Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

jasmi
12. črc 2012

@koliba2 ..tak já měla v podolí na začátku léčby proti spermiím jen 19!!!jsem teď v nemocnici, tak přesně nevím, nA KOLIK to bylo po 3 měsících, ale upravilo se to jen velmi mírně...asi na 25??jsem si tenkrát říkala, že s takovou se budu léčit roky....ale po dalších 3 měsících to bylo skoro OK..všechno jsme poctivě dodržovali...ale stejně dopadlo těhu potom opět špatně...ale to je jiná kapitola...
@kockacz ..moc díky...včera celý den nic a dneska opět trošku, tak tu ještě poležím...ale mimi odpovídá podle utz přesně na den a VŠE JE OK🙂

koliba2
12. črc 2012

@jasmi držím palce. Určitě všechno dobře dopadne. Však jsi pod kontrolou doktorů v nemocnici, ne ? Drž se.

koliba2
12. črc 2012

@jasmi Mimochodem. Můžu se ještě zeptat. Jak dlouhá doba je to ? Myslím od prvních výledků z Podolí do teď. díky. Ať vím, na co se případně připravit.

jasmi
12. črc 2012

@koliba2 ..hele, já se léčila v podolí o září 2010, po 6 měsících výsledky ok, pak myslím dva měsíce pokus o těhu - nic, pak jsem musela prednison vysadit..nesmí se brát dlouho....a pak jsem ho začala opět brát a pak jsem otěhotněla a v září 2011 byla revize - špatné těhu...pak jsem se na podolí vykašlala a šla k malíčkové, u které byly výsledky ve stejné době úplně jiné...a hlavně mě začala léčit jinak a přišla i na jiné věci. takže podolí byl pro mě zttracenej rok, zbytečný braní kortikoidů a zbytečné další špatné těhu...tož tak, aspoň ve zkratce...

koliba2
12. črc 2012

díky moc. bude to asi taky na dlouho ..... V Podolí mi kromě dosti pozitivní BI vyšly taky pozitivní protilátky proti Annexinu (IgG positivní a IgM mezní hodnota). Nevíte někdo, co to znamená ?? díky

jasmi
12. črc 2012

@koliba2 jojo,to mám taky 😉 v podolí mi na to nepřišli, ale malíčková jo..je to antifosfolipidový syndrom...budeš muset píchat v těhu miniheparin a být sledována na hematologii..já píchám každý den clexane 0,4...

koliba2
13. črc 2012

@jasmi díky moc za info. Takže to budu řešit až budu těhotná... já zatím těhotná nikdy nebyla. A co ti dala ta dr. Malíčková jiného než Prednison ? Třeba ti pomohlo, že ta BI byla pak už v pohodě. Drž se.

jasmi
13. črc 2012

@koliba2 ..no právě BI v pohoně nebyla, v podoůí jako že jo, ale ve stejmou dobu u ní ne..taky jsem u ní brala chvíli kortikoidy, ale medrol, ten je šetrnější, ale po pár měsících mi řekla, že nemá na moje výsledky nijak super vliv, taky jsem brala pentomer...a pak jsem začala píchat injekce gamaglobulinu, který i na BI zabraly výborně a až byly cytokiny dobré, to je taky ta BI, tak nám povolila snažení...a musím píchat až do konce 1.trimestru..ty cytokiny mivždy miminko zabily...
ale možná ti podolí pomůže, spíše pomůžou holkám, co nemůžou otěhotnět než těm, kterým mimi umírají...ale nevím, spíše znám případy co nepomohli...ale třeba u tebe to bude ok...držím palce...

koliba2
13. črc 2012

Holky, PROSÍM, je tu někdo, komu v Podolí pomohli ??? Nebo aspoň o někom ví ???

jasmi
13. črc 2012

@koliba2 ..jo a to ještě musím zdůraznit, že jsem měla všechny protilátky v podolí mizerné, nejhorší ty spermie, to tam prý neměli několik let..19...a otěhotněla jsem vždy téměř okamžitě , do 3 měsíců...tak jak to tam s těma protilátkama v podolí je, tak to teda nevím...

jasmi
14. črc 2012

@koliba2 ..a ke komu tam chodíš? je tam dr.Bočková a ta je teda výborná, jedna z nejlepších lékařek, které jsem za ty roky potkala....to se musí nechat. vždy ochtná, měla na nás čas, fakt ji na nás záleželo...po nevydařeném těhu u nivh jsem ji řekla o dr. malíčkové, že jsem o ni slyšela a jestli ji zná...o ona říkala, že je výborná a ať k ní jdu, že dělá více testů a že mi přijde i třeba na něco jiného...a že mi bude držet palce...takže jí nešlo o to mě u nich udržet, ale fakt o to, abychom se jednou miminka dočkali...pracuje ještě v podolí??tu tam můžu určo doporučit...

koliba2
16. črc 2012

@jasmi díky moc za všechny informace. O té doktorce nevím, jestli je stále v Podolí. Já byla přímo u Madára.

Holky, ještě se chci zeptat, kdy jste užívaly/užíváte Prednison ? Po jídle ráno ? Nebo na lačno ? Jím k tomu Wobenzym (4-0-4) a ten se podle lékárnice má jíst ráno a večer na lačno. Pěkně mě z toho bolí poté žaludek. Prednison užívám zatím po jídle. díky moc za info.

mihaji
16. črc 2012

Ahoj holky, dnes jsem si byla pro výsledky v Podolí. Imuno v pořádku, Prednison mám vysadit ve 14.-15. tt, do té doby sex pouze s kondomem. Anexin hraniční 😒 , měl by to prý ale Anopyrin zvládnout, tak doufám, že bude všechno v pořádku.
Jinak mám problémy s tlakem, musím být v klidu a nenervovat se, takže jsem ode dneška na PN-ce. ☹

koliba2
16. črc 2012

@mihaji můžu se zeptat, po jaké době jsou výsledky v pořádku ?

mihaji
16. črc 2012

@koliba2 To bude asi dost individuální. Já to měla lepší už po 3 měsících braní Prednisonu + sex s kondomem, snížili mi dávku na půlku a tu teď beru pořád a budu brát až do toho cca 15. týdne.

cory75
17. črc 2012

@adik73 ahoj, vsimla som si, ze si objednana k MUDr Malickovej do Prahy. Chcela by som sa opytat, kto ta k nej odporucil, resp.zobrala ta bez problemov? Berie aj pacientky zo Slovenska? Ja som pred 3 tyzdnami potratila, tento rok uz druhykrat, velmi skoro, v 7tt a v 5tt..a pocula som, ze ona je dokonca lepsia ako Podolie (z diskusii tu na MK 🙂 velka vdaka..

koliba2
17. črc 2012

@mihaji díky. A otěhotněla jsi přirozeně ? nějak po těch skoro 2 letech snažení (a nikdy ani náznak druhé čárky) začínám pochybovat.

mihaji
17. črc 2012

@koliba2 Ne, otěhotněla jsem přes IUI. 😉

koliba2
17. črc 2012

@mihaji tak to je fajn. Aspoň, že tak. IUI nic není. Mám za sebou 2. Bohužel bez úspěchu. Tak doufám, že po léčbě Prednisonem a kondomstyku se nějaké další IUI podaří. díky a přeju hodně štěstí

adik73
17. črc 2012

@cory75 ahoj,neodporucil ma k nej nikto,tiez som sa o nej dozvedela na MK,povodne som chcela ist do Podoli ,ale tam sa dlho caka a baby pisali,ze ona je velmi dobra,tak som sa k nej objednala mailom a zobrala ma bez problemov 🙂

mihaji
17. črc 2012

@koliba2 Děkuju, taky držím palce, ať se konečně na vás štěstí usměje.

cory75
17. črc 2012

@adik73 jeeej, to je super, ze je taka mila 🙂 ..skusala som vygooglit jej mail no nenasla som, mohla by si mi ho please poslat? Inak ty si u nej bola aj s muzom? Priniesli ste si so sebou uz aj nejake vysledky vysetreni? Pekny vecer..

adik73
17. črc 2012

@cory75karin.malickova@lf1.cuni.cz ...skus jej napisat a uvidis co ti odpovie,kludne sa jej spytaj ,ci bude vysetrovat len teba ,alebo aj manzela...ja som jej doniesla vsetky vysledky, co som mala doteraz urobene

cory75
17. črc 2012

@adik73 diky moc, tebe robila komplexne imuno vysetrenia? A kolko ta to vyslo, myslim eur? Lebo fakt rozmyslam, ze najskor by som asi trvala u mojho gynekologa na vysetreni na hematologii..inak v Podoli na prvu navstevu chodi aj muz a odovzda spermie, Malickova ma ine postupy? Ja som si totiz myslela, ze oni ked skumaju imunitu proti spermiam, trofoblastom, potrebuju aj spermie 😕

gerdusha
18. črc 2012

@adik73 ,

tiez som s nou pred cca 8 mesiacmi komunikovala...myslim dr. malickovu a musim povedat, ze bola neskutocne mila.

v maili mi ale spominala, ze by bola asi potrebna aj kontrola u nej. spominala ti, ze by si mala prist aj na kontrolu?

cory75
18. črc 2012

@adik73 @gerdusha tak som Malickovej napisala mailik, vsetko som jej vysvetlila, kedy som potratila, ze mam nu vyborne referencie 😉 a aku mame situaciu (ja nemam este ziadne vysetrenia, lebo momentalne uz vyse 3 tyzdnov cakam na vysledky histologie!), ale kazdopadne by som chcela pre pokoj v dusi vysetrenia u nej..po akom case vam zvykla odpisat? lebo ja som uz netrpezliva 😎

gerdusha
18. črc 2012

@cory75 ,

nuz, teraz v case dovoleniek je tazko povedat, ako bude odpovedat, ma aj vela vela pacientiek isto a aj narok na odpocinok 🙂
obcas odpovedala hned vecer, inokedy na druhy den.

takisto som jej pisala a poprosila ju o termin.

adik73
18. črc 2012

@gerdusha ano idem k nej na kotrolu na konci mesiaca a potom sa uvidi,co dalej

adik73
18. črc 2012

@cory75 neviem ci nema akurat dovolenku,sa mi zda ,ze baby tu na MK pisali,ze bude mat...inac mi odpisala tak do dvoch dni,inac vcera vecer som si spomenula,ze mi pisala,ze taketo vysetrenia robia uz aj v BA ,bola u nich na stazi MUDr. Girovska z Medirexu-BA.Je to predsa len blizsie ako Praha.

cory75
18. črc 2012

@adik73 ano? no to by bolo super 🙂 ale uz ked som napisala mail, tak pockam ci mi pani doktorka odpise..ak ma zoberie, tak sa jej mozem opytat. Ale predsa, oni tie vysetrenia v Prahe robia uz dlho, asi by som viac verila im, ked tu na Slovensku je to este v plienkach..