Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

fori
7. zář 2011

@jesterka001 no vidíš tatarák, to mě nenapadlo, ten taky občas jím. a kolik jsi měla vajíček po nem??

fori
7. zář 2011

@jesterka001 myslím po tom Clostíku 🙂 ne po tataráku 🙂

lola22
7. zář 2011

@fori No, teď půjdu teprve na to šesté. Tím, že mi je dělala moje gynekoložka ve své ordinaci a ne v CARu, tak mě nikam netlačila. Ona je v tomhle hodně v pohodě. To už máš asi břiško samou modřinu, co? No musíme to vydržet, aspoň dobrý nácvik na případné IVF. Když máš všechno v pořádku, tak trojka je šťastný číslo🙂
Taky tu chemii špatně snáším, ale jinou možnost už moc nevidím:(

fori
7. zář 2011

@lola22 Musím říct , že po clexanu nemám ni jednu modřinku. měla jsem ze začátku asi 3x ale potom nic. asi si to umím píchnout. vůbec mě to nebolí, teda jak kdy ale spíš ne. takže s pícháním můžu pokračovat do aleluja.
no jasně když ti dají prášky, přece jim neřekneš já to jíst nebudu, to je chemie 🙂 to by asi koukali 🙂

jesterka001
7. zář 2011

@fori 😀
3x dvě vajíčka a jednou tři. Ale já mám jenom jeden vaječník, jinak bych jich třeba měla i víc. Těžko říct.

lola22
7. zář 2011

@fori Tak ja to píchám asi nějak blbě, dneska mě to pěkně bolelo a z každého pichu mám zatím malou modřinku.

adriadri
7. zář 2011

@fori
@jesterka001
Holky jeste me tak napadlo, jak se to v te zprave od Malickove jmenuje - myslim ta toxoplazmoza. Ted se divam na ty vysledky a nikde to tam nevidim. Jsem totiz ve styku s kockami porad-nebo lepe receno 1 tydne. Jsou to kocky venkovi.

jesterka001
7. zář 2011

@adriadri Já to mám ve výsledcích od Malíčkové psaný jako Toxoplasma gond.

adriadri
7. zář 2011

@jesterka001 Diky moc. Uz jsem to tam nasla. Mam tam vse negativni az na jednu hodnotu hned prvni: CMV IgG: 4,6 IU/ml [0..0,3], Nic mi k tomu Malickova nerikala. Budu ji stejne psat mail ohledne toho IVF, tak se ji na to zeptam, zda to neco znamena. Jeste jednou diky moc. 😉

adriadri
7. zář 2011

Jeste jsem se chtela zeptat na jednu vec. Vy, co si pichate nejake ty injekce, jsou to normalni injekce nebo takova pera s miniaturni jehlickou?

svoba
7. zář 2011

@fori to mě mrzí. ale neboj, brzy to jistě vyjde! 😉

jesterka001
7. zář 2011

@adriadri Teď nevím, jaký injekce myslíš. Jestli Clexane na ředění krve, tak ten má maličkou jehličku. A CMV znamená cytomegalovir, ale ten má asi 80% populace.

lola22
7. zář 2011

@adriadri jojo, jsou to jen takové malé injekce, nevím co to jsou přesně pera,ale asi to bude ono.

adriadri
7. zář 2011

@jesterka001 Nene, myslela jsem ten Clexane. Ja na prvnim IVF si pichala Gonal na stimulaci a taky s tou malou jehlickou. Jenze tyto "pera" jsou o dost drazsi - pry az o 5000,-. Tak jsem se chtela jen zeptat, jak to zvladate s normalni jehlou. Ale asi tady tedy nikdo takovy neni. Premyslela jsem totiz, ze pri IVF bych tentokrate vyzkousela normalni jehlu. S totou mini to bylo uplne v pohode, nic jsem necitila, jen jednou jsem si to snad nejak blbe pichla a trochu to bolelo a byla i modrina. Ale nevim, zda ty usetrene penize za to stoji. 😒

jesterka001
7. zář 2011

@adriadri Při stimulaci na tři IVF mi manžel píchal Fostimon - normální jehlou a do zadnice. Nic jsem nepřiplácela a zvládlo se to v pohodě 🙂 Ale zase jsem nikdy neměla pera, tak nedokážu říct, jak moc velkej je to rozdíl.

adriadri
8. zář 2011

@jesterka001 Ja si to pichala do bricha kazdy den v presne danou hodinu. Pera jsou urcite lepsi, ale zase drazsi. No uvidim, co mi v Gennetu doporuci.
Jinak mi odpovedela Malickova na to CMV:
CMV IgG jsou paměťové protilátky proti cytomegaloviru. Tento virus
způsobuje mononukleózu a infekce CMV v časné graviditě může způsobit
potrat nebo poškození plodu. Vy jste se s virem CMV seznámila již v
minulosti, aniž byste měla mononukleózu (tak se to děje v 99% případů).
Máte dostatek ochranných paměťových protilátek (to jsou ty IgG) a virus
Vaše těhotenství neohrozí. 😉
A na kontrolni testy se mam dostavit jeste pred navstevou Gennetu. Takze budu mit opravdu uplne vse do dalsi navstevy. 🙂

jesterka001
8. zář 2011

@adriadri No vidíš 🙂 A kdy jdeš do Gennetu? Změnila jsi CAR? Nebo to bude tvoje první návštěva CARu? Asi jsi to tady už někde psala, ale tak nějak si nepamatuju 🙂

adriadri
8. zář 2011

@jesterka001 Chodim do Gennetu. Poprve jsem tam byla 7.7., pak toto pondeli genetika taky u nich a ted jsem objednana na 7.10., kdy bychom se jiz meli dohodnout na IVF.

jesterka001
8. zář 2011

@adriadri Tak to držím palečky 🙂

adriadri
8. zář 2011

@jesterka001 Diky, budu vas prubezne informovat. A ty taky informuj, jak pokracujes s lecbou tech dvou mrch.

adriadri
8. zář 2011

@adriadri Nevim, zda jsi to tady psala, do jakeho Caru jsi chodila. Precetla jsem si, ze mas za sebou uz 3.IVF. Mas schovane nejake embryjka? A co 4.IVF? Jde to pres pojistovnu?

jesterka001
8. zář 2011

@adriadri - Jestli je to otázka pro mě 🙂 tak chodím k Apolináři, bohužel nikdy žádný mrazáčci nezbyli, takže jsem měla jenom IVF. Teď zkoušíme alespoň inseminace, 4.IVF nebude (nejsou na ně finance, už bysme byli samoplátci). Vypadá to, že jediné problémy, které mám s početím, jsou imunologické, ale že těch mám teda požehnaně ☹ Snažíme se pět let, loni otěhotnění přirozeně, ale 8tt SP...

adriadri
8. zář 2011

@jesterka001 Promin, byla to mireno na tebe. 🙂 No 3 neuspesne IVF je teda masakr. Pak prirozene otehotneni.... Hm. No a ty jsi imunologicke testy mela delane pred temi IVF? Ja se snazim uz 8let. Jednou neuspesne IVF s byvalym manzelem. Ale nikdo mi neresil imunologii. Ja mam diagnostikovanou neplodnost z hlediska imunologickeho a hematologickeho faktoru. A to az diky Malickove. Jinak bych zrejme vyhazovala prachy za IVF a nikdy by se to nepodarilo.

jesterka001
8. zář 2011

@adriadri Nic se neděje 🙂 Ty IVF jsem měla až po tom přirozenym.. Testy jsem měla dělané před IVF, ale jen některé. Našli mi právě ty chlamydie, ty se přeléčily antibiotikama a hned další cyklus jsem právě přirozeně otěhotněla. Po 2.nevydařenym IVF mě udělala Malíčková i antifosfolipidový syndrom a ten vyšel děsně zvýšenej. Takže léčba teprve před 3.IVF (Pentomer, Clexane, gamaglobuliny). 12DC byly //, ale ten den jsem dostala horečku (39,5) a za dva dny už bez čárek. No, nikdy už se nedozvim, jestlil se to povedlo díky léčbě, ale kvůli horečce smůla anebo prostě ne. No jo no.
Teda 8 let ..... Moc bych ti to přála. No, ještě že ti to imuno našli alespoň teď. Nechápu, že v CARu prostě nevyšetří ženu na všechno a pak teprve IVF. Chápu, že vyšetření jsou pro pojišťovny drahý, ale IVF taky, ne? S diagnozou jsme na tom stejně, co konkrétně ti našla? Jo, Malíčková je úžasná, předevčírem mě v ordinaci uklidňovala a dodala mi optimismus. U ní člověk vidí, že se fakt snaží najít příčinu a řešit jí.
A těch8 let jste to nějak řešili? Mimo toho jednoho IVF?

adriadri
8. zář 2011

@jesterka001
8 let proto, ze jsem se nekolik let snazila se svym byvalym - cca po 3 letech snazeni bylo to IVF. S nim i to IVF, mela jsem zamrazena i 4 embryjka, ty uz nemame. Po IVF jsme neustale stimulovali, aby mi narostla sliznice, ale ta uz nikdy nenarostla. Pak rozvod. Nasla jsem si nekoho jineho a toho si i vzala. Prasky nebrala, vedela jsem, ze bude u me nejaky problem. Pak jsme cekali, zda treba zmena partnera nepomuze, pak i odjezd mimo republiku na 8 mesicu (zmena prostredi) no a pak jsem to zacala resit. Znovu vsechna vysetreni pres meho gynekologa, s kterym jsem se neustale hadala. Ten me na IVF posilal hned od zacatku. Ja si vydobila laparku a imunologii. On mi mezitim delal IUI v uvozovkach. Meli jsme vzdy snazeni doma v danem rozmezi hodin. Tohle stejne bylo zbytecne, protoze me Malickova zjisitila TNF Alfa, nejake natural killers a pak ten jeden spatny gen na srazlivost krve. Po kontrolnich odberech a uzivani prednisonu a pentomeru - velmi vyrazne zlepseni vsech hodnot (krom genu) . Takze pripravena na IVF v podstate uz jsem.
Tehotna jsem nikdy nebyla.
Tak to jen tak v rychle zkratce. 😉

fori
8. zář 2011

@svoba Díky, a jak ty jsi vůbec na tom?? co ta tvoje celikalie nebo jak se to píše 🙂

fori
8. zář 2011

@adriadri hele ted to určitě vyjde, Malíčková tě dá do kupy a pak budeš mít dvojčata 🙂 🙂

svoba
8. zář 2011

@fori neptejte se mě. u mě furt stejný. ☹ držim dietu, mám deprese, čekám ...

jesterka001
9. zář 2011

@adriadri Taky si myslim, že teď už by ti to už mohlo vyjít 😉 TNF Alfa a NK mám taky (+ další) a pak ten antifosfolipidový syndrom. Jak velký hodnoty toho TNF Alfa máš, jestli se můžu zeptat?

adriadri
9. zář 2011

@jesterka001 Predtim jsem mela TNF ALFA: 67,9% (12-44), po uzivani Prednisonu a Pentomeru se mi hodnota snizila na nejakych 45%. Takze velmi vyrazne zlepseni a nyni si myslim, ze jsem zrejme uz nekde mezi. Na kontrolni odber jdu 26.9. k Malickove.
@svoba Je mi moc lito, ze to na tebe pada. My to tady myslime dobre. A je prece fajn, ze se vsechny o sebe zajimame. Proto se na nas nezlob. 😉 Musime te povzbudit. 🙂 Kdy s dietou koncis? Uz ji mas dlouho ne? A co kontrola? A vy se prece jiz snazit muzete - toto Malickova nezakazala. Tys mela jen nejaky problem s tou praci, zZe si dite "nemuzes dovolit". Pamatuji si to dobre? Tak jak to konkretne pokrocilo? Hlavu vzhuru a bude lip. Vse jednou prejde-proste mas momentalni depku. 😉