Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

nikolajka2
28. led 2016

@tehulka1167 - to je super, dobre vediet. A robili ti aj pipelle schratching, alebo nie? Teda mne okrem intralipodov doporucil aj toto. A mala si nejak eimmuno zle vysledky, alebo na zaklade coho ti to doporucili?

tehulka1167
28. led 2016

@nikolajka2 Ná výsledky z imuna čekám. Vydupala jsme si ho,protože ze tří transferů bylo dvakrát biochemický těhu. A to si myslím,že není náhoda. Ted Půjdeme do 2 IVF tak jsem všechno chtěla mít vyšetřený do tý doby.

jana113
10. únor 2016

Ahoj holky,
ráda bych Vás poprosila o vyplnění dotazníku, pro snažilky o miminko.

Děkuji mnohokrát Jana

Odkaz na dotazník:
https://faktory-ovlivnujici-vyber-ce.vyplnto.cz/

katulinkaaaaaaa
8. bře 2016

Ahoj holky,chci se zeptat jake mate zkusenosti s doktorkou Maličkovou v Praze ? Jedem s pritelem za ni v kvetnu..Je to asi ma posledni nadeje :( Byla jsem v Praze v podoli u Madara,ale nic moc..mam za sebou ctvrty potrat a je to psychicky hodne narocny...cetla jsem o Maličkove na netu,ze je skvela,,,ale chci se zeptat na vasi zkusenost.Diky moc Kacka

bublina100
8. bře 2016

Ahoj, s touto dr. ti moc neporadím, ale byli jsme u Madara, a ten nám doporučil léčbu prednisonem, vzhledem nízkému procentu cizích spermií a partnera spermií, trobloflast byl v normě, my jsme přišli o mimčo 2krát,
Po 3 jsem přišla do jiného stavu ještě před výsledkami , tudíž léčba by byla k ničemu,
Ale výsledkem je to, že se těhu úspěšně drží, jsem momentálně ve 20tt , takže léčba by ani nebyla potřeba,
Takže si myslím, že doktor Madar no už k němu nikdy nepůjdu.
Já mám skvělého gynekologa, Když jsem přinesla výsledky do ordinace, tak mě sestřička uklidňovala, že jsou to úplně běžné výsledky a nepotřebují léčbu, že Mudr. Madar prednison píše na všechno.
Do toho mi sestřička říkala, že má pacientku, která měla vždy dva potraty a jeden porod, a nakonec má 3 holčičky, vysvětlila mi to, že existuje možnost, že její tělo nepříjme kluky, to samé je možná i u mě, protože čekáme holčičku. Již 3 . Vím, že to není na co jsi se ptala, ale chtěla bych tě povzbudit, že nic není ztraceno, co když je to i tvůj přiklad a tělo čeká na opačné pohlaví? Vím, že to zní absurdně, ale dokonce jsem i o tom někde četla, že nejsem sama komu to v ordinaci říkali,
Tak Katulinkoooo držím ti palečky, k Mudr. Madaru bych už nešla, hlavně zkus na to nemyslet, sice nevím jaké jsi měla u Madara výsledky, ale nic není ztraceno,

darinka84
8. bře 2016

@bublina100 můžu te poprosit o napsání jaká si měla výsledky? abych porovnala? protože mám ted půl tabletky prednisonu, byli jsme taky v Podolí..mam napsané mírná pozitivita a dr. mě říkal že takove vysledky by mela každádruhá a nevidí to nijak tragicky...to mě řekla moje gynekoložka....snažíme se dlouho těhotná jsem nebyla nikdy..tak chceme zkusit IVF

katulinkaaaaaaa
8. bře 2016

bublina100 dekuju moc ,jsi hodná...No já u Madara mám tam mírná pozitiva a doporuceni 5 mmg prednisonu a tri mesice sex s kondomem a pak se snazit a brat prednison..jeste jsem ho nebrala a po ctvrte otehotnela a opet potratila.. behem tehu jsem mela silnou senou rymu coz ted v zime dost nechapavy,ale bylo to tak..takze reakce prya imunitniho systemu..Moje gyndarka rekla,ze doktorka Maličkova je pry dobrá a pomuze..Moy si prejeme mimco,ale proste smula no :( no jeslti moje telo ceka na opacne pohlavi. to netusim..ale jsi moc hodná.. je to psychicky hodne narocny..

tehulka1167
29. bře 2016

holky,kolikátý pokus vám vyšel?

andrevo
29. bře 2016

@tehulka1167 1.IVF po 6ti týdením užívání léků na imunitu

mineate
12. dub 2016

Ahoj vsem, moc Vas zdravim! Prave mi zjistili pozitivni bunecnou imunitu na sperma a ceka me lecba Prednisonem atd. Do CAR chodime od ledna, udelali nam vsechny testy. Ted jeste cekame na vysledky genetiky, ty budou za mesic. Vyslo mi take AMH na hrane normy, ale jinak je vse ok, manzel uplne zdravy. Chtela bych se zeptat co ocekavat od lecby Prednisonem. Je realne, ze to zabere nebo mam spis pocitat s tim, ze nas cekaji IUI nebo IVF? Jeste jsme nic z toho nepodstoupili. Diky moc

evcann
12. dub 2016

@mineate ja to mela take, brala jsem Prednison a pak se povedlo IVF, ja mela vice problemu, takze IVF jsem mit musela, ale stale se nadarilo dokud se imunita neprelecila Prednisonem, takze to ma svuj velky vliv na otehotnení 🙂

mineate
12. dub 2016

@evcann Diky za info, to jsem rada, ze vam to zabralo. Ja prave z toho co ctu nejsme uplne moudra, jestli mame sanci otehotnet po preleceni imunity prirozene nebo jestli prave pocitat spis s inseminaci a ivf. Za mesic nam to doktorka na zaverecne konzultaci urcite povi, ale ja jsem nedockava, tak zjistuju uz radeji predem. 😀 Prala bych si, abychom to mohli zkusit prirozene, ale mozna, ze s tou uz moji nizsi zasobou vajicek a vyssim vekem si delam jen plany nadeje. 🙂

darinka84
12. dub 2016

@mineate nám vyšla mírná pozitivita takže samozřejmě prednison. a zákaz kontaktu se spermiema, po 6 týdnech sex bez kondomu pouze v době ovulace...nám doporučili se snažit 5cyklů a pak prednison v případě neuspěchu vysadit....ted jdeme do posledního přirozeného pokusu, pak vysazuji prednison a jdeme rovnou do IVF..zatím totiž nenašli žádný jiný problém a mé výsledky jsou prý taky lehce za limitem a můj dr si myslí, že to není nic co by mělo početí bránit ☹ takže určite pokud na tom budete podobně není přirozené snažení nemožné.dám vědět za měsíc zda mělo efekt 😀

evcann
12. dub 2016

@mineate podle me prirozene otehotneni pujde nebo sanci urcite je, otazka jak velka, pokud jiny problem nemate tak by to mohlo zabrat, tam spis jde o to, ze co se tyka imunity, je to na dlouho, my meli sex 3 mes. s ochranou a pak znova na kontrolu a zase mesic cekat na vysledky, pak jsme pristoupili k IVF a to uz bylo rychlejsi

mineate
12. dub 2016

@darinka84 Tak to jsem rada, ze to nechavaji prirozene, pokud to jen trochu jde. Ale neberu to jako nutnost, kdyz to holt jinak nepujde, radi pujdeme i do ivf, jsem rada, ze tu vubec tahle moznost je. Moc vam drzim palce, at ten posledni pokus vyjde nebo at pak rychle a uspesne zvladnete ivf. Urcite dej vedet. 😉

mineate
12. dub 2016

@evcann Je mi to jasny no, snazime se teprve pres rok, ale pro me to bylo i tak dlouho....ted uz to tak nejak beru, ze az to prijde, tak to bude a mesic sem, mesic tam. 🙂 Kazdopadne diky za info, obrnim se radeji jeste vic trpelivosti nez doted. 🙂

evcann
13. dub 2016

@mineate je to narocny obdobi, ale procedury IVF a psychicky tlak je daleko horsi, takze to chce hodne trpelivosti, ono se to povede, me se bohuzel nedarilo jak mi kazdy rikal, jak mam byt v pohode atd, ale tim tretim rokem kdyz se stale nedarilo uz jsem byla zoufala a stejne se to nakonec povedlo, takze se nebat jak se rika, 99% se to povede kazde jen nekomu driv a nekomu dyl, takze to prijde 🙂

tehulka1167
13. dub 2016

@evcann Já to taky říkám. Ted půjdu do pátýho transferu. Věřím,že už to vyjde. A rozhodně se nevzdám 🙂 Kolikátý pokus ti vyšel?

evcann
13. dub 2016

@tehulka1167 u prviho jsem mela IUI ty byly uplne k nicemu a pak IVF a 4 transfery a nic a pak prave po preleceni imunity to vyslo hned, takze 5. transfer dvou blastocyst a udrželo se jedno a pri druhém ted, hned leceli imunitu a povedlo se napoprve, ale byl to muj uplne posledni pokus, takze velka davka stesticka 🙂

tehulka1167
13. dub 2016

@evcann Beru Medrol už od února. Mám tam pár drobností co mi vyšlo hůř. Co jsi měla v imunitě?

mineate
13. dub 2016

@evcann Presne tak, mne to uklidnovani okoli typu - "neboj, urcite se to brzy povede" "nemysli na to a ono to prijde" - taky nijak zvlast nepomaha. Sice jsem optimista a taky si rikam, ze urcite patřím do tech 99%, ktery se budou radovat, ale klidne to muze byt az za dalsi rok, dva, tri. A drzet psychiku "nahore" po tak dlouhou dobu neni vubec jednoduchy a to si podle me nikdo z tech, co takhle radi, neuvědomuje. Ale verim, ze to vyjde, to urcite! 🙂

evcann
13. dub 2016

@tehulka1167 ja měla vzdy Prenison, ja mela zvysenou imunitu na vlastni embrya, takze jakmile se to treba i uchytilo tak to moje telo vypudilo a pak na spermie manzela

tehulka1167
13. dub 2016

ženy,kdo si počká ten se dočká! 🙂

tehulka1167
13. dub 2016

@evcann to já mám taky na embryo a ANA protilátky a ještě něco. Měla jsem dvě biochemický těhu.

evcann
13. dub 2016

@tehulka1167 jj ty byvaji u toho, ja mela taky vic veci, ale uz si to nepamatuji vsechno, vim, ze nejvyssi jsem mela tu na svoje embrya

katulinkaaaaaaa
13. dub 2016

Ahoj holky,jak tak ctu vase pribehy tak rikam,klobou dolu co vsechno zvladnete a vydrzite..sama mam problemy a v kvetnu jedu do prahy za malickovou na imunologii ..v podoli jsem mela spatne vysledky a tak cekam na malickovou..taky bychom si prali s pritelem miminko,ale bohuzel ,kdyz se zadari tak behem zacatku odejde :( takze doufam,ze se to stesti otoci i knam vsem co bojuji a nevzdavaji se..jste uzasne holky 🙂

tehulka1167
13. dub 2016

@katulinkaaaaaaa A co jsi brala na imunitu?

mineate
13. dub 2016

A taky jsem nejak nepochopila, co se vlastne odehrava, kdyz mam pozitivni bunecnou imunitu na partnerovi i cizi spermie, ale na obal vajicka to mam ok. Znamena to, ze spermie vubec nedojdou do cile nebo ze k oplodneni dojde, ale vajicko se neuchyti, protoze ho ta bunecna imunita zničí? Cetla jsem od Madara různe na netu v diskuzich, ze to vylozene neznamena alegii na spermie, ta buněčná imunita, ale ze je aktivivane neco, a proto se nedari. Je asi jedno co se tam deje, proste to nejde, ale jen by me to zajimalo, mam rada ve vsem jasno.😀

tehulka1167
13. dub 2016

@mineate prostě tvoje imunita reaguje přehnaně. Proto se nedaří. Musí se na to brát léky na potlačení imunity.

katulinkaaaaaaa
14. dub 2016

@tehulka1167 zatim nic..v podoli mi dali prednison,ale nez sem ho zacala brat tak bylo vse jinak s tehdejsim partnerem..s novym pritelem sem take potratila takze nas poslali do prahy za maickovou...snad nam pomuze..a jak to mas ty ?