Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

bruni
10. čer 2011

@gejbule1 tak abych na tom nebyla opačně, v Podolí nic a u Malíčkové něco 🙂 Nezbívá než vydržet 😎

skifarka
10. čer 2011

Ahoj holky, MUDr.Malíčková mně už poslala výsledky a závěr zní: vyšetř. metodami nebyla nelezena imunolog. příčina opak. neúspěchů. Jenom konstatování, že u mě probíhá nebo proběhl zánět. Prý si mám dát prohlédnout zuby, ORL vyšetř. a gynek.. Na zubech jsem byla minulý týd. a mám jen pár plomb, žádný problém. ORL - nemám žádné problémy, mohu si dát udělat výtěr a gynek. jsem měla udělanou před měsícem/ jenom poprvé v životě mykóza/. Půjdu ještě asi jednou.
Subpopulace LYMFO: CD3+HLADR+ 16,4% / 8-15% /. To mám trochu zvýšené. Potom Intracel. cytokiny IFNg: 31,2% / 11-31%/, TNF ALFA: 44,1% / 12-44%/ a nejhorší mám Interleukin 2 43% / 8-28%/. Interleukin 4 mám ok.
Holky prosím, nejsou ty cytokiny ty NKT buňky? Moc se v tom neorientuju.
Jinak nechápu, že mně v Pronatalu zjistily NKT buňky. Jestli tam nechtěji jenom peníze za IVF 😠 . Už se nedivím ničemu. Bohužel prachy světem vláidnou a mám pocit, že CARY využívají jenom neštastný ženský. Jsem už značně podezíravá a nevěřící.
@fori Spermiogram? Tak před asi 6 lety řekli mému příteli v Gennetu, cituji " že by mohl oplodnit celou ulici" 😀. Bůh ví, co tam viděli ☹. Přítel má spermií dost, ale jenom 32% lineární pohyb/ pohyb dopředu/, 48% do stran a 20 % nehybných. Zjistili mu navíc loni v Podolí, protilátky x spermiím, IgG 43% / norma méně než 10/, IgA 13% / méně než 10 %. Navíc má teď ureoplazmu a leukospermii.
No, nemáme to ani trochu lehké, ale kdo z nás, co tady jsme to má jednoduché.
Pa, pa. Brzo se holky ozvěte.

svoba
10. čer 2011

@bruni kamarádka je po čtyřech neúspěšných IVF a dle Malíčkový jsou taky v pořádku. jsou přeléčení po ureaplasmě, vše ok. nevzdávej to!

lola22
12. čer 2011

Holky, mějte se tu krásně, zítra jedeme na dovolenou, za tři týdny se zase vrátím.

snazilka14
13. čer 2011

@fori uzij si dovcuuu

tyna84
13. čer 2011

Ahoj chtěla jsem se zeptat na jednu věc ( hormonální profil mi vyšel vzorově) a přesto každý měsíc začnu kolem 18 dne slaboulince špinit (tak dva až tři dny) a pak to přejde a kolem 26-28 dne dostanu menstruaci.Já už nevím čím by to mohlo být, nesetkala jste se některá s tím taky??? Díky za info papa

bruni
14. čer 2011

@tyna84 já se s tím setkala asi 3 měsíce po vysazení antikoncepce před 3 roky. Gyndař mi nasadil znovu antikoncepci ale v druhé polovině měsíce a taky jsem brala myslím Orgametril. A zabralo to, od té doby mám ukázkové ms, ale těhu stejně nejsem 😒 Jo a taky jsem četla že právě v té době kdy špiníš uprostřed cyklu je žena nejplodnější. Je to totiž v období ovulace, já to tak aspoň měla. Ale nikdo mi to neřekl, takže přesně když jsem špinila, tak jsem neměla sex, takže jsem promarnila několik měsíců 😒

tyna84
14. čer 2011

@bruni hmmmm to je zajímavý, ale já každý měsíc chodím na folikulometrii a tam mi vždycky řeknou kdy je ovu a tohle špinění je vždycky až potom....A antikoncepci mám vysazenou už přes dva roky, přijde mi divný, že by to začalo účinkovat až teď 😀 Psala jsem to taky Malíčkový a říkala ať se zeptám ještě u Apolináře gynekologa, ale že je to celkem běžný úkaz, že někdo to tak prostě má, že se nejedná o žádnou patologii. Tak jsem z toho jelen 😕

bruni
14. čer 2011

@tyna84 aha, tak to máš něco jiného. Pravděpodobně v době špinění se ti děje něco s hormonama 😕 těžko říct. To by měl nejlíp vědět doktor, my můžeme jen dedukovat 🙂

tyna84
14. čer 2011

@bruni No to asi jo ja právě taky nevim, mě se k tomu nikdo u Apolináře nevyjádřil a hormonální profil jsem měla vzorovej ☹

bruni
15. čer 2011

@tyna84 oni ti doktoři taky na všechno nevědí odpověď, to znám 😨 třeba mi nikdo nedokáže vysvětlit proč se při IVF nedostala ani jedna spermie do vajíčka. Ale BI nemám. Přitom žádný doktor mi neřekl zda existuje prostě jen tvrdý obal vajíček. Každopádně mě už nepomůže nic kromě IVF a nebo zázrak 😀

svoba
15. čer 2011

ahoj, holky! dnes jsme byla u Malíčkové. já tu ženskou miluju. má tak profesionální přístup. lidský a zároven lékařský. testy udělala opět nám oběma s manželem. rozšířila testy o nějakou zvláštní genetiku. tak jsem zvědavá. pak napíšu....

gejbule1
16. čer 2011

Ahoj holky,dlouho jsem tady nebyla 🙂 .Jdu vás pozdravit a kouknout jak se vám daří.
@skifarka a jak tedy pokračuje léčba nebo co vám doporučila?
@svoba Výsledky budeš vědět za 10-14dní?

tyna84
16. čer 2011

@bruni Neboj jednou se dočkáme, je to dlouhý čekání, ale musíme být trpělivý. Když jsem byla malá tak jsem nechápala pojem vymodlený dítě ( teď už to vím) 😀

svoba
16. čer 2011

@gejbule1 jojo. výsledky za týden.

skifarka
18. čer 2011

Ahoj holky, jak se máte? Co je u Vás nového? Nějaké pokroky a pozitivní zprávy jsou?
@gejbule Paní doktorka mně žádnou léčbu nenavrhla, protože neshledala, že bych měla nějaký závažný imunologický problém. Podle krve mně v těle zjistila nějaký zánět, takže jsem byla u Obv. lékařky a dala jsem si udělat výtěr z krku, zuby mám ok. Vůbec nevím, jak budu v Pronatalu říkat, že jsem si dala udělat imunolog. vyšetř. ještě i jinde a jak jim tam řeknu, že mně u MUDr.Malíčkové NKT buňky vyšly naprosto ok. Mám 6,9% a norma je do 18% 😒 ☹ . Ach jo. Jsem zvědavá, co mně na to pan doktor řekne. Asi to zdůvodním tím, že jsem chtěla využít čekací doby do další návštěvy. Myslím, že jsou na takovýto věci dost hákliví. Přeci nebudu do sebe cpát kortikoidy, když třeba ty NKT buňky mám ok ☹. Myslíš, že mohou existovat různé metody vyšetř., a tudíž různé hodnoty?! Myslím, že je to blbost. Do Pronatalu jdeme 28.7. a vlastně nevím, co dál ☹ .
Budou mně asi tlačit do IVF. Až se to vyjasní, jak je to s těmi mými buňkami, chtěli bychom to zkusit 1-2 měsíce přirozeně nebo zkusit nejprve nativný cyklus IVF. Nikde není psáno, že IVF vyjde a hlavně dalších 70 tis. pryč a miminko nemusí být. Kdyby bylo mimi, "tak to vem čert", i když je to velká suma samozřejmě.
@svoba Mohla bych se zeptat? Jaké Ti nabídla MUDr.Malíčková to speciální vyšetření genetiky ? Myslíš, že bych ji mohla o to požádat? Díky.

pet.s
18. čer 2011

@bruni Tohle přesně řekli mě, že mám ztluštělý obal vajíčka, bez IVF bych nikdy neotěhotněla.((Co to je BI?

pet.s
18. čer 2011

@tyna84 ale ty vymodlený jsou nejlepší..koukni na naši Terezku.-)))

svoba
19. čer 2011

@skifarka - ona mi to sama nabídla. prý je to nějaká novinka. ona mi dřív dělala nějakou genetiku (leidenskou mutaci) a tohle je k tomu. možná proto že jsem celiak. nevím, jak se to jmenuje. říkala, že je to i na speciálním papíře.
s jistotou ale můžu říct, že Malíčková je pečlivá. udělá každýmu testy, který potřebuje. ale klidně si o ně řekni. jen nevim, jak se jmenujou.

fori
19. čer 2011

Ahojky holky 🙂 tak my máme po dovče. krásně jsme si odpočinuli a vzhůru do boje. V pátek mi přišli testy od malíčkový. Mě se BI úplně srovnala akorát INTERLEUKIN 2 mám stále vyšší a Annexin taky. popřála m hodně štěstí u Apolináře, kam jdem zítra a z jejího hlediska jsem v pořádku. žádné kortikoidy ani imunoglobiliny, nic takové tč. nepotřebuji. Jen ten miniheparin budu píchat, myslím od zítřka, uvidím jak se domluvíme v caru. Zítra večer vám dám vědet. 🙂

gejbule1
19. čer 2011

Ahoj holky,pěknou neděli 🙂
@fori vítám tě z dovolené 😀 .Teď jsi si krásně odpočinula a půjde to samo.
@skifarka Já tomu taky moc nerozumím jak je možné že ti něco v krvi někde vyjde špatně a bez léčení je to za chvíli dobré. Ale buď ráda 🙂To je super .Já bych být tebou řekla že mě tam poslala moje gynekoložka.jsem zvědavá co ti na to řeknou a jak ti to zdůvodní ty rozdíly.Takže vlastně nikde nenašly problém co?Co ten zánět?Dělali ti třeba výtěry na gyndě?
@svoba nejsou to úplně nové testy které se mají začít dělat až o prázdninách?Taky jsem s ní o tom mluvila a měla bych na ně jít-teda jestli to jsou oni.

svoba
19. čer 2011

@fori vítej! a jak dál? přirozeně nebo ivf? držim palce!

svoba
19. čer 2011

@gejbule1 - kecala bych. já se ani neptala. jsem pokorný pacient. asi je to chyba, vím. ona mi řekla, že je to rozšíření. nějaká novinka. na nový papír. (ten hledala)
jinak u mě jí samozřejmě zajímá gliadin a u manžela alergie na spremie. poslední spermiogram měl lepší. tak alespon tak. 🙂
jinak mě velmi překvapilo, že mi řekla, že jestli mi ta hladina gliadinu klesne, tak se máme začít přirozeně v létě snažit. (prý to v létě jde dobře a nám se to už jednou přirozeně podařilo) to mě hodně udivilo. na gastru mi řekli čekat do jara příštího roku. Malíčková byla optimistická. já ji ale hodně věřím.

bruni
20. čer 2011

@pet.s no tak to jsi první kdo mi to říká, protože mě zatím nikdo přímo neřekl že mám tvrdý obal vajíčka, to si říkám jen já, pořád se na to ptám doktorů a oni mi jen vyhýbavě odpovídají že stejně nevím na čem jsem. A prosímtě můžeš mi napsat jak to u tebe probíhalo? Klidně i do IP pokud chceš. Díky.

pet.s
20. čer 2011

@bruni Myslíš otěhotnění? no tak to je dlouhý příběh. Začala jsem se snažit hned po svatbě(tedy to už za pomoci lékařů, předtím jsme se snažili sami)To bylo v roce 1991,léčili mě hormonálně. Jediný výsledek 20kg navrh a přestala jsem menstruovat.Pak jsme to vzdali, adoptovali si děti.Takže jsem žádný velký závěr léčení neznala. V 2005 jsem nastoupila na umělko.Ale že by mi dělali nějaké speciální vyšetření, to ne. Jen jsem se schválně všech doktorů, kterým jsem prošla rukou ptala, proč to nejde. Odpovědi byly různé. Pak jsem dostala nějaké nové prášky na diabetes a můj gynekolog mi říkal, "po těhlech byste mohla otěhotnět, oni způsobují, že buňky jsou citlivější. A vy máte tvrdý obal vajíčka". Ale bud v klidu, stejně jsem otěhotněla až po ICSI a IVF. Když jsem měla před oplodněním, tak jsem doktorce říkala, jestli když mám tvrdý obal vajíčka použijí ICSI(zavedení spermie jehlou do vajíčka). Odpověděla mi, že u mě by ho dělali stejně, ale ten tvrdý obal mi nevyvracela. Jinak totiž nevím, proč jsem 20 let neotěhotněla a pomocí IVF hned 2x za sebou. (1.potrat-z důvodu poškození miminka, 2. Terezinka-zítra 9.měsíců) 😀 😀 😀

bruni
20. čer 2011

@pet.s aha, díky za info 🙂 Já budu pravděpodobně podobný případ. Bez ICSI to nepůjde 😒 Ale kdyby to vyšlo aspoň uměle tak budu samozřejmě nadšená. Já při prvním ICSI měla jen 1 embrio z 11 vajíček a to se neuchytilo takže tomu ICSI moc nevěřím a jdeme do PICSI. Ale tam zase říkají že je to spíš při špatném spemriu a to my máme ukázkové takže tak.

fori
20. čer 2011

Ahojky, tak jsme dneska byli u v caru u Apolináře. Všechno úplně super. Jelikož jsem včera dostala měsíčky, tak mě nevyšetřovali a pouze nám oboum vzali krev. přítel musel chudák dát zase sperma, ale vše bylo o.k. - sestra ani nestačila vypsat papíry a už jí odevzdával vzorek. 🙂 🙂 za hodku byly výslekdy a sesta nám řekla , že dlouho tak dobrý spermiogram neviděli, jinak v podolí byl vždy ne úplně dobrý, tak to nechápu. jinak 29.6. jdu na ultrazvuk a přes léto je domácí snažení asi za pomoci Pregnylu a injekcí Clexanu-na ředění krve. tot vše.
jinak se mi tam mooc líbilo, sestry a doktorka byly výborné.

pet.s
20. čer 2011

@fori proč chudák, když daroval spermie?.-))))))))))))))))

adriadri
21. čer 2011

Nejakou dobu jsem tady nebyla.... 😉
@fori Ahojky, to je dobra zprava. Spermiogram ukazkovy - to je fakt velka vyhoda. 🙂 Chtela jsem se zeptat na nejake podrobnosti. Ja se totiz chystam do toho Gennetu 7.7.
Jak dlouho jste u Apolinare byli? Hodinu jste cekali na ty vysledky? A na co vse se ptali? Taky co vse jste donesli za vysetreni? Genetiku Vam asi nedelali, ze?
Pregnyl a injekce budu mit asi taky. Mam to doporucene od Malickove, tak doufam, ze me v Gennetu nebudou hned hnat na IVF.

Jinak na dalsi odbery krve pro Malickovou jsem byla minuly tyden. Tak pak dam vedet, jak dopadly dalsi vysledky. Ale kontrola BI je az na konci srpna. Tohle byla nejaka dalsi jina vysetreni.
Prednison uzivam od 1.6. a nic nepocituji. Vse je jako predtim. A to jsem mela takovy strach.... 😀
Co se tyce piti alkoholu, tak jsem to taky vyzkousela a je to stejne jako predtim. Zadny rychlejsi ficak...
😉

fori
21. čer 2011

@adriadri byli jsme tam uplně sami, žádné davy lidí. spermiogram byl za hodku hotový. Jenom nám vlastně zakládala kartu, ptala se na nemoci atd. Nesla jsem jí všechny výsledky od Malíčkový. I spermiofram z Podolí ale stejně chtěli mít vlastní. potom výsledky z laparky a hysteroskoipe. mojí genetiku má Malíčková, a byla o.k. tot vše.
doktroka i sestry fakt milé, žádné depresivní prostředí, jak tu někdo psal..... Mě se tam líbilo.
už se těším na středu na ultrazvuk.
prostě si sebou vem všechny výsledky od Malíčkový a jestli jsi byla taky na hysteroskopii. Zbytek si udělají sami.
celkově jsme tam byli asi hodinu a pořád se nám někdo věnoval. Jinak po chodbách pořád chodilo plno mediků i vietnamci, uff

jinak s tím prednisonem to bude dobrý ani to nepoznáš, že ho bereš.

🙂 🙂