Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

katapola
30. črc 2009

Kapunka, měla bys to mít napsáno přímo na těch výsledcích. Já měla napsáno toto (v závorce je norma).
- sperma partnera 52% (65-120%)

- směs cizích spermií 62% (65-120%)

- trofoblast 70% (75-120%)
A výsledek byl mírně snížená buněčná imunita.

kapunka
30. črc 2009

ajo - takže já mám asi pořádně sníženou - jen jsme moc právě nerozuměla - jestli snížená nebo zvýšená...tak díky už to chápu... 😎

a tobe ten prednison dali jak teda??? rovnou můžeš s takovými výsledky na IVF 🙂 ??

katapola
30. črc 2009

Jinak jdu do Reprofitu, začátek injekcí v 2.polovině srpna. Prednison mám předepsaný současně s injekcema.

kapunka
30. črc 2009

budu moc držet palečky...já nejdřív v prosinci.... 😖

katapola
30. črc 2009

Kapunka: Já chodila dřív do Fertimedu a tam mi Prednison nechtěli předepsat, že je to svinstvo, přestože imuno v Praze jasně napsalo doporučení brát 5mg Prednison 2-3 měsíce a pak teprv kontrola. Ve Fertimedu mi řekli, že ty výsledky nejsou tak hrozné, že to tam vyjde horší všem párům, co tam poslali. Tak jsem se podle toho zařídila a přešla jsem jinam - do REprofitu. Jenže v podstatě i tam mi dr. řekl, že není potřeba vůbec ten Prednison brát tak dlouho a že mi ho předepíše k tomu ivf. Doktor má moji důvěru, věřím mu. Mám totiž s tím Prednisonem trocha problém, zvyšuje oční tlak a já ho mám vysoký, bojím se zeleného zákalu, proto ho ani nechci brát dlouhodobě.
Jinak pokud ani 2.pokus IVF nevyjde (věřím, že vyjde), tak bych pak trvala na léčbě Prednisonem a jela bych i na tu kontrolu do Prahy.
Kapunko, připadne mi, že trofoblast máš vlastně na dolní hranici normy a to sperma partnera se dá obejít IVF, takže asi žádná tragédie.

kapunka
30. črc 2009

no jo ale já mám za sebou 4 transfery celkem 10 embryi a nic..tak asi to bude tím, co tady už nekdo psal - že ta embrya u IVF nesou informaci partnera, na kterou máš alergii a tim pádem to tělo je nepřijme....doufám že je to ten důvod, protože ja jinak fakt už nevim...

katapola
30. črc 2009

Aha, no je to asi možné. Já si myslela, že se to tím ivf obejde (sperma partnera, ne trofoblast). V každém případě si budeme držet pěsti ju?🙂

kapunka
30. črc 2009

jasná věc - 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 musí to vyjít... 😀

ismail
30. črc 2009

ahoj holky,
katapola, drzim palecky 🙂
Je to tak, ze trofoblast i sperma jdou ruku v ruce, ja treba mela pred zalecenim trofoblast v norme a presto mam za sebou zamlkly potrat, na spermie byla odchylka od normy pouze 10 procent. Pokud vim, tak kdo ma imunitu snizenou o neco vice, tak nemuze otehotnet vubec, kapunko tipovala bych, ze to bude tvuj pripad.
Nazory na lecbu prednisonem jsou ruzne, ja ho beru uz 7 mesicu a nepribiram, vubec se v jidle neomezuju, prakticky nic mi neni maximalne zmeny nalad, ale to nemuzu prisuzovat prednisonu.

kapunka
30. črc 2009

ismail - ahoj a dík za podporu...ja jsme rada že jsme toho nepřátele našla...ono nevedet co ti je a poslouchat že jsi v pořádku mě fakt už nebyví..kdyby se to nepovedlo jednou dvakrát tak ok..ale 4 transfery - čekání - zklamání - hormony...fuj....včera mi bylo zle od žaludku a říkala jsme si _ je to hnus, ale klidně budu s tímhle hnusem fungovat 9 mesíců a ještě za to poděkuju.... 🙂

ismail - a nevíš mám radeji zobkat i ten wobenzym?

ismail
30. črc 2009

kapunka, naprosto te chapu, ja take chtela znat nepritele,hlavni je, je to je lecitelne 🙂 Tolik transferu, hormonu, to je mimoc lito.... ☹ navic kdyz clovek slysi, ze je v poradku a presto nic, je to hrozne unavne.
S tim wobenzymem nevim, vim, ze nektere holky ho brali, ja ne a ani mi ho v Podoli nikdo nedoporucil, nevim, zkus treba zavolat do Podoli, kdyz mrknes na jejich stranky, je tam doktorka Kadkalenko, je tam na ni telefon, vim, ze tam byva okolo dvanacty hodiny(pokud teda treba nema dovolenou), nam se stalo, ze nam prasknul kondom, ja nevedela, jestl jit na kontrolu ve stanovenem terminu, bala jsem se, ze to vsechno mohlo negativne ovlivnit, tak jsem ji zavolala a probrala to s ni, je velice mila a ochotna. Sama jsem zvedava co ti rekne.

kapunka
30. črc 2009

ismail - dík zítra to zkusím...nejvíc mě štve, že v caru kde jsem byla, to nikoho ani nenapadlo - chteli abych šla hned do dalšího IVF..tak jsem si to nakonec zařídila sama... 😠

ismail
30. črc 2009

kapunka, neni zac. uvidis, jen nekdy je problem se tam dovolat.
To se ti ani nedivim, to by nastvalo kazdeho, muzu vedet o jaky Car jde? Kdyztak mi prosim napis zpravu, dost me to zajima.

kapunka
30. črc 2009

ahoj je to gest... 😒 určitě tam nebylo špatně všechno to bych jim křivdila..většina toho naopak bylo pozitivního..ale v podstatě nic neřešili...a necitila jsme se dobře kvuli komunikaci...ale to až na konci...asi už viděli, že je nekde chyba a asi nevedeli co delat nebo ja nevim..každopádně chci jinam..

ismail
31. črc 2009

kapunka, to naprosto chapu, proste radsi te hnali do IVF nez aby neco resili. Urcite se zajisti konzultaci jinde, az budes zalecena at hned muzete jit na dasli pokus a nebo kdovi, pokud jste oba jinak v poradku muze se to klidne podarit prirozene 🙂

kapunka
31. črc 2009

ismail - přirozeně asi ne - nemám jeden vejcovod a u druhého nepotvrdili funkčnost 😢

kapunka
31. črc 2009

tak jsem tady studovala všechny diskuze a zjisitla jsem že wobenzym asi jo...takže šupajdím.. 😎

ismail
31. črc 2009

kapunka, aha, to jsem netusila ☹ Ale tak dalsi IVF uz ucite 🙂

kapunka
31. črc 2009

🙂 snad doufám věřím......... 😢 je mi smutno... 😔

ismail
31. črc 2009

Ani se ti nedivim, je mi lito, mas toho za sebou opravdu hodne 😔
Kdy jdes do Podoli na kontrolu?

kapunka
31. črc 2009

🙄 nejhorší je že brácha /nevlastní/ ted zvažuje adopci - mají genetickou poruchu - a on jako mladej blbnul a má záznam v restříku..a asi to kvuli tomu nepujde..to je fakt nespravedlivý.....mají dům, peníze všechno hlavně touhu a lásku pro mimčo...a jsou oba vzdělaní super lidi.....

do Podolí jdu koncem října - to je hrůza......ale snad to uteče....

ismail
31. črc 2009

V socialni oblasti se pohybuju, tak vim, ze kriteria pro adopci jsou velice prisny, rejstik jde po case vymazat,ale k adopci asi chteji opis a ten vymazat nejde.....treba to ale pujde, kdyz jinak je vse v poradku. A opravdu ta geneticka porucha je tak vazna?
Utece se to ani se nenadejes, taky jsem to tak mela, neboj 🙂

kapunka
31. črc 2009

no nejsou nejmladší - 35 a 37 - a prej jim to nedoporučují....ale snaží se to víš že jo.... je i jich líto...takoví by to byli skvělí rodiče.... 😔

ismail
31. črc 2009

aha, to je mi jich tedy lito, je to smutne.. 😔

jasmina309
31. črc 2009

Zdravím
Kapunka- no to je teda nespravedlnost! Já mám zase bejvalí švagra švagra, který adoptovali chlačka- půlročního z kojenáku v Dubí.
Když bylo klukovi 6 let a šel do první třídy, jeho mámě ruplo v bedně, našla si Itala, manžela opustila a kluk šel další rok znovu do první třídy v Itálii. 😨
Rodiče se tedy rozvedli. Dnes je klukovi 15 let, občas se do Čech dostane, ale já už ho nevid¨ěla...
Tak tomu říkám scifi Italskej způsob života--fuj, nic pro mě, chudák ten kluk ☹

Jinak co beru Prednison, tak mám pocit počínající chřipky a opravdu musím jíst jogurty atd, jinak mě bolí klouby 😉

kapunka
31. črc 2009

jasmina a jak dlouho jsi na prednisonu ? 😎

sociální systém nechápu..kdyby to byl zločin na dětech tak je to jasný to ani náhodou ale takhle a v 18 udělat BLBOST...a pykat takhle..a to si i neco musel odsedet mam pocit že dva roky...

kapunka
1. srp 2009

ahojky - tak já dneska taky počínající chřipka...slupla jsem wobenzym - tak snad to pomůže..můžu kdyžtak si vzít třeba brufen???? to by nemělo vadit ne??? 😒

ismail
1. srp 2009

kapunka, brufen by vadit nemel, taky jsem ho brala, kdyz me chytly zuby

ismail
1. srp 2009

u me je zajimvy, ze od ty doby co mam prednison jsem nemela ani rymu, ani v zime, fakt nechapu, jeste se mi nestalo, abych v zime nemela alespon rymu....,

kapunka
1. srp 2009

tak to ja ji asi právě mám ted... 😠