Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

fori
15. bře 2012

@jasmi já měla ten Annexin ted naposled 84, asi mi to vylítlo tím těhotenstvím., nikdy jsem tolik neměla... a dimery jsou v 1 trimestru do 300 a já ted měla 187. takže super. píchám clexane 0.4... jinak mě ty dimery ted dělala asi 2 když jsem nebyla těhu..... ani jednou ti nedělala??

fori
15. bře 2012

jinak já nikdy TNF alfa pozitivní neměla ale ted jsem koukala a jsem ted na hraně předminule jsem měla 40,8 a ted 43,4 a limit tu mám psaný do 44, takže s odřenýma ušima.....

jasmi
15. bře 2012

@fori super prezentace, díky...
a d dimery mi asi nedělala, má to nějakou zkratku?

kockacz
16. bře 2012

Ahoj holky, jen hlasim info co mam od Dr Malickove - prvnich 14 dni v dubnu bude pry mimo civilizaci 😀

kockacz
16. bře 2012

@jesterka001 Ten lek se jmenuje Imunor. Nize info, ale z toho jsem nepochopila, jaky to pro me ma vyznam 😒 Imunomodulační účinek Imunoru je komplexní. Jeho podstatou je tzv. transfer faktor. Je to historicky významná látka připravovaná z bílých krvinek, kterou se daří přenášet imunologickou paměť. V pokusném systému se zvířata ovlivněná vybranou látkou (imunizace antigenem) stávají dárci transfer faktoru. Injekce transfer faktoru neovlivněným příjemcům vede ke zvýšení obranyschopnosti na úroveň, která byla prokazatelná u dárců. Vice info zde: http://www.lekarna.cz/imunor-lyo-4x10mg/

jaya47
16. bře 2012

@kockacz Fiiha, ja som imunor brala asi 6 rokov, ale na zvysenie imunity (proti normalnym chorobam). A myslim, ze pomahal. To je potom zabavne, ked sa tu vsetky snazime potlacit nasu imunitu a ten imunor je naopak na zvysenie...

fori
16. bře 2012

@kockacz jee to je dobrý, mě řekla at přijdu na krev... já se totiž neobjednávám..... takže bych se tam trmácel a ona tam ani nebude

kockacz
16. bře 2012

@jaya47 A to se pije? Rozpusti se to ve vode a vypije? 😅
Jinak taky tomu prave nerozumim, ale verim, ze Malickova vi proc mi to dava.

PS: Nenarostl ti potom ocasek? 🙂

jaya47
16. bře 2012

@kockacz Hej, je to v takych flastickach, naplnis vodou po hrdlo ( a strasne treba davat pozor na to, aby si nepreliala, lebo je to mini flasticka ) a potom vypijes. A este sa to musi nalacno a aspon pol hodinu pred jedlom.
Ocasek? Pockaj, kuknem 😉 Nie, ale ja som prasiatko od narodenia, na mne uz nemalo co zmenit 😉

kockacz
16. bře 2012

@jaya47 To jsem zvedava, jak to udelam, kdyz musim rano nalacno pul hodinu pred jidlem brat lek na stitnou zlazu 😖 Snad to pujde nejak nakombinovat...

jaya47
16. bře 2012

@kockacz Vsak to asi budes moct naraz si myslim. Ale vzdy je lepsie sa lekarky spytat, ci mozes obe naraz.

mihaji
19. bře 2012

Ahoj holky, dneska nás čeká návštěva CAru, tak jsem pěkně nervózní a zvědavá, co nám řeknou.
Minulý týden se mi zablokoval krk, takže jsem u doktorky dostala do zadečku injekci a mám tam táááákovou modřinu. Jestli se vám, co si pícháte léky na ředění krve, dělají takové po každém vpichu, tak to je vážně síla, to vás lituju 😒

kockacz
19. bře 2012

@mihaji Tak jak to dneska probehlo?

mihaji
20. bře 2012

@kockacz Dneska se jednalo hlavně o pohovor + si mě paní doktorka prohlídla. Naplánovali jsme další vyšetření - znovu spermio, hormonální profil a průchodnost vejcovodů. Potom bude další pohovor a domluvíme se na dalším postupu. Takže zatím vím v podstatě prdlačky, ale doktorka na mě působí dobře.

jasmi
25. bře 2012

@fori ahoj, tak jak je? prosím tě, mají ty D-dimery nějakou zkratku?je mi dovný, že by mi je malíčková nedělala...

fori
25. bře 2012

@jasmi 1 mi dělala toto.... a ted mi opakuje jen ty D dimery..... ted ve středu jdu zase... .. zkus se jí na to zeptat

Koagulační vyšetření:
Quickův test INR: 1,01 1 [0,8..1,25], APTT: 28,1 s [25,9..40,0], Trombinový čas: 12,9 s [12,0..18,0],
Antitrombin III: 103,00 % [70,00..140,00], D-dimery: 230 ug/l [0..190]

jasmi
26. bře 2012

@fori ahoj, díky..koukla jsem i na starší výsledky u ní a dělala mi D-dimery, jsem si toho nikdy nevšimla...jelikož byly Ok, tak už mi je později asi nedělala..🙂
A co kdyby byly v těhotenství teda vyšší?Co by se dělalo?jak často ti je kontroluje?

fori
26. bře 2012

@jasmi no já je právě vyšší mám..... jelikož mám vyšší ty D.-dimery a k tomu ten Anexin - tak mi řekla že mám ten antifosfolipidový syndrom... jako samotné zvýšené d-dimery asi nevadí....myslím asi..... nesmí být moc vysoké... do konce 1 trimestru mají být prý do 300.

mihaji
26. bře 2012

@fori Ahojky, jak to u tebe vypadá s tím Anexinem? Už jsou výsledky lepší?

evapavla
26. bře 2012

ahojte, začínam užívať Prednison, mali ste z toho niektorá nejaké nepríjemné vedlajšie účinky? strašia ma zadržiavaním tekutín 😕

zvalentova
26. bře 2012

@evapavla ahoj, také jsem z toho měla strach, ale naštěstí nebylo nic 😉

evapavla
26. bře 2012

@zvalentova , díky 😉 kamarátka mi hovorila niečo o mesiačikovej tvári po P. a ja už naozaj pribrať nepotrebujem 🙂

mihaji
26. bře 2012

@evapavla Jak máš vysokou dávku? Ten měsíčkovitý obličej podle mě hrozí až při větších dávkách. Na mě působí akorát močopudně, ale když ho beru ráno, tak se dopoledne vylítám. 😀 A trochu jsem přibrala, ale nic děsivého.
A měla bys k němu brát draslík (kvůli žaludku) a Calcium - to mi doporučila doktorka, která mi ho předepsala.

evapavla
26. bře 2012

@mihaji , dávku mám 5 mg a ešte Pentomer mám brať, to zatiaľ neviem, na Slovensku nie je registrovaný, dnes mi má môj lekár povedať čo iné s účinnou látkou ako v Pentomeri, díky za radu, draslík aj kalcium si pridám 🙂

mihaji
26. bře 2012

@evapavla Tak to máš stejně jako já. Taky jsem začínala na 5 mg. Je to malá dávka, tak se toho neboj. Já byla na začátku taky vyděšená. Na co je ten Pentomer?

evapavla
26. bře 2012

@mihaji ...mám to brať na tlmenie vnútrobunkových imunopatologických procesov , tak mi to napísala v správe dr. Malíčková

mihaji
26. bře 2012

@evapavla Tak to sice vůbec netuším, co si pod tím představit, ale hlavně, když pomůže 🙂 . A to jezdíš ze Slovenska až do Prahy k Malíčkové?

evapavla
26. bře 2012

@mihaji zatiaľ len raz som bola, Malíčková bola skvelá a Prahu mám veľmi rada 😵

jasmi
26. bře 2012

@fori aha, já měla dimery OK, jen ten anexin ne a proto budu píchat clexane. Jinak jsem měla blbý ty TNF..a kdyby to bylo nad 300 tak co?jak často ti to bere?A na to se teda taky píchá ten clexane?
@evapavla neboj, to máš malou dávku, já to brala s přestávkama rok a půl..včera jsem skončila🙂žádný tloustnutí se nekonala..jen jsem měla bolesti břicha, vaječníků..někdy dost...ale měsíčkovej obličej je při obrovských dávkách, toho se neboj..ten pentomer beru taky, asi máš špatný výsledky cytokinů, neboj, léčba ti pomůže🙂