Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

svoba
23. lis 2010

@sipkova1 - a budete čekat? My na to pak hned skočíme. Dle rad mých kamarádek. 😉

sipkova1
23. lis 2010

@svoba Já vím, že i tady na Koníku holky raděj nečekat. No my nejspíš počkáme, abychom si pak nic případně nemohli vyčítat a říkat si, že jsme měli počkat. i s ohledem na prodělaný MA. I když mě to hodně štve, vlastně to znamená, že už se do konce roku nebude nic dít…

svoba
23. lis 2010

@sipkova1 - My jdeme koncem ledna a hned po odberech na to skočíme. Ale u nás to je na dlouhý lokte. Možná IVF.

sipkova1
23. lis 2010

@svoba No tak Vám budu držet palce. A minule jsi byla těhotná přirozeně?

alushka
23. lis 2010

@sipkova1 Diky moc 🙂 Jsem z Prahy, ale rodit chci v Neratovicich, byla jsem tam na laparoskopii vajecniku a hysteroskopii (muj gynekolog me bohudiky poslal na vsechny mozny vysetrni krome te imunologie) a bylo to tam super, moc prijemny prostredi s skvely personal.

ismail
23. lis 2010

olouch: ahojky, no a prave proto tvoje tehotenstvi dopadlo spatne. Mela jsem stejny vysledek jako ty a za sebou MA. Tvoje telo bralo embryo jako vetrelce a proto to tak dopadlo. Spousta Caru nepriklada tomuto vysetreni zadny vyznam, kdyby to opravdu tak bylo, nemaji v Podoli na imuno stale narvano a co je hlavni, maji vysledky.

olouch
23. lis 2010

Ismail: díky, ale mě se to pořád nezdá. O tom, jak se tělo chová k embryu, by měla rozhodovat imunita proti trofoblastu. Nikoliv proti spermii samotné. Jinak nemá důvod je vůbec rozlišovat. Výsledky mám mnohem horší u imunity proti spermii, přesto dokázala v pohodě dotáhnout celou svoji práci do konce 😉 Dneska jsem o tom mluvila přímo s dr. v CAR, podle něj je jeden potrat úplně normální a imunologie v Podolí na nic. Prý žádné výsledky ve skutečnosti nemají, ty holky, kterým "pomohli" by prý otěhotněly tak jako tak. No tak já fakt nevím, každý doktor říká něco jiného...

mv
23. lis 2010

@olouch To jak píšeš sice zní logicky, ale v reálu to právě tak být vůbec nemusí.Je spousta reakcí v těle, co se můžou křížit.Stejně tak i zvýšená BI nemusí znamenat nutně důvod nezdarů a potratů či MA,to je mi jasný. .Ale každopádně, pokud je možnost, něco z těch jednotlivých možných důvodů pak nezdarů podchytit předem, tak to rozhodně udělám.
A řeči a názory CARů mě v tomto nechávají zcela chladnou,ty většinou vše řeší, až právě při průšvihu či nezdaru.
Že najdou něco na BI špatné skoro každé ženské mi připadá zcela logické,ženský, co otěhotní, či neznají pak potrat či MA tam přeci nepůjdou na vyšetření.Ty to nepotřebují.
Doufám jen, že nechodíme do stejného CARu, když to tak čtu, co píšeš.

svoba
23. lis 2010

@sipkova1 - jsi hodná. dík! minule přirozeně. vše ok. jen nakonec nedopadlo. ☹ nevim, jestli čekat zase na přirozený (ale u nás je to na dlouhý lokte). nebo jak ...

sipkova1
23. lis 2010

@svoba Hmm, u mě taky minule přirozeně po cca. 9 měsících a pak 8.tt MA . Bereš 9 měsíců jako dlouhý lokte? 😉

svoba
23. lis 2010

9 měsíců je v normě. Takže jste plodní. To je dobré 🙂
Nám to trvalo přes rok. Takže ☹ Chjo. Já mám stále tendenci zkoušet dál. Manžel má špatný spermie, tak je to u nás na dlouhý lokte.

sipkova1
24. lis 2010

@svoba A v Podolí Vám napsali do výsledků, že doporučují asistovanou reprodukci? My měli také horší SPG a když jsem se Dr. ptala, jestli to je na umělé oplodnění, tak říkal, že kdyby bylo, tak by to tam napsali.

svoba
24. lis 2010

@sipkova1 - nenapsali. napsali nám to v CARu. ale tam za to maj prachy, to pak říkat musí. máme obvyklý doporučení - dva až tři měsíce s kondomem, pak kontrola. 5mg prednisonu denně.

sipkova1
16. pro 2010

Ahoj holky, tak jsem v Podolí vyzvedla kontrolni vysledky a BI je v norme 🙂 , jupí. Takže 3 měsíce s 5 mg Prednisonu snad zabraly, v závěru je napsáno, že se má pokračovat 2,5 mg denně i nadále. Chci se zeptat: měla jste některá zvýšené celkové IgG? Nevím co to značí.

jasmi
16. pro 2010

ahoj holky, už dlouho si vás čtu a konečně jsem se odhodlala, abych se přihlásila a něco napsala. 4krát jsem přišla o mimi 😢 nyní beru prednison. Výsledky jako byly moje, jsem nikde nenašla, tak vám to napíšu. Bi proti spermiím 22 a trofoblast 60. pořád tady čtu, že když je blbej výsledek proti spermiím, tak by se nemělo podařit ani otěhotnět. Já otěhotněla pokaždé IHNED, to mi fakt hlava nebere..Tak nevím, co si o tom myslíte. je tu někdo takovej?A je tu někdo s tak šíleným výsledkem, komu stačily ty 3 měsíce na přeléčení?Už to beru 10 týdnů...

svoba
16. pro 2010

@jasmi - taky se píše, že nejde otěhotnět přes toxoplazmozu. moje kamarádka jí má, měla celou dobu těhotenství a malej je v pořádku. i když to je jinej případ. ty trofoblasty jsou blbý na potrat. upozorňovala mě na to gynekoložka. přeju hodně štěstí! 🙂

svoba
16. pro 2010

@jasmi - zase já. nezoufej. šílený výsledky jsme měli taky - spermiogram. ☹

ftinka
1. led 2011

ahojte baby, mohla by som sa k vam pridat? nam lekar pred par tyzdnami oznamil, ze mame obaja s manzelom pozitivny vysledok na protilatky, ktore zabijaju moje vajicka 😠 nemate o tom nejake info prosim? trosku zufam ☹ lekar nam dal prednison na 12 dni... 3 tablety denne 7 dni a potom o pol tablety znizovat, tak som sa cudovala, ze co to je.... vraj by to mohlo pomoct. ale nezarucuje... neviete ako inak sa to da liecit, ci upravit? mam hladat aj ineho lekara, ak by to nevyslo? dakujem

fori
20. led 2011

@jasmi já otěhotněla před 10 lety, v 6tt potrat. Za rok zase otěhotněla v 8 tt potrat. ted se rok snažíme o mimčo a nic.Výsledky z imuno. mám jako ty. Bylo mi řečeno, že se imunita musí zklidnit. Jím prednison už od 07/2010 ale udělali jsme tu chybu, že jsme se o plodný dny snažili, a kondom jsme používali jen mimo ovulaci, a to právě nezabírá. Chce to opravdu důsledně používat aspon 3 mesíce a pak věřím že se to povede.

fori
20. led 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jestli se některé z vás stalo, že po těch 3 měsících kondom styku a braní prednisonu se výsledky nezlepšily?? Mám taky počítat s tím, že to i u mě bude dobrý??

cizu
20. led 2011

@fori Ahoj Fori, nerada odpovidam,ale bohuzel u me se nic zasadniho po dusledne 3 mesicni lecbe nic nezmenilo (prednison, kondomovy styk - ani jednou bez), moje procenta sice stoupla z 39 na 54,ale porad jsme pod limitem. A co nasleduje? Tak jako u vsech, dal uzivat prednison a v plodnych dnech styk bez kondomu, jinak porad pokracovat s kondomovem! ☹

amadores
20. led 2011

Já byla na kontrole v pondělí a říkal mi doktor,že stačí pouze 1x za 3 měsíce porušit kondomový styk a výsledky se nezlepší.A to přiznávám, že jsme asi 3x porušili.Na druhou stranu jsou prý ale páry, co se jim to neupraví ani po půl roce se striktním dodržováním kondomu.
A co mě dostalo, že pokud se ty výsledky zlepší a člověk přestane kondom mimo plodných dní používat,tak to má za měsíc, dva vše zpět.jinými slovy, pokud jednou člověk má problém s BI,tak už bez kondomu mimo plodné dny ani ránu po dobu, co bude chtít otěhotnět. 😒

fori
22. led 2011

@cizu ale bud ráda, že se to aspon zlepšilo, já beru prednison od července, a snažili jsme se jen o plodný dny a jinak jsme kondom používali a mě se to nezlepšilo vůbec. takže ted následuje jenom kondomstyk. My to udělali obráceně, protože můj gynekolog mi říkal, že se snažit mužem. příští týden, jdem do ISCARU, chci po léčbě prednison a pravidelným kondom stykem, tak v kvetnu podstoupit umělé oplodnění. Nebudu čekat, že se mi výsledky zlepší a tím jak se budu snažit otěhotnět se mi BI zase rozhází.Jinak imunolog v Podolí mi říkal, že se nesetkal s nikým, že by se mu BI nezlepšila, tak doufám, že se mi zlepší. Vy neuvažujete o umělým??? S tímto problémem na to máme nárok?

fori
22. led 2011

@amadores a kam chodíš k doktorovi? My do Podolí. Takže se ti výsledky nezlepšily??

amadores
23. led 2011

@fori taky chodíme tam.A na výsledky už nečekáme, jdeme teď na IVF.Já mám i jiné zdravotní problémy, takže čekat na přirozené otěhotnění bych se ke svému věku už taky nemusela dočkat..
Minule mi právě doktorka tam říkala, že pokud se to vůbec ani trochu nezlepší za 3 měsíce, tak je malá šance, že by další 3 měsíce léčby byly k něčemu.
A jinak poruchy BI v ISCARU moc neuznávaj, tak nevím,jak se k tomu postavěj u vás...

jasmi
23. led 2011

ahoj holky,tak nemám dobrý zprávy..v pátek jsem dostala výsledky po 3 měsíčním braní prednisonu..dodržovali jsem vše víc než 100 😉 ,ale já ty výsledky předtím měla šílený...asi proto, že jsem byla těhotná již 4krát ☹ takže před 3 měsíci to bylo proti spermiím 20, trofoblast 62..po 3 měsících jsou spermie 25 ☹ a trofoblast je 90, což je OK, ale stejně musí být OK i spermie, jinak je to nanic....Tak prýmám možná někde zánět, ten ale předtím nebyl..a kdyby jo, tak se mi nespraví ani tofoblast,ne?Holky, měla jsem to některá tak?
podobně na to byla zofka,přečetla jsem tady všechny příspěvky 🙂, ale ta už dlouho nenapsla..moc by mě zajímalo, jak dopadla????
tak mám pokračovat v léčbě...je to fakt hrůza..než jsem přišla na BI, tak jsem musela přijít o 4 mimi a teď toto ☹
Je možný, že když se to nespravilo po 3 měsících, že se to spraví po dalších 3?????
Škoda, že tu nepíšou holky, co psaly v roce 2009 - zofka,ladus..jakjsou na tom?

fori
23. led 2011

Holky tak já nevím, mě doktor Madar jasně řekl, že pokud nebude BI v pořádku nemá cenu jít na IVF!!!! Tak proč nám to říká, když v caru vám řeknou něco jiného. On říkal že vám rádi IVF udělají, protože z toho mají prachy, je to pro ně byznys.
Já mám výsledky proti spermiím 25 a trofoblast mám o.k., ale prostě mi tvrdí, že to nemůžu takto rozdělovat, že BI je jenom jedna, bud je v pořádku nebo pozitivní, což máme my..... jsem z toho zoufalá. já taky 2x potratila sice je to 10 let ale přece. já bych to ale určitě dál dodržovala, kondomstyk i ten prednison, tím nic nezkazíš. Jinak já si na výsledky počkám na pak jdem taky do IVF. Nebudem na nic čekat. jinak do ISCARU jsem 3.2.2011 zatím na vstupní konzultaci tak vám pak napíšu co řekli mě. chjooooooo, přece se ta BI musí nám všem zlepšit.......

fori
23. led 2011

A ještě jsem se chtěla zeptat jestli některá z vás kouříte. Já jo, to je asi taky hodně blbý co?? Jenomže jsem takhle ve stresu a ještě vysadit cíga, tak nevííím , to bych se asi zbláznila.....

jasmi
23. led 2011

@fori Já bych teda do IVF rozhodně nešla, pokud nebudeš mít BI dobrý..nestojí to za to...já měla BI špatný už asi po 1 těhu, který bylo hodně komplikovaný,téměř jsem přišla o zivot a mám svislýho císaře.a po tom se mi prý asi vše rozhodilo..a vidíš, bylo 2.těhu, pak 3. a 4...a vše dopadlo blbě jen proto, že byla špatná BI..a s každou další revizí ti klesá šance na donošení, to mi bylo řečeno ☹ takže já bych to teda neriskovala..a počkaa, až bude BI OK..