Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

adriadri
10. lis 2011

@svoba Jee, tak to taky moc gratuluju. Není nad to slyšet konečně dobré zprávy 🙂
Já jinak byla včera u Maličkové pro další dávku Gamaglobulinu a odpoledne v Gennetu vyzvednout si léky na stimulaci. Dnes večer začínám s injekcemi Gonalu a Clexane. 14. jdu na první UTZ. Po UTZ mi může Dr. upravit množství Gonalu a pak si budu 3dny píchat další injekce (Cetrotide).
S těch injekcí mám docela strach, že to bude bolet. Prý je docela nepříjemný ten Clexane. No tak uvidím, jak to budu zvladat. 😉

lola22
10. lis 2011

@adriadri Ahoj, tak at se vajíčka pěkně vyvíjí🙂 Z clexanu neměj strach, já si ho teď píchám už 3. měsíc a už to dělám jen tak mimochodem během chvilinky. Jedině, že někdy trošku ta látka pod kůží zapálí, ale zjistila, jsem, že se to dá vyřešit tím, že ji tam pouštíš hodně pomalu, fakt je to v pohodě 😉

adriadri
10. lis 2011

@lola22 A prosim te, pichas ho rovnou z lednice? A pod kolika stupni se picha. Malickova rikala 45, v Gennetu 90 stupnu. ☹ Tak kolik a jak hluboko?

svoba
10. lis 2011

@adriadri takže už tento cyklus IVF? Moc na tebe myslím! tfuj tfuj!!!
trocha bolesti, na kterou brzy zapomeneš. neboj!
jj, dobré zprávy po dloué době. zkusíme ted zázrak. na jaře IVF. Malíčková poznala, že se too bojim a vyhýbám se tomu, ale ujištovala mě, že to bude ok. tak snad ...

lola22
10. lis 2011

@adriadri Ahoj, clexane se má skladovat do 25st C, takže já ho v lednici nemám. Dneska jsem nad tím uhlem zrovna premyslela, kolmo na kuzi (90) mi to prijde vic drasticky, ja picham tak tech 45. Docela mi pomohlo tohle video jak si pichnout clexan, hlavne v tom, ze fakt pomalu, v klidu (

https://www.youtube.com/watch?v=0xljod9oWfg

led si na konci nepřikládám, jak to udělala ta paní na videu, fakt to nic neni. Neboj se toho! 😉

lola22
10. lis 2011

@adriadri Koukam ze ses jeste ptala jak hluboko. Ta jehla je dlouhá celkem tak 1 cm a píchnu tak půl centimetru, mozna malinko vic.
Taky jsem zjistila, že na nějakých místech břicha to vůbec necítím a někde ta injekce cítit je, takže to někdy dělám taky tak, že když cítím, že tady ten vpich trochu bolí a píchla jsem zatím jen trošičku, zas ji vytáhnu a píchnu ji jinde. Já mám trochu větší špek na břichu na levo 🙂 a tam mě to vůbec nebolí, napravo mám pocit, že mám trošku menší🙂 a tam to cítím víc.
Dokonce když mi teď měli píchnout v CARu pregnyl, tak jsem sestřičku poprosila jestli si to můžu píchnout sama, že už vím, kde mě to nebolí🙂

gerdusha
10. lis 2011

ahojte baby,

rozoberali ste niekedy s niektorym z mudr to, ze imunologovia /aj ten Madar z Prahy/ kazu uzivat prednison minim 3 mesiace pred IVF a lekari v RF ho davaju spolu so stimulaciou? ake mate s tym skusenosti?

lenkacar
11. lis 2011

ahoj tak už mám taky nafasováno i clexany ,léky dlabu poctivě už 4týden a příští týden pícham zastavovačku,takže akce prosinec se koná ..no popravdě z těch injekcí mám taky hrůzu.. 😔

lenkacar
11. lis 2011

@gerdusha a ty máš imunologický problém a nebo jen je to pojistka? jestli to druhé tak to u nás v car dávaljí se stimulací ,pokud problém řeší se to delší dobu ..

fori
11. lis 2011

@lola22 ty si píchneš sama pregnyl do zadku jo?? to jsi teda dobrá......

fori
11. lis 2011

@adriadri a ješte k tomu clexanu. já ho mám v lednici. Malíčková mi řekla jasně, mít ho v lednici, v lékarně mi zase řekli mít ho venku že do lednice nepatří. tak jsem se znova jak magor ptala Malíčkový a ona jasně zase mi řekla že pokud ho mám doma dlouhodobě tak má být v lednici. píchám si ho asi 10 min. po vyndání a přímo kolmo 90st. a jehnu zapíchnu celou. píchám také pomalu , je to lepší. ted jsem si zrovna píchla blbě a mám bolestivou modřinu..... chjoo. píchám 3 cm okolo pupíku směrem dolů. a jak píše lola, někdy ten vpich ani necítím a někdy taky píchnu, hned to vyndám a píchnu znova vedle....... ale v poho jsem si na ně zvykla......

adriadri
11. lis 2011

@lola22 @fori Holky diky moc za rady. Vcera jsem to zvladla. Nic me neboli a modriny nemam. Mam je taky v lednici-Malickova rikala v lednici. 🙂 Pichala jsem 90st. A asi hluboko tak do pulky jehly. Trosku to jen po tom chvili bolelo, ale pak v pohode. Po Gonalu me nebolelo nic. Dnes jen vymenim strany. Tak to tak hrozne nebylo, jak to vypadalo. 🙂

lola22
11. lis 2011

@fori Ne do zadku, oni ho v Pronatalu taky pichaji do bricha, to bych fakt nedala🙂 Aha tak ja ho dam teda do lednice, to jsem fakt nevedela.

gerdusha
11. lis 2011

@lenkacar ,

ja nemam zisteny a ani zistovany ziaden imuno problem...len ked lekar v CARe videl, ze mavam vyssie sedimentacie, tak povedal, ze sa mozeme poistit pri dalsom IVF prednisonom...tak som si nieco o nom citala a vidim, ze sa inak predpisuje v imuno ambulancii a inak v car...tak neviem...

fori
11. lis 2011

@gerdusha mě dal můj gynekolog taky prednison jen preventivně, prý se to dává už běžně.
@lenkacar

gerdusha
12. lis 2011

@fori
no a ako dlho si ho brala? viem, ze ho davaju, ale je otazka, ci sa berie dlhodobo alebo sa dava napriklad v ten mesiac, kedy by si chcela otehotniet - pri ivf to znamena so stimulaciou

fori
13. lis 2011

@gerdusha mě ho dali na gyndě a brala jsem ho cca 8 měsíců a potom mi ho vlastně předepsal doktor i na imunologii, ale to už jsem ho brala. ted jsem měla půl roku pauzu ted jím Medrol. budu ho mít půl roku, pak se musí taky vysadit. během toho musíme stihnou IUI i IVF.

lenkacar
13. lis 2011

ty jo já ho nemám v lednici i mi řekli že nemá být v lednici tak co teda

fori
14. lis 2011

@lenkacar v lékarně mi řekli že do lednice nepatří. malíčková mi řekla, že dealer co jí ten Clexane dodává doporučuje mít ho v lednici. dole v šuplíku. já ho mám v lednici. 😀

alushka
14. lis 2011

Ahoj holky, sorry, že vám vstupuji do diskuze, (taky jsem měla problém s imunitou a tak diskuzi občas sleduji a všem vám moc držím palce!!), ale jen pozánmka k uchvávání Clexane, mají se uchovávat do 25 stupnů a nesmí zmrznout!! Do lednice je tedy není třeba dávat, nijak to neprodlouží dobu expirace (která je uvedena na krabičce) a ani lednice nechrání před napadením mikroby (protože Clexane jsou předplněné injekce, naprosto sterilní, do otevření). A už jen poznámka, dealer farmaceutické firmy není žádný odborník (nemusí mít ani vysokou školu, natož farmaceutického zaměření, může mít klidně jen základní školu) a tak bych jeho názory nebrala jako bernou mincy 🙂 Vždy je důležité to, co píšou v příbalovém letáku nebo v tzv. SPC, ty jsou ověřeny a schváleny Státním ústavem pro kontrolu léčiv.

mv
14. lis 2011

Já mám doma zásobu několika krabic Clexanu,tak jsem se na to ptala minulý týden v lékárně,co s ním.Mám ho už několik měsíců v komoře danej.Magistra mi říkala, že do lednice ho dát můžu pouze v případě, že tam mám spíše k těm 8°C a jsem si jistá, že mi teplota nemůže klesnout k 0°C,jinak ho prý můžu vyhodit.Tak jsem ho radši nechala v komoře,tam mám stabilně kolem 10°C,v lednici mi to kolísá víc.

lenkacar
14. lis 2011

no zrovna jsem odeslaa dotaz Malíčkový tak uvidim ,já ho mám v pokojovce

alushka
14. lis 2011

@lenkacar neboj, při pokojové teplotě (tedy do 25 stupňů) je to úplně OK, výrobce dle příbalového letáku garantuje dobu použitelnosti 36 měsíců od data výroby při uchovávání do 25 stupňů. Stejně tak, při pokojové teplotě, je Clexane uchováváno při výrobě, u distribuční firmy a v lékárně! (nikde to nemají v lednici, protože to by byly zbytečné náklady navíc a výrobce garantuje použitelnost při pokojové teplotě). Vůbec nevím, kde se vzal mýtus, že když se léky dají do lednice, vydrží déle, u některých léků (např. některých očních kapek) je to vysloveně škodlivé, dát je do lednice.

mihaji
15. lis 2011

Ahoj děvčata, můžu se k vám přidat?
Mám čerstvé výsledky z imunologie s tím, že jsem mírně pozitivní. Teprve se chystám ke svému gyndaři pro Prednison a další instrukce....
@fori Děkuji za info o diskuzi. 😉

eviq
15. lis 2011

Ahojte, bola som na vysetrenie v Podolí a cakam na vysledky, lekarka nam vsak povedala, ze ak sa potvrdi pozitivna imunita, tak dostanem Prednison. Po precitani prispevkov som vsak trochu na pochybach, ked vsetkym davaju Prednison. Spominate tu vsak aj dr. Malickovu...ona dava aj inu liecbu ako Prednison? dakujem

fori
15. lis 2011

@mihaji nemáš zač 😀

lola22
16. lis 2011

@eviq Ahoj, vetsinou take nebo medrol (coz je podobne). Je dobra v tom, ze v pripade, ze prednison beres uz dlouho nebo ho nemuzes brat, ma k dispozici i alternativy k prednisonu.

lola22
16. lis 2011

@mihaji Ahoj, vítám tě tu, držím palce ať se brzo zadaří.

eviq
16. lis 2011

@lola22 ahoj, dakujem za odpoved a ona robi aj nejake vysetrenia navyse oproti Podoli? my sme zdaleka a teda nemozeme tam len tak hocikedy zajst...tak ci by malo zmysel ist za nou alebo to skusit najprv s tym Prednisonom...vdaka este raz 😉

mihaji
16. lis 2011

@lola22 Ahojky, moc děkuju. Budu doufat, že ta příští kontrola bude v pořádku.