Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

pimpulka1
27. bře 2009

Tak to nevím 😒 Já mám výsledky druhý den 😒 taky budu brát prednison5 mám pozitivní buněčnou imunitu a manžel to cos psala.. IgA mimo normu... jedno dítě už máme, teď jsem byla 2x těhotná, ale nevyšlo to, takže teď zkusíme předepsanou léčbu - gumsex a prednison a uvidíme, hlavně to nevzdávat 😉

darla27
27. bře 2009

Aha, takže zrejme otehotnieť môžeš aj keď má takú diagnózu..
Ja mám výsledky tiež 2 dni. 😀
A kde si bola na vyšetrení? Ja v Podolí. 😉
A kolko mal to IgA? IgG mal v poriadku? Môj mal mimo normu jedno aj druhé. 😒

Ty si mala napísané v papieroch že máš nasadiť prednison? Ja som tam nič nemala, tak som tam volala a oni boli prekvapený že mi to tam nenapísali..
Ja ho mám užívať 5mg 2 mesiace, potom znížiť na polovicu.

pimpulka1
27. bře 2009

Jeéé tak to jsme na tom úplně stejně, taky v Podolí 😉 nebyly jsme tam spolu? 😀 v papírech mám napsáno brát ten prednison 5mg/d, ještě jsem s tím nebyla u gynekologa, tak čekám, že mi k tomu povypráví více. Manžel má mimo normu to IgA 23% a IgG 0%. A k tomu bylo připsáno dočasnou kondom. ochranu. A otěhotnět můžu, jen kdyby už to konečně došlo do zdárného konce 😒

pimpulka1
27. bře 2009

Já pro něj sehnala jednu kúru na podporu plodnosti, tím ho budu léčit.. jsou to výluhy z bylin.. víš jak, tonoucí se stébla chytá 😉

darla27
27. bře 2009

No neviem, možno áno, my sme tam boli 20-teho.
No moj má až 38, a to druhé menšie, či ako.
A to že máš užívať prednison máš kde v papieroch? Či na samostatnom lístku?
Verím že Vám liečba zaberie, veď máte aj nižšie hodnoty a hlavné je že vieš, že vôbec dokážeš otehotnieť. 🙂
Pomocou prednisonu sa to aj udrží. Ja budem považovať za pokrok aj to, že vôbec otehotniem - ak vôbec niekedy otehotniem.

pimpulka1
27. bře 2009

Tak to je náhoda. My byli den před vámi 19tého 🙂 Mám přímo na jednom z těch lístků, kde je vyšetření buněčné imunity, dole uvedeno, ženě Prednison 5mg/d. Já věřím tomu, že léčba zabere nejenom nám, ale i všem ostatním 😉 jen to chce věřit, i když i já osobně se teď taky necítím nejlíp 😖

rikuska21
28. bře 2009

Ahojte po vysetreni v Podoli sa asi kazden zene predpisuje ta ista liecby, 5mg predniosonu a potom to snizit na 2,5 a len gumy sex okrem plodnych dni. Je to zvlastne ze mame vsetky taku istu liecbu,Ja som bola na druhom iui a uvidim ci sa zadarilo. Ak nie tak si ten prednison nasadim pravdepodobne aj ja. Uvidima vam vsetkym drzim palecj´ky a vitam nove tvare-Pimpulka

ismail
28. bře 2009

ahoj holky, zase po delsi dobe zdravim, Janulku,vsechny i nove prichozi. Koukam, ze nas je opravdu hodne 😒
Ja prednisonu verim, mam "jen"mirne pozitivni BI, ale za sebou jeden zamlkly potrat a nechci dal riskovat. Prednison beru uz vic jak tri mesice, mam trochu vyrazku a jsem unavenejsi, ale ono to muze byt take tak trosku tim, ze se moc pozoruju 😅 . A momentalne cekam na vyslrdky, je to desny....

pimpulka1
30. bře 2009

Když to tu tak zpětně pročítám... chápu dobře, že v případě, že bude po kontrole hodnoty o.k. může se po nechráněném sexíku získat buněčná imunita zpět, že? No ale jak to poznám? Třebas se hned těhulkovství nezadaří, a když se pak zadaří, tak to zase půjde do háje zeleného? ☹

ismail
30. bře 2009

pimpulka- kdyz jsou vysledky OK, tak prave proto ma byt nechraneny sex jen v obdobi ovulace. Jinak mi rekli, ze se to muze vratit, protoed dalsi gaviditou (mysleno, ze jedno dite se zadari) doporucuji u nich kontrolu.

pimpulka1
30. bře 2009

aha, takže když se povede, hned volat Podolí 😕 .. jen v době ovulace, to bude taky kumšt to zjistit.. ale mělo by to jít na 100% zjistit u gynekologa pomocí UTZ, že? 😉 jj proč by měly jít věci jednoduše, když můžou jít složitě. Upřímně, už nechci zažít další zamlk. těhu, byly to pro mě strašné rány ☹

nanika
30. bře 2009

Babenky, neviete mi poradit prosim, mam pozitivnu BI, cez IVF vdaka prednisonu som otehotnela, maly uz ma 15 m a chceli by sme vyuzit KET, treba urobit znova vysetrenie, alebo automaticky nasadit Prednison? Moze sa to casom zmenit? Vdaka 🙂

jana.cb
30. bře 2009

Ahojky holky zase na skok kocky moje 😉 Pipmpulko ono je nas vic co se jim zadarilo to prelecit a cekaji ci uz maji mimca jen asi nemaji casik kecat nebo se nechteji bavit o tom nebo netusi ze je tohle tema zalozeny apod 😉 ale co jsem kdy s kym mluvila tak fakt neznam nikoho kdo by tam jezdil trebas rok a bez uspechu 😉 takze i ja jsem byla desne moc rada za kazdou nadeji a pomoc a budu moc rada kdyz se zadari vam vsem tady co nejdrive // jako nam 😉 taky jsem si uzila jako vy ale nevzdala to a bojovala coz musite vy taky a uvidite ze leto bude idealni na poceti mimca 😵 😵
No tak to asi zalezi potom na ochote Dr s tim Prednisonem to kazdopadne 😉 v tom pripade je to jedine dobre pokud to napise u vas i on tady to proste nejde ....jak je clovek v peci CARu tak si lecbu ridi Podoli s Car no ..... jako me to ani nijak nevadi ke kemu pro recept jsem jela obvodacku mam 5 min od CARU a ten je 8 min od gynekolozky 😉 ale prislo mi to i lepsi protoze jsme po preleceni chteli mimco hnedka a ne cekat a doma snazilkovat takze jsme sami chteli jit na ivf aby to bylo hnedka takze k tomu jsme trebas my CAr potrebovali a ne obvodaka ale plne chapu ze pak pro vetsinu z vas je pak lepsi chodit jen k obvodakovi o tom zadna 😉 😵

jana.cb
30. bře 2009

Naniko me v Podoli rekli, ze az budeme chtit druhy tak ze by bylo lepsi si tam zajet na kontrolu zda je BI a protikatky ok a kdyz budou tak klidne IVF nebo KET nebo IUI to pak neni problem takze byt tebou tak si tam zajedu na kontrolu at do sebe necpes trebas zbytecne Prednison kdyz muzes mit vsechny vysledky ok 😉 my az budeme planovat druhy tak se tam taky objednam zda mam BI ok a kdyz jo tak bud dame domaci snazenicko nebo taky KET 😉 ale bez vysledku z Podoli bych do ketu ani mimca nesla ..ale jen muj nazor 😉 a doporuceni z Podoli kdyz jsme rekli ze uvazujeme o druhem cca rok a pul po prvnim 😉

jana.cb
30. bře 2009

tak vam moc drzim palecky kocky a zase mizim .....zajdu zase nekdy a drzte se a nevzdavejte to 😉

nanika
30. bře 2009

Janinka, diky moc.

Halo, je tu niekto zo SR? Je mozne uz vysetrit BI aj tu na slovensku, alebo stale len v CR? Diky.

samsa
30. bře 2009

Ahoj holky, chci se zeptat, mám za sebou jeden potrat v 9 tt a nyní jsem těhotná, ale neroste mi hcg, takže patrně zamlklé těh. 😢 Začínám se bát, abych neměla protilátky proti embryu, trofoblastu nebo něco podobného. Ráda bych si nechala udělat reprodukční imunologii, jenže po druhém potratu mě na ni asi nepošlou, respektive už jsem se ptala a ne. Netušíte některá, kolik by stálo vyšetření jako samoplátce? Také jsem slyšela, že prokázat protilátky proti trofoblastu jde pouze do 6 týdnů od potratu, netušíte, jestli je to pravda? A třetí dotaz, všechny tyto poruchy se léčí Prednisonem, je mi jasné, že je to pěkné svinstvo, ale co by se stalo, pokud bych Prednison brala preventivně (bez tohoto vyšetření) a ve skutečnosti protilátky neměla.

nanika
30. bře 2009

Samsi, odpoviem ti, na co viem, postupne. Ja som platila asi 700 ceskych korun, koncom 2006, neviem, ci to islo medzicasom hore. Urobili mi to na vlastnu ziadost, lebo v SR sa to v tedy este nerobilo, alebo mozno ani nerobi. Mne zobrali krv, muz nechal spermie. Dali sme si urobit - u mna protilatky proti spermiam manzela (smola, ziadne spermie muz nemal), proti zmiesanej vzorke darcov a proti trofoblastu. Muzom robia spermiogram plus protilatky proti spermiam. Ja som ziaden potrat nezazila, klop klop, takze co ti to mleli, ze len do 6 tyzdnov?! Lieci sa to Prednisonom, je to svinstvo, ale je to dost mala davka, u inych chorob sa beru mnohonasobne vyssie, takze by som sa toho nebala. Priberala som po nom co tyzden, to 1 kg, upozornujem, ze som jedla striedmo, drzala som vodu ako najata, jednu tabletku denne, po dvoch mesiacoch polovicnu davku az do 15tt. Ale stalo to za to, mam Oliho 🙂 Prednison neber preventivne, fakt, ja by som, ak by som nemusela, ho urcite nebrala, trvaj na vysetreni, zisti si moznosti, kde ti to urobia, mne to robili na upmd v Podoli. Su tam strasne mili, skus si tam zavolat. Ta skratka je aj www stranka, len si za to nahod .cz.

nanika
30. bře 2009

Samsi, ak chces, poslem ti na ss link, kde je toho popisaneho viac plus je tam kontakt na pracovisko v Podoli...

jana.cb
30. bře 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

jana.cb
30. bře 2009

Jinak Naniko myslim ze jsem nekde cetla nebo mi nekdo rikal ze se to dela v Kosicich na SR 😉 ale nejsem si tim jista ze to tak je jen jsem to slysela overene to nemam ale je fakt ze v Podoli jsem potkavala hodne paru i ze SR dle toho jak mluvili no 😉

samsa
30. bře 2009

Nanika, moc děkuju za odpověď. Já do toho Podolí psala mail, zatím mi neodepsali, asi tam zkusím zavolat, kolik by to stálo.

nanika
30. bře 2009

Zavolaj, ked janinka tu pise, ze neodpisuju na maily, ja som im pisla tiez, uvidime... To s KE som pocula priamo v Podoli, ale mi povedali, ze nerobia vsetko, ale ak by mi tam v Podoli nasli nieco, co by trebalo este pozriet blizsie, tak ze si to mozem vybavit aj v KE. Teraz to zistujem, lebo si potrebujem dat vsetko do kopy, my sme dost problematicky par a manzel je skoro cely mesiac cez pracovne dni mimo sluzobne, tak sa musime zosuladit, aby sme boli co na najmenej konzultaciach a tak. A poviem to takto, chudak baba, co pride do GF a nema nastudovane z netu, na co sa neopytate, to vam nepovedia, alebo vam povedia len co sa im hodi...

ismail
30. bře 2009

Jani, ahoj, ty nas tady vzdycky tak potesis 😉 🙂
Samsi, naprosto souhlasim s Jancou, jsem po zamlklym a o 6 tydnech jsem neslysela a v Podoli jsem byla po vic jak trech mesicih od MA. Taky mi hcg stoupalo malo...ale to nemusi byt tovj pripad, musis verit
🙂
Jinak je pravda, ze je blbost si prednison jen tak naordinovat, chce to odborne vysetreni. Me moje obvodni gyndarka take nechtela napsat zadanku, holt jeden MA nikdo neresi 😠 V rijnu jsem si volala do Podoli kolik to stoji bez te zadanky a rekli mi, ze 5000,- no, coz je dost. Nakonec mi zadanku napsali v Caru, kam jsem uz take dochazela. Kazdopadne vsechny otazky ti ochotne zodpovi doktorka Kadkalenko v Podoli, je moc mila a sympaticka.http://www.upmd.cz/?lang=cz&category...
Jinak ja mam prednison vic jak tri mesice a nepribiram ani deko, jen mam vyrazku a jsem unavenejsi.

nanika
30. bře 2009

Ismail, ono je tam tych vedlajsich ucinkov fura, myslim, ze kazda, ktora ho berie si z nich nieco vyberie loooooooool

samsa
30. bře 2009

Jani, děkuju moc za info. S tim Prednisonem mas samozrejme pravdu, to ja jen jsem tedka rozhozena, ze mam pred sebou dalsi revizi, pac to asi samo neodejde ☹. Tak tu depkuju a brecim a honi se mi toho spousta v hlave. Urcite tam zavolam, ale asi to vysetreni bude drahe, no, zkusim jeste dupnout na gyndr., treba mi da zadanku, nechce se mi cekat na dalsi potrat, to uz bych nedala. Taky se bojim, ze uz se nam treba nezadari, ach jo ☹

samsa
30. bře 2009

Jé, Ismail, tak to jsi mě potěšila, 5000,- jsem ochotná dát, to pro nás není zas tak strašná částka, já se bála, že to třeba stojí 30 000,- 🙂

nanika
30. bře 2009

Ved to, ked si clovek povie, ako my, jedno IVF okolo 40 tis, tak 5000 je nic looooooool

Nasla som si Kosice, cez tyzden tam zavolam, pockam si najprv na odpoved z GF, ci to dokazu zabezpecit, lebo na stranke to maju, uvidime. Tie kosice, to je vlastne lekarska fakulta...

Ale no Samsa, hlavu hore, naklus do svojho care, zhukni tam po nich a povedz, ze neodides, kym ti nedaju ziadanku. Babika, musis byt drzun, nic nie je zadara, nechcu to vypisovat, aby si im zaplatila za dalsie procedury, ale neuvedomuju si, ze ty ako blba sa krmis liekmi, ktore ti s telom robia ktovie co a nemusis...

jana.cb
30. bře 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

jana.cb
30. bře 2009

jinak posilam odkaz na tu genetiku ale co je tady u nas ale abyste vedeli kdyztak co tam zkoumaji a co mate kdyztak chtit kdyby jste na to chtely jit holky 😉

http://www.clg.cz/