Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

adelaslaba
24. dub 2012

Ahojky holčiny tak jsem si dělala ráno test a objevili se tam dvě jasné čárky. Volala jsem do CARu a hned byla na krvi. Doktor mi to potvrdil. Nějak tomu pořád nemohu uvěřit.

mihaji
24. dub 2012

@adelaslaba Skvělá zpráva, moc gratuluju 😵

jaya47
24. dub 2012

@adelaslaba Juuuuuuj, to je supeeer 🙂 Gratulujem tehulka 😉

sedmitecka
25. dub 2012

ahoj vsem, mam prosbicku a dotaz, nemate nahodou nektera zbytecky Prednisonu? koupim, potrebuju jen par tablet, aby mi to vyslo do zacatku stimulky...moc dekuji

mihaji
26. dub 2012

@sedmitecka Prednison mi bohužel nepřebývá. Chystáš se stimulovat na IUI nebo IVF?

tinasc
27. dub 2012

ahojte nečítala som celú vašu diskusiu, len mám jednu otázku 🙂 som po IVF v 14tt, teda konkrétne 13+2, tiež som brala prednison, vysadila som ho 12+4 postupným znižovaním dávky... teraz čítam názory a odpovede, že prednison by sa mal brať aj dlhšie... na odporúčanie gynekológa v centre som ho mala brať iba do konca marca, na odporúčanie môjho obvodného gyn, som ho mala brať do cca. ukončeného 12tt... chcem sa len uistiť, že som ho nevysadila moc skoro a bude všetko ok, nakoľko som už po jednom MA... ďakujem za odpovede 🙂

bellarat
28. dub 2012

Ahojky, má někdo taky tak úzkostlivé stavy? Pozoruju to na sobě už delší dobu, hlavně pár dní před menstruací. Užívám Prednison a Euthyrox. Ale mám nízké dávky, takže určitě jen tyto hormony za to nemůžou 😖 Dokážu brečet kvůli ničemu .. Stačí, jak vidím někde mimino, nebo jen vedle na zahradě u baráku na sebe volají sousedi, zda si dají kávu a já dokážu brečet :D Pokud se podaří, tak snad už konečně v květnu 1.IUI ... Už aby to mimino bylo, protože mi z toho už asi pěkně hrabká, a to si myslím, že to snažení celkem v poho zvládám 😀 Hezký slunečný víkend přeji 🙂

bellarat
28. dub 2012

@sedmitecka Ahoj, lituju, sama ještě potřebuju 🙂

delideli
28. dub 2012

@jaya47 : mne sa stalo nieco podobne, nasla som si az po MA stare vysledky,s pozitivnymi antifosfolipid. protilatkami..ale mam ja kde co ine,takze tazko povedat,co by bolo keby..snazim sa na to nemysliet, zbytocne sa netrapit,aj tak mi to uz nemopoze a snazim sa urobit vsetko pre to ,aby to tentokrat vyslo..aj vam drzim palceky..
inak vela zien donosi babatka aj ked o tychto nalezoch nevie..

jaya47
28. dub 2012

@delideli Ahoj, vdaka, ze si mi napisala 🙂 Ani mna to uz velmi netrapi, z CAR ma uz poslali na hematologiu, k tej istej lekarke, u ktorej mi to diagnostikovali, tak mi spravia podrobne este vysetrenia 🙂 Vdaka za palceky, aj ja vam drzim 🙂

jaya47
28. dub 2012

@bellarat No, hrabka asi vsetkym snazilkam 🙂 Treba sa na to povzniest, robit ine veci, ktore mysel uplne vypnu. Ja som mala vseobecne uzkostlive stavy, nie co sa snazenia tyka. Pred par rokmi. Ale naucila som sa to vysportovat a vypsychoautosugescovat 🙂 Tak vela stastia na IUI 😉

jaya47
4. kvě 2012

Ahojte baby, nejak tato tema stagnuje. Ako sa mate?
@fori Ako tehulkujes? Nejake pekne vysledky?

mihaji
4. kvě 2012

@jaya47 Ahojky, nás čeká nejspíš v pondělí 1.IUI, tak jsem zvědavá, jak dopadneme. 😉

fori
4. kvě 2012

@adelaslaba tak to moc gratuluji..

fori
4. kvě 2012

@sedmitecka chceš ještě ten Prednison?? zbylo mi 3 platíčka po 20 tabletách..... nebo kde by jste měl ještě zájem....

fori
4. kvě 2012

@jaya47 my se máme v pohodě... vysazuji medrol... a snižili mi Clexane.... když ve 20tt dopadnou dobře průtoky pupečníkem tak mi ho vysadí zcela..... pořád tomu němůžu uvěřit že už jsem v 15tt. příští pondělí jdu do poradny, a stále mám strach...

fori
4. kvě 2012

@mihaji tak moc držím palce at ti to klapne..

jaya47
4. kvě 2012

@fori Ooo, to sa tak nadherne cita 😉
@mihaji Tak velmi drzim palceky 🙂

mihaji
4. kvě 2012

@fori To jsou super zprávy, jen tak dál. Držím palce, ať je všechno v pořádku, je to krásný 😉
@fori, @jaya47 Děkuju holky 😉

adelaslaba
5. kvě 2012

Ahojky tak jdu s novýma zprávama. Mám potvrzené těh. i ultrazvukem. Mám ale také hematom v děloze. Tak už musim od 5 tt ležet. Byla jsem na imunologii v Praze a možná budu vysazovat prednison. Což jsem moc ráda jelikož přece jen je lepší být čista kdyz jsem těhotná. Bojim se aby ro mimiskovi neublížilo. Jen ten clexane mi asi zůstane. Sand mi nebude způsobovat ty hematomy.

mihaji
6. kvě 2012

@adelaslaba Super, že je těhu potvrzené a držím palce, ať je hematom brzy pryč a všechno je v pořádku.

hondashi
6. kvě 2012

@marki.la Já měla moc vysokou imunitu, tak mi ji prednisonem snižovali, brala jsem ho tak půl roku a pak vyšli výsledky lépe, tak jsme se pokoušeli o otěhotnění, ale nic, tak jsme se na to v srpnu úplně vykašlali a leden jsem zjistila, že jsem těhotná. Je kolem toho hodně věcí, měření každodenní teploty, kontroly, pak ovulační testy, ale naše početí byla úplná a nezáměrná náhoda. Takže držím palce a hlavně se nestresuj jako já, když jsem měla ovulační dny tak jsem tlačila na přítele a pak to nevyjde.Ale, prednison mi neublížil, ani jsem nepřibrala, ani neotýkala.

jaya47
10. kvě 2012

Ahojte. Prave som prisla z hematologie, tak mi vyslo zase to lupus antikoagulans, dostala som aspirin 30mg (namiesto anopyrinu, lebo ho nechcem kvoli dalsim problemom so zaludkom). Ale ze na ten antifosfolipidovy syndrom to nevyzera, zobrali dalsiu krv a volat mam, ked budem tehu. (co inak dufam, ze by som uz mohla mat zajtra pozitivny test, lebo vsetko na to vyzera, len test zatial negativny 😉 )

adik73
10. kvě 2012

Ahojte baby,nemali by ste niekto prosim vas kontakt na Mudr.Malickovu?Chcela by som sa k nej objednat na vysetrenie.

jaya47
10. kvě 2012

@adik73 Ahoj, toto je jej mail: Karin.Malickova@lf1.cuni.cz

adik73
10. kvě 2012

@jaya47 dakujem 🙂

ivka3901
11. kvě 2012

ahojte chcem sa spýtať,že v centre mi zistili tie protilátky voči spermiám beriem prednison 5 a som krátko pred stimulkou na 4 pokus chcem sa spýtať či ten prednison predpisuje iba dochtorka v centre alebo aj moja osobná gynekologička ho može predpísať?

eviq
11. kvě 2012

@ivka3901 Moze aj tvoja gynekologicka. U mna to tiez tak je...

ivka3901
11. kvě 2012

@eviq ahá díky musím sa jej nato spýtať,len to že ak by nebolo úspešné IVF tak neviem aký čas by som musela ešte brať ten prednison a kedy by sme sa mohli pokúsiť o bábo

ivka3901
11. kvě 2012

@eviq aj ty si pred IVF?