Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

fori
14. únor 2012

holky tak po ET, zavedli mi jedno luxusní embryo, tak to nazvala doktorka Malkovská , která mi to dělala. to je vše....... ostatní 2 embya se vyvíjí špatrně, moc šancí jim nedávají, mám si zavolat ve čtvrtek jestli se budou mrazit nebo ne a to 1 odpadlo úplně. Ale spíš je to v hajzlu.... takže si myslím že toto je můj jediný pokus..... joo a na půlku vajec použil ICSI a půlku chtěli samovolně oplodnit to vůbec nešlo, vůbec se to nespojovalo, takže mi do budoucna jen ICSI. takže domácí snažení je k ničemu a IUI vlastně taky. je mi do breku. jaká je šance že se nám to povede hned na poprvé???? jsem realista.... je malá.

svoba
14. únor 2012

@fori ale no tak. jedno luxusní je velká šance. zkus myslet pozitivně!!!! myslím na tebe! i jsme ti poslala srdíčko na sílu 😉

kockacz
14. únor 2012

@fori Taky moc drzim palce a hlavne pevne nervy ted pri cekani 🙂

kockacz
17. únor 2012

AHoj holky, tak na moje zvysene TNF alfa 8tydenni terapie s Prednisonem a Pentomerem bohuzel nezabrala 😖 Mely nasledovat injekce s gamaglobuliny, ale jeste jsme se s dr. Malickovou dohodly, ze na mesic dvojnasobime davky Pentomeru a pak uvidime. Za 8 tydnu mi TNF alfa kleslo z 54% jen na 48% 😒 Malickova rikala, ze by melo klesnout minimalne pod 40%, abychom mohli tehotnet. Verila jsem, ze lecba zabere. Ach jo ☹

jaya47
20. únor 2012

Ahojte. Ja som dnes zacala 6-tyzdnovu kuru prednisonom 5mg 🙂 Velmi dufam, ze nebudem mat ziadne neziaduce ucinky a ze to zaberie, podari sa nam otehotniet a potom aj donosit 🙂

jaya47
20. únor 2012

@kockacz Juj, tak dufam, ze to zvysenie davky aspon pomoze...

kockacz
20. únor 2012

Tez doufam, hlavne proto, ze Prednison se musi po cca 6mes vysadit a dat si pauzu, protoze prestava ucinkovat. Jenze nam (v lepsim pripade) zustanou do vysazeni pouze 3 cykly na otehotneni a bojim se, ze takhle na povel to neklapne 😒 Psychika dela hodne. Kdyz to nevyjde, tak tedy vysazeni - pauza par tydnu, pak dalsich 6-8tydnu nez zacne Prednison opet ucinkovat a pak uz zas jen zbyvaji cca 4 cykly ☹ Pripada mi to jako zacarovany kruh...

@jaya47 Drzim palce, aby lecba zabrala ! 😉

jaya47
20. únor 2012

@kockacz Vdaka 🙂 Och, to som nevedela, ze to treba vysadit, viem len, ze je to vraj humusny liek. A nechces pocas tych troch cyklov skusit IUI? To by sa zvysili dost sance, nie?

kockacz
21. únor 2012

@jaya47 Ano, to bychom chteli zkusit 😉 Snad by to sance zvysilo.

kockacz
21. únor 2012

@fori AHojky, tak jak je po valentynskem ET 🙂 ?

fori
21. únor 2012

@kockacz dík za optání . myslím že dobře 😀

fori
21. únor 2012

@kockacz nebud smutná z tech výsledků. Já když chodila do Podolí, tak jsem čekala cca 8 měsícu než se mi srovnají hodnoty ale pak jsem stějně odešla k doktorce Malíčkový.

mihaji
22. únor 2012

Ahoj holky, jdu na vás mrknou po delší odmlce, zatím pořád čekám na kontrolní výsledky z Podolí a jsem jak na trní. Navíc mi nějak začalo blbnout tělo a rozhodily se mi jinak pravidelné cykly, tak si říkám, co se to zase děje. 😒
@fori Luxusní embryo zní víc, než dobře 😉 . Mysli pozitivně, to bude to luxusní, které se chytne a bude miminko 😉

jaya47
22. únor 2012

Baby, to prednisonove bezstykove obdobie 6 tyzdnov je asi fakt povinne, ze? Ma strasne pokusa, beriem prednison len treti den a dnes bude ovulacia 😉 Lebo sa oneskorila, inak by som zacala az teraz s prednisonom...

mihaji
22. únor 2012

@jaya47 Já bych to určitě dodržela......sex pouze s kondomem. My takhle museli vydržet až do kontroly (cca 2 měsíce)

jaya47
22. únor 2012

@mihaji Ok, tak vydrzim 🙂 Musim 🙂)) Vdaka 😉

fori
22. únor 2012

@jaya47 my se o ovulaci od začátku snažili a testy se mi zlepšili až po 8 měsících. vydrž to....

kockacz
22. únor 2012

@jaya47 my teda kondomovou ochranu nedodrzujeme. nejak jsem na to uplne zapomnela ☹ a dr. Malickova nic o tom nerikala. My lecime hlavne TNF alfa a mozna to s tim nesouvisi. Mozna ale ted preventivne, kdyz o tom tak mluvite, ten mesic do dalsi kontroly to zkusim s ochranou. Treba to pomuze 🙂 Diky za pripomenuti 😉

kockacz
22. únor 2012

@jaya47 Jeste k tomu snazeni pri kratkem brani Prednisonu...Naposled jsem potratila, kdyz jsem brala Prednison asi necele 4 tydny. To jsem jeste nevedela, ze se ma dodrzovat kondomova ochrana, nez zacne Prednison ucinkovat ☹ Doktor totiz rekl, ze se muzeme snazit a ja mu to pak v duchu pekne vycitala 😒 Ve vysledku ale nevim, jestli to tim bylo zpusobene, ale doktora jsem zmenila 🙂

jaya47
22. únor 2012

@kockacz No, ono by sa to malo pri protilatkach proti spermiam, lebo iba vtedy vraj telo zabudne na to, ze vytvara tie protilatky.
Co je TNF alfa? Ja mam este len take strohe informacie, lebo na Slovensku sa vela tych vysetreni nerobi.

kockacz
22. únor 2012

@fori Spis jsem s tim nepocitala, ze lecba nezabere. Jsem od prirody optimista a tak jsem byla nastartovana, ze to urcite bude ok 😒 Je zajimave, ze ostatni hodnoty se docela rozhazely - nektere klesly, jine stouply. Malickova je ale zamerena jen na tu jednu.

kockacz
22. únor 2012

@jaya47 TNF ALfa - latka, ktera ma toxicke ucinky na embryo v ranne fazi, takze zvysena hodnota je spatna 😒 Pevne doufam, ze je to opravdu pricina mych opakovanych nezdaru a ze az ji utlumime, tak se konecne zadari. Zatim jsem se nedostala nikdy dal nez do cca 7.tydne ☹

jaya47
22. únor 2012

@kockacz No, tak mozno preto nemusis ten chraneny styk pocas prednisonu (ked Ti to lekarka nevravela), teda iba kvoli tomu, aby si neotehotnela, ale asi je to nieco ine ako s tymi spermiami, ked treba, aby sa s nimi telo nestykalo.
A inak, ked casom mozno budem chciet na presnejsie vysetrenie do Prahy, tak ako vas citam, tak dr. Malickova vyzera byt lepsia ako dr. Madar. Ako sa da dostat k nej? Ona je tiez v Podoli, nie? To ked im tam budem volat, tak poviem, ze sa chcem objednat k nej na vysetrenie a daju ma k nej?

kockacz
22. únor 2012

@jaya47 Je tu dost holcin, co presly od dr. Madara k Malickovy. Nejsou u ni tak dlouhe cekaci lhuty a clovek ma pocit individualniho pristupu, coz je v tech nasich zapeklitych pripadech dost dulezity 😎
Ma ordinaci na Karlove namesti ve fakultni nemocnici. Ja napriklad jezdim za ni az ze severnich Cech, takze je to trochu nesikovne casove (treba kvuli odberum krve atd), ale jsem spokojena 🙂 Objednava se primo u ni mailem nebo telefonicky. Mail: Karin.Malickova@lf1.cuni.cz..

jaya47
22. únor 2012

@kockacz No, my hovor kvoli tomu jazdeniu 😉 Ja ak budem, tak z Bratislavy (ale asi radsej u niekoho prespim v Prahe) a hlavne si to platit sama, lebo vacsinu z tych veci slovenska poistovna nepreplati. Ale zislo by sa mi k nej chodit, lebo ja mam celu imunitu rozhadzanu a nechcem, aby sa iba pozerali na tych par veci, co sa plodnosti tyka, ale videli to v suvislostiach. Ale nepredbieham, to iba ak by sa nepodarila prednisonova liecba a casom pripadne IUI 😉 Tak vdaka za vsetky info 😉

mihaji
23. únor 2012

Ahoj holky, tak jsem si včera vyzvedla výsledky v Podolí a mluvila jsem i s paní doktorkou Bočkovou. Ta imunita se mi zlepšila, takže se v době ovu můžeme snažit bez kondomu a snížila mi dávku na polovinu, ale objevili mi ještě "něco jako alergii" na placentu - moc tomu nerozumím o co se přesně jedná, ale výsledek je ten, že musím brát anopyrin na ředění krve, abych v případě těhotenství nepotratila. Nicméně mám teď totálně rozhozený cyklus i ovu, takže to bude asi zajímavé. Paní doktorka říkala, že to tedy nic moc a dohodly jsme se na tom, že zkusím CAR.
Co je ale blbé, že mi říkala, že mám na otěhotnění 4 měsíce, pak už nebudu moct ten Prednison dál brát. Co se dělo dál s vámi, kterým se nepodařilo za dobu braní toho Prednisonu otěhotnět? Doufám, že pak jsou nějaké další možnosti 😒

fori
23. únor 2012

@mihaji tělo si musí od Prednisonu odpočinout, já to měla na 6 týdnů. potom ho můžeš zase začít brát. já z Podolí odešla k dokt. Malíčkový, ta mi vyloučila alergii na sperma co mi řekli v Podolí a našla mi antifosfolipidový syndrom.... ( v těhotenství hrozí ucpávání cév placenty drobnými sraženinkami) a proto si píchám Cexane. a jím Medrol( na sklidnění imunity). kdybych neotěhotněla, tak ted v březnu mi ho vysadí, jím ho od října , tedy půl roku... jelikož se nám asi na poslední chvilku zadařilo tak mi ho nechá cca do 12tt. jinak si myslím že by jste si měli teda pospíšit ... myslím s tím carem..... já chodím do caru od kvetna myslím.... to byly pořád samé ultra. potom IUI a ted nakonec po 3/4 roce jsme se dobrali k IVF.

mihaji
23. únor 2012

@fori Aha, takže nějaké možnosti pak jsou i po těch 4 měsících.....mně včera doktorka docela vyděsila. Tak ten syndrom podle toho, co popisuješ je to, co mám taky. Proto mám začít brát ten anopyrin.
Takže to teď vypadá nadějně? Embrijko se chytlo? 😵 ♥
No já do CARu volala hned včera a první termín byl 19.3., tak jsme objednaní do Gestu k MUDr. Polákové. Kdyby bylo potřeba pak nějak ještě řešit tu imunitu, asi bych taky zkusila Malíčkovou, když ji tady tak chválíte. Ale jinak mi MUDr. Bočková v Podolí přišla v pohodě.

kockacz
23. únor 2012

@mihaji Ahoj, resim to same. Psala jsem vyse. Pokud mi ted dopadnou vysledky lecby imunity dobre, zustanou mi 3,4 mesice na otehotneni, nez budu muset vysadit Prednison. Chceme tomu pomoct pres IUI, v CARu s tim nemaji problem. Jen musime vse nejak zkoordinovat a nacasovat, abychom nepropasli ani jeden cyklus 😀 Takze budu ted v CARu zjistovat, co je na IUI potreba vcas resit...

mihaji
23. únor 2012

@kockacz No tak to jsme na tom fakt stejně. Můžeme si vzájemně držet palce. Do jakého CARu jdete a kdy?