou zkratku nevím... 🙂 ale jedinej genet jí snad dělá. 🙂

lola22
2. čer 2011

@adriadri Ja bych byla taky hrozne stastna, kdyby se nam zadarilo bez IVF, urcite zkusim jeste behem leta IUI.

adriadri
2. čer 2011

@fori Na ten hormonální profil ti posílám odkaz. Já jsem na něm byla vždy 2den cyklu a pak 20den cyklu (progesteron). Pokud vychází 2DC na sobotu nebo neděli, tak se dělá buď 1DC nebo 3DC.
Jinak to IUI chci každopádně zkusit jako první, ale kdyby mi náhodou ten Prednison nezabral, pošle mě asi i Malíčková rovnou na IVF-protože si budu píchat ty šíleně drahé léky. To mi říkala, jak jsem u ní byla.
@lola22 na IUI rozhodně zajdi. Já to vidím spíše až na září, ale možná mi v Gennetu řeknou, že škoda cyklu a půjdu už v srpnu. 😉

lola22
2. čer 2011

@adriadri Hele ja budu mit taky ty drahy gamaglobuliny a hned na IVF rozhodne nemusim. Takze v klidu, at si pojistovny zaplati, kdyz jim clovek cely zivot cpe penize.

adriadri
2. čer 2011

@lola22 Pockej a ted beres co? Ten Medrol? Promin uz si to moc nepamatuju. A kdy je mas zacit brat-ty gamaglobuliny?

lola22
2. čer 2011

@adriadri Me se to uz taky plete, kdo co bere a nebere🙂 Ja ted beru jen ten pentomer retard a od cervence k tomu pridam ty injekce gamaglobulinu, a chci je zkusit par mesicu, jestli se s nimi nezadari prirozene nebo po IUI, az kdyz ne, tak na radu prichazi iVF.

adriadri
2. čer 2011

@lola22 A ty injekce si budes pichat sama? A jak casto? Denne? A ty chodis k Apolinari?

lola22
2. čer 2011

@adriadri Nene, mam sikovnou gynekolozku, co mi uz sama udelala IUI (3krat, zatim neuspesne), nikam do CARu tudiz nechodim. Ona se specializuje na neplodnost.Kdyby doslo na IVF, asi bych sla taky do Gennetu. Ty injekce se pry pichaji kazdych 14 dni a budu na ne chodit primo k Malickovy.Pristi tyden ji budu volat, kdy mam v cervenci prijit na prvni.

adriadri
2. čer 2011

@lola22 A vis kam se pichaji? Do zily? A proc ty injekce nemas uz ted? Na co jste s Malickovou cekaly? Na nejake vysledky?

lola22
2. čer 2011

Ja nevim jestli se pichaji do zily nebo do svalu. My ted jedeme na dovolenou do Ciny na 3 tydny a ona mi je zacne pichat az prijedu, protoze pry ty gamaglobuliny funguji tak, ze to jsou vlastne "zdrave"protilatky bez protilatek na spermie a snad i ovlivnuji BI a telo, kdyz dostava ty spravne protilatky, tak pry zareaguje tak, ze prestane produkovat ty svoje protilatky. Jenze ja mam do te Ciny ruzna ockovani (zloutenka, tyfus) a potrebuju aby moje telo si delalo protilatky samo, protoze jinak by mi asi ty ockovani nefungovala, tak proto zacneme az prijedu. Uz mi je ale objednala🙂

katrin32
2. čer 2011

píchají se do zadního svalu, já taky na ně chodím a vůbec to nebolí