Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

mihaji
17. led 2012

@svoba To je hrozný. Člověk nemá vůbec ponětí, co všechno může být problém. A na to ti přišla Malíčková?

svoba
17. led 2012

@mihaji na to přišla Malíčková. já to do té doby ani neznala. si představ, že bych nejen nemohla mít děti, kdyby se na to nepřišlo, ale taky za pár let rakovinu, osteoporozu, a jiný skvosty. děs! ☹

mihaji
17. led 2012

@svoba No to fakt ještě štěstí, že se na to přišlo.

svoba
17. led 2012

@mihaji mám trochu pocit, že to testuje, protože se s tím sama osbně setkala (její syn je celiak) a ví, že to je zákeřná nemoc.
kamarádka mi zase říkala, že jí lékaři doporučili přibrat. ona je jen kostra a svaly. hodně sportuje.ale jí normálně. několik měsíců se jim nedařilo. pak přibrala a hned otěhotněla. a v pořádku donosila.
možných příčin je moc. bohužel. otěhotnění a porod zdravého dítěte je zázrak! to mi nikdo nevymluví.

mihaji
17. led 2012

@svoba No, já třeba přibrat fakt nepotřebuju, naopak se snažím zhubnout. Máš pravdu, příčin může být milion a zázrak to je velký. Štěstí mají ty, co otěhotní přirozeně během pár měsíců, neřkuli napoprvé 😀 . Já se modlím, aby byl problém jen ta alergie a ten Prednison pomohl.

svoba
17. led 2012

@mihaji jak dlouho se snažíte? to bude jistě dobré!
znám hodně případů, kdy se to povedlo první nebo druhý měsíc snažení. a holky mě pak poučovaly, jak na to. bych do toho kopla ...

adriadri
17. led 2012

Ahojte holky, dlouho jsem tady nebyla. Mam sileny frmol v praci a jak prijdu domu, tak se najim a jdu spat. Jsem kantare. 😢 Vubec me to nebavi. Ach jo....

@svoba Nas dalsi postup je IUI. Zacala jsem opet brat Prednison, Anopyrin, Pentomer. Zitra jdu na prvni UTZ, myslim, ze tento mesic je to pase, BI se mi za tak kratkou dobu neupravi. Musi to byt min. 3mesice, dle minulych vysledku to tak bylo.
No moc to ted nemam cas resit, jsem v jednom kole a fakt unavena. Snazim se jit aspon 1x tydne cvicit a vycistit si od prace hlavu. To musim ale z prace zdrhnout.
Takze spise nechavame volny prubeh az do dalsiho IVF. Ktere tak nejak planuji na kveten. Prednison totiz muzu brat jen do cervna, pak musim vysadit. K tomu jen muzu doufat, ze nebudu mit zadne cysty.

Nekdo se tady ptal, zda se nekomu zhorsily vysledky po injekcich gamaglobulinu, tak si myslim, ze jsem ten priklad. Nemuzou se mi prece za 14 dnu zhorsit vysledky jeste vic, nez byly. ☹
Uz je brat nechci. V pripade nezlepseni vysledku po Prednisonu, bych mela zacit brat nejake jine injekce - transfuze na BI. Ale to zatim nechci predbihat. Musim se obratit osobne na pojistovnu, zda by mi to zaplatila.
Hold neni to jednoduche.

@fori Drzim palecky pri IVF. 😉 Dal prosim informuj. Napis prosim jake vsechny leky beres. Predem diky.

svoba
17. led 2012

@adriadri a nějaký mrazáčky nemáte? třeba to vyjde přirozeně. nikdy nevíš. si vem, co říkali nám.

adriadri
17. led 2012

@svoba Ja za celych 8let (9let) nikdy neotehotnela. Moc tomu neverim. Sice by zde nejaka sance mela byt. Na poslednim UTZ vse funguje jak ma. Spermio super. Stejne se nedari. Problem bude asi jeste nekde jinde. Ale kde, to nikdo nevi. Uz nevim, co mam vice delat. Vse jsem jiz pro to udelala.
Asi se rozhodneme po 3 IVF pro adopci. Sice se mi do ni nechce, ale asi nam nic jineho nezbude. Nechci to resit a nemyslim na to. Asi bych pak brecela, ja totiz adopci fakt nechci. Hlavne ten kolotoc kolem a pak stejne nevis, jake ditko dostanes. Znicit si zivot kvuli tomu nechci (viz. pribehy co jsem cetla).
Jo a mrazacky nemame. Mela jsem minimalni stimulaci kvuli OHSS. ☹

svoba
17. led 2012

@adriadri s tou adopcí to bude jako u mě s IVF. mně se do toho strašně nechtělo. ale prostě jsem se s tím smířila. nějak to přijala. no, a nakonec k tomu ani nedošlo 🙂
já se zase bojím, jestli nemám problémy s udržením. kvůli celiakii. mám ted problémy (bolesti,aj.). bojim se. každý má něco. mám třeba kamarádku, který je 37. její manžel má už syna (je vdovec). a snaží se šest let, čtyři neúspěšný IVF. a jsou oba ok. i Malíčková jí chválila, že takhle hezký výsledky dlouho nikdo neměl.

adriadri
17. led 2012

@svoba Ja se ale hrozne bala i toho 2 IVF. Pri 1 IVF (OHSS) jsem se zarekla, ze uz na zadne nepujdu. Taky jsme uz meli papiry na adopci doma. Ja si to pak rozmyslela po precteni ruznych pribehu a zacala se bat. Tak jsem se rozhodla pro IVF (to druhe). Stejne nic z toho nevyslo. A tehu prirozene zadne nebylo - ani naznakem. ☹
Tak nevim. Ja mela vysledky taky jeden mesic v pohode, ale pak prisly ty cysty. A stale stejne jsem neotehotnela. Si rikam, ze ty deti proste mit nemam. A za kazdou cenu to asi taky neni dobre - proto se bojim te adopce, ze se mi to spis vymsti nez ze by se mi splnil sen.

svoba
17. led 2012

@adriadri A co matky, který týraj svý děti? Ty si zaslouží mít děti? Vem to takhle. Neříkám jít přes mrtvoly. Ale co ty víš, třeba vy budete ten šťastný příběh...

mihaji
18. led 2012

@svoba Snažíme se zhruba od května 2011, ale antikoncepci už neberu docela dlouho. To jsme tomu jen nechávali volný průběh.
To poučování mám taky nejradši. Obzvlášť, když víš, že je nějaký problém a lidi jsou chytří, jak rádio. 😒

jesterka001
18. led 2012

@adriadri - Já se tu psala, jestli se výsledky po gamaglobulínech někomu zhoršily. Mě totiž taky, a to docela dost ☹ Chodila jsem na injekce čtyři měsíce. Dneska jdu k Malíčkový a uvidím, co mi napíše. Ale Prednison ti zabral, pochopila jsem to dobře?

fori
18. led 2012

@adriadri ahoj, já beru medrol 4 mg a ted se začátkerm stimulace začnu zase píchat Clexane. tot vše. ani nevím jsetli mám po medrolu lepší výsledky. mmalíčková mi ho prostě nasadila a už mi znova krev nebrala, mám ho postě jíst půl roku, pak vysadit.

svoba
18. led 2012

@mihaji to není ještě tak hrozné. to chce čas a trpělivost! ale určitě nesedět s ezaloženýma rukama. 😉
holt někdo má štěstí a jinej ne. mně třeba radila holka, která otěhotněla druhý měsíc a dítě si "nechala udělat" (pardon za ten výraz) jen, aby nemusela do práce. pak si nechala napsat rizikový a fláká se. prostě matka roku.

mihaji
18. led 2012

@svoba Já vím, že to není zase tak dlouho, jen mě právě šve právě to, že sedím se založenýma rukama a čekám na výsledky a nemůžu zatím nic.
NO, tak zrovna takovýhle mají co radit. Ono se jim to radí, když přišly k děcku ani nevědí jak. To je opravdu dobrý důvod pro dítě, že se chce ulít z práce 😒 . Já naopak doufám, že až se jednou zadaří, budu moct být v práci co nejdéle, aby byly penízky. Ale když by to nešlo, tak se holt taky nedá nic dělat.

svoba
18. led 2012

@mihaji zkus zajít k obvoďákovi, at ti nabere krev na štítnou žlázu a tu celiakii. i tam může být zakopán pes a Madar to neřeší.
já zase ted práci vůbec neřeším, nenervuju se. za měsíc a půl končím, pak zvažuju osvč a překládání na volný noze. ale ted nemůžu stejně dělat nic. naučilo mě to trpělivosti. dělám to pro miminko. 🙂

mihaji
18. led 2012

@svoba Se štítnou žlázou se už léčím. Ta celiakie si při jiných odběrech nedělá?

svoba
18. led 2012

@mihaji Madar jí nedělá. já si zašla za obvoďačkou a řekla jí, že se nám dlouho nedaří, at mě vyšetří co jde. Nabrala mi dvě zkumavky krve a bylo. Ono štítná žláza se může pak stejně rozjet, i když je zpočátku v pořádku.

mihaji
18. led 2012

@svoba Tak děkuju za tip, zajdu si tam. Já myslela, že ti tu celiakii odhalila Malíčková.

svoba
18. led 2012

@mihaji jj. ale k obvoďákovi jsme si stejně zašla. ona asi ta moje doktorka nezná spojení celiakie a neplodnosti. proto mě netestovala. ale za to nic nedáš. pojištění si platíš, tak na to máš nárok.

adriadri
18. led 2012

@jesterka001 Ano Prednison s Pentomerem mi zabral. 🙂 Ale vytvorily se mi 2 cysty - musela jsem leky vysadit.
@fori Takze jen Medrol a Clexane? A co dalsi leky na stimulaci? Jake uzivas?
@svoba Moc v to neveri, mozna bych mela. Dnes jsem byla v Gennetu a primarka mi sdelila, ze folikul mam 12DC 17,5mm a sliznici 7,7mm. Coz je fakt moc hezke, na to ze jsem se bala, ze mi sliznice neroste. V tomto smeru jsem fakt zdrava - pruchodnost taky ok. Hold je zakopany pes opravdu asi jen v BI. ☹ Cemuz primarka neveri. A jsme tam, ze si mozna svym zpusobem dva lekari lezou do zeli.
Rekla mi, nemuzu brat Pentomer a Anopyrin dohormoady. Malickova zase ze ano. Dnes jsem Malickove napsala, jak to teda ma byt. Zatim budu uzivat oba leky vcetne Prednisonu. Jsem z toho docela zmatena.
Ale abych rekla pravdu, tak se mi moc dnesni pristup nelibil. Vic mozna bude vedet fori. Dnes si mam pri tak male velikosti pichnout Pregnyl pro vyvolani ovulace. V patek jdu na postkoitalni test - ktery jsem si vyzadala s Malickovou. Moc se netvarila a k tomu zadne IUI se nekona, az dalsi mesic (kvuli tomu testu, mel by zde byt alespon 3denni pust, coz mi vyplytvame v ten ctvrek,aby byl udelan ten test). Na jednu stranu je to dobre, protoze mi leky nemuzou za tak kratkou dobu zabrat. Ale jde prece o princip, v takove velikosti folikulu se prece vajicko nemuze vytvorit. Ja si vzdy Pregnyl pichala od velikosti folikulu az od cca 21mm. Nechapu to. Skoda ze ten pristup je takovy. Mrzi me to a taky i sere. ☹
Uvazuju prejit k nekomu jinemu, ale Malickova chtela jen Brandejskou. Chapu ji, ze se moc lekari s imunology nemusi, ale proc za to ma pykat pacient....?

adriadri
18. led 2012

@verru Mohla bych te poprosit, jakym zpusobem jsi zajistila u sve pojistovny, aby ti proplatila ty transfuze? A muzes mi prosim napsat, jake leky jsi pri IVF, ktere se podarilo, uzivala?

verru
18. led 2012

@adriadri Já jsem vůbec nic nezajišťovala, měla jsem je zdarma od začáku - nemáš třeba něco jiného? Já měla ne transfuze, ale infuze do břicha, název si ale nepamatuju. Jinak při IVF jsem stimulovala Fostimonem, brala FolGravid, Pentomer a už asi nic

svoba
18. led 2012

@adriadri jestli ty to moc neřešíš. psychika v tom hraje taky velkou roli. nechci radit. a s těma doktorama - Malíčková nepřímo ale velmi nekompromisně odsoudila Madara. ohledně tý mý léčby. a to jsou ze stejnýho oboru.

svoba
18. led 2012

holky, ještě mě napadlo. nechte se na urologii otestovat na ureaplazmu. často taky stojí za neplodností. dočetla jsem se o tom tady. obvoďačka mě před tím taky varovala.

adriadri
19. led 2012

@verru Aha, tak to teda nevim. Me Malickova rikala, ze se to bude muset resit primo u me pojistovny, aby mi to zaplatila. 😒 Jinak diky za info ohledne leku. 😉
@svoba V cem myslis, ze to moc resim? Je pravda, ze kazdy den neco resim. Jak praci, soukromi, lekare, ted vse kolem toho baraku.... Zacinam uz byt fakt unavena a nebavi me to. Nejradeji bych jen spala a na vse zapomnela.
Myslela jsem si prave, ze budu nyni konecne v dobrych rukou (myslim tim ted ty lekare). A tak ted zase nevim. Zatim ve vsem posloucham Malickovou a tim zase ne svou primarku v Gennetu. Je pak na me trosku nastvana. Jak tohle vypustit z hlavy? Vubec nevim, zda leky beru tak, jak mam k tomu si picham Pregnyl, kdyz nemam.... Je to na palici....

fori
19. led 2012

@adriadri zatím mi píchli 21dc zoladex , 27.1. ( to budu cca 8 dc) jdu na ultrazvuk a teprve pak mi dají léky na stimulaci. pak dám vědet co jsem dostala ju.

fori
19. led 2012

@adriadri já si vás ted dočetla...... svoba má pravdu, neřeš to tak moc. věr Malíčkový!!! když říká že ty léky brát mužeš, tak je brát můžeš. já nevím co přesně budu brát na stimulaci ale Clexane budu píchat určitě. a když si píchneš pregnyl při velikosti 17,5 tak folík ješte trochu povyroste, než praskne. já ted Clexane momentálně nepíchám ale mělabych zase začít ted při 1 dc, to by mělo být zítra, a primář v caru mi řekl at počkám, že ho začnu píchat zároven se stimulací. tak taky nevím kdy začít.... jestli hned nebo potom. ale já už to fakt neřeším........ taky se jejich názory rozcházejí. jestli je v genetu na tebe primářka naštvaná, tak přejdi jinam. U Apolináře imunitu řeší, vždyt Malíčková dělá pro ně. já jsem tam fakt spokojená. a hlavně to chce být v klidu. já se hrozně těším na lyže, že jsem na IVF skoro zapomněla. fakt na nej vůbec nemyslím, a je mi líp..... 😀