Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

kuliskaa
1. lis 2010

jj už je to v pohoedě ale zase manža nemá %

ismail
15. lis 2010

Ahoj holky, prisla jsem vas take povzbudit 🙂 Vytrvejte v lecbe a miminko potom bude 🙂 Byla jsem na tom jakovy vy, BI pozitivni, brani prednisonu a neustale cekani na neco....Ale uteklo to a mame krasnou dcerku 🙂

sipkova1
15. lis 2010

@ismail Ahoj, diky to potěší, já už s Prednisonem stříhám metr, ještě 9 tabletek. Přišla sis při braní Prednisonu unavenější než normálně? A když jste šli na kontrolu, tak jste čekali na výsledky bez domácího snažení?, tj. další měsíc jen čekání? Děkuji

svoba
15. lis 2010

Ahoj,
chci se zeptat. Mám BI mírně pozitivní (nález - antigeny proti spermatu partnea 49%, trofoblastu 95%-v normě) M2la bych od zítřka brát Prednison 5mg denně. Jsem po samovolnym potratu a přes rok snažení. Tohle může být příčinou potratu? a ještě mi poraďte. Manžel má špatné spermio, měli bychom pak jít (po těch 3měsících po doužívání prednisonu) rovnou na ivf? Byli jsme v Gestu, tam nás hned hnali do ivf a já se toho zalekla, ale ted se tedy asi přihlásím do Podolí a uvidime, co nám tam řeknou. A k Madarovi za 3měsíce....

amadores
15. lis 2010

@svoba taky beru 5mg Prednisonu a na IVF půjdeme asi koncem 3.měs.braní.Na výsledky už pak čekat nebudeme, stejně, pokud by se to nezlepšilo, tak mi sama mudra tam řekla, že s tím nic nenadělají.Většinou to prý za 3 měsíce zabere a málokomu by to zabralo později s výsledkem BI mírně pozitivní
.Pak prý jedině vysadit na pár týdnů po těch 3 měsících, když by výsledky byly stejné a dát po pauze 10mg. denně.
Ale to prý se dává v případech, kdy je BI hodně pozitivní a ne mírně.Tam prý z 90% zabere ten slabší po dobu 3 měs.
A jelikož se to prý snadno zase vrátí 😠 😠 ,tak je vhodné, hned po přeléčení otěhotnět, pokud možno bez jakékoliv pauzy.Dobrý doporučení,fakt jednoduchý, ne??? ☹

svoba
15. lis 2010

@amadores - jsi zlatá! dík za podporu! takže brát tři měsíce a pak hned otěhotnět? super! i když i tak je mi smutno. no, a manžel má špatný spermio. takže asi musíme na ivf, aby vybrali jen ty dobré, páč těch máme málo ☹ chceme zkusit car v podolí 😉

svoba
15. lis 2010

@amadores - a tim prednisonem se předchází případnému potratu? já jen jestli ivf opravdu má pro nás smysl. stále váhám.

amadores
15. lis 2010

@svoba to je těžký, ani Prednison ti nic s jistotou nezaručí. 😒
Asi bych se poradila s někým o tom spermiu, jaké máte jinak šance na přirozené otěhotnění.

svoba
15. lis 2010

@amadores - jenže s kým se poradit ?!? v soukromym CAR nás hned nartaj do IVF, protože z toho maj peníze. můj gynekolog potrat vůbec neřešil. vše si vydupávám a zjištuju sama 😒

amadores
15. lis 2010

@svoba zkusila bych se objednat do jednoho, dvou CARů a na rovinu jim říct, že jdete jen na konzultaci a do IVF se nehrnete.Měli by nabídnout i jinou variantu, pokud je.Ale je mi jasný, že peníze pro ně jsou až na prvním místě... 😠

Můj gynekolog naštěstí patří k těm osvíceným a po potratu mě poslal kam se dalo na vyšetření.

svoba
15. lis 2010

@amadores - a jsi z Prahy? sháním dobrého gynekologa. ten můj je hodnej děda, kterej "přesluhuje". dobře, dám na tebe. zítra nás objednám. přemýšlím ještě o Podolí o CARu.

svoba
15. lis 2010

@amadores - ještě mi, prosím, napiš, na co všechno tě poslal po potratu. oběhám si to sama. děkuju za rady! promin, že tak otravuju 😒

amadores
16. lis 2010

@svoba napíšu do IP,ať tu nekazíme téma. 😉

svoba
16. lis 2010

@amadores - díky!!!!!! 🙂

ismail
16. lis 2010

sipkova, prednison na kazdeho pusobi jinak, me se zhorsila plet, bolela me zada a mela jsem vetsi hlad. My jsme cekaly na kontrolni vysledky a nesnazili se. Drzim palce, at je pak vse OK 🙂
Jen jeste upozornim, ze se nemusi hed potom otehotnet, urcite v tom hraje roli i psychika, alespon u me. Jeste pro upresneni dodam, ze jsem mela take za sebou zamlkly potrat, zrejme kvuli BI.

sipkova1
21. lis 2010

@ismail No záda mě nebolí, zlepšily se mi po Mojžíšce. Ale jsem furt jako po flámu, utahaná, bez energie. Tak doufám, že až Prednison dozobu, bude to lepší. Už mi zbývají jen 3 pilulky 🙂. Tenhle týden kontrola a pak čekání (jak jinak) na výsledky ☹.

mv
21. lis 2010

Beru Prednison měsíc a zatím na sobě nic nepocituju, jen tu žravost musím krotit.. 😀
Na kontrolu BI jdeme v lednu a na výsledky už čekat nebudeme.IVF nám vychází na konec ledna.I mudra v podolí nám říkala, že při lehce zvýšené BI je 90% pravděpodobnost, že Prednison zabere a pokud by ani za ty 3 měsíce nezabral, tak pak už je mizivá šance, že zabere později.Takže nám ten postup schávila.
A ještě dodala, a to mi potvrdil i můj gynekolog, že to chce po zaléčení co nejdříve otěhotnět, že se ta pozitivní BI snadno vrací.. ☹ Lehko se to říká, těžko realizuje. 😒

svoba
21. lis 2010

@mv a kolik bereš? jestli se můžu zeptat. prosím tě, po záléčení se myslí po těch třech měsících?

mv
22. lis 2010

@svoba Beru 5mg a myslí se ta 3 měsíční dávka a pak by měla být ta kontrola.Jen nevím, jestli ji podle termínu MS stihneme do iVF, jinak bych počkala určitě na výsledky.Někdo chodí na kontrolu už po 2 měsících a ten měsíc ještě dobírá při čekání na výsledky.

svoba
22. lis 2010

@mv - jo, tak to mám stejně. jdu tam koncem ledna. tak držim palce!

sipkova1
22. lis 2010

@svoba
@mv
My jdem na kontrolu zítra. Holky nevíte jestli se jde při kontrole taky na pohovor k MUDr. ?

svoba
22. lis 2010

@sipkova1 - netušim. ale určitě to sem pak napiš. držim palce!

alushka
22. lis 2010

@sipkova1 jojo, i pri kontrole se chodi na pohovor,

sipkova1
22. lis 2010

@alushka Děkuji za info. A řekli Vám, že máte čekat na výsledky nebo jste dostali povolení ke snažení?

olouch
22. lis 2010

Ahoj holky, dneska jsem si byla pro výsledky v Podolí. Můj gynekolog i primář z CAR Gest mě od toho silně zrazovali, prý že tam najdou naprosto každé ženské nějakou imunitní poruchu a nasadí jí vždycky to stejné: na čtvrt roku 5 mg Prednisonu (což je kortikoid) a kondomový styk. A že je to úplně k ničemu, akorát to člověka vystresuje.

No, možná měli pravdu, protože přesně tohle v těch výsledcích stojí. Pořád na ně koukám a vrtá mi hlavou, jak jsem vůbec mohla nedávno otěhotnět, když antigeny na sperma partnera mám 54%, což je 11 procentních bodů normou. To by snad ty jeho plavci museli pochcípat už cestou, tak jaktože se těohtenství podařilo? Skončilo špatně, ale podle těchto výsledků by se přece nemělo povést vůbec, ne?

olouch
22. lis 2010

Tohle má GEST ve FAQ:

Základní imunologické vyšetření z krve provádíme každé pacientce. Normální nález vylučuje závažný imunologický problém. Speciální testy na průkaz protilátek proti spermiím v cervikálním hlenu u nás neděláme, takže přesný popis vyšetření Vám nemohu poskytnout. Našim pacientkám ani nedoporučujeme, aby tento test podstoupily jinde. Letité zkušenosti naše i dalších center ukazují, že toto vyšetření nemá žádný klinický význam. Řada žen s pozitivním nálezem otěhotní a naopak. Je to jen ztráta času.

alushka
22. lis 2010

@sipkova1 nam rekli, klasicky, cekat na vysledky a snazit se az podle vysledku testu, ale ja mela BI jen slabe snizenou na manzelovy spermie a muj gynekolog rikal, ze se muzeme snazit i behem tech 3 mesicu do kontroly, ale jen v plodnych dnech a max 3 dny pred ovulaci a v den ovulace. A otehotnela jsem presne 3. mesic co jsem brala Prednison 5 mg, takze kdyz jsme sli na kontrolni odbery, uz jsme byla tehotna, jen jsem to jeste nevedela 🙂 Ale zalezi, jaky vam vysly vysledky, lepsi je asi zkusit pockat ty 3 mesice, at se imunita uplne uklidni.
Tak drzim moc a moc palecky, at vse dobre dopadne a miminko se povede jako nam (v sobotu bych mela rodit 🙂

sipkova1
23. lis 2010

@alushka
@svoba
Ahoj holky, tak máme kontrolu za sebou, stejné odběry a pohovor. Mám pokračovat v braní Prednisonu a ve stejném režimu jako doteď (jen gumisex) čekat na výsledky. Mají být za 3 týdny.

alushka
23. lis 2010

Drzim moc a moc palecky, aby se mimi povedlo!!

sipkova1
23. lis 2010

@alushka Ahoj taky moc držím palce, už to máš za pár, že ? 🙂. Kde budeš rodit?