Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

fori
22. lis 2011

@mihaji no mě už to dlouhý přijde..... no obejdeš oplodnění ale to uhlízdění už se nedá ovlivnit ničím. to záleží už na tobě no jsem na to taky zvědavá..... a vy se jak dlouho snažíte??

mihaji
22. lis 2011

@fori Tak snad se konečně zadaří, chápu, že tobě to dlouhé přijde, taky by mi asi přišlo. My se snažíme cca od května - června.

fori
22. lis 2011

@mihaji no to máte zatím v pohodě.... ale už v tu dobu já panikařila. já byla těhu 2x. před 9 lety. otěhotněla jsem vždy ihned po vysazení antikoncepce. ale vždy v 8tt - konec. takže jsem si myslela že ted taky otěhotním ihned po vysazení antik. a nic no........

verun7
22. lis 2011

Dobré dopoledne holky, děkuji za vaše postřehy a odvědi 🙂 Já si to tak nějak myslela,ale nevěděla jsem přesně. V závěru zprávy mám,že 6 týdnu bych mělaa brát Prednison,chráněný sex,pak snížit dávku Prednisonu a zkusit pouze při ovulaci sex bez kondomu,jinak mimo ovu s kondomem.Vysadit prednison můžu v 6 týdnu těhotenství a kolem 9 týdnu mám jet na kontrolu do Prahy. Takže tak...Jinak ke svému gyndaři jsem objednaná na pátek,tak uvidíme co řekne on a taky dneska ještě dojdou výsledky z genetiky

adriadri
22. lis 2011

@fori Tak mi prave volali. Ze 3 zustala jen 2 embryjka. Chci si nechat vlozit 2, ale jestli vydrzi ,to nevim. Neni to moc zrovna prijemne cekani. ☹

mihaji
22. lis 2011

@fori To mě mrzí, čím sis musela projít. Tentokrát musíš čekat, ale snad to aspoň nakonec dobře dopadne a dočkáš se mimi. Mně samozřejmě udělalo to imuno "čáru přes rozpčet", ale doufám, že se vše vyléčí a budeme se moci snažit dál.

fori
22. lis 2011

@adriadri to mě mrzí......tak zkus radči jen jedno ne??

mihaji
22. lis 2011

@verun7 A to nemáš jít na kontrolu po těch 6-ti týdnech? Já jdu za cca 2 měsíce znovu na odběry.

fori
22. lis 2011

@mihaji no jasný , co mám dělat, musím hold jen čekat, jako všichni......... stejně to ničím neovlivníme..... ale to čekání mě taaak ubíjííííí. s tou imunitou musíš prostě chvilku počkat no. a už jíš prednison nebo co ti dali??

mihaji
22. lis 2011

@fori No jo, musí to být těžký, ale určitě se dočkáš. 😉
NO jo, musím vydržet, snad to aspoň zabere. Docela mě potěšil doktor, když říkal, že jsem ještě mladá 😀 a že pokud nechci nějaký extrémní počet dětí, ale stačilo by mi 1, 2 tak to určitě půjde. Tak doufám, že měl pravdu.
Prednison dlabu už od 14.11. - měla jsem ještě nějaký doma po kocourovi, tak jsem hned nasadila. A 26.1. jdeme na kontrolu. No a samozřejmě minimálně do výsledků důsledný styk s kondomem. Říkal, že nesmím vůbec přijít do kontaktu se spermatem, ani do úst apod.

adriadri
22. lis 2011

@fori Kdyz by prezila obe, tak si necham vlozit obe. Pokud jedno tak jedno. Pokud zadne tak zadne. Zamrazovat jen jedno embryo je asi zbytecne, nemusi rozmrazeni "prezit".

verun7
22. lis 2011

@mihaji Nee,to tam nepíše,o kontrole tam je řeč jen v souvislosti,že bych otěhotněla.....

lola22
22. lis 2011

@adriadri Taky bych si být tebou tam dala obě dvě, bude větší šance!!!

mihaji
22. lis 2011

@verun7 Aha, tak držím palce, ať léčba zabere a zadaří se. 😉

verun7
22. lis 2011

@mihaji Děkuji, já Tobě taky 🙂 Strašně mi připomínáš jednu holčinu, můžu se zeptat od kud jsi? 😉

adriadri
22. lis 2011

@lola22 Chci dvě. U prvního IVF jsem si dávala jedno a nevyšlo to. U dvou je přece jen trošku větší šance. Ale musí vydržet..... Může se klidně stát, že ze dvou se chytne jen jedno.

mihaji
22. lis 2011

@verun7 Teď jsem z Prahy, dřív z Nového Města nad Metují.

verun7
22. lis 2011

@mihaji Aha 😅 Tak to je fakt jen náhoda a podoba 🙂 😉

mihaji
22. lis 2011

Nevyskákala vám někomu po Prednisonu vyrážka? 😒

verun7
22. lis 2011

@mihaji ještě jsem ho nezačla brát,ale snad mi nic nevyskáče....největší strach mám z toho,že hodně přiberu ☹

gammaray
22. lis 2011

@verun7 nic se neboj,já po cca 11 měsících nepřibrala ani deko 😉

fori
23. lis 2011

@verun7 nepřibereš. přibírají žensky co mají dávku 30 mg. a ne 5 mg...... takže se fakt vůbec neboj. 😀

mihaji
23. lis 2011

@fori Tos mě taky docela uklidnila. Poslední, co bych potřebovala, je přibrat. 🙂

adriadri
23. lis 2011

@mihaji Neboj nepriberes. Ja Prednison brala necelych 5mesicu a taky jsem nepribrala, nemela zadnou vyrazku, proste nic. 🙂
Jinak holky dve embrya nadale zustavaji, ale bohuzel nejsou moc kvalitni. No snad do zitrka vydrzi. Pokud ano, jdu na transfer ve 14hod. Tak drzte palce, snad to jsou bojivnici po rodicich.

mihaji
23. lis 2011

@adriadri Tak doufám, že se mi to taky vyhne a snad i ta svědivka přestane. Doufám, že to není z toho. 🙂
Já se sice moc v IVF ještě nevyznám, ale každopádně držím palce, ať vše dobře dopadne a zadaří se.

adriadri
23. lis 2011

@mihaji Diky moc. 🙂
Zkus na ten prednison nemyslet a nepozorovat se. Spoustu veci si muzes nejak vsugerovat. Jsou to opravdu velmi nizke davky. Ja taky mela strach, ale uplne zbytecne. 😉

mihaji
23. lis 2011

@adriadri Já na Prednison nemyslím, ale pořád se drbu 😀 . Já se drbu každou chvíli, převážně ale v létě, teď mám ekzém docela v pohodě, akorát mám právě tu svědivku a to fakt asi poslední týden, tak mě napadlo, jeslti to nemůže souviset. No, snad to brzy přejde. Možná mám jen blechy 😀

lola22
23. lis 2011

@adriadri Moc držím palce, ať to jsou silní bojovníčci a zítra hezky šupky k mamince do bříška, tam už jim bude dobře!!!

fori
23. lis 2011

@adriadri no tak snad vydrží...... a co to znamená že nejsou kvalitní?? jako že se pomalu dělí???

adriadri
23. lis 2011

@fori Ano myslim si, ze se pomaleji deli. No mohou se vsak zacit delit rychleji pozdeji a treba to dohnat. Nezbyva nez jen doufat. Akorat to cekani je fakt na palici. At uz je zitrek....