Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

svoba
12. led 2012

Dovolim si sem taky napsat svůj názor na Madara.
Nám vyšel špatný spermiogram - ale to jsme věděli už před tím, a mně mírně zvýšená alergie na sperma. Takže prednison a chráněný styk. Po třech měsících zlepšení. Neodpovědělo to ale na otázky ohledně mého samovolného potratu. (trofoblasty jsme měla ok) Nedala jsem se a šla k Malíčkový. Ta mi vzala krev a udělala rozšířený testy. Volala mi vyděšená, ať okamžitě přestanu brát prednison. Našla mi celiakii, při které se nesmí (!) užívat kotrikosteroidy. Vysvětlil se tím potrat, neplodnost, únava. Madar prostě dělá jen pár testů, o víc se nestará, nehledá problém. A hlavně ani pacientovi nic nevysvětlí. Prostě přístup děsnej a čekací doba ☹

svoba
12. led 2012

@adriadri mně už to ležení leze na mozek. doma bordel. prázdná lednička. dělám z domova. ale jsem unavená, takže hodně spim. bolesti už naštěstí nemám, ani nešpinim. běhám ale pořád po doktorech. ale manžel se o mě vzorně stará. je zlatej. 🙂 no, a já jen ležim, čtu nebo čučim na telku a tloustnu ☹
práci nehledám, nevim, co bude. čekám na prvotrimestrální screening a pak uvidíme.
a jak vy do budoucna? co plánujete?

gejbule1
13. led 2012

Ahoj holky taky jsem sem chodila po svém 7dmém potratu.Zkoušela jsem kde co.Byla jsem u Skopového(ten doporučoval IVF což byla blbost když s oplodněním nemám problém),Madara.Oba dost šílený ☹ ☹ .Co mi u nich vyšlo bylo naprosto šokující.nepomůžou,neporadí,vše dlouho trvá.Léčba naprosto stejná jako všichni(Prednison,kondom).
Nakonec za svůj stav moc vděčím Mudr.Malíčkové.Je to úžasná paní,myslím že odhalila zdroj problémů a moje testy posílala až do zahraničí a do dnes jsem s ní v kontaktu.Moc ji doporučuji 🙂 🙂
@svoba Strašně mooooc ti gratuluji a držím palce 😀 😀 😀 !

vierazit198
13. led 2012

Ahoj dievčata, ja som tiez bola u Dr. Madara a beriem prednison.. chcem sa spytat co je to ta celiakia. Trocha sa teraz bojim.. lebo neviem ci mi robili testy na tu celiakiu.. ja som potratila uz dva krat .. a skusili sme vsetko.. neviem co bude dalej..

lola22
13. led 2012

@17217 Ahoj, a chodíš furt Pronatalu? Já se tam teď chystám na 1.IVF ale na léčbu imunity jsem u MUDr. Malíčkové. Co ti doporučoval ten Dr. Skopový? Jaký je? A co máš přesně s imunitou v nepořádku?

@adriadri A v Gennetu to nějak řešili ten Clexan? Nevadilo jim, že si ho pícháš od začátku stimulace? Ještě mě napadlo když ti Malíčková říkala že bude problém ještě někde jinde, jestli si třeba prošla metodou Mojžíšový, jestli nemáš problém s polohou kostrče a tak. Já chodila na uvolňování kostrče cca před 2 lety a bylo to pro mě dost intenzivní.

17217
13. led 2012

@adriadri Díky moc za kontakt. Nakonec jsme našla nějaký kontakt na ní na seznamu, ale neodepsala na můj docela obsáhlý anamnestický popis 😉 Takže jsem to teď odeslala ještě jednou na mail, cos napsla zde. Jsme moc ráda, protože se mi tedy potvrzeje dle reakcí tady, že Madar nic moc. Sakra- než to člověku docvakne, takového ztraceného času a pozřeného Prednisonu(už jsou to kilogramy). Zjistila jsem i telefon, ale tam to nikdo nebere...jestli je na ní tedy. Takže teď počkám a moc ti děkuji.

17217
13. led 2012

@lola22 ne, tam jsem to opustila po zjištění, že jsem potratila jen díky tomu, že jsme měla pozitivní ureaplasmata a mykoplasmata. Naštvali mě. proč je nenabrali před IVF? Pak, když se zadařil asi 8 transfer z KETu, tak 8tt spontánní potrat a hledali teprve příčinu. Jinak s přístupem(chování) personálu bylo úžasný. No a jsou dost drahý. Mardešič je bezkonkurenční...myslím, že je machr v oboru a je milej, sympatickej a neřešil mé telefonáty i o víkendu. Chodila jsem k ... a teď si nevzpomenu.

17217
13. led 2012

@lola22 a Skopový se snažil, ale asi málo a pro nás to bylo dost nevýhodné, neměl smlouvu s pojištovnou mého chlapa, tak jsme museli vše platit... odběr a vyš třeba i 1500Kč.

lola22
13. led 2012

@17217 Díky, tak to mi asi taky nikdo netestoval, tak snad to taky nemam:(
Ona je v ordinaci jen od po-st, takze teď ti telefon určitě nevezme, ale vyčkej ona na maily odpovídá.

jesterka001
13. led 2012

AHoj holky, tak jsem byla po půl roce na kontrolní krvi. Dneska mi Malíčková napsala, že se mi to zhoršilo ještě víc. Prednison jsem nebrala, ale chodila jsem k ní na gamaglobulin. A mám to horší, ach jo ☹ Nemáte některá zkušenosti, jak vám vypadala krev po léčbě gamaglobuliny?

gerdusha
14. led 2012

@adriadri ,

velmi pekne dakujem...tak to ma teda straaaasne sklamalo, normalne neviem teraz, co mame urobit...zostala som na strasnych pochybach...

gerdusha
14. led 2012

baby,

myslite, ze ta mudr malickova vysetruje aj slovenky /samoplatcov?

gerdusha
14. led 2012

@svoba a badala si u Seba nějaké prejavy celiakie?

evulatko
14. led 2012

@gerdusha, ja myslim, ze by ji to melo byt jedno, jestli dostane penize od pojistovny nebo primo od cloveka... Zkus ji napsat mail a zeptat se🙂 karin.malickova@lf1.cuni.cz

svoba
14. led 2012

@gerdusha ne! možná jen únavu (ale kdo dnes není unavený) a pomaleji se zvyšující kondici. trénovala jsem na marathon a šlo mi to hůř než kamarádce.

fori
14. led 2012

Ahoj holky, jen hlásím že kolem 13.2. bych měla jít na 1 IVF. jsem 4 měsíce na Medrolu, tak uvidíme. všem nám držím palečky. 😀 😀

gerdusha
15. led 2012

baby, mudr malickova je slovenka??

lulu10
16. led 2012

baby mam otazku pretoze mam chaos v niektorych pojmoch, bunkova imunita a protilatky na trofoblast je to iste alebo su to dve odlisne veci? a aka hodnota na trofoblast sa povazuje za zlu? myslim od kolko % je uz hodnota zla? dakujem ze kazdu odpoved 😉

17217
16. led 2012

lulu....buněčná imunita zahrnuje i protilátky na trofoblast nebo spermie, annexin. Ale hodnoty nevím. Z těch výsledků od Madara jsou normy: BI indukovaná antigeny(t.j.ty protilátky): spermatu partnera 65-120% je norma, směsi cizího spermatu: 65- 120 % je norma a trofoblast 75- 120% norma. Annexin nevím jak spočítali...

17217
16. led 2012

mám vše pod normu, ale netuším zda je to správné....

17217
16. led 2012

A holky, Malíčková mi poslala mail s termíny u ní, ale nejdříve musím vysadit Prednison a to tedy teď nejde, páč stimuluju a nemíním to přerušovat.Takže k ní zajdu až bude po transferu a výsledku nativu s minim. Zrovna jsem jí napsala v nevhodnou dobu, ale snad to nebude vadit, když tam dorazím později....

svoba
16. led 2012

@fori tfuj tfuj tfuj!!! držim pěsti! 🙂

svoba
16. led 2012

@gerdusha ne. češka 🙂

gerdusha
16. led 2012

@svoba ,
to vazne??? pretoze mi napisala mail perfektnou slovencinou...tak podla toho som usudzovala..🙂

svoba
16. led 2012

@gerdusha tak to je zajímavý. 🙂 mluví skvěle česky. bez přízvuku. ale jmenuje se Karin. což je neobvyklý. promiň, asi jsem tě mystifikovala. ne záměrně, samozřejmě. 😉 já se s ní vždy bavila jen o jejím synovi (má totiž taky celiakii) a mym stavu.

svoba
16. led 2012

@vierazit198 klid! celiakie není běžná. je to gastroenterologické onemocnění. nejdřív testují krev. to může i tvá obvoďačka. celiakie může za neplodnost i potraty.
fakt stačí zajít za obvodačkou/obvoďákem a nech se testovat na celiakii a rovnou i na štítnou žlázu. tam taky může být zakopán pes.

gerdusha
16. led 2012

@svoba a mozno ten mail pisala nejaka slovenska sestricka 🙂

mimochodom, odpise ti vzdy na kazdy mail? ak ano, za aku dobu priblizne?

svoba
16. led 2012

@gerdusha někdy odepíše do druhého dne, jindy do týdne. ale měsíc nečekáš. neboj. rozhodně to stojí za to! u Madara jsem čekala 3měsíce, pak "léčba", pak další 3měsíce. to tdy nehrozí. výsledky má do týdne. maximálně 14dnů. vše objasní, vysvětlí. 🙂

gerdusha
16. led 2012

@svoba ,

na slovensku totizto zacali vysetrovat konecne aj bunkovu imunitu...tak som je posielala co to vysetrenie vlastne skuma a zaujima ma jej nazor, ci je to vysetrenie v takom rozsahu ako sa robi u vas v prahe...pretoze predsalen cestovat do prahy nie je ako cestovat do vedlajsej dediny 🙂

svoba
16. led 2012

@gerdusha ale tady vidíš, že hodně snažilkám k miminku právě Malíčková pomohla. tak je to otázka priorit. kdybych já seděla se založenýma rukama a věřila doktorům z CAR, tak nic nevim.