Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

rezta
17. únor 2009

Marki, promin mi, nechtěla jsem tě vyděsit. ☹ každá jsme jiná, a na každou všechno působí jinak, ale pokud jsi už aspon otěhotněla, tak to by ti ten prednison měl pomoct, protože vám to asi bránilo v udržení........ jenže u mě nejde ani to 🙄 sice vždycky před mrchou jsem mívala slabou čárku na testíku, ale to je těžko říct tak brzo.................

rezta
17. únor 2009

marki jenže my už nevíme kde je ten problém................ 🙂

sylvia21
17. únor 2009

rezti - ja mam skor problem s tou hlavou 🙂 Minule mi teta povedala, ze jej kamaratka ma tiez velku hlavu 🙂 No nastvala som sa, ale tomu sa moze clovek len smiat, co uz si pomozeme. A mne tiez nikot neberie krv. A som i rada, lebo mne sa velmi tazko krv beria. V posledny cas uz len trpim, ked mi idu brt, lebo mi nevesia najst ziadnu zilu. Minule, uz mi krutila sestricka tou ihlou dookola a s usmevom sa opytala " boli ?" no co na to poviete? Maly sadizdmus.

silver2501
17. únor 2009

Sylvia, já beru Prednison vždy 2 - 3 měsíce před pokusem a pak , když se nepovede, tak vysazuji.... a pak na novo.. pokud se ti nepovede a pak jdeš třeba do Ketu, tak je dobré pokračovat, pokud si date větší pauzu, zak je lepší přestat brat, aby si tělíčko odpočinulo a nabralo síly..

Rezi, no určitě je u IVF větší šance než u IUI, ale být tebou tak zkusím asi aspon 5 IUI a pak bych řešila dál.. pokud jste relativně zdraví, tak by to mělo jít 🙂 a za ušetřené penízky se určo najde spoustu věci, na co by bylo potřeba 🙂

silver2501
17. únor 2009

Rezi, taky máme ten problém, že vlastně nevím kde je ten problém ☹ tkaže nezbívá jen zkoušet, zkoušet a zkoušet..a věřit, že jednou se to povede !!!!

rezta
17. únor 2009

silver, ty už jedno dítě máš, že. a to bylo v pohodě? to je nejhorší, když člověk pořádně neví, kde to hledat, že. a ta bezmoc........... 😠 fuj 🙂 jinak určitě pujdu do IUI, taky to vidím, že ty penízky by se hodily na něco jiného, ale to čekání mě už zabíjí, a klidně bych to za IVF dala, ale kdybych aspon věděla,že to bude 100% 🙂 jenže to nikdo neví............... 🙂

sylvi, a jakou dávku máš? ta malá by neměla škodit....... ty hlavy prej bývají u vysokých dávek......... jinak jsem taky ráda, že mi neberou tu krev, protože už těch jehel mám taky dost........... a u tebe chuděro, je to i o nervy když tě nemůžou píchnout................

silver2501
17. únor 2009

Rezi, ano mám, už mu bude 14 uza chvilku... ale mám ho z jiným partnerem a v 19-ti !! to víš, tehdy bylo tělo ještě mladé a svěží 😀))))
Taky už mě hrabe z toho neustáleho čekání na výsledek a z těch pokusu... tělo mám po všech stimulacích jako nafouklý rosol, samé léky a hormony a pořád nic..☹ chjooo ☹
Ale věřím, že jednou se to povede a hotovo 😀)))))

sylvia21
17. únor 2009

silver - no uvidime, kolko budeme mat vobec folikov. Naposledy pri kratkom protokole sa podaril vybrat len jeden, ale embryo sa zastavilo vo vyvine 4 buniek. Tak predpokladam a dufam, ze gonal nam troska viac pomoze a ze prednison zabezpeci utlmenie protilatok. ABy sa embryjko mohlo vyvijat. Je este mozne, ze pri PiDG sa prejavia geneticke chyby a ze k ET, nedojde, ale velmi dufam, ze aspon jedno embryojko vydrzi.

Rezty - mam klasiku, prvych 9 tyzdnov som mala 5 mg a teraz mam len 2,5mg az do 14tt, teda pokym sa tam dostanem. Ale predpokladam, ze budem s prednisonom pokracovat, len problem je , ze neviem, kedy mam presne ovulku, tak to sa budem musiet naucit lepsie rozpoznavat. Mozno v spolupraci s gynekologom, aby sme vedeli, kedy sa bez ochrany. Ale pevne dufam ,ze teraz by to mohlo vyjst. Ale dufanie je jedna vec a realita a snou prichadzajuce problemy vec druha.

rezta
18. únor 2009

Sylvi, s tou ovulkou máš nejlepší domluvit se s doktorem-kou, ať ti to hlídá on-ona. Já jsem každý měsíc chodila k doktorovi 11-13 den menstruace na ultrazvuk, no a pokud jsem měla folik dostatečně velkej, píchal mi injekci na uvolnění - tedy na ovulaci, no a pak už bylo jen snažení 😅 ale řeknu, že teda není to nic moc na psychiku, když člověk zrovna "musí" ................ 😝 A s tím Prednisonem, to máme stejné. Já když jsem poprvé napsala do této diskuze, tak jsem nikoho nechtěla vyděsit 🤐 ale co tak pročítám různé diskuze, tak opravdu mi přijde, že tuto léčbu nasazují každé.......... Dokonce plno holek píše o tom, jak přešly k jinému lékaři - buď do Plzně k MUDr. Gallové, nebo CAR Apolinář , dostaly úplně jinou léčbu s Prednisonem a povedlo se jím to hned 🙂 Jenže každá jsme jiná...........

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

(úplně dole o tom mluví Lucies 😉 ) - hlavně nesmíme ztrácet naději, a trošku to popohnat, protože čas strašně rychle letí 😒

marki.la
autor
18. únor 2009

přesně tak, každá jsme jiná a určitě se nám vše brzy podaří počít a donosit prcka.................... 🙂 🙂 🙂 , musíme věřit a být trpělivé
že to říkám zrovna já 😀 , já nejsem vůbec trpělivá, neustále stresuji a sleduji se, chci už to mít všechno za sebou..............jinak zcvoknu

sylvia21
18. únor 2009

rezti, tak este ze mam dobreho gyndosa, s nim sa to bude vediet dat dohodnut 😉
I mne ta liecba pride u vsetkych rovnaka. Prednison - vsetci rovnaka liecba a IVF tiez velmi podobna liecba. Prave vcera som nad tym rozmyslala. Mam teraz dlhy protokol a citala som si letacik k decapeptylu, kt si teraz kazdy den picham. Ten sa zacina pichat v zavislosti na ovulaciu, v roznych etapach cyklu. Sranda ale je, ze doki rozhodla, ze u mna to bude 21 DC, bez toho, ci by zistovala nieco podrobnejsie o mojej ovulacii. Mam pocit, ze sa riadia len podal urcitych tabuliek a malo pristupuju individualne. Ale som rada, ze napr. Lucies natrafila na tu spravnu doktorku. Dufam, ze raz budeme mat vsetci rake stastie. Ja som mala vybornu obvodacku, ale ta isla do dochodku a nahradila ju mlada doki, myslela som si, ze fajn, ale velmi si nerozumieme. Gyndosa som pred dvoma rokmi vymenila, a som velmi spokojna. Teraz centrum , kde chodim narobilo uz vela chyb, stratilo mi skumavku s krvou, nezalozilo moje vysledky do karty, napisali zlu ziadost do poistovne, clovek ich musi nahanat, a ked pridem, tak sa ma doki vzdy spyta , ze co budeme robit? Tak ked to zhrnieme, je ludske robit chyby, ale niektore uz hranica s nezodpovednostou. Tak rozmyslam, ci ich dobuducna nezmenim.

marki.la
autor
20. únor 2009

tady to nějak uslo ☹

ismail
20. únor 2009

ahoj holky,
marki.la, jak snasis prednison? ja mam zase novou vyrazku 😒
katrin, kdy budes mit vysledky?

marki.la
autor
20. únor 2009

ismail, záda mám hrozné, nikde jinde zatím nic..ještě, že je zima 🙂 Ty to užíváš vlastě už jak dlouho, já jsem začla 31. 1., kontrolu jsem měla mít 28. 4., ale přeobjednala jsem se na 16.4., skoro o 14 dní dříve, vychází to na 1 týden....ať už to je.......ale do výsledků už asi čekat nebudu, budeme to zkoušet hned, ale nejhorší je, že se zase budeme muset sledovat, kduž jsou plodné dny, hled, teplotu....ach jo, proč to je tak složité. Závidím holkám, co si řeknou, budeme mít rodinu, jednou se pomilujou a je to...a my se trápíme přes 2 roky a problém. A Vy vlastně jak dlouho? Dneska mám depku, protože jsem měla mít termín (jen jak jsem si ho já vypočítala) a kámoška je taky před rozpadnutím, mohly jsme chodit s kočárem spolu...............v lednu jsem začala chodit na mojžíšovou, tak snad se potom rychle zadaří....... 🙂

ismail
20. únor 2009

marki.la, ja mam zada take hrozna a navic krk, nasesti ze strany, tak to neni moc videt a jak rikas, jeste, ze je zima. My do vysledku cekat budeme, sice to je jeste dlouha doba,a le ja mam hrozny strach, ze pokud stale jeste nebudou dobre, ze bysme museli zase cekat tech x mesicu ☹
Ja so potom budud kupovat ovulacni testiky, kdyz jsem predtim otehotnela, tak se mo osvedcily.
Take si rikam, proc zrovna my mame takove problemy nekomu se to podaru hned a je vsechno v pohode. Ale bohuzel to ani ja ani ty nezmenime, jen musime byt trpelive a doufat. Prednison beru od 19.12 a a kontrola nas ceka po 10 tydnech uzivani, snad to bude stacit, mam totiz strach, ze ani potom to nebude dobre.
U nas to dva roky budou, takze taky nic moc ☹
To me mrzi, ja mela mit termin v polovine brezna a miminek v okoli je cim dal tim vic....
Ale nesmis ztracet nadeji, taky mam cas od casu depky a kazdym dnem pocitam a pocitam, kdy uz budeme mi kontrolni vysledky z Podoli...

sylvia21
20. únor 2009

Kocky, kam chodite na kontroly. ja uzivam prednison tiez od decembra. Na vysetreni som bola v UPMD v Prahe a na ziadnou kontrolu mi nekazali prist. Jednoducho, ze mam len prednison uzivat a vybavene. Medzitzm mi vysetrovali nadoblicky a stitnu zlazu, tam som ziadne protilatky nemala, ale ako sa dozviem ,ci mi prendnison zabral i na protilatky proti trofoblastu?

marki.la
autor
20. únor 2009

sylvi, tak to nevím, raději si do Podolí zavolej, myslím, že na kontrolu musíš 😉

ismail
20. únor 2009

sylvia, to je zvlastni, v Podoli davaji zpravu, kde je zaver, jako napr. prednison a pak kontrola, tak se mrkni co tam mas napsane.

sylvia21
21. únor 2009

marki, ismail, dik, idem sa do tej spravy pre istotu este raz pozriet. 😉 Ked sa ide na kontrolu, za kolko budem vediet vysledky, ci prednison zabral?

ismail
21. únor 2009

sylva, neni zac, mrkni se a dej vedet. bohuzel pri kazdem vysetreni, tedy i kontrole, se zase ceka na vysledky cca 4 tydny 😒

sylvia21
22. únor 2009

Ismail - NO to cakanie je dlhe. Tak som sa na to pozerala, a o kontrole ani ciarka. Tak tam skusim zajtra zavolat. Aj ked vysledky uz sa do mojho druheho IVF nedozviem, lebo som uz v cykle, ale aspon sa dozviem, ako dalej postupovat.
Inak kocky neviete mi vysvetlit, ked mam vysledky :

BI indikovana antigeny :
😵 spermatu partnera 49% ( norma 65- 120)
😵 smesi cidzich spermii 52% ( norma 65- 120)
😵trofoblastu 67 % ( norma 75- 120)

Zaver BI pozitivni. To znamena, ze mam znizenu budnecnu imunitu na vsetko, co skumali, alebo ako to chapete?

jana.cb
22. únor 2009

ahojy holky tak jsem se po delsi dobe zabrousila abych vyzjistila jak pokracujete a zda je nejaky zlepseni ci dokonce miminka v brisku nejaky 😉 jinak jsem vas ale jen hodne letmo docetla a jen jsem chtela dodat, ze tohle se urchylit neda holky chce to ty 3 mesice poctive dodrzovat co Podoli rekne a pak kontrolni testy pac pak je zbytecny to vse absolvovat a rcit si po 3 mesicich vysadim a nebudu cekat na vysledky a jdem do toho znova 😒 za to to nestoji .-((( a tech par dnu uz nic nezmeni preci miminka budete mit vsechny preci jen si jeste chvili musite pockat 😉 takze fakt vyckejte abyste zase nemusely cekat dalsi 3 mesice a v Podoli by vam nerekli ze ze nic nezlepsilo 😒

jana.cb
22. únor 2009

dyt my tam diky tomu jezdili cca 5 mesicu a vzdy po necelych 2 mes kontrola 😒 a porad byla BI kuá ted nevim zda jsem mela zvysenou si snizenou a do toho ty protilalty na trofoblast 😒 no a diky tomu ze jsem si strihla posledni IUI jeste nez jsem mela vysledky tak to dopadlo zase stejne --pozitivni test hcg denne stoupalo po desitkach a kolem 6 tydne zas telo vse vyloucilo takze ono se to nevyplati ukoncovat driv nez ty vysledky mate holky .-(( navic kazdej spravnej DR vam rekne ze Predinison se musi vysazovat postupne takze ne ze dne na den to mela jedna holcina u nas ze ji to Dr nerekl cimz si ale uplne rozhodila vsechno co mohla a uz asi 4 mesice trpi na obrnu obliceje ..ja nevim jak se to presne jmenuje ale odumrela ji pulka obliceje a spadla ji jako dolu a neciti ho a ma to cely modro fialovy jako ted uz je na tom diky bohu lip ale nedavni ji prisli na to ze tim jak vysadila prednison ze dne na den tak se ji tim rozhodilo uplne vsechno hlavne ta imunita a diky tomu tohle dostala .-((((( jsme vsechny koukaly jako blazen ☹ ja vim trebas je to vyjimka nemusi se to stat kazde ale vsude se to rika a pise ze posutupne tak jen abyste si to ohlidaly a nic si samy nevysazovaly kocky nestoji to za to .-((((((

jana.cb
22. únor 2009

a to miminko preci stoji za to si chvili pockat aby bylo ne? 😉 dyt si vemte cim my jsme si prosli a ted diky bohu cekame 😉 taky jsme to nemeli jednoduchy ale prave jak jsem se bala kdyz vysledky byly ok tak aby to zase sperma nenarusilo tak proto jsme sli do IVF abychom obesli BI a ty protilatky a pak uz me jen udrzovali do 15 tydne na Prednisonu a bylo to ok 😉 takze to musi vyjit i vam a urcite pririzene pokud tedy budete mit silu resit a pocitat zase plodny dny no .-(( to my jsme uz na to silu nemeli jednak a jednak jsme se bali ze si tim spermátem zase rozhodnime BI mno ....ale ini vam sami v Podoli navrhnou co bude u vas nejlepsi 😉 takze vam vsem drzim moooc palecky a az sem zase priste nakouknu tak tu chci mit alepson jednu tehulku ne li vsechny najednou jasny? 😉

ismail
22. únor 2009

ahoj Jani, zdravim te 🙂 koukam, ze uz to mas za par, to je super 😉 Naprosto s tebou souhlasim, lepsi je pockat si na vysledky, nez vsechno podstupovat znova a mas pravdu, jiste nam v Podoli doporuci, jestli je lepsi hned jit na IVF nebo to zlouset prirozene nebo IUI, jak bych tedy nejradsi prirozene, kdyz uz se nam to jednou povedlo, ale necham si doporucit co je lepsi. Teda, chudak holka s tou obrnou, cetla jsem,ze prednison se nesmi naraz vysadit, ale snizovat.
Sylvia, tak to je tedy divne, ja mam vysledky o fous lepsi, trofoblast 80, smes cizich spermii 53 a sperma partnera 55 a v zaveru mam napsano BI mirne pozitivni , dusledna kondomova ochrana, prednison 5 mg denne prubezne , kontrola po 2-3 mesicich lecby. Ze kdy ty vysledky mas? ja z listopadu. Urcite si tam zavolej, aby ti vysvetlili co a jak. Jnak ano, mas snizenou imunitu na vsechno, protoze to mas pod normou.

sylvia21
22. únor 2009

Jani - dik za povzbudenie 😉 Si zlata 🙂 Drzim velke palecky, aby ste sa obidvaja i smiminkom uz za par tyzdnov vytesovali slunicku v kocarku 🙂
Jani, a ked si mala stale protilatky i po liecbe, menili Ti nejako liecbu? Zvysovali Ti napr. Prednison?

Ismail - vysledky mam z 1.12. . Uz mam za sebou 9 tyzdnovu liecbu uzivania 5mg a uz nejaky cas uzivam 2,5mg. Kt.by som mala uzivat az do 14 tt . Ale nikde nebola ani zmienka o kontrole. nebyt Vas tu, tak ani o tom nerozmyslam. Takze hned zajtra tam volam.
Bohuzial, nez som sa dozvedela, ze treba i kontrola, tak sme medzitym nastupili na dlhy protokol. Zaujimave, ze i ani moja doktroka v centre mi nespominala ziadnu kontrolu. Clovek aby si vsetko zistoval sam.

jana.cb
22. únor 2009

Kuju moc holky 😵 😵 jo jo Ismajlíku musi se postupne snizovat davky a vysazovat ale me to v v Podoli rekli co a jak je tej holcine asi zapomneli nebo nevime no .-(( kazdopadne fakt si uzila svy nez na to prisli diky cemu to ma ale ted uz vidi na to ocicko a uz je to celkove lepsi ale porad ne uplne jak odrive a to uz to ma 3 mesice 😒 jako on ten Prednison je svonstvo to se rekneme narovinu ale to svinstvo nam co mame nebo jsme mely tenhle problem tak proste pomuze no takze to holt musime vydrzet a pak se uspech dostavi 😵 😵
A je fakt lepsi si nechat poradit z Podoli zda prirozene ci IVf ani ne tak z Caru ale z Podoli pac oni vi jak na vas lesba zapusobila a kolik jste toho braly a kdyz vezmu ja nas BUdejcky car tak jako super nemuzu rict ani krivy slovo na ne ale tech obstrukci nez mi vubec napsali zadanku a ze to tim pry neni a ze se to stava a ze to moc hrotim a ze ivf automaticky apod jako to je jediny z ceho jsem byla zklamana a vsechno jsem konzultovala s Podolim co bude lepsi zda prirozene ci IVF a v POdoli mi rekla ta Natalie Koscenko nebo jak se jmenuje ta hodna Dr ze proste pokud se bojime ze si tim snazenim domacim rozhodim zase Bi tak uz jen kvuli jistote je lepsi IVF ale ze u nas neni nutny a taky pokud na to "chvatame" ....takze po roce snazeni se jsme rekl ze proste IVF probneme a diky bohu vyslo to mno i kdyz je fakt ze do 15 tydne jsme tam jezdili na kontrolu asi cca 2x pro jistotu ale v te dobe uz jsem 3x vysledky po dobe mela vse v norme takze mi postupne snizovali davky a v 15 tydnu jsem ho vysadila uplne 😉 ale tenstrach byl jako blazen zda si to zas telo nevylouci nebo nebude problem v tej BI .-(((( ani nevite jakej .-((
Ja mela Sylvíku21 jen mirne ale ted fakt nevim zda snizeny nebo zvyseny BI to bych se musela podivat do papiru a protilatky na trofoblast ..proto jsem dycky otehotnela ale stejny vysledek .-(( a brala jsem prednison 5Mg a jeden celej rano a pak se to snizovala na pulku a pak na 1/4 a pak vysazeni a nesla jsem to docela v pohode i dkyz nekdy mi po nem obcas bylo fakt zle kord rano na lacno 😠 😠 hlava se mi motala bylo mi na zvraceni a mela jsem desny stavy nalad no .-((( ale za to mimco to stalo 😉 takze se fakt vubec niceho nebojte vydrzte a uvidite vysledek se dostavi bud pritozene ci s pomoci IVF ale bude 😉 v tom Podoli si vas ohlidaji 😉

jana.cb
22. únor 2009

Jinak Sylvíku 21 ja jsem ty protilatky a tu Bi mele po tech 3 mesicich porad zvysenou proto ze jsem kaslala na nejay sexovani s kondomem 😒 jsem si rikala jako co to je za kravinu sexovat s kondomem kdyz mas x let stalyho partnera pan manzela a jako to je sex o nicem teda pro nas no takze jsem na to hodila bobek a taky se to o ty dva mesice protahlo 😒 a v Podoli nechapali proc to proad nei srovnany no az pak jsem priznala ze jsme prdeli na to sexovat s kondomema a fakt zacali sexovat s nim a pak uz vsechny odbery od ty doby doted byly ok 😉 ted uz teda muzeme normalka prej kdyz uz je clovek tehotnej a je to po tom 15 tydnu tak je minimalni sance o to prijit ci ze by se to vratlilo 😉 ale pro uklidneni jsme to jeste asi 2x nechali udelat znova a opravdu uz je vse ok a jak ma byt a sexik od 15 tydne pak taky povoli Podolí 😉 bez kondomu samozrejme 😉 takze dle me oni automaticky pocitaji ze se tu u kazde z vas do 3 mesicu srovnaa spis se divi kdyz ne ale to poznaj ze nekdo nedodrzuje to co mel jako ja no 😒 jako ted se tomu smeju ale co jsem se nabrecela a tloukla jsem si hlavu ze jsem nesexovali s kondomem ze uz jsem nemusela ty dva mesice navic jist Prednison a jezdit tam apod no jo ale za blbost se plati 😒 takze to sexovani s kondimem a to ze se do vas nesmi dostat ani kus spermijky tak ma dost do sebe no .-(( a ja tomu neverila 😠 😠 jinak nenavrhovali zadnou jinou lecbu jen pokracovat v tom co jsem brala i ty same davky 😉 jen se divili ze se to nezlepsilo o moc no ale kdyz jsem priznala barvu tak bylo po problemu 😉

marki.la
autor
23. únor 2009

Jani, tak já tedy taky raději počkám až do výsledků......., ale to je za dlouho ☹

sylvia21
23. únor 2009

Marki - kedy mas vysledky?

Jani - dik za vysvetleni. My nastastie sa snazime dodrziavat gumysex, ale ako pises je to o nicom. Nikdy sme ho nepouzivali a teraz , ked sa snazime o mimco, tak ho pouzivame. Je to sranda, nie? Uplne naopak. 😉 Tak ak Vam nezvysovali davky, tak potom som uz kludnejsia. Ja som si myslela, ze treba uplne menit liecbu a davky zvysit, ak by tieto nezabrali. Inak ja mam tie nalady tiez. Neviem teraz ci z decapeptylu alebo z prednisonu , ale mam. Niekedy mi je smutno, inokedy ma vsetko poriadne stve a inokedy je vsetk osmiesne 😉