Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

jasmina309
11. zář 2009

Ahojte.
Přeju pěkný víkend!
Já brala taky Ascorutin v těhu a špíno ustalo! Utrogestan pouze prvních 14 dní a taky sem zaváděla.
Tak pravděpodobně 21.9. začnu stimulat na své 4IVF.Prednison beru dál 1tbl,a týden před transferem a týden po (když bude co transferovat) budu píchat do svalu ještě Gamaglobulin.
Co bysme pro mimi neudělali, že 🙂
Tak všem přeju pěknej víkend 🙂

ladus77
11. zář 2009

Ahojky holky, tak jsem se dnes byla objednat na endokrinologii tady v Olomouci na kontrolu a nemam z toho moc dobry pocit. Doktorka me objednala na pulku listopadu, sestra teda moc prijemna nebyla a navic mi pak doktorka oznamila, ze z tech mych hodnot teda neplodna nejsem a ze jsou v podstate v poradku. No, ale ze teda mam prijit v tom listopadu - dr. Malickova mi doporucovala kontrolu po 6 tydnech (ne za 3 mesice). Asi me fakt klepne, ze to nejde jednoduse. Kazdy mi rika neco jineho, ale ja teda verim MUDr. Malickove a radsi budu jezdit do Prahy i kdyz me zamestnavatel asi zabije 😒
Takze Malickove asi zas napisu mail a objednam se k ni, nevim teda co napisu proc jsem to vzdala v Olmiku, ale asi pravdu. Uz si rikam, jestli to vsechno nevzdam, fakt...
Navic jsem teda zase zacala vcera spinit, 8 DPO takze tu depku mam i z toho. Trochu jsem doufala, ze se to zpravi a nic, utesuju se ze je to brzo, ale i tak.
Na vikend jedeme pryc, tak napisu zas v nedeli. Tak hezky vikend... 🙂

jasmina309
12. zář 2009

Ahojte
Ladus- a zkusila si v Olmiku osvětlit situaci? Ach jo, to je fakt na hlavu...
Vím o čem mluvím a taky to nemám do PraHY kousek 😉

pimpulka1
13. zář 2009

Ladus ale ta endokinoložka může mít pravdu - třebas to nechceš slyšet. Já třebas chodím k hodně dobré endokrinoložce a ta mě také ujišťovala, že mé hodnoty žádným způsobem nemohly zapříčinit MA - Mám hraniční hodnoty. Taky když měla v rukou tvé výsledky a léky bereš, tak v podstatě s tebou teď nemá co řešit. Po třech měsících ti již plně nastoupí účinnost Letroxu, tak bude vědět jak reaguješ na léčbu, takže to že tě objednala až na listopad má svou logiku. Praha to žádným způsobem nezmění 😉

ladus77
13. zář 2009

Ahoj holky, diky za napsani. Ja myslim, ze ta endokrinolozka ma urcite pravdu, ze musim pockat, az Letrox zabere, to je jasny. Vsechno jsem vysvetlila, ze me doporucili kontrolu za 6 tydnu, no mozna je to brzo, ale zase je to jenom trochu krve. Tak nevim proc az listopad. Nejvic me nastvalo ze nebyla vubec vstricna a to jak rekla, ze z tohohle teda neplodna nejsem. A ze pry to ti imunologove se stitnou zlazou prehaneji...no nevim. Je v tom asi nejaka profesionalni zast nebo co.
Uvidim, napisu MUDr. Malickove co a jak, snad odpovi.
Jinak vikend super 🙂 🙂 🙂 Co vy?

ellysa
14. zář 2009

ahojte babulky
ladus ja som mala tesne po potrate zvýšené protilátky proti štítnej žľaze, potom sa to samé upravilo a hneď ako otehotniem mám utekať na endo aby ma sledovala. Mne povedala, že to mohlo mať vplyv na tie potraty.Hlevne mám zákaz užívať tie komplex vitamíny pre tehotné a nič , čo obsahuje jód. Takže si nemyslím, že to netreba až tak podceňovať.

jasmina309
16. zář 2009

Ellysa- já měla to samé co ty po potratu. Taky mě sledují, v pondělí mám rozjet stimulku a dozvím se i jak vypadá štítná žláza(už budou mít výsledky) a možná, že začnu dál brát letrox na šž.
A na vitamíny pro plánování těhoteství se zeptám a dám vědět co my k ním řekla dr 🙂

ivka105
16. zář 2009

Ahoj holky,

už jsem tu zase delší dobu nebyla, ale aspoň se podělím o pár novinek.
Od pondělí mám neschopenku a vypadá to, že špinění ustává. Na UTZ ještě embrijko vidět nebylo, ale HCG mám už 37 373 a plodové vajíčko se od minulé St zvětšilo jednou tolik. Teď má 24 mm. Ve St jedu do Podolí na kontrolu protilátek v těhotenství a 30.9. jdu na kontrolu na gyndu. Nyní jsem v 6+3 tt. To mi Dr.slíbil, že bude vidět embrijo a už snad i srdíčko, tak se modlim ať je vše v pořádku.
Doufám, že tu brzy bude další těhulka. Aspoň máte víru v to vše věřit. Já už začínala být skeptická.

ellysa
16. zář 2009

jasmina, ivka veľmi vám obom držím palčeky. Musí všetko dopadnúť dobre 🙂
my sme sa tento mesiac prvy krat snažili a dnes som 22 DC, takže budúci týždeň sa uvidí, mala som pocit, že mám všetky príznakz -boľavé prsia, blbá chuť v ústach, smrdí mi mäso, ale dnes to nejak ustalo... 😒 držme si paľúchy 😉

cukor
18. zář 2009

berie niektorá z vás wobenzym?ako dlho sa má užívat a berie sa aj v tehotenstve?

labambola
18. zář 2009

Ahoj, zhruba pred 3 tydny mi byla mirna alergie na sperma - takze uz sem taky patrim.

Cukor: Mam nasazeny prednison a zobu jeste wobenzym (na formum pro zdravi jsem cetla odpoved pani doktorky, ze se musi brat velke davky - 6-10 tablet 3x denne, ale jak dlouho to tam nepsala), muzes vyuzit poradnu na strankach Wobenzymu : http://www.wobenzym.cz/Wobenzym-poradna.aspx .

Jinak jsem se chtela zeptat, jestli vam prednison, nejak ovlivnil cyklus, ja jsem dnes 24DC - normalne mam tak tyden pred menses hodne bolestiva prsa - ted porad jeste nic - objednavala jsem se na vysetreni a ted se bojim, ze pokud mi to nejak prodlouzi cyklus, tak ho budu muset zrusit.

jasmina309
18. zář 2009

Ahojte děvčata před slunečným víkendem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Ivka- moc a moc a ještě jednou moc si mě potěšila s tak pozitivní zprávou! Jseš momentálně vzorem pro prednisonky! Tak na srdíčko tfuj, tfuj a moc držím palce! Ukaž se pak, budu tě vyhlížet po uTZ
S Wobenzymem neporadím, já beru kyselinu listovou.
Ellyso- děkuju za přání a prosímtě, nehlídej se tolik, to škodí víc... Lepší je, zaměstnat hlavu něčím úplně jiným. Myslím to dobře, už sem snažilka- umělinka 6 let, tak přeci jen zkušenosti mám...

ivka105
18. zář 2009

Ahoj holky,

jasmina mooc děkuju, ale mám strach. Dnes jseme s manžílkem zajeli něco nakoupit a zašpinila jsem víc a docela mě bolí břicho. Jenže mám vycházky a doma je to už fakt na hlavu. Určitě vám dám vědět jak to vše probíhá. Držte pěsti ať to zvládnu. Docela jsem zvědavá i na St jak to bude v Podolí.

jasmina309
21. zář 2009

Ahojte
Jdu vám oznámit, že u mě jsou novinky.
Dnešním dnem počínaje sem rozjela své 4 iVF s dlouhým protokolem. Dostala sem injekci po které se tělo uvede v umělý přechod a za 14 dní začnu píchat injekce.Budu to mít poprvé i s iCSI. Prednison jím dáll a kdyby se pokus povedl a otěhotněla sem, tak ho budu jíst celý první trimestr.
Zároven týden před transferem začnu píchat ještě jednu injekci s Gamaglobulinem.
Měli ste to některá?
Ivko- tak co??? Je klid od špína?

ivka105
21. zář 2009

Ahoj holky,

u mě nic nového. Špiním stále. Ve středu jednu na kontrolu do Prahy a za týden jdu na kontrolu na gyndu, tak se bojím jak to dopadne. Dnes jsem byla na gyndě a Dr. byl zas naštvaný, že potřebuji doporučení do Prahy. Že testy dělají v Podolí, tak je mají i hradit a né aby to platil můj gynekolog. Prý jedny testy vyjdou asi na 125 tisíc a on pak nemá limit na léky pro ostatní pacientky. Vše je o penězích. Jak jste na tom vy? Vám to píše gyndař bez problémů?

ivka105
24. zář 2009

Ahoj holky,

tak jsem se včera vrátila z Podolí a den byl šílený. Od rána jsem zvracela. Dnes jsem si taky zazvracela a začínám mít pocit, že to bude asi pravidelný rituál.
Na řadu jsem šla jako první, protože těhotný mají přednost. Odebrali mi opět krev, ale tentokrát 2 zkumavky. Pak jsem šla k pí. doktorce, byla milá a ptala jsem se jí i na to mé špinění. Prý v době menstruace můžu začít špinit a může to trvat až 6 týdnů, tak uvidím. Ani nevím, kdy přijdou výsledky, nějak jsem se nezeptala. Jsem nervózní co pošlou. Prednison mám brát dále do 12. týdne. Teď se i bojím docela té příští středy, jestli uvidíme na UTZ zdravé embrijko a srdíčko. 🙄

katrin32
24. zář 2009

ivka105: ahoj, za jak dluho po otěhotnění jsi šla do Podolí na tu krev, taky mě to čeká, teda pokuď dobře dopadne IVF, mám z toho trochu stach, že mě ta imunita přebije a buď se to nepodaří nebo pak potratím.

ivka105
24. zář 2009

katrin, já jsem se objednala v 5. tt a objednají tě na 7. tt. Tak jsem to měla i v poslední zprávě z imunologie, když nám povolili snaženíčko. Bereš stále 2,5 mg Prednisonu a když otěhotníš, tak kontrola v 7. až 9. tt.

katrin32
24. zář 2009

ivka: a dodržovali jste přesně kondom půst? 🙂 my to nějak nezvládali, no snad to dopadne dobře. Volala jsem do Podolí, a mám teď brát 5, ale ted jsem si vzala 7,5

ivka105
24. zář 2009

karin, tomu nerozumím. Ty jsi už po přeléčení Prednisonem nebo teprve začínáš? Většinou píšou 5 mg a po kontrole, když se hodnoty zlepší 2,5 mg a můžeš se snažit. Tak proč bereš 5 mg a teď ještě víc?
Kondom jsme dodrželi, jen se nám to vymklo v srpnu, ale to bylo jen jednou a ten den jsem si udělala test a zjistila, že jsem těhotná.

katrin32
24. zář 2009

už jsem po přeléčení prednisonem, ale jelikož jsme porušili ten kondom, tak mi dr. v podolí řekla, že mám užívat vyšší dávku než budu mít embryotransfer

ivka105
24. zář 2009

Aha, tak to jo. Tak přeji hodně štěstí a ať se zadaří.

jasmina309
25. zář 2009

Ahojte holky!
Já vám též přeju hodně štěstí! 🙂

Ivko- já nikdy s odběrama problémy neměla a o to víc mě mrzí, když toto čtu 😕 Copak to ten dr hradí z vlastní kapsy??? Chápu, že maj limity, ale určitě k němu nechodíš hodně často, aby si zrovna ty mu kazila limit...
Jinak přeju co nejmín trpění při blindění!

Jinak já sem holky pěkně nastydlá, takže se kurýruji. Už 6 října jdu na utz a začnu píchat Fostimon. A ještě Gamaghlobulin od imunoložky.Zobu dál Prednison 5mg a kyselinu listovou a navíc právě procházím "umělým přechoden" (injekce Diphereldine).

Holky, měly ste některá okolo ET píchat taky Gamaglobulin? A když jo, tak jak dlouho ste ho píchali?

ivka105
25. zář 2009

Jasmina, na mého doktora si moc stěžovat nemusím. Je to bývalý primář a je hodný a ochotný. Zkoušel se mnou všechno možný a dopomohl mi i k přirozenému otěhotnění. Říkal, že to není nic proti mně, ale Podolí prý porušuje dohodu. To je mezi nima. Prý se o tom bavili na tom jejich konziliu.
Jde o to, že ty odběry má hradit prý Podolí a né můj gyndař. Asi prý s nima rozvážou spolupráci. Tak to jsem zvědavá, doufám, že mi vyjde alespoň to jedno mimčo. Jinak teda nevim, protože hradit si sama každý odběr, na to nemám.
Prostě ať si to chceme připustit nebo né, je to o penězích. Já musela 4x potratit než jsem si něco vymohla. Furt chodíš a otravuješ a žádáš o nějaké vyšetření. Je to prostě boj a doufám, že ho konečně vyhraji.

witch68
25. zář 2009

Milé dámy, třeba Vás bude zajímat toto, ať víte "vo co gou" a podle čeho volit imunologa.
http://sli-csaki.wz.cz/data/plodnost.pdf

rikuska21
27. zář 2009

Ahojte

mam na vas prosbu, tiez som bola v Podoli, a zevraj si vytvaram protilatky na trofoblasty a na manzelove spermijky, .Mne doki v centre povedal, ze pri IVF to nijako neovplyvnuje proces, tak som si liecbu prednisonom nenasadila. Mate nejaku skusenost s tym, ze aj pre nenasadeni prednisonu sa zadarilo otehotniet?? Ja idemv novembri na KET a nerada by som nieco pokazila....
Vdaka vam za odpoved...Ak chcete napiste IP

jasmina309
27. zář 2009

Rikuska ahoj
Tak já ti nevím, co ti to dr v centru nakukal, když imunolog nasadil Prednison, tak ho asi nasadil proto, že tvoje protilátky chce hodit do klidu. Víme tady všechny, že Prednison jako lék není nic moc ale opravdu jsou tu holky, které už léčbu mají za sebou a úspěšně otěhotněly (po IVF? IUI,přirozeně)
Halvně, když tě čeká kET, tak bych určitě Prednison užívala.Je to totiž cesta za úspěchem, víš. Imunolog si přeci nevymyslel tvoje protilátky...
Takže moje rada je- zkus ho alespon do té doby co se tvůj kET povede 🙂
jinak neznám nikoho, kdo léčbu nenasadil a přesto otěhotněl... 😒
Ivko- tak jak se daří? Jak se má mimi v bříšku?
Mě už ms dorazila a s ní i pořádná chřipka, jak na potvoru ještě opary pod nosem a to už by snad stačilo, když za týden už začínám stimulovat 🙂
Krásnej prodlouženej víkend všem 🙂

rikuska21
27. zář 2009

Jasmina

dakuje to za odpoved a v pondelok pojdem ku svopjmu gyndosovi a necham si ho asi predpisat a poradim sa snim.
vdaka este raz

jasmina309
27. zář 2009

Rikuska, rádo se stalo!
Hlavně at ti to dobře dopadne a miminka se dočkáš 🙂

Witch- děkujeme za odkaz 🙂 Asi hodinu sem si ho pročítala! 🙂

ivka105
28. zář 2009

Ahoj všem,

u mě zatím nic nového. Každé ráno zvracím, tak snad se mimču daří. Jsem netrpělivá a zároveň se bojím té středy. Modlím se, aby bylo vše v pořádku.