Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

vanule
4. bře 2011

@lola22 no nám dr v CARu řekl, že ty výsledky vyšly opravdu jen mírně zvýšené, takže ani znovu do Podolí nemusíme. Prvních 6týdnu jsem měla 1 tabletu Prednisonu a teď už jen půl... Tak nám i dělali i IUI, které bohužel nevyšlo...

hondashi
6. bře 2011

mě lékař z imunologie doporučil ještě 2 měsíce a na kontrolu. 2 měsíce už to skoro budou. Měse imunita snížila ze 115 na 42 a hranice je 30-90.Tak nevím jestli už to můžeme zkusit teď?

fori
7. bře 2011

@hondashi a v podolí jo??

adriadri
7. bře 2011

Holky, dnes jsem byla u sveho gynekologa s výsledky z Podolí. Chtěla jsem po něm, aby mi udělal vyšetření na záněty. V pondělí si mám volat na výsledky. Co se týče Prednisolu.... Tak to už bylo něco jiného.
Celá léčba se mu moc nelíbí, takže mi nic předepisovat nebude-že komplikace, které by mohly nastat, by měl na svědomí on. Chce, aby mě léčili v Podolí sami.
Už jsem tedy psala Madarovi, aby mi dal vědět, co mám teď dělat.

fori
7. bře 2011

@adriadri no tak to je dobrý, takže on ti ten Prednison jako nenapsal?? no on by ti ho napsal i obvoďák. no tak uvidíš co ti napíše Madar. tak s tím jsem se ještě nesetkala. Mě můj gynekolog řekl, že v jiných zemích dávaj Prednson, všem těhotným preventivně, asi do 13 tt. jen česko se toho bojí.......nebo to tak nezná....

adriadri
7. bře 2011

@fori Viš, že mě to u něho ani moc nepřekvapuje? Já s tím i docela počítala. ☹ Madar mi zatím neodpověděl. Mám ještě čas,než budou ty výsledky z gyndy. Jinak budu zřejmě muset jít k tomu obvodnímu, ale tam se budou zřejmě cukat taky. Ty prášky bych mohla sehnat i nějak jinak-máme známou, která by nám to mohla sehnat od nějakého jiného doktora. Ale horší bude to doporučení znovu na překontrolu výsledku BI. To jsem tomu Madarovi psala taky. Tak uvidím.

sipkova1
7. bře 2011

@adriadri A říkal Ti jaké komplikce by mohly nastat ??? Jinak buď ráda, že Ti udělal ty vyšetření na záněty. Někomu gynekolog/gynekoložka sice na základě doporučení z Podolí napíše Prednisone, ale zase jim neudělaj ty vyšetření na záněty s tím, že je to zbytečný.
No jsme si prostě sám sobě doktorem...

adriadri
7. bře 2011

@sipkova1 Taky je pravda, že mi to vyšetření udělal, jen že ho potřebuji. Protože si neodpustil poznámku, že tam žádné záněty nejsou. Že by o nich věděl. Ale udělal. Tak aspoň to, protože mi v Podolí řekli, že toto vyšetření může udělat jedině gynekolog.

sipkova1
7. bře 2011

@fori Ty jo, tak to je zajímavý, to jsem ještě neslyšela. I když v některých CARech ho taky nasazujou preventivně před IVF bez vyšetřování krve. No oni jsou fakt různý názory, já zas četla kritiku, že dávat Prednisone plošně je riskantní, že lékař, který ho předepisuje by měl dokonale znát anamnézu člověka, kterému ho předepisuje, měl by vědět na co se léčí atd., někdy to může být kontraindikace.
No jak píšu sám sobě doktorem...

adriadri
7. bře 2011

@sipkova1 O těch komplikacích mi nic moc neřekl. Jen že je to zásah do imunitního systému těla a že pak návrat do normálu může znamenat různé další léky a že on si to na triko brát nechce. Tak ať si to prý řeší v Podolí sami. Zřejmě myslel ty různé vedlejší účinky, které můžou ale nemusí nastat....

adriadri
7. bře 2011

@fori Taky jsem se s tím vůbec nesetkala. Ale na druhou stranu to docela potěší, že se to jinde normálně užívá. 🙂 No snad to bude mít nějaký výsledek.

fori
7. bře 2011

@adriadri no víš co, nějakej doktor jako gyndař co dělá jenom kontroly a nic jinýho, a nejezdí na konference atd, a nezajímá se o problematiku otěhotnění toho prostě o Prednisonu moc neví. to mi řekl Madar, a at mu prý věřím, co se týče toho Prednisonu. Ale přijde mi divný , že má jasně napsáno z imunologie co doporučujou a on ti ty léky prostě nedá!!!! to nechápu.to je docela zapeklitá situace, bez doporučení tě tam nevemou ale kde ho vzít. nebo se prostě obrat na obvodního.

fori
7. bře 2011

@sipkova1 tak vidíš, že i v carech ho nasazujou preventivně......

fori
7. bře 2011

jinak já jdu na kontrolní odběry k Malíčkový příští středu, chjooo, proč to nemůže být už ted?? já to snad nevydržím 🙂

fori
7. bře 2011

JOOOOO a hlavně jsem vám chtěla napsat, že mám dneska 14 den cyklu, dělala jsem si ovu test a byl negativní, včera mě taaak bolelo břicho, tak jsem si myslela že mám ovulaci, a prd.takže podle všeho si myslím, že jsme se skoro vždy snažili o mimčo mimo plodný dny. vždy jsem si to jen spočítala, a brala jsem v potaz, že mě bolí břicho. no zítra budu pokačovat v testu. a pak se divím, že nemůžu otěhotnět 🙂 bych se z toho picla. 🙂 🙂 už si ty testy budu kupovat každý měsíc. dneska jsem si koupila jedno balení na 100Kč a jsou tam 3 testy, takže to tak drahý není. 🙂 🙂 🙂

adriadri
7. bře 2011

@fori U Malíčkové budu držet palečky, aby bylo vše ok. A ten ovu test sis kupovala v lékárně? Já si ho totiž pro jistotu budu pak kupovat taky. I když vím, že to mám cca 17-20den. Nikdy nevíš, jak to vyjde, že?
U toho obvodního to moc jednoduché taky není. Diví se, proč to chci po nich. A když jim řeknu, že mi to muj gyndař napsat nechce, tak to pak nechápou. Posílájí mě přímo na IVF stejně jako můj gyndař. Prostě hned vyplajznout prachy-to je to, o co jim snad jde.
Přitom po tom mém IVF jsem měla pak problém s děložní sliznicí. Cca rok mi trvalo, než se to dalo do normálu a začala zase pěkně růst. Teď ji mám ukázkovou. Předtím jsem měla jen 5-6mm, což je šíleně málo. Proto se IVF hrozně vyhýbám. Vyzkoušla jsem pak všechny možné léky na trhu pro růst děložní sliznice a nic nikdy nepomohlo. Akorat jsem byla přehormonovaná.... Brrr už NE!!!!

fori
7. bře 2011

@adriadri jo normálně v lékarně . jmenuje se TEST 99. a bez něj už ani ránu 🙂 🙂 tak jsem se trochu uklidnila, že jsme se vlastně snažili mimo pl.dny. až nám povolí snažení tak to budu mít podchyceno takhle. on ti nikdo nechce dát doporučení protože to pak platí oni ne?? proto se každej doktor tak brání te poslat na nějáký vyšetření, nebo tomu už fakt nerozumím. jinak o sliznici toho moc nevím, já jí mám asi v poho. a co ti jako bylo, když ta sliznice nebyla o.k.??

adriadri
7. bře 2011

@fori Jo, nechteji to napsat kvuli tomu,ze to plati. Ja to rikala Madarovi a ten se jen smal, ze to gynekolog neplati. Pry kdyby to vedel, tak posila svych pacientek vic. Rikal, ze toho meho gyndare nezna. Protoze nikoho tam neposila. Je to proste des. Ja byla na IVF kvuli svemu predchozimu manzelovi, ktery mel spatne spermie a pry jedina moznost je IVF. To nevyslo a pak me neustale chteli stimulovat, aby mi vlozili embryjka. Ale bohuzel nikdy nebylo kam vlozit, protoze delozni sliznice byla prislis nizka. Zkouseli jsme to cca pul roku, nikdy nenarostla. Schovane jsem mela 4embrya. Nyni jsou darovana neplodnym parum. 🙂
Proto se hrozne moc toho IVF bojím. Mela jsem s tim problemy pak dlouho, nez si s tim telo poradilo samo. Nechci proto zadne takove silene hormony. Predpokladam, ze toto ten prednison nezpusobuje-hormony to nejsou. 🙂

fori
7. bře 2011

@adriadri ne prednison nejsou hormony. takže ty problémy ti způsobili hormony co jsi brala při stimulaci??? já tomuhle zatím moc nerozumím, no doufám že to nebudu muset podstupovat?? já myslela že darovat embrya nejde?? jenom vajíčka nebo spermie?? a oni jdou i embrya jo?? to je divný....a IUI mít nemůžeš?? teda pokud tomu dobře rozumím, tak ted máš jiného manžela, a ty embrya byli s minulím, takže je logické se si nedáš dát ty embrya co máš s bývalím, když ted máš manžela jiného??

adriadri
8. bře 2011

@fori Přesně tak, mám nového manžela, který je naprosto v pořádku (jak jsem psala až nadsamec). To by snad nechtěl nikdo, ne? Já rozhodně ne a můj manžel tím tuplem ne 🙂
Embrya darovat můžeš-podepisovali jsme tam určité papíry. Vím, že tam byly 3 možnosti na zaškrtnutí:darování, na výzkum a ještě něco. Tak jsme dali: darování. 🙂
IUI mít můžu, tam se používají sice hormonální léky, ale ty mi nedělají problémy. Jednou jsem na tom byla a nepodařilo se-u toho svého gynekologa. Spermie se nijak neupravovali, jen jsem donesla sperma a to vpravili dovnitř.

fori
8. bře 2011

@adriadri a netvářili se na tebe nějak divně, když tam přijdeš s jedním manželem, uděláte embrya, pak se rozvedeš a přijdeš tam s druhým manželem, s tím, že ty první embrya vlastně nechceš?? - což je logické, žádná ženský by nechtěla embrya s bývalým 🙂 to tě absotulně chápu. já jen jestli to v tom caru bylo v pohodě?? jestli neměli nějáké řeči..... protože mě už to taky několikrát napadlo... že když se lidi snaží o mimčo a během toho snažení se rozejdou, tak je jasný, že ta žena do toho caru přijde znova s někým jiným.... už v Podolí jsem byla s bývalým, ted se současným přítelem , a Madar si neodpstil poznámku, že tam chodím každý rok s někým jiným.... no pak jsme se tomu zasmáli, ale mě bylo docela trapně..... protože já vím, že bez pomoci lékařů asi neotěhotním...... no je to složitýýý 🙂 🙂

adriadri
8. bře 2011

@fori Je to trošku jinak. Já byla s prvním manželem v Brně (Repromeda), protože jsme bydeli na Moravě. Já se po rozchodu přestěhovala do Prahy a tady jsem potkala svého současného muže. My zatím nikam do žadného Caru nechodíme. Možná budeme chodit do toho Podolí. Zatím teď vůbec nevím, zda do nějakého caru chodit. Jsem u svého gyndaře(který mě léčit nechce) a já ho vždy prosím o nějaké vyšetření, které se dočtu na netu(viz.vyšetření spermatu, laparoskopie, imunolog.vyšetř.). Vždy někam zajdeme, vyšetří nás a s výsledky na gyndu. A tím to tak celé končí. A nejhorší to je s tou prací, kde nechci aby něco jen tušili. Tak se snažím veškerá vyšetření udělat ještě před pracovní dobou nebo po ní. Ne vždy to ale jde, hlavně když musíš chodit třeba několik dní po sobě na měření folikulů. Máš pravdu je to složité-vypadá to, že si za to můžu sama, ale bojím se, že bych pak v práci skončila. ☹

fori
8. bře 2011

@adriadri Aha, ty se bojíš že kdyby přišli na to, že chceš mimčo tak tě vyhodí?? 😲 to já zase udělala pravý opak, a ted toho lituju. V létě jsem všem řekla, že se snažíme o rodinu, aby to věděli, určitě mě za to nevyhodí, tím si jsem jistá. Ale už je březen, já těhotná nejsem, za to 2 holčiny, co se ničím takovým nechlubily, přišly , že jsou těhotné. Kdybych mlčela udělala bych líp. Ted se mě ptají, a co ty?? kdy budeš těhotná... pěkně mě tím ser.... Zase na všechny vyšetření chodím pěkně dopoledne v pracovní době a mám to pěkně placené, a do práce vlastně ten den ani nejdu. Ale štve mě to, měla jsem mlčet. Tak to radči neříkej..... a pak přijdeš , že je to prostě hotovka, a to tě vyhodit nesmí. 🙂 🙂

fori
8. bře 2011

http://www.nadaceprovzdelani.cz/docs/nprv_vz_20... holky juknetě na tohle, našla jsem to když jsem hledala nějáké informace ... a narazila jsem asi na syna paní dr. Malíčkový. to je docela hustý.... nevím jak se vám to otevře ale hledejte Martin Malíček 9 let. ten kluk se učí v jedličkové ústavu a když jsem si hledala nějáké info o dr.Malíčkové, tak její jméno je hodně spojováno s tímto ústavem.

fori
8. bře 2011

jinak je to v PDF, str. 14

adriadri
8. bře 2011

@fori Ono o to nejde, zda mě vyhodí nebo ne. To oni mě nevyhodí, ale už se se mnou nepočítá. Tzn. žádné odměny, postup atd. Jen se pak čeká, až konečně tu mateřskou nastoupím a oni, aby měli náhradu. Tzn. zaučit a co nejrychleji vypadnout. Pak se ale může stát, tak jak říkáš ty, že tu budeme sedět 2 a může to tak být několik let.
Jinak to co jsi našla, je teda mazec. Čumím jako pul .....

adriadri
8. bře 2011

@fori Chtěla jsem napsat, že čumím jako puk

janasmek
8. bře 2011

Ahoj holky, tak dnes jsem se dověděla výsledky od MUDr. Malíčkové....." Vysledky jsou
zcela v poradku - nenasli jsme nic, co by mohlo byt pricinou poruchy
plodnosti. V zadnem pripade
nezasahujte lecebne do sveho imunitniho systemu."
Takže naordinovaný prednison z Podolí nadále brát nebudu a nezbývá mi nic jiného než doufat, že se to někdy podaří....

adriadri
8. bře 2011

@janasmek Moment,moment, tak to teď moc nechápu. Minule jsi psala, ze máš autoimun.onemocněním(tvoříš si protilátky proti krev.destičkám). Tak jakto že teď ti nic nenašli? Ten prednison jsi snad taky ještě ani nezačala brát, ne?

adriadri
8. bře 2011

@janasmek Mohla bych tě ještě poprosit, co ti vyšlo za výsledky v Podolí? Je to nějaké divné....