Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

ismail
25. kvě 2009

lauds, budu drzet palecky, abys pochodila, prece jen je urcite lepsi mit cerne na bilem, ze jsi v poradku 🙂
Me ji napsal doktor v Caru, dvakrat, nedelal zadne problemy, zato moje gyndarka jo, ta mi ji napsat nechtela. Urcite se zkus poptat vsude mozne kde to pujde, stoji to zato

pimpulka1
26. kvě 2009

Ladus máš můj souhlas, taky mi to přijde od Podolí postavené nahlavu. Přeci jde už o kontrolní vyšetření, žádný počátek, mají tě v evidenci, tak proč opět tahat z někoho žádanku. Ještě jsem se s tím nesetkala 😒 Brnkni si tam, za zavolání nic nedáš a budeš mít odpověď hned 😉 Já jedu na kontrolu až v červenci - teda můj gynekolog používá zásadně slovíčka "už" a to je "za chvíli" a mi to přijde jako celá věčnost 😒 Taky mi povídal, že co se týká imunologie, tak mezi doktory není jednotný názor, někdo uznává - někdo neuznává, ale on se řadí mezi ty, co věří, že jistá souvislost mezi mými MA a imunologií je. Už se těším, až tahle nejistá etapa našeho života bude za námi. Markilko užijte si snažení a // 😀

ladus77
26. kvě 2009

Ahojte holky, dekuju moc za nazory i podporu. ZADANKU MAM!!!! Ale byl to teda porod 🙂 😉 nakonec jsem ji vydolovala ze sveho gyndare, ani se moc nekroutil, jsem asi dobra herecka 😉 A na rovinu mi rekl, ze je tohle vsechno vina pojistoven, ze s proplacenim zakroku a vysetreni delaji cim dal vetsi vedu a ze pak to konci takhle...bez zadanky ani ranu a my z toho mame nervy na pochodu.Vsak to tady psala Jana.cb ze driv, kdyz tam ona chodila, tak ze dalsi zadanky po ni nechteli, a te chteji. Takze jsem fakt strasne rada, ze to takhle dopadlo, ale nadruhou stranu jsem dost nastvana, myslim ze si tohle nikdo nezaslouzi, ty nervy a vubec a ze dane a nemocenske a zdravotni pojisteni platim tak jak se ma...proste je to svinstvo...
No, takze ve CT drzte pesti, ja vam pak napisu jak to probihalo 🙂 A pimpulko neboj, utece to jako voda... 🙂 taky jsem si v breznu myslela neco o vecnosti 😀

marki.la
autor
26. kvě 2009

😉 holky díky...
Ladus, tak to je fajn, že Ti tu žádanku dali....

ladus77
29. kvě 2009

Ahoj holky, tak kontrola probehla o.k. Na pohovoru jsme byli i Madara a byl moc fajn a docela nas pozitivne naladil 🙂 😉 🙂 Takze za 5 tydnu vysledky, ale rikal, ze veri ze to bude vse v poradku 🙂 Hezky vikend, jedeme pryc, takze zatim paaa...

pimpulka1
30. kvě 2009

Tak držím palce, ať jsou ty výsledky na jedničku s * 😉 .... otázečka, kdo ví ať prosím odpoví 😀 jestliže se zadaří po dobrých výsledkách otěhotnět, na kontrolu se musí do podolí mezí 7/9 týdnem, že? A to se pak zase tak dlouho čeká na výsledky?

ismail
30. kvě 2009

ladus, taky se pripojuji a drzim palce, vlastne nevim o nikom, kdo by po kontrole nebyl v poradku 🙂
pimpulka, nevim to jiste, ale v tehotenstvi jde na kontrolu uz jen zena, kdyz je tehotna, tak uz je manzel nezajima. Za jak dlouho se ceka na vsledky to nevim,ale predpokladam, ze to tak hrozna doba neni

ladus77
31. kvě 2009

Ahojka, my jsme tam jednu tehuli videli, jak jsme cekali na pohovor, sla dovnitr a hned zas byla venku - a byla sama, bez manzela, tak jak uz psala Ismail. Ale to by melo byt napsane v tech vysledcich ne? A jak dlouho se ceka, to teda nevim ☹ ale zkus si tam zavolat a oni ti urcite radi reknou. Ze by to uz bylo aktualni 😉 🙂 ??? Holky, doufam, ze nam tady nekdo brzo zvedne naladu... 🙂 🙂 🙂

bettynka222
2. čer 2009

ahojte babulky...ahoj marki 🙂
ja vobec neviem, kam patrim. mohli by ste mi poradit? ja mam znizene lymfo CD 4 no a zvysene mam samozrejme NK bunky....to mam znizenu alebo zvysenu bunecnu imunitu?a vy mate ak eproblemy?

marki.la
autor
2. čer 2009

Bettynko, kde jsi byla na vyšetření?? Co máš napsáno v závěru?

Já měla snížené nk buňky, ale to bylo na jiném vyšetření než ohledně potratu, mám totiž chronický únavový syndrom.....Nk buňky by měly být zabíječi infekcí, nádorových buňěk atd. A v Podolí na Imunu mi zjistili sníženou buněčnou imunitu....I přes to užívám prednison 5mg, dnes už tedy jen 2,5 mg, protože po kontrole jsem měla výsledky dobré...tak ty máš podle všeho zvýšenou imunitu, ale léčí se to stejně....Prednison to má dát do správných kolejí

bettynka222
2. čer 2009

marki to mi zistili na imunologii. ale este nie voci spermiam. len jednoducho ze mam poruchu celularnej zlozky imunity. to sa riesilo, pretoze pred rokom som mala preotilatkovu imunitu znizenu - chybaju mi protilatky, co chrania sliznice a tak som sa po potrate zlakla, ci to nema nejaku suvislost. al e protilatkova imunita sa uz opravila a teraz prislo zas toto. al etie potraty boli skor sposobene trombofiliou...tak ja uz neviem. ale osm objednana aj na reprodukcnu imunologiu, tak som zvedava...
a liecba je aka? ma to nejake vedlajsie ucinky? a kedy sa budete moct snazit o babatko? ty si tiez potratila? alebo si nemohla otehotniet?

pimpulka1
3. čer 2009

Ladus tak u mě aktuální těhulkovství není, jen předbíhám děj 😀 víš jak, kdo je připraven, abych věděla co mě čeká 😉 stejně si nejvíce oddechnu, až budou první tři měsíce zamnou... ale to musí být prvně výsledky o.k. 😉 Bereš taky wobenzym?

marki.la
autor
3. čer 2009

betty, 3x jsem potratila, teď už se první cyklus snažíme, tak uvidíme, taj to dopadne, ale nepředpokládám, že bych hned zapadla, to by se stal asi zázrak....
Léčba je ten Prednison a kondom sex 😒 , vedlejší účinky nic moc, trochu mám na zádech exém, ale jde to....těch 5mg je malá dávka

bettynka222
3. čer 2009

marki a ako pricinu potratov oznacili tu imunnitu? u mna vyzera byt pricinou tych dvoch potratov ta trombo. ale este mame zakaz...az do septembra 😒 vraj kym sa to s tou krvou nedoriesi, tak nesmieme.
a kondom pouzivate mimo ovu a pocas ovu sa mozete snazilkovat? a ako vies ze je ovu, chodis na folikulimetriu?

marki.la
autor
3. čer 2009

no jako příčinu označili imunitu, ale stejně, kdo ví??? Kondom mimo ovu, měřím teplotu, a vím přesně kdy je, podle bolesti břicha i občas prubnu test.....rok jsem měla od posledního potratu pauzu, tak teď to rozjíždíme🙂Na folikul. jsem nidky nebyla.

bettynka222
3. čer 2009

tak nech to co najskor vyjde 🙂 ja si este chvilku pockam....ale snad vas dobehneme 😀

ladus77
3. čer 2009

Ahoj Pimpulko, taky beru Wobenzym, Madar mi ho ted schvalil, tak s nim dal pokracuju. Ze zacatku brani Prednisonu se mi dvakrat udelala mykoza, ale po tom wobenzymu je to dobry, takze mu verim...ale drahej je poradne. Taky jsem zvedava na vysledky, jeste 4 tydny. No a strasne doufam, ze to po preleceni pujde a taky ze se tu brzo objevi // 😉 🙂

bettynka222
3. čer 2009

baby a naco je ten wobenzym? na to iste co prednison?

ladus77
3. čer 2009

Ahoj Bett, Wobenzym je potravinovy doplnek, mel by zlepsovat imunitu, neco jako vitaminy. Prednison je lek, na predpis, napsali nam ho na imunologii v Praze, leci snizenou nebo zvysenou imunitu. Wobenzym urcite koupis v kazde lekarne, tak se poptej nebo se podivej na net.

bettynka222
3. čer 2009

dakujem ladus 😎

pimpulka1
4. čer 2009

Ladus máš pravdu, drahej je děsně 😖 Úplně se mi protočily panenky. Manžel mi pak doma říká, ale vždyť je tam tolik tabletek, to máš tak na tři měsíce 😀 kdyby věděl že jen na měsíc.... zalistovala jsem zpátky, bereš pořád 4-0-4? 😉 Já na mykózy začala celkem trpět po porodu, takže jestli mi braní Wobenzymu pomůže, budu jen ráda. Já mám ještě měsíc do kontroly, a pak to čekání na výsledky.... 😉

bettynka222
4. čer 2009

pimpulka ja som vzdy po dobrani antibiotik mavala mykozy a niekedy llen ked som malo spala a vkuse nieco vybavovala. ale odkedy beriem laktobacilove tabletky, tak s tym uz vobec nemam problem. dokonca raz sme isli na lyzovacku, zacala mi mykoza - asi v suvislosti s tym ze som otehotnela a tak som nechcela brat lieky na to. a tak som si zacala davat 3x denne laktobacilus swiss (ten je podla mna najlepsi, lebo napriklad probiofix bol des...nikdy viac) a normalne mi to preslo. teraz si davam 1 denne a ak mam pocit, ze nieco zase zacina, len zvysim davkovanie na 2-3 denne. skus to, mozno ti to pomoze 🙂

ladus77
4. čer 2009

Ahoj Pimpulko, ano, stale beru 4-0-4, Madar rikal ze muzu takhle a nebo 3-3-3. Ale to bych v praci pred obedem asi blbe stihala. No a s tim laktobacilem jsem to taky slysela, ale jeste nezkousela. A primo mi rekl, ze ho muzu brat i v tehotenstvi, tak kdyby se zadarilo, tak v nem budu asi pokracovat, uz aby to tu bylo 🙂 🙂 🙂

morryghan
5. čer 2009

ahojte spolubojovnice 😉 prepáčte, že som vám sem takto vpadla, ale potrebovala by som od vás poradiť. 24.6 som objednaná do Prahy k Dr. Madarovi a už si nepamätám či sa môžem ráno pred odberom krvi aspoň trošku naraňajkovať, alebo nemôžem jesť vôbec. Poradíte mi prosím? 🙂 ďakujem

lucule
5. čer 2009

ahojky morryghan, me rikala sestricka ze mohu lehkou snídani bez tuků a hodně čaje.

bettynka222
5. čer 2009

a co je to lehka snidane bez tuku a vela caju? samozrejme ze tomu rozumiem, co si napisala...len neviem co je tym konkretne myslene (potrebujem to vediet, lebo tiez idem na odbery krvi). dakujem 😎

lucule
5. čer 2009

lehka snidane je rohlik se sunkou nebo marmeladou a alespon hrnek (klidne slazeneho) caje 😉

morryghan
5. čer 2009

ahoj lucule, ďakujem za odpoveď už so myslela, že tam budem musieť zasa volať 😉
bettynka - ty si na kedy objednaná? do akého CAR chodíš?

pimpulka1
5. čer 2009

Jeva Ladus, ty jej chceš brát tak dlouho? Já si říkala, že tak dva tři měsíce, pak nějakou pauzičku 🙂 No kdyby v návodu nebylo napsáno, že se mají zapít, tak ty prášky budu asi cumlat, protože mi chuťově připomínají lentilky 😀 😀 ... O laktobacilových tabletách toho moc nevím, popravdě to zde slyším prvně. Ale věřím, že jsou jen ku prospěchu. 😉 a hlavně je ženská bez potíží. Tak spolubojovnice, hodně síly a trpělivosti 😉

bettynka222
5. čer 2009

luci dakujem 😉

morry ja nechodim do ziadneho. my sme vysadilali HAK, hned aj otehu, potom potrat, zase tehu a zase potrat...a v navale smutku tesne po potratoch som sa objednala asi uplne vsade...ja uz vsetky testy mam - dal mi ich urobit moj imunolog aj na hematko chodim, lbo mi zistili trombofiliu...a to bola aj prricina tych potratov. no tak teraz neviem ci ma zmysle tam chodit....navyse praha je teda dost daleko a manzelik ma kopu roboty. ale zas mi povedal, ze ak by sa nam nejkay potrat nahodou zase pritrafil, tak si potom budem vycitat, ze som to podoli zrusila....ja fakt uz neviem 😒 a ideme tam 22.7. ty kedy?

pimpulka ja som len pisala, ze su proti mykozam...ty si pisala nieco o tom, ze to mavas od porodu, nie? ja len ze proti tomu ucinne bojuju, kedze pri mykoze dojde k reozrasteniu zlych bakterii a teda k ustupu dobrych nakterii - teda tych laktobacilovych. no a ked si ich budes pravidelne doplnat, tak uz ziadne nebudes mat 🙂