Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

jana.cb
3. dub 2009

Ahojky holky zas jen na skok 😉 mam chvili casika jinak preji vsem dobre ranko 😉
No ja fakt taky nevim jak to tedy je ale bylo mi receno ze na kompletni imunologii jako z heldiska reprodukce takze reprodukcni se proste potrebuje jak krev tak sperma jinak bez toho to nejde udelat aby to bylo komplet a i s tim souhlasim 😉 navic to reprodukcni imuno dela fakt jen Plzen a Praha Podoli tady v CB jinak jakykoliv jiny imuna dela kazda oaborka nebo car nebo nemocnice ale tohle fakt jen tyhle dve instituce a ty na to maji i certifikat ruci za to a v tej Plzni taky chteji permie a ne jen krev 😉 v Plzni jsem mela kamosku na imunu a taky ho po ni chtela ale presne jak tu nekdo psal tak je lepsi zavolat teda do Podoli jak to teda je a zeptat se tam ze nekde jine to delaji jen z krve tak proc oni chteji sperma ...a nebo co teda vlastne delaji 😉 kazdopadne za zeotani clovek nic neda a myslim si ze odevzdat sperma je uz to minimalni aby clovek vedel jak na tom je 😉 ja jsem z tech vsehc vysetreni zvykla davat vsude krev i manza takze kdyby po nas chteli nekde sperma a slo by jen o hcripku tak bych snad vubec se nad tim nepozastavila a dali bychom ho 😉 😀 😀 ale taky fakt nevim holky jak to teda je no ....... 😉

jana.cb
3. dub 2009

nooo a ta antikaridolipinovy latky ja mela mirne taky zvyseny to si pamatuju panz mi ta Dr Natalie Koscenko rikala kdyz jsme se ji ptali zda muzeme na IVF jeste nez nam prisly vysledky odberu tak ze pokud je nebudu mit v normalu tak nema cenu vubec chodit na ivf ze to bud dopadne stejne a telo to vylouci nebo dojde k potratu 😉 a ja se ji ptala jako diky cemu jako diky tem mirnym protilatkam na trofoblast?A ona ze to by mozna ani tak nevadilio kdyz beru ten prednison ale ty antikaridolipinovy jsou hodne spatne kdyz nejsou v norme 😒 a diky bohu teda v norme uz pak 3x za sebou byly mno 😉

jana.cb
3. dub 2009

tak ja zas mizim kocky jsou neco pojist nejak hladovim 😉 zatim pa pa vsem a krasny slunny den preji 😉

ismail
3. dub 2009

Jani, souhlasim s tebou 😉
Take vem preji pekny slunny den, tady je krasne a o vikendu ma byt jeste lip 🙂

jana.cb
3. dub 2009

i tobe Ismajlíku krasny den a pa pa 😉 a kuju 😵

pimpulka1
3. dub 2009

Holky taky přeji krásný sluníčkový den, člověku je hned méně smutno, když to venku svítí 🙂 včera jsem byla na endokrinologii, jelikož mi na genetice zjistili autoimunitní zánět štítné žlázy. Naštěstí byla doktorka velmi optimistická, nemám žádné výkyvy hodnot, jen ti protilátky proti štítce a s tím si nemám lámat hlavu.. je to sice nadosmrti, ale těhu jako takovému to nevadí 🙂 jen kdyby byly hodnoty moc mimo, tak bych musela čekat až se srovnají... dala mi léky, které se nijak s Prednisonem neovlivňují, takže mi upadlo zase kousek z toho šutru co mám na srdíčku 😵 Ve středu jsem zjistila, že kamarádka čeká mimi, moc ji to přeji, ale současně zvláštní smutek... ale chci věřit, že se jednou dočkám.. všechny 😀

ismail
3. dub 2009

pimpulka, takt o jsou dobre zpravy 🙂 Verim ze se vsechny dockame a brzy 😉

darla27
6. dub 2009

Baby aj Vám kázali po liečbe prednisonom prísť na kontrolu na imuno?
Ako budem vedieť že mi to zabralo keď mi povedali že znovu tam ísť netreba. 😒

silver2501
7. dub 2009

Darlo, my mame taky sniženou BI a dr. řekl, že už jeszdit na KO taky nemusíme.. stačí brát před ET 3 měsíce Prednison, tak nam to řekli v POdolí..

jana.cb
7. dub 2009

Ahojky holky zdravim vas zase 😉 zas jen na skok 😀
Darlo nam v Podoli rekli a i jsem to mela v tom papire jak prisly vysledky ze po 2 mesicich mame prijet na kontrolu a vyplatila se panz jsme tam celkem jeli asi 4x nez byly vysledky vsechny v norme a pak asi 2x v tehotenstvi jeste chteli pro jistotu 😉 ja bych spis se divila kdyby rekli berte 3 mesice neco - Prednison a nesexujte a ono se to srovna ...s tim kdyby me odybyli tak bych si to kontrolni vysetreni vyzadala teda 😉 pac u me trebas po 3 mesicich to bylo uplne stejny vsechno mirne zvyseny stale 😉 ale pokud vam to tam tak rekli tak asi vi co rikaji preci snad ne? 😉 jen jako jste holky teda asi prvni u koho tohloe slysim ze by mu z Podoli rekli at nejezdi na kontrolni vysetreni 😉 a kord pokud nekterou z vas ceka IVF ci ET nebo KEt ....tam uz jde krome jineho kdyz to pominu o penizky a mozny dasli neuspech pokud to nebude v norme tak to muze dopadnout stejne dle me .....no ale jen zase rikam svuj nazor na vec 😉

pimpulka1
8. dub 2009

Ahojky, taky musíme jít na kontrolu 😖 škoda, že je to tak daleko ☹ .. dnes jsem na gyne vyfasovala 4 balení Prednisonu, že by mi to do kontroly mělo vyjít. Ale mám z toho divné pocity. Navíc chce doktor ještě jedno vyšetření, které se dělá v krátké narkóze - prohlédnou dělohu, jestli tam nejsou nějaké polypy a pod. ale mi se tam tak nechce.. bože za co 😢

darla27
8. dub 2009

Pimpulko, doktor ťa posiela na hysteroskopiu a nič to nie je. Ja som to absolvovala nedávno a bolo to v pohode.
A hrabala som sa na to sama, veď som si to aj pekne zaplatila. 😖
Teba tam posielajú aby mali istotu že imunologia je jediné čo robí šarapatu, pri potratoch môže byť príčinou aj uteritný faktor / problém v maternici/.

Ja nechápem, prečo len my dve so Silver nemáme prísť na kontrolu. Mne vyšli ale protilátky proti zona pellucida, neviete o niekom kto to mal pozitívne? Viem o tom strašne málo a to ma rozčuluje. 🙄
A ked sa teraz na UO nechystám, tak netuším dokedy mám brať prednison?

pimpulka1
9. dub 2009

JJ Darlo, přesně - hysteroskopie, měla jsem se jít už včera objednat, ale prostě jsem to psychicky nedala ☹ vybavily se mi zážitky z revize a ještě teď mám husí kůži, že bych se na jeden z těch sálů měla jít znovu podívat... prostě nemůžu.. a nějak mám z toho všeho náladu tak nějak na bodu mrazu.. Minulý týden jsem při odchodu z endokrinologie věřila, že vše dopadne dobře, ale po včerejšku mám chuť se na vše 😝 Ten Prednison začínám brát dneska, snad nebude mít žádné vedlejší účinky, většinou tu nikdo nic šíleného nezmiňuje. Mějte pěkný den

katapola
9. dub 2009

Ahojte lidičky. Včera jsem obdržela výsledky z Podolí. Mám mírně sníženou buněčnou imunitu (62%, 55% a na trofoblast 70%). Doporučení Prednison 5mg denně po dobu 2-3 měsíců. Podle gynekoložky to raději brát nemám, že ty výsledky nejsou špatné a že ten Prednison je hodně velké svinstvo. A teď nevím, co dělat. Jeden doktor tak, druhý onak. Kdo se v tom má vyznat??? Jaké máte zkušenosti? A jak reagovali vaši gynekologové? Neodrazovali vás od toho kortikoidu?

pimpulka1
9. dub 2009

Mě tedy gynekolog nijak neodrazoval, ani se nad tím nepozastovoval.. přečetl si zprávu z Podolí a hned mi léky předepsal 😕 Dneska jsem se objednala na kontrolu a až 13. července.. Léky musím brát než dojdou výsledky, takže si budu muset nechat dopsat ještě nějaká balení a vypsat nechat si znovu vypsat žádanku 😒 😒 Prednison asi nebude nic extrovní, ale ta dávka je tak malá, že by snad neměl dělat nějakou velkou neplechu v těle.

katapola
9. dub 2009

Pimpulka: Mně zas na gynekologii řekli, že tak dopadla každá žena, kterou tam na to vyšetření poslali, že za 3 měsíce napíšou vždy výsledek "mírné zlepšení, doporučujeme v Prednisonu pokračovat až do otěhotnění" a nic z toho. Tak jsem z toho opravdu zmatená. Proč mě tam teda posílali, když věděli, jak to dopadne??? Bohužel mám vysoký oční tlak a jedním z vedlejších účinků Prednisonu je zvýšení očního tlaku, což může vést až k zelenému zákalu, o který samozřejmě nestojím. Lékařka, která se zabývá čínskou medicínou, mě také od Prednisonu zrazuje. Podolí se k tomu samozřejmě staví stylem, že pokud si nedám toto do pořádku, tak neotěhotním. Asi si hodím korunou či co ☹

pimpulka1
9. dub 2009

☹ tak to je těžké, já osobně jsem z toho taky měla obavy a vlastně stále mám, psala jsem již před časem, že se hodně stavím proti chemii, ale beru při prednisonu ještě jednu kúru z bylin, která snad vedlejší účinky mírně potlačí. Je to těžké, nakonec to všechno stejně bude na tobě jak se rozhodnout.

pimpulka1
9. dub 2009

a taky mě napadlo, jakým způsobem se máš tedy vyléčit? 😕

katapola
9. dub 2009

No to právě nevím. Ale objednám se k oční, zkonzultuju to s ní, třeba řekne, že můžu brát 2,5mg a pravidelné kontroly očního tlaku, fakt nevím. TAky zkusím zjistit názor jiného gynekologa. A pak se rozhodnu, jeśtli to risknu nebo ne.

ismail
9. dub 2009

ahoj holky, vsechny vas zdravim a jdu vas povzbudit. Po deseti tydech uzivani prednisonu jsem byla v breznu v podoli na kontrole, mela jsem mirne pozitivni BI, dneska jsem dostala kontrolni vysledky a uz je to dobry a muzeme se snazit 🙂 Lepe receno, jsem jeste dve procenta pod normou, ale vsechny hodnoty krasne stouply, takze v dobe ovulace se nubudeme chranit, potom u nich kontrola mezi 7-9 tydnem.
Holky, nevim jak vy, ale ja po jendom zamlklem potratu, kde toto bylo pricinou jsem za prednison vdecna, sice je to drijak,ale pomaha, ted ho budu brat jen pulku.
A mimo jine mam take problem s ocnim tlakem, takze doporucuju kontrolu u ocarky, ta moje mi rekla, ze 5 mg je opravdu velice nizka davka a nemela by mit na talk vliv( u me take nastesti nemela), s pani doktorkou v Podoli jsem byla domluvena, ze pokud by byl problem s tlakem, budu brat pulku, tedy 2,5 mg denne.

katrin32
9. dub 2009

ahoj ismail, tak to je super, u mě to nezabralo, tak jdu ted na laparo a hysteroskopii, a pak asi IUI ☹ včera mi přišla mrcha, těšila jsem se že to vyjde, a ono nic ☹

ismail
9. dub 2009

katrin, to me mrzi, vy jste nemeli moc dobry, spermiogram, vid. Musim priznat, ze nam se take zhorsil, minule byl vyborny a ted je hranicni, zhorsily se nam vsechny namerene hodnoty, takze se taky chystame na IUI, tak snad nam to obema co nejdrive vyjde 🙂

lucule
10. dub 2009

ahojky holky, ismail tak to je super, ze se vam vysledky tak zlepsily-to je povzbudivy!!!
katrin tak to me mrzi, Ale neboj dopadne to dobre 😉
Holky drzim palce aby jste brzy otehotnely 😎

Jeste jsem se chtela zeptat brali jste k prednisonu jeste wobenzym jak dooprucuji v POdoli?

katapola
10. dub 2009

HOlky, dík za povzbudivá slova. Úplně jsem Prednison nezavrhla, ale objednala jsem se k očařce a uvidím, co mi řekne. Můžu se ještě zeptat, vám všem ten Prednison nezpůsobil žádné z těch vedlejších účinků, které jsou u něj popsány? Opravdu se to musí brát až do otěhotnění? Kdyby se jednalo o 3-4 měsíce, ok, ale brát to třeba více let, to bych nerada.

lucule
10. dub 2009

katapola, ja beru prednison 6. tzden a zadne vedlejsi ucinky nemam. Bala jsem se ze se mi vrati atopicky ekzem(je to jeden z vedl. ucinku) a zatim vubec nic.
Madar doporucuje brat prednison dokud neotehotnis, coz jak jsi psala muze byt dlouhou dobu ☹ A navic se bere pak jeste do 16. tydne, aby nedoslo k potratu.

katapola
10. dub 2009

Četla jsem tady akorát o časté vyrážce. A co přibírání? Potkalo to někoho?

lucule
10. dub 2009

katapola ja jsem nepribrala, naopak jsem zhubla, ale nemyslim si ze by to bylo z prednisonu 🙂 ani nemam otekly oblicej, vubec nic a to na me jakekoliv hormony ve vyssich davkach pusobu hrozne...

ismail
10. dub 2009

presne tak, bere se i v tehotenstvi a v Podoli kontrola mezu 7-9 tydnem gravidity. Ja mam po nem vyrazku na krku, nekdy je to lepsi, nekdy horsi a boli me vic zada, ale spis si myslim, ze se az moc pozoruju. Jinak jsem nepribrala navic vubec nic.

pimpulka1
10. dub 2009

Holky taky jste mě uklidnily, já ho beru druhý den a včera jsem se pořád drbala 😀 jsem říkala, že to mám z toho Prednisonu, ale asi mi už přeskakuje, protože se pořád jen sleduji a asi jen tak nepřestanu 😀 .. ale řeknu vám, brát jej až do otěhotnění a pak ještě v těhu ☹ a jak poznám, kdy mám ovu 😲 to zase bude díííílo.. a ještě jak to tu pročítáš, to se může při brání Prednisonu ten stav i zhoršit?

katapola
10. dub 2009

Taky jsem se trochu uklidnila. Nicméně počkám, co mi řeknou na očním. Když už čekám tak dlouho, tak o nějaký týden navíc se kvůli tomu nezblázním. Jinak co jsem tady četla, tak ty hodnoty máme tady všechny skoro stejné (já 55, 62 a 70%), což je opravdu zajímavé.