Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

svoba
26. led 2011

@amadores - a vidí v tom vážnej problém? zkus nevysazovat do IVF. třeba opravdu v Podolí jistí problém každýmu. hlavně se nenervuj!

@fori - uvítám jakékoli info. i třeba to, jak na tebe bude působit. jsem zvědavá, i když tomu moc šancí nedávám. třeba ten den dělal tři operace za sebou a spletl si tě s jinou ženou. jsou to taky jenom lidi. když se žena snaží otěhotnět, při každym utz jí měří sílu sliznice. teda alespon tak mi to říkali. možná je to i tim, že jsem po revizi. ale prostě jí měří. a kontrolujou celou dělohu.

fori
26. led 2011

@svoba a co je přesně ta revize??

svoba
26. led 2011

@fori - po samovolnym potratu. když si nejsou jistí, že odešlo "vše", tak ti seškrábnou v narkoze kus stran dělohy. ☹ jestli to tedy chápu dobře....no, mám to bohužel za sebou. pak je právě dobré pít kontryhel. pomáhá růstu děl.sliznice. ale pak zase ta silná menstruace. grrr!

fori
27. led 2011

@svoba no tak to mi dělali v tom Sláným, před 10 lety, 2x. já tomu říkám vyčištení , ale to je ono. takže to, že mám pidi dělohu museli vidět už tenkrát, ale nikdo mi nic neřekl, proto mě zaráží, že mi to řekli ted v Hloubětíně. přece se mi za 10 let nesrazila 🙂 🙂

svoba
27. led 2011

@fori - vykašli se na to! řekl ti to jeden lékař z mnoha. při dalším utz chtěj znát velikost své dělohy a tlouštku sliznice (to je také důležité pro otěhotnění). jojo, to je vlastně takové čištění. snad už si tím nebudeme muset procházet! 🙂

fori
27. led 2011

@svoba máš pravdu, uvidím. hele jakou chuť má ten Kontryhel?? Asi to moc dobrý není vid??

luksi
27. led 2011

Ahoj holky,můžu se k Vám přidat? Chodíme s přítelem do Motola a poslali nás na imunologii do Podolí k Dr.Madarovi a vyfasovala jsem prednison 5mg denně,vyšlo mi mírně zvýšená BI ☹

svoba
27. led 2011

@fori - no, mě osobně nechutná. ale někdo tu psal, že je dobrej. stojí pár korun. pij ho ale do ovulace. jinak budeš mít silnou menses. ale fakt je to skvělý na všechny ženský věci. zkus ho. já ho užívám už dlouhho.

svoba
27. led 2011

@luksi - vítej v klubu. mám to stejné 🙂

fori
27. led 2011

@svoba už ho mám, večer si ho uvařím.A co se ti po něm zlepšilo??

fori
27. led 2011

@luksi Ti tak ti přeju aby ti to pomohlo, mě to zatím teda nezabírá, a to už ho jím od léta ☹

svoba
27. led 2011

@fori - ta sliznice. jak to oni seškrábnou, tak se pěkně zacelí. víc ti roste právě sliznice, proto mám pak tak silnou ms. nic tim nezkazíš. zkus ho 🙂

fori
27. led 2011

@svoba tak jsem si uvařila čajík, dala jsem tam Lžičku medu a super. zase tak špatný to není. budu to pít i nadále.

svoba
27. led 2011

@fori - já to piju samotný a dělám si to docela silný. tak to asi zkusim taky s medem. dík za tip! myslim, že s emaj pít dva šálky denně. 🙂

luksi
28. led 2011

@fori Děkuji,no v dubnu jdeme na kontrolu do Podolí,tak uvidíme jestli se to zlepšilo 🙂

luksi
28. led 2011

@svoba ahojky a děkuji za přivítanou 🙂

fori
28. led 2011

@svoba jo píšou 2-3 šálky denně, ale budu hold pít 1 vždy večer. jednu lžičku na 0,25l vody.

svoba
28. led 2011

@fori - to stačí. chce to asi dlouhodobě. i když jestli máš pravidelný cyklus, po delšim užívání ti ho může trochu rozhodit. já si ted dávám pauzu, ale pila jsrm několik měsíců (od jara-po potratu).

amadores
28. led 2011

Já zrovna patřím k těm, co jim Kontryhel akorát totálně rozházel cyklus a sliznici jsem měla ty 4 měs. co jsem ho brala snad nejnižší co jsem kdy měla. 😠 Poradily mi ho po revizi a akorát mi uškodil.Pro ty, co mají pravidelný cyklus asi fakt není dobrej.To jsem se tu ale na diskuzích dočetla až pozdě.Tím jsem na dlouho skončila s bylinkama...

gammaray
28. led 2011

ahoj holky,jen sem vám,co chodíte k Madárovi pro prednison ctěla říct,že mně pomohl.měla jsem hodně sníženou imunitu,brala jsem ho cca.rok.Před tím mnoho nezdařených pokusů -IUI a IVF,po něm IVF-těhotenství a dvojčátka jsou na světě.tak madárovi věřte a vydržte!držím všem palečky..

sipkova1
29. led 2011

Holky nevíte jak je to s pojídáním multivitamínů při braní Prednisonu? Nejde to proti sobě? Jako, že Prednison imunitu snižuje a multivitamíny ji zvyšujou?

fori
29. led 2011

@gammaray ahoj, ty jsi jedla prednison rok ?? bez pauzy?? a stále jste používali kondom??

gammaray
29. led 2011

@fori ahojahoj,4.měsíce jsem brala 1 a půl tablety denně,pak kontrolní odběry krve.potom 1.tabletku asi půl roku,už si to přesně nepamatuji.pak opět odběry-zlepšení ,pak odeslána na IVF,vysadili mi ho až v nějakém 7-8tt.kondomy jsem používala určitě až do IVF(poctivě-hrůza a děs)hezký večer

janasmek
30. led 2011

Ahoj holky, tak konečně se k vám po delší době také přidávám. Pročítala jsem celou diskuzi a zjišťuji, že nejsem klasický případ z Podolí(alespoň ne v léčbě) 🙂 Mám pozitivní BI na sperma manžela 46%, na cizí 50%, trofoblast v normě. Závěr BI mírně pozitivní. Na to mám předepsený prednison 5 mg denně cca 4-6 týdnů, pak snížit na 2,5mg a zkusit koncepci. Našla jsem tu holky, které měly i o malinko lepší výsledky a stejně měly užívat 5mg prednisonu po dobu 2-3měsíců a pak kontrola, no my nemáme psanou ani tu kontrolu! A krom tohoto má i manžel mírně zvýšené ptotilátky proti spermiím a já slabě pozitivní IgG,na které mám od Madara předepsaný anopyrin. Měla jste to tak taky nějaká, která jste se ještě do diskuze nezapojila 🙂 ?Nevím, co si mám o tom myslet a zda pro jistotu nepodstoupit imuno ještě někde jinde!Hezký den

fori
31. led 2011

@janasmek ahoj, já bych tu zkusila i někde jinde, za to nic nedáš. Ve středu jdu k doktorce Malíčkové, tak hned vám dám vědet jak se k tomu staví ona.

fori
2. únor 2011

Ahoj holky, tak jsem se právě vrátila od doktorky Malíčkové. Musím říct, že na mě působila velmi dobře, a že ví o čem mluví. Řekla jsem jí že se léčíme v Podolí, dala jsem jí okopírované poslední výsledky a řekla jsem jí, že tedy užívám 5 mg prednisonu a že používáme kondom. Rovnou mi řekla at kondom zahodíme a o mimčo se snažíme, že pouze u 4% žen je léčba kondomem uspěšná. - přesný opak co mi řekl Madar v Podolí. Takže komu veřit??? Jinak mi tam brali krev i partnerovi, že prý udělají jiná a podrobnější imuno. vyšetření. Prednison mám brát dál. Za 10 dní mají být výsledky hotové, mám jí kontaktovat emailem, že mi hned odpoví a podle výsledků se dohodnem na další léčbě. Říkala že mě ale chce zbavit tech kortikoidů, že to je fakt svinstvo, jezdila bych tam prý nějákou dobu na nějáký injekce, říkala že je to jako blbý ale pořád lepší než brát ten prednison, že se má stejně po půl roce přestat brát. Říkala jsem jí že zítra jdem poprvé do ISCARU, tak mi hned řekla že ona sama se s Iscarem spojí a budou mě jako léčit společně.- to se mi fakt líbilo, jak to hezky řekla. Mám z ní moc dobrý dojem, opravdu si tam připadáte že jí to fakt zajímá a chce vám pomoci.
Jinak jsem z toho fakt v rozpacích - takže závěr PODOLÍ - kondom styk a prednison MUDR. MALÍČKOVÁ - bez kondomu a prednisonu, prostě úplně jiná léčba. Co těd?? Sama nevím, uvidím jak se k tomu postaví ten ISCARE, na jakou stranu se přikloní a k tý se asi pak přikloníme i my.
Jinak kdo nemá s Podolím dobré zkušenosti nebo si myslí, že se tam nic neděje, tak tuto doktorku určitě vyzkoušejte.
I jiné holky tu psaly že v Podolí na prd, a po návštěve u dokt. Malíčkové do 4 měsícu otěhotněly.
Zítra vám písnu co mi řekli v ISCARU. mejte se

ladus77
2. únor 2011

@fori jsem rada ze se vam dr. Malickova libila, uvidite co vam reknou v Caru, preju dobre rozhodovani...nekdy je to tezke, ja vim...

fori
2. únor 2011

@ladus77 já jsem taky ráda, začínám věřit že vše bude o.k. a já budu v letě třeba těhotná. no uvidíme...... 🙂 🙂

jasmi
2. únor 2011

@fori tak to je teda síla..jak je to možný????úplně opačnej názor...co dělat?a jaký injekce, nevíš??takže podle ní prednison pomáhá ale kondom je na nic?a co když ale otěhotníš a výsledky ještě nebudou OK?to teda fakt nechápu...já zatím beru prášky dál..už 4 měsíce...ale teď teda nevím..

fori
3. únor 2011

@jasmi já nevím jak je toto možný, hold každý má jinej názor a jinou léčbu. jinak nevím co myslela za injekce, je to asi náhražka za ten prednison. Ona říkala že se prostě nemá jíst dlouhodobě. Jinak mi přijde logický co říká Madar, používat kondom a nedráždit tam to prostředí spermiema a brát perdnison na urychlení léčby, ale ona prostě tvrdí kondom zahodtě, takový účinek léčby nemá. Jsem zvědavá na výsledky, jaký mi vyjdou. Někde jsem četla, že ona pak radí Prednison vysadit aby jsi se očistila třeba na 3 měsíce. Potom ti dá krátkodobě velkou dávku a pak se ta dávka snižuje. Nevím, to jsem jen někde četla.