Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

jana.cb
30. bře 2009

a kdo tu bude brecet a schyzovat a trapit se tak ode me dostane na zadek holky sakrys 😉 ja uz tu cekam co nejdrive nejakou tehulku a postupne budete pribejvat preci 😉
tak ale ted padim do postele jsem nejaka ospala 😒 tak dobrou noc vsem a krasny sny preji a ja zas zaskocim nekdy 😉

ladus77
30. bře 2009

Ahoj holky, mam dalsi dotaz. Byl nekdo z vas na vysetreni TROMBOFILNICH MUTACI??? Kdy a z jakeho duvodu se na to posila? Jak clovek zjisti ze je s nim neco v neporadku? Ja mam spatne ANTIFOSFOLIPIDOVE PROTILATKY tak se trochu bojim, jestli to nejak s tim nesouvisi?Pry se to zjistuje na hematologii, poslal vas tam doktor sam a nebo ne? Ja jsem se ho na to ptala a poslat mne tam nechce, pry neni duvod. Ale do Podoli na imunologii taky moc nechtel a jak to dopadlo... Diky moc za odpovedi... 🙂

pimpulka1
31. bře 2009

Holky to je šílené. Já opravdu nerozumím tomu, proč vás tam nechce lékař poslat. ☹ Když jsem přišla v létě o první mimi a doktor mi řekl, že je to tak lepší, tak jsem si to taky myslela. Když jsem ale o dva měsíce později čekala další a on ani nechtěl dělat utz vecpala mě kámoška k jinému lékaři - sice jsem o mimi taky přišla, ale on mi hned vypsal žádanky na hematologii, genetiku a imunologii. Jak říká Jana.cb, příčina může být v čemkoliv. Hematolka dopadla jako jediná dobřa 😒 na genetice objevili autoimunitní zánět štítné žlázy a na imunolce BI. Představa, že mě nikam nepošle a já bych na 100% přišla o další dítě, tak je mi ☹ Neříkám, že mám tímto vyhráno, stát se může vše, ale aspoň se už něco dělá. Mi přijde 5000 jako šílená pálka, to bych raději změnila lékaře. Ladus trombofilní mutace je dobré si nechat zjistit opravdu na hematologii, nejlépe donutit lékaře na ty žádanky. Je to spojené se srážlivostí krve. .... jinak já tady vzdychám, že to mám do Podolí přes celou republiku a holky ze Slovenska, vy to máte ještě náročnější 😢 Držte se 😉

jana.cb
31. bře 2009

Ladusko to je to co jsem tu psala ohledne ty genetiky 😉 tam mi ty mutace zjistili a doted chodim 2x mesicne na hematologii na kontrolu krve a od pristiho tydne budu uase pichat Fraxiparin 😉 uz jsem ho pichala pri zacatku tehu 😉 na genetice ty mutace zjisti a pak si te prevezme hematolog a ten te v tehu sleduje a mas automaticky rizikac 😉 ja mam Leydenskou mutaci 😉

jana.cb
31. bře 2009

Pimpulko ja to taky nechapu proc to Dr nechteji napsat a poslat tam 😒 😢 ale koukam je to vsude stejny 😖 ja bych osobne taky 5000 za to nedala jako takhle ....kdyz je moznost vydundat zadnku a mit to zadara jsem mela namysli 😉 a nebo kdyz ti to nechce dat tvuj gyndar tak si zajdi za jinym a dej mu trebas 200 kc za vypsani a pekne ho pozadej vzdyt je jedno jakej gyndar te tam posle hlavne abys ji mela ne? 😉 u moji gyndarky jsou na patre 3 gyndarove takze kdybych to nevydundala z moji trebas tak bych zaklepala ci se objedala vedle a pekne pozadala ci bych klidne mu nejakou kacku dala za vypsani a vysvetlila bych mu proc to chci panz ne vsichni gyndari jsou zlí nejaky to chapou a napisou to v pohode 😉 tak zkus tohle trebas by to mohlo vyjit ne? 😉
Pimpulko ty mas alespon vyhodu ze uz jednoho prcka mas to je desny + 😉

jana.cb
31. bře 2009

spis je desny ze vubec neco takovyho existuje a je toho cim dal tim vic .-((( clovek chce mimco a co vsechno proto musi udelat .-((( driv to ani nebylo a ted toho je co muze byt pricina a stejne vsude neco najdou takze clovek aby se z toho zblaznil pomalu ale jasny mimco za to stoji no jen jako za nasich rodicu tohle nebylo nejaky mutace a BI a protilatky nebo bylo a nevedelo se to a neresilo no .-((((

nanika
31. bře 2009

Baby, u nas v Care ma poslali na genetiku uz pred prvym IVF, neviem, ci je to praktika v SR, alebo len mojho Caru...

jana.cb
31. bře 2009

Jeéé tak to je jedine dobre!!ze u vas posilaji pred IVF 😉 to bud moc rada 😉 tady u nas az po neuspesnych pokusech IVF ci potratech ci MA a jak uz jsem psala musis se doprosovat no 😠
Ono je videt ze fakt neni Dr jako DR no
😒 😉

pimpulka1
31. bře 2009

Holčiny já to třebas taky pořád nemůžu pochopit, že se něco takového dokáže v těle vytvořit. Nechápu proč? Prostě jsem patřila k těm co otěhotněly ani nevěděly jak a vše došlo do zdárného konce a teď tohle.. mám docela strach z léčby, protože jsem dost proti chemii a když můžu, hledám přírodní alternativy. Třebas mi před časem hrozila laparoskopie kvůli cysty, ale po konzultaci v gemoterapii jsem brala kúru z bylin a vše dopadlo dobře. Srovnal se mi dokonce cyklus. Teď beru nějakou směs kvůli štítné žlázy. Taky si říkám, že ta chemie přeci musí nechat v těle nějaké stopy, jestli to pak tomu tvorečku neublíží. Ale snad vše bude o.k. a všechny se dočkáme zdravých koblížků. 😵 Jinak máš jani pravdu, už jednoho bobka mám a je pro mě teď tím , co mě drží tak nějak nad vodou. Proto máte všechny můj obdiv, protože se držíte samy a věřím, že to není vůbec jednoduché 😢

jana.cb
31. bře 2009

Ja taky nejsem zastancem jakekoliv chemie Pimpulko 😒 a nikdy jsem nemela problemy se zdravim ci marozenim .-((( a pak to zacalo .....Prednison pak Fraxiparin pak Ultrogestan a dalsi nesmysle aby tehu bylo ok a poradrilo se nez se mi vsechny hodnoty vratily do normalu 😒 ale kdyz clovek chce mimco a jinak to nejde tak proste do ty chemie jit musi holt 😒 jako urcite neco malo zanecha to jo ale kdyz to clovek bere ne dlouhodobe tak si myslim ze je to ok 😉 a kord kdyz Dr vi ze je cloek tehu tak voli nejmin zatezujici cokoliv pro mimco 😉 Nu vidis tak jsem ela stesti ze ty bylinky srovnaly hodne veci to je paradicka 😵
Ja mit jedno mimco tak by to bylo alespon ty zacatky o dost jednodussi a asi kazda z nas taky pac se ma clovek o co oprit jenze kdyz nemas zadny mimi a porad samy neuspechy a mimi daleko v nedohlednu tak je to na prd no .-(( to pak se musite podporovat navzajem s manzou a byt hodne nad veci a verit ze to vyjde 😉
Tak to taky nevim kde se to bere a tvori v cloveku jen vim ze tu BI at uz zvysenou ci snizenou ma kazdej druhej trebas jen po chripce a staci pry mit jen horsi imunitu ci to jen tak prejit a do toho otehotnet a telo se samo postara o to kdyz to neni k tomu ze to samo ukonci .-(( ale s tema protilatkama nevim z ceho vznikaji
😒
A ty mutace se dedi panz tu leydenskou mutaci mam po tatkovi 😉 taky jsme ani jeden nevedeli ze ji mame a vse bylo ok az na genetice ji me zjistili a museli i nasi na genetiku a mam ji po tatkovi no ale jako s tim zije x lidi a ani nevi ze nejaky mutace maji jen se to u nekoho projevi pri tehu potratama ci MA zase jak u koho no 😒

nanika
31. bře 2009

Nestresujte sa, dobre bude. Ja mam protilatky proti Syfilisu, normalne som musela mat do porodnice vystavene potvrdenie, ze ho nemam, ze mam falosnu pozitivitu a v porodnici si tam este volali, ci nemaju malemu nasadit lieky. Takze ja mam akusi prespekulovanu imunitu loooooooooooooooooooool

nanika
31. bře 2009

Takze na trofoblasty robia aj v Martine a staci na to moja krv, spermie na to netreba...

jana.cb
31. bře 2009

thy jo tak to slysim poprve Naníku??? 😕 😕 panejo .....ufff tak to koukam jako blazen 😲 to taky existuje????
No prave Naníku ja se ptala v Podoli a tam mi jasne rekli ze 100% potrebuji spermie na zjisteni protilatek protoze jinak to nezjisti ......a je to na principu oddeleni bilych krvinek a cervenych a ususenych spermii a na jejich reakci ale vic mi sestricka rict nemohla jak to delaji ale presne si pamatuju ze jsme tam jeli 2 cervna na kontrolu a manzel mel litani po Praze a nestihl to do 9 tam prijet takze mu nenabrali sperma a ta Dr rikala ze je to tim padem zbytecny ze tohle zakladni comi teda ted udelaji udela kazda laborka ale na tu mou BI a protilatky i na kontrolu potrebuji 100% sperma ...tim jsem si jista 😉 kazdopadne klidne pokud si tim nekdo neni jisty tak at si tam zavola ale urcite mu reknou ze spermie na to potrebuji na tuty 😉 jen tlumocim co mi rekla Dr v Podoli ....a je fakt ze kdyz mi pak domu prili kontrolni vysledky tak ten posledni papir jak jsou hodnoceny ty protilatky tak tam byly samy 0 ......
a napsano nezle hodnotit ...... takze urcite bych se na tohle preptala jeste bud Podoli ci v Martine zda je to jedno a to samy teda .....

jana.cb
31. bře 2009

ale tohle je na me spanelska vesnice nerozumim tomu zas tak takze jen tlumocim co vim .....trebas se to zmenilo nebo ja nevim ale kdyz nevim tak volam no 😉

ixi
31. bře 2009

ahoj chcem sa spytat na predoperacnom som mala napisane znizena bunkova imunita aky to ma vplyv na tehu? co to vlastne pre mna znamena dakujem

silver2501
1. dub 2009

Ahoj Ixi,

je to alergie vajíčka na spermie tvého partnera, ale dá se to uspěšně léčit prednisonem.. taky ji mám a beru vždy před ET 3 měsíce prednison..
Divím se , že ji máš zjištěnou a nikdo tě neléčí s tím ☹(

Zdravím všechny ostatní spolubojovnice 🙂

pimpulka1
1. dub 2009

😒 😒 No me taky doktor - gynekolog říkal, že bez partnera nelze imunologické vyšetření provést . samozřejmě kdyby to šlo, tak jej netrápím, ale tak se nedalo nic jiného dělat. Naštěstí souhlasil a nakonec jsme to brali i s humorem 😉 Sice když došlo výsledky s tím,že tam budem muset opět na kontrolu, tak se tvářil zváštně 😅 ale nakonec si uděláme prostě pěkný výlet do Prahy. V únoru tam byla taková kosa, že jsme to vzali jen naotočku, tak teď to vyjde na teplejší počasí - prostě musíme si z toho brát něco pozitivního, že? 😉

nanika
1. dub 2009

Teraz to vypada, akoby som pila. Ja som volala vcera do Martina a pytala som sa konkretne na vysetrenie imunity proti trofoblastom a povedala som, ze bohuzial nemame spermie, ze ci mi to dokazu urobit. A odpovedali mi stylom, ci mi nesibe, ze sa to robi len z mojej krvy...

pimpulka1
1. dub 2009

😕 tak teď jsem z toho jelen ... no když ti to tak řekli, tak asi jo, možná že na ten trofoblast to není potřeba 😉

ismail
1. dub 2009

zdravim vsechny spolubojovnice,
holky, uz to tady vysvetlovala podorbne Janca, BI lze zjistit pouze ze spermatu a z krve zeny(tim myslim zda BI je pozitivni at uz na spermie nebo trofoblast) a kdyz nekdo rika, ze to jde jen z krve, neni to toto vysetreni.
silver, zdravim, jak se vede?

nanika
1. dub 2009

Ide niekto tento mesiac do Martina na imunitu? Zeby sa opytal osobne, ved vtedy prvy april nebol ked som volala, manzel ma zabije, ked sa prevezieme...

mimka77
1. dub 2009

Ahojte kocky my mame ist za 2 tyzne na vysetrenie reprodukcnej imunity do brna a tam mi pani doktorka tiez povedala, ze pokial chceme len vysetrenie ci nevyrvaram protilatky proti embryu, jeho obalu a trofoblastu tak staci na vysetrenie len serum mojej krvnej vzorky a spermie by bolo trebe len v pripade ze chcema dat vysetrit aj protilatky proti speriam a to my nepotrebuejeme, lebo nam sa pri IVF pekne oplodnili same skoro vsetky vajicka... inak je to napisane aj na ich stanke viameda.cz v popise vysetreni neplodnosti...

pimpulka1
1. dub 2009

Tak to jsem z toho zmatená.. já taky dvakrát otěhotněla, ale ve 11 a 12tt byl konec. Teoreticky bych teda taky neměla mít protilátky proti spermiím, ale přesto partner dávat musel. 😒 Možná bych si zavolala do Podolí a jen se zeptat, co je vlastně nač potřeba, i když lékaři snad vědí co dělají a když tvrdí že to potřeba není tak není... to ale doma nemůžu říci nahlas 😀 Kdyby věděl, že se to mohl vyhnout 😀 Na druhou stránku,taky nevyšel z vyšetření úplně nejlépe, tak je možná i rád 🙂

ismail
1. dub 2009

Chci je varovat, ze spousta Caru a ruznych labarotori nabizi imunologicke vysetreni, ale opravdu paklize je jen z krve je nekompletni a na dve veci, sama mam s tim zkusenost, absolvovala jsem jedno takove v Caru a v Podoli jim z toho vstavali vlasy hruzou na hlave. Mimochodem, velice casto kdo ma pozitivni BI na trofoblast, ma i na spermie, ja mam tedy jen na spermie, ale bylo mi receno, ze to jde velice casto ruku v ruce.

silver2501
2. dub 2009

Ahojky Ismail, jo celkem to jde, před 14 dny jsem se vrátila z těch lázní a ted mám Nativ, teda dneska jsem měla zrovna OPU a v uterý zřejmě ET. Tak snad už se konečně zadaří...!! 🙂

Jinak k tomu vyšetření imunologie, trofoblast se vyšetřuje z krve ženy, i zona pelucitida, je to obal vajíčka a BI imunita , to znamena alergie vajíčka na sperma, ta se vyšetřuje z ejakulátu muže. Takže když je někdo Azoo, tak stačí aby jela na vyšetření jen žena bo dostane spermijky dárce, pokud se nezískají teda ani po mesa/tesa.
V každém případě je dobré toto vyšetření si nechat udělat 🙂

silver2501
2. dub 2009

A jak se daří tobě?? co nového?? moc se mi nehce číst zpět, tak promin 🙂

nanika
2. dub 2009

Dakujem za potvrdenie, nam na ket staci ten trofoblast... 😉

ismail
2. dub 2009

silver, tak to je super, drzim palecky, aby to vyslo 🙂 a jak bylo v laznich?
Ja uz mam prednison cca tri a pul mesice a cekam tak za tyden kontrolni vysledky z Podoli, tak snad. Jinak k tomu trofoblastu, s tvym nazorem nesouhlasim, me v Podoli rekli neco jineho, trofoblast i spermie patri do specificke bunecne imunity(BI)dela se oboje testem inhibice a migrace a je k tomu potreba krev zeny a sperma muze, jedine toto je opravdu prukazne vysetreni, vyslovne jsem se na to v Podoli ptala. Ale kazdy si musi vybrat sam, co se mu zda vic....

silver2501
2. dub 2009

Ismail, v lázních celkem fajn, bála jsem se nejdřív, ale pak to bylo dobré a vcelku to i uteklo 🙂 Tak jenom doufám, že to donese kýžený výsledek 🙂 Tu v albumu mám sestřich s Klimkovic, tak jestli chceš tak mrkni 🙂
Já beru ten Prednison už bez přestávky od září, tak doufám, že zabral a podaří se 🙂, ale na KO nikam nemusíme, nemáme tu BI tak tragickou.
Ismail, kamrádka má manžu Azoo, uplně ani po mesa/tesa nic nenašli a byla přesto na imunu, ona teda ale jezdí do Plzně a byla sama, jen na krev a nějaký ovu hlen, manža sperma nemá, tak nemusel...Nakonec taky bere prednison a ted poprve po iui viděla // a to už má za sebou 3 IVF a ani jednou ani náznak těhu...🙂

ismail
2. dub 2009

Silver, hned jsem se mrkla 😉 vypadalo to tam super, cely areal, fotecek tam mas spousta a moc pekny 🙂
Drzim palecky, aby to kamaradce vyslo.Jeji pripad jen potvrzuje to co jsem psala. Kdyz jeji manzel nema spermie,tak ji nemeli z ceho zjsitovat BI na spermie partnera, ale prepokladam, ze je delali na smes cizich spermii a trofoblast, to je jeden druh vysetreni. A pak dalsi, ten se uz dela jen z krve zeny a sleduji se imunologicke markery zeny, mimo jine tam patri antikardiolipinove protilatky a anti-zona pellucida.