Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

mihaji
16. srp 2012

@fori V kalendari neni,ale jde to. Svatek by musela mit stejne na Barboru.

fori
16. srp 2012

@mihaji no jasný... a už cítíš pohyby?? ono je ještě brzo vid??

mihaji
16. srp 2012

@fori Zatim asi ne, nebo nevim,ze to je ono.

cory75
17. srp 2012

@tinara23 ahoj, ja som tento pondelok bola u MuDr Malickovej a mam z nej vyborny pocit. Zobrala ma potom, co som jej napisala mail a dala mi termin o 2 tyzdne, co je super. Imunologicke vysetrenie stoji od 3500 do 6000 czk, podla toho, co ona usudi ze je dolezite. U mna napriklad ani nepotrebovala vidiet manzela, lebo ja som otehotnela rychlo, len som potom skoro potratila. Ak chces, poslem ti jej mail, pripadne t.c. O Girovskej mi Malickova tiez hovorila, al ja som radsej isla k nej, predsa len v tejto oblasti pracuje uz roky a ma bohatsie skusenosti. A dali sme si predlzeny vikend z manzelom v Prahe 😉

fori
17. srp 2012

@mihaji jasný.... ale už to přijde každou chvilku... 🙂 🙂

mihaji
17. srp 2012

@fori Jsem na to fakt zvědavá a těším se.

fori
17. srp 2012

@mihaji no já se taky těšila.. a ted v noci skoro nespím... začíná mě pravidelně kopat kolem 23 hod.. tak na hodku a pak holem 5 ráno... 🙂 🙂 ale je to fajn..i když mě to někdy štve 🙂 🙂

jasmi
17. srp 2012

@mihaji ..tak to je paráda, že je to OK..a holčička🙂 je to děs, jak často vychází něco pozitivně, pak se člověk nervuje..no, já mám za sebou jen prenatální screening, ale na treeply jdu až příští týden..jsem si myslela, že na ně ani nebudu muset jít, když mám ten screen. OK...tak snad to tam taky bude OK...
@mihaji
@fori ....krásný jména máte obě...já ještě nad tím nepřemýšlím, mám strach myslet tam moooc pozitivně, vzhledem k mojí anamnéze...ale při 1. těhu jsme už jména měli, tak vím, co se nám oběma líbí🙂

gerdusha
17. srp 2012

@tinara23

zalezi, ake vysetrenia krvi ti bude robit..zalezi, co ti uz vysetrovali doteraz a aky mozny problem mate...ale pravdepodobne maximalne 6000 kc

gerdusha
17. srp 2012

@cory75

my to iste ako cez kopirak 🙂

gerdusha
17. srp 2012

a vysledok som mala presne o tyzden uz aj v pc...fakt je super a zlata, nemozem na nu pol kriveho slovicka povedat..ani len v duchu...myslim mudr. malickovu

cory75
17. srp 2012

@gerdusha @tinara23 🙂 a mne povedala, ze 10% zien, ktore maju problemy s potratmi maju imuno problemy..tak je dobre, ked sa tato moznost aspon vyluci 😉

gerdusha
17. srp 2012

@cory75

je vsak zaujimave, ze podla toho, co tu citam na MK, tak u madara je to prave naopak...a len tych 10 percent od neho odide bez prednisonu...

mihaji
17. srp 2012

@fori Tak to je na prd no, to jsem zvědavá na tu naši kopálistku. Na UTZ je vždycky strašně aktivní. Ještěže jsem zvyklá, že mě občas v noci budí kočky. 😀
@jasmi Já měla za to, že ty tripply nejsou povinné. Ony taky rády vycházejí falešně pozitivní, takže kdyby náhodou, snaž se tím nenervovat. Screening má větší váhu.
My měli jména skoro vybraná už dávno, jen kluka jsem pak naštěstí ukecala, protože jméno, které chtěl manžel, se mi nelíbilo. Holčička je ale jasná, tak bude klid - aspoň zatím. 😀

tinara23
19. srp 2012

@gerdusha
@cory75 kočky ďakujem, napíšem jej, ja mám aj autoimunitné ochorenie štítnej žľazy, tak aj preto tá obava...inak super, že výsledky do týžňa...lebo tu genetika 4-6 týždňov (je ôsmi a ešte ju nemám), hematka do 2.mesiacov.
No ja som otehotnela po cca troch rokov po IUI, len bohužiaľ v 12tt vývojová chyba a potom som otehotnela trošku neplánované prirodzene po kyrete po dvoch mesiacoch a v 9tt MA.Takže v prvom prípade robili aj odber plodovky a genetika vraj ok, vraj náhoda, no a pri druhom sa nič nezistilo. Ale to som si už vydupala vyšetrenie na genetike a aj na hematke.

cory75
20. srp 2012

@gerdusha hm, ano, to je zaujimave..no som zvedava, ci mne na nieco doktorka pride, teraz ani neviem co by som si vieac priala, vediet preco potracam alebo nebyt chora..

cory75
20. srp 2012

@tinara23 tak vela stastia, ona ta urcite zoberie, porozprava sa s tebou, mna sa dokonca pytala aj na choroby v rodine, dedicne predispozicie. Potom sam vediet, ked budem mat vysledok, ako som dopadla..no u teba asi problem nebude, ze si otehotnela skoro po kyrete, to by si potratila skor si myslim..ved uvidis, drzim palce 😉

mau9
20. srp 2012

Ahoj, rada bych pridala, myslim ze se svymi obtizemi jsem dobre zapadnu, tri MA, po nich vysetreni v Motole, zjistena vyrazne snizena imunita hlavne proti spermii, mene proti trofoblastu, po trech mesich lecby medrolem, mirne zplepsena a povoleno snazeni, hned prvni mesic opet uspech a v 8.tydnu dalsi MA. A kdyz tu vidim, jak tu chvalite dr. Malickovou, tak ji taky napisu a snad me taky vezme.

jasmi
20. srp 2012

@mau9 ..jojo, určo za malíčkovou...myslím, že budeš mít špatné cytokiny -jako já...chvíli se budeš u ní léčit, mi zabraly až injekce gamaglobulinu..a te´d jsem v 17.týdnu:-)..taky jsem prošla 5 špatné těhu...Podolí, 7 měsíční léčba kortikoidama, pak výsledky Ok, další MA..a pak jsem našla Malíčkovou🙂..určo k ní jdi..je super, že můžeš otěhotnět, to je velmi nadějné...držím palce...
@mihaji ..no právě já se taky divila, proč na to musím, když mám screening Ok a řekla mi, že musím...a právě vím, že je tam často hodně falešně pozitivních..chjo..

mau9
20. srp 2012

@jasmi diky diky, kdyz jsem cetla tvoje prispevky, tak jsem prave rikala, ze mi pripomina a dava mi to nadeji, ze se to muze povest. Drzim palce, at maly roste jak ma 🙂

mau9
21. srp 2012

@jasmi ahoj, chtela jsem se zeptat, jak dlouho trvalo brani medrolu, injekce gamaglobulinu atd. nez se ti zlepsili vysledky a mohla si to zkouset 🙂 ?

tinara23
21. srp 2012

@cory75 ahoj, zabudla som sa opýtať, ten mail na dr.maličkovú. Je to tento: karin.malickova@lf1.cuni.cz, alebo kmaliseznam.cz. Ja som napísala na ten prvý.

cory75
22. srp 2012

@tinara23 ano, ten prvy je spravny 😉 a uz ti odpisala? lebo ona by mala mat od bud.tyzdna 2 tyzdne dovolenku..

tinara23
23. srp 2012

@cory75 ahoj, no včera mi odpísala, má volné termíny v týždni od 17,9., tak zajtra jej idem napísať nech má objedná.

jasmi
24. srp 2012

@mau9 ..no medrol jsem brala 3 měsíce (říjen-leden)a pak řekla, že to jde velmi pomalu, tak mi k němu dala i injekce gamaglobulinu (od ledna, jedna týdně), po asi dvou měsících jsem jela pro výsledky a cytokiny byly v normě, tak nám dovolila těhotnět a postupně se medrol vysadil a injekce byly jednou za 14 dní. když jsem měla pozitivní gravitest (květen), tak jsem vysadaila pentomer a anopyrin (to jsem měla taky), začala jsem píchat miniheparin každý den a gamaglobulin opět jednou za týden po celý 1.trimestr...složitý, musela jsem si najít papíry 🙂 ..ale dr. Malíčková to dělá individuálně, hodnotí všechny výsledky komplexně, ona je fakt NEJ..takže to možná budeš mít jinak🙂

mau9
24. srp 2012

@jasmi diky moc za vycerpavajici odpoved 🙂 , uz jsem objednana, tak uvidim co z toho bude.

kockacz
29. srp 2012

@jasmi ahojky, jednak gratuluju, jak zdarne postupujes a drzim palce 🙂 A druhak - ty gamaglobuliny byly nitrosvalove nebo nitrozilni? mne ty nitrosvalove moc nepomohly, takze ted budou nasledovat nitrozilni. Ale az od zjisteni tehotnestvi. Pojistovna je pry nehradi. Taky sis je musela hradit?

petka12
30. srp 2012

Chci se Vás zeptat. Píchal zde někdo Dexamed?? Přibere se potom moc?? Děkuji moc za odpověď

masija
30. srp 2012

@marki.la
moja, všetko, čo je chemicky spracované a hlavne sú to lieky, ktoré sú nám systematicky podávané od detstva, dokážu otupiť naše bunky, a hlavne DNA chromozómovú sadu. Poviem to škaredo, ale som veľmi rada, že si momentálne neotehotnela a to kvôli tebe aj bábätku, pretože stopercentne by ste boli ťažkí alergici, atopici, určite minimálne super hyperaktívni ☹ , čo nie je dobrá vyhliadka do budúcnosti pre dlho očakávané dieťatko. Skôr, ako sa rozhodnete ísť do gravidity, PROSÍÍÍM, detoxikujte si vaše telá (muž aj žena), z vlastnej skúsenosti viem, trvá to 1 rok, ale oplatí sa čakať 🙂 1 rok to trvá hlavne kvôli pečeni, ženským pohlavným orgánom ako sekundárnej zaležitosti , ALE V PRVOM RADE kvôli psychike. Žena má problém s otehotnením hlavne preto, že má strach z budúcnosti o svoje dieťa....zvládnem to??????????? bude ok?????? ja po vlastnej skúsenosti viem doporučiť zelenáče od spol.Green Ways, ale vyžadujú si osobnú konzultáciu na akýkoľvek problém, a fakt zaberajú (mala som endometriózu, 2 aborty, 3. potrat bol skôr, ako sme vedeli, že čakáme,niekoľko-nie menej ako päť cýst na maternici, ťažká deformácia krčka maternice, do toho
ťažká forma epilepsie ☹ hrôza, ale teraz sme zdraví úplne a sme 4)

jasmi
2. zář 2012

@kockacz ..no, mi naštěstí zabraly ty svalové, nejdříve Igamplia (do hýždí), ta už pak nebyla na trhu, tak potom Subcivie (do břicha)..ale taky mi říkala i těch nitrožilních, že by pak přišly na řadu...říkala mi už předem, že to třeba nějak domluvím s pojiš´tovnou, abych si tam zašla..ale jak říkám, naštěstí jsem to nepotřebovala...a jak jsi dlouhpo píchala?A brala jsi přitom další léky?a ty máš teda ty cytokiny?a ještě na něco ti přišla?..a ty teda můžeš těhotnět i když máš cytokiny špatné?A nitrožilní až po potvrzení těhu?To je zajímavý...