Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

fori
23. lis 2011

@adriadri no to ti veřím, tak at vám to klapne. budem čekat zítra na zprávičky......

adriadri
23. lis 2011

@fori Jasne zitra dam vedet, at to dopadne tak nebo tak.....

jasmi
23. lis 2011

ahoj holky, je to už několik měsíců, co jsem tu nenapsala....no, nemám žádné dobré zprávy..
lehčí opáčko o mně🙂 léčbu v podolí jsem začala v říjnu 2010, výsledky strašné, kolem 20 (proti spermiím), po 3 měsících opět strašné, maličké zlepšení. za další 3 měsíce OK, dovoleno snažení. dcva měsíce nevyšly, pak jsem vysadila (brala jsem již 8 měsíců) na 6 týdnů, pak vyšlo 1. měsíc těhu - ale to opět dopadlo v září špatně. Bylo to již mé 5. těhotenství!!poté opět Podolí....a teď se držte!!!!...výsledky imunity horší než před rokem a před zahájením léčby - výsledek 10!!!!!!!!!!!!!!!nechápu to, vše jsme dodržovali na více než 100%!!!!!!jak je to možné?A to přitom těhu vyšlo téměř hned!!by mě teď moc zajímalo, zda v době početí byla imunita špatná, ale asi teda jo..ale jak to,nebo se to zhoršilo až po těhotenství...ale proč teda pak to bylo opět špatné?
Tož tak holky, jen jsem chtěla dát o sobě opět vědět, i když to nejsou žádné povzbudivé zprávy...

adriadri
23. lis 2011

@jasmi Ja byt tebou, tak prcham z Podoli pryc a to nejlepe k MUDr. Malickove na Karlaku. Myslim si, ze hlavni problem nebude BI, ale uplne neco jineho. V Podoli leci jen tohle, zatimco Malickova ma testy mnohem podrobnejsi. Zalezi na tobe, myslim, ze jsi cekala uz dost.

jasmi
23. lis 2011

fori, díky..já už tam jsem 🙂 byla jsem tam před měsícem....výsledek od ní...
1/ máte slabě pozitivní protilátky proti placentárnímu protisrážlivému faktoru (annexinu V). Tyto autoprotilátky mohou vést k časným potratům, mohou však být i přechodné a neškodné. Pro odlišení je třeba mít průkaz protilátek nejméně 2x s odstupem 6 týdnů.
2/ parametry buněčné imuniny nejsou nic moc, vysoká nitrobuněčná tvorba působku TNFa je rovněž spjata s potrácením.
Navrhuji léčbu kortikoidy + inhibitory fosfodiesterázy, v prosinci další návštěvu u nás s realizací druhého odběru krve na protilátky proti annexinu V. Pokud se antifosoflipidový syndrom potvrdí, bude dobré začít s ředěním krve ještě před otěhotněním.

tak to mi napsala, už přes týden beru medrol 8 mg + pentomer....a chodím k ní 🙂 pojedu tam zase 15.12. na ty protilátky po 6 týdnech...

jasmi
23. lis 2011

ne fori, ale adriadri 🙂

adriadri
23. lis 2011

@jasmi No vidis, tak se to hne. 🙂 Ja mela taky TNF, NK bunky a spatnou kombinaci kmenu (dedicne po jednom z rodicu). Druhe testy z krve prokazaly zlepseni, u tretiho testu jsem zdrava. Vsechny hodnoty jsou v normalu. Ten gen se vsak zmenit neda, proto picham injekce Clexane a ty minimalne cely prvni trimestr v pripade otehotneni. Pentomer uzivam take, ale Prednison mam vysazen - dochazim na injekce gamaglobulinu. Uvidis, ze se ti to pomalu bude zlepsovat. 😉

jasmi
23. lis 2011

aha...ani přesně nevím, co to jsou ty TNF...a tys nebrala teda ten prednison vůbec?A čím se ti zlepšily ty výsledky?A ten gamaglobulín je na co? Já mám asi špatnou i tu imunitu, tak asi proto ten medrol? A jak ti přišla na tu špatnou kombinaci kmenu?To je jaká zkratka ve výsledcích?
Jo, ona je fakt super dr...mám zase novou naději, že by to mohlo vyjít.jen nechápu ty výsledky z Podolí, že jsou tam moc špatné...
taky bych ty kortikoidy nechtěla raději brát, dělají mi dost zle...8mg medrolu je jako 10 mg prednisonu.. ☹ to je dost..

lola22
23. lis 2011

@jasmi
Ahoj, já chodila taky do Podolí, měla jsem taky hodně špatnou imunitu (proti spermiim 29 %), sice se to po 3 měsících zlepšilo, pak jsem ho ale brala asi dalších 9 měsíců a výsledky u Malíčkový potvrdily, že už na mě ten prednison tak nezabýral, jak by měl. TNF alfa je nějaké embryotoxická látka a může způsobovat potraty, taky ji mám trochu zvýšenou. Uvidíš, že ti Malíčková pomůže, držím palce!

jasmi
23. lis 2011

@lola22
díky 🙂
A ty máš taky teda ty TNF? A jak se léčíš?jsi taky u ní?A tys měla taky špatná těhu, když to má vliv na potraty?promiň, asi jsi to dříve psala...a jak poznala, že ti nezabíral, jak by měl?

lola22
23. lis 2011

@jasmi Měla jsem ho trošku zvýšený, ale ne prý významně. Já ale ani nikdy neotěhotněla. Že mi prednison už nezabírá jsem právě poznala, když jsem byla na testech u Malíčkový. Ačkoliv mi zpočátku imunitu zlepšil, pak už ne, takže jsem dostala místo něj injekce gamaglobulinu.

fori
24. lis 2011

@jasmi máme to 90% uplně stejný. taky mám ted medrol ale už jen 4 mg. a Annexin jsem měla taky vyšší.

adriadri
24. lis 2011

Hoky, tak se hlásím. Dnes proběhl embryo transfér. Mám vložené obě embrya: 1embryho 8buněčné a vypadá hezky, 2 embryho jen 7buněčné a má v sobě nějaké fragmenty-prý moc šancí nedávají. Ale já si řekla, než ho vyhodit, tak mu šanci přeci dáme. Příroda si to zařídí pak sama. U toho prvního embrya máme ještě ten AH (asistovaný hatching)-naříznutí obalu.
Tak teď jen ležím a nechávám se obskakovat. 😀

fori
25. lis 2011

@adriadri to tak to ti moc, moc, moc držím palce. hlavně nic nedělaj a lež 😀 kdy máš testovat?? 😀

mihaji
25. lis 2011

@adriadri Moc moc držím palce, ať se povede 😉

jasmi
25. lis 2011

@adriadri
taky moooc držím palce, ať to konečně vyjde..zkus se příliš nestresovat (no já ví, se lehko řekne🙂), koukej na telku, čti a hlavně pohodička....pfuj,pfuj,pfuj 😉 😉 😉

adriadri
25. lis 2011

@fori a @mihaji Díky moc. Testovat mám za 14dnů-to je 8.12., možná to nevydržím a testnu dříve. 🙂

lola22
25. lis 2011

@adriadri Taky mooooc držím palce!! Už by sis to po těch osmi letech fakt zasloužila🙂

adriadri
25. lis 2011

@lola22 🙂 Ty si to pamatujes? Diky moc. Snad to vyjde, uvidime. Hold, co se ma stat, to se stane. 😉

svoba
26. lis 2011

@adriadri držim palce! 🙂 kdz budeš testovat? pak dej hned vědět. tfuj tfuj!!!!!!

svoba
26. lis 2011

@adriadri a ještě ten AH se připlácí? a je pak vyšší šance? promiň, neznám to.

fori
26. lis 2011

@svoba AH se platí. myslím tak okolo 5000. jak které centrum. já vím že třeba Apolinář se k němu moc nepřiklání. prý ty výsledky o moc lepší nejsou, ale říkám jak které centrum.

fori
26. lis 2011

@adriadri jedna holčina testovala myslím 6 den po ET a měla už ducha, ale radči počkej trochu později.

svoba
26. lis 2011

@fori 5000 na jedno embryo? šmarjá!

fori
26. lis 2011

@svoba myslím že adriadri chodí do genetu?? nevíš?? tam to stojí 2000 za 1 embryo. to zase není tak moc. ale vím že někde je to ješte dražší

fori
26. lis 2011

@svoba třeba ISCARE to má za 5000, ted jsem se koukala.

svoba
26. lis 2011

@fori jo, myslim, že do gennetu. na Letnou.
to je fakt kšeft! kolik my zaplatíme a někdo to má zadara .... ☹

adriadri
28. lis 2011

@svoba
@fori
Ahojte holky, jo chodím do Gennetu na Letnou. Připlácí se opravdu 2000/1embryo. Já platila jen za jedno, druhé se totiž dle embryologů asi na to moc nehodilo. 😉 Znamená to naříznutí obalu embrya. Když má embryo určitý počet buněk, tak praská, vyleze z obalu a přichycuje se k sliznici. Je tedy větší pravděpodobnost uhnízdění. Někdo říká, že se to spíše doporučuje starším ženám, které mají pak ochranný obal embrya tvrdý a to tak nemůže "puknout".
Jinak testovat chci až po neděli, tasi v pondělí ráno-což je 11den, pokud to tedy do té doby nedostanu.

fori
28. lis 2011

@adriadri určitě to nedostaneš, tak v pondělí to testni.... moc moc moc ti držím palce. já jdu v pondělí na ult. a asi ve středu na 5 IUI - poslední. no a po novém roce 1IVF. už se mooc těším. 😀

lola22
28. lis 2011

@adriadri Ahoj a nedělali ti to taky to ISCI? Nebo neříkali ti o něm? Zjistila jsem ze v Pronatalu, kam chodim to delaji skoro kazdýmu, prý to taky zvyšuje šanci, i když mi vadí, že na přírodě pak už není ani jaká spermie zvítězí. A taky to stojí 7500,- do 10 vajíček Ty peníze jsou fakt děs. My na tom teď nejsme nic moc, samy vydaje, takže já si jdu tenhle týden zrušit stavebko, abychom na to IVF v lednu vůbec měli.