Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

jasmi
23. únor 2012

@fori Moc držím palce... taky mi dr. malíčková zjistila antifosf. syndrom (v podolí protilátky proti spermiím i trofoblastu),ale zajímavý je, že mi nedala ty injekce, ale beru medrol + injekce gamaglobulinu + anopyrin(mám před sebou ještě dvě injekce) a pak jedu na kontrolu, zda pomohly..chci se zeptat, ty jsi měla výsledky dobrý a ona vám povolila snažení?A až potom sis začala aplikovat ten miniheparin?A za jak dlouho se ti výsledky zlepšily? Já u ní beru medrol taky od října, ale již rok předtím prednison v Podolí (s přestávkou a jedním KO těhu)...
ani mi neříkala, že po 6 měsících musím udělat pauzu, ale to mi asi ještě v březnu řekne..
jen říkala, že budu píchat miniheparin až budu těhotná..??to je teda zajímavý, že to máš jinak..
Ať je vše OK...

mihaji
24. únor 2012

@fori Prosím tě, co bereš za léky na tu "ochranu žaludku"?

fori
24. únor 2012

@jasmi ahojky, já začla dneska špinit, cítím, jako bych to měla dostat ☹ ☹ mě povolila snažení hned od začátku..... a když jsem jí řekla že jdem do IVF dala mi ten Medrol.... na 6 měsíců, pak udělat prý pauzu a pak mužu pokračovat. jako když se IVF nepovede. jinak ten Clexane si mám píchat od začátku cyklu ve kterém bude usilováno o mimčo.no. v cari mi řekli at si ho píchám do začátku stumulace..... jinak testy po medrolu mi už nedělala.

fori
24. únor 2012

@mihaji od Malíčkový mám Loseprazol ale doktor co mi dělal vyšetření žaludku mi říkal, že Lanzul je lepší..... ted momentálně nejím nic..... ale mělo by se jako no.... nebo třeba Ortanol, ten je bez receptu a je prý taky dobrý jako ochrana žaludku. Ale prý je nejlepší ten Lanzul..... pokud nemáš problémy se žalüdkem tak na to prď, mě občas trochu pobolívá no...

mihaji
24. únor 2012

@fori Nemůže to být zahnizďování? I když to asi né, když už máš takový pěkný čárky, viď? Ale co vím, tak některý holky na začátku těhotenství špinily, tak snad to nic nebude.

Děkuju za info, já se kdyžtak vyptám gyndaře, až mi ten Anopyrin bude psát. A jsou nějaká omezení, když bereš ty léky proti srážlivosti? Třeba nějaké léky co nesmíš apod?

fori
24. únor 2012

@mihaji ty léky na žaludek se jí ke kortikoidům (medrol, Prednison) jinak žádná omezení nemám. akorát to všude říkám, co jako beru....

mihaji
24. únor 2012

@fori Tak to jo. Mně kolegyně říkala, že se snad k lékům na ředění nesmí Brufen nebo co.
Já kvůli tomu žaludku tedy beru jen ten draslík a Bočková mi říkala, že bych měla ještě Calcium, že taky způsobuje řídnutí kostí. A hlavně byla v šoku, že mi nikdo neřekl, že ten Prednison nemám brát na lačno.

fori
24. únor 2012

@mihaji to nevíím..... se na to zeptej..... ale brufen jedla občas kolem ovulace, mám jí bolestivou, a v caru mi to povolili

mihaji
24. únor 2012

@fori TAk to asi bude v pořádku 🙂

mihaji
24. únor 2012

@fori Nechceš si zkusit kvůli tomu špinění zavolat do tvého CARu? Aby ti řekli, čím to může být a případně tě uklidnili, když se tak bojíš (což chápu) 😉

fori
24. únor 2012

@mihaji ale to je ted asi normální.... ted je doba kdy to mám dostat, bud se to udrží , nebo ne..... uvidím v pondělí.... ale dneska nikam volat nebudu....

mihaji
24. únor 2012

@fori Tak to jo. No vidíš, to myslím, taky bývá, že v době předpokládané MS můžeš špinit. Držím moc moc palce, ať je všechno v pořádku.....věřím, že to bude OK.

fori
24. únor 2012

@mihaji no taky stále doufáám..... dík

kockacz
24. únor 2012

@fori Drzime vsechny palce co mame! 😅 Hlavne klid a setri se...
Ten Clexane se muze pichat kdykoliv behem dne? Bylo mi receno, ze by to melo byt pokazde ve stejnou dobu, ale v jakou? 🙂
@mihaji Dr. Malickova mi taky dala Loseprazol a taky ho neberu. Problemy se zaludkem nemam. U Prednisonu me pokazdy upozornujou i v lekarne, ze se nema brat nalacno, ale az po snidani. Vapnik ve zvysene mire do sebe taky cpu, ale prirozenou cestou. Kvuli Pentomeru. Jeste beru rano nalacno lek na stitnou zlazu a vecer Wobenzym. Nechce se mi brat uz ani prasek navic. Clovek nevi co s cim jak reaguje 😖

fori
24. únor 2012

@kockacz já jím medrol vždy ráno po jídle, a Clexane píchám večer pred spanímcca 20,00 - 21,00

mihaji
24. únor 2012

@kockacz No mě na to nikdo neupozornil a já ho první 2 měsíce dlabala na lačno. Teď až po snídani. Léky na štítnou žlázu mám taky - Letrox a ten právě naopak na lačno. Už si s těma práškama připadám občas jak důchodce 😒 😀

jaya47
24. únor 2012

@fori Pozeram, ze ciarky mas pekne. Ked spinis, podla mna by bolo dobre zavolat lekarovi. Moze to byt tym, ze je cas ms, alebo nejaky hematom, co je tiez v pohode a tak. Daj si hore nohy a oddychuj 🙂 A pripadne ti povedia, ze ascorutin, ten posilnuje cievy...

alushka
24. únor 2012

@fori já jsem taky ze začátku těhotenství špinila, dokonce jeden den jsme měla krvácení jako bych měla dostat menstuaci (bylo to asi 3 dny před očekávanou menstruací a pak ještě asi další 3 dny, pak jsem šla k dr. dostala jsme Utrogestan, Ascorutin a přestalo to). myslím, že je to z těch kortikoidů, navíc si pícháš Clexane, to ředí krev, takže jak se vajíčko uhnizďuje a prokrvuje a rozpíná se děloha, tak asi víc praskají cévky. Jo a taky jsem měla bolesti jako při menstruaci, ale slabší a bylo vše OK!! Takže držím palce, ať ti taky vše dobře dopadne. Čárky na testu máš pěkný, takže těhu určo jsi!!

fori
24. únor 2012

@alushka díky za uklidnění.... jsem klidnější než ráno 😀 s tím Clexanem ...to mě ani nenapadlo. a dnešní oppolední čárka je luxusní... lepší než má na fotkách...tak snad bude vše o.k.

alushka
24. únor 2012

@fori tza nic🙂 Jsem ráda, že můžu pomoct a držím palečky. taky jsme se bála a skoro jsme nevěřila, že jsme těhotná 😉 myslím, že za to můžou ty kortikoidy (já jsme brala Prednison), i když by teoreticky neměly mít vliv na ředění krve. Jinak kdyžtak běž pak hned v pondělí na gyndu, aby se na tebe mrkli, na UZT sice ještě nic neudiví, ale nejspíš ti taky předepíšou Utrogestan a Ascorutin🙂)

fori
24. únor 2012

@alushka Utorš už mám zavádím 2-2-2. na kontrolu musím do caru

alushka
24. únor 2012

aha 🙂 Tak uvidis, co ti reknou, ale myslim, ze to bude v poho!!

jaya47
26. únor 2012

@fori Ahoj, ako spinenie, zlepsilo sa?

fori
26. únor 2012

@jaya47 jo jo zlepšilo, už nešpiním.... dík za optání

alushka
26. únor 2012

@fori super!!

fori
27. únor 2012

Ahoj holky, ted jsem mluvila s doktorkou Malíčkovou, a ve středu k ní jdu na kontrolu. jupííííí ..... snad mi těhu potvrdí aspon z krve...

jaya47
27. únor 2012

Dobre ranko 🙂 Dievcata, ked ste brali prednison, neboli ste strasne nafuknute? Ja ho beriem tyzden a cez vikend som zacala byt, ale tak silno, ako nikdy a neviem, ci je to nim alebo niecim inym. Pritom som jedla vela ovocia a inych veci, tak by to nemalo byt z normalneho travenia.

kockacz
27. únor 2012

@fori Urcite potvrdi a bude to ofiko 😉 Drzim palce 😵

fori
27. únor 2012

@jaya47 já po něm nikdy nafouklá nebyla... a začala jsem se postupně nafukovat při ovulaci a při menstruaci.

kockacz
27. únor 2012

@jaya47 AHoj, nemam s timhle u Prednisonu problem (nastesti 😀 )