Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

ladus77
18. srp 2009

Holky, to jste hodne, ja taky doufam, ze ta stitna zlaza byl bud plany poplach a nebo se to tim taky muze vyresit. Rikala mi, ze pri spatne funkci st. zlazy se pravdepodobnost otehotneni snizuje 4x az 6x coz je teda dost.
Kosvancova - co misto Prednisonu fakt nevim, jmeno nerikala, ale myslim ze tady Jasminka psala, ze kdyz byla na dovce, tak ze taky brala neco jineho misto Prednisonu, nebo ne?
Tak musime pockat na vysledky, pak podam info co s nama podnikne dal.
Jo, jeste co jsem ocenila ze tam nemusel se mnou manzel, dovolene uz moc nema a zbytecne si to takhle po dnech vyplacava. Sperma jsem dovezla ve zkumavce a predstavte si, my jsme na to obe i s doktorkou zapomnely, ja uz byla venku z budovy a doslo mi to, tak jsem se musela vracet...no zasmaly jsme se obe 🙂 🙂 🙂

jasmina309
18. srp 2009

😀 😀 😀 Ladus, tak tos měla vážně komickou scénku!
Jinak, já mám imunitu narušenou trochu jinak než vy. Testy se mi dělaj na trochu něco jinýho. Prášky, který sem dostala na dobu dovolené neměli s Prednisonem nic společnýho. Jen mi jaksi rozšiřovali cévy,aby krev lépe proudila 🙂
Jinak už sem tu psala, že mi dr navrhovala přejít na léčbu pomocí injekcí. Nevím tedy pomocí jakýho léku... Ale to sem raděj zavrhla. Už těch píchanců po stimulacích bylo na mě dost....A jestli budu moci tak si jich nadále užiju 🙂
Snad ty moje výsledky budou ok 😒

ladus77
18. srp 2009

Urcite budou 🙂 , musis verit, kdy je budes znat?

pimpulka1
19. srp 2009

Holčinky ahoj 🙂 🙂 🙂 Ladus to jsem ráda, že se vše dále řeší 😉 Taky mi přišli na štítnou žlázu, ale při genetice. Mám autoimunitní zánět štítné žlázy, což je v podstatě nadosmrti, ale přišlo se na to, beru Letrox. Podle endokrinoložky to ale nemohlo mít vliv na MA, protože nemám nijak tragické hodnoty, každopádně až se těhu zadaří, tak mě budou pečlivě sledovat. Dr. na gyne semnou rozebral výsledky, máme půl roku na snaženíčko a když se nezadaří (ono se ale zadaří 🙂 ) tak by se pak domluvila další varianta. Teď už je to na přírodě. Prošla jsem genetikou, hematolkou, imunolkou, testy na chlamydie, hysteroskopie, tak hurá na miminko 😀

jasmina309
19. srp 2009

Ahojte! !
pimpulka jen tak dál s tím optimismem 🙂 Tak je to správně!
Ladus- bud to nevydržím a nechám si výsledky poslat emailem koncem srpna a nebo to vydržím a počkám na konzultaci začátkem září 🙂 Ale myslím, že to asi tentokrát nevydržím a poprosím dr at výsledky pošle a popř s ní proberu po emailu co dál....

gumpi
23. srp 2009

jasmina309 ty pořád plácáš takový nesmyslíky hi hi
j. má ve všem co se týče puregonu a fostimonu pravdu 😉 hlavně jde o to,že Puregon a Gonal jsou vysoce čištěné chemicky vyrobené hormony,je podložený že jsou kvalitnější nežli Fostimon vyrobený z moči menopauz.moči žen.Asi proto i ta rozdílná cena mluví za vše./činek mohou mít někdy jstejný,ale jde především o zdraví.

kosvancova
24. srp 2009

Ahojky, dáte si občas při prednisonu alkohol? Neříkám se opíjet, ale třeba 2 deci vínka...???

j.cien
24. srp 2009

Diky Gumpi 😉 konecne nekdo,kdo vi,o cem je rec a cim se lisi Puregon od Fostimonu !!
Jen se divim,proc jim v tom jejich CAR nereknou pravdu...asi maji tucnou podporu od vyrobce Fostimonu...coz je dnes bohuzel pomerne bezna praxe farm.firem.....

pimpulka1
24. srp 2009

Ahojky holčinky 🙂 kosvancova - ježíš to zní hrozně divně tě takhle oslovvovat 😀 já si dávám sem tam vínko 😉

kosvancova
24. srp 2009

Pimpulko, díky, už ho popíjím 😉
Se jménem v pohodě, je to jenom nick - marie košvancová z Doktora od jezera hrochů od Švandrlíka, moje oblíbená knížka 😀

larri
24. srp 2009

Ahoj cien,dlouho jsem te nevidela,ale s tebou nesouhlasim.

Po Fostimonu jsem mela mene vajicek,ale kamaradka po 1.Ivf dvojcata.
Kazda na to reagujeme jinak,pero je pohodlnejsi.Kdyby byl Puregon tak skvely,tak by byl jen on.Ale na kazdeho pusobi leky jinak,o tom jsem se presvedcila.
Mela jsem ted jine leky a bylo vajicek vice.

aknyt
24. srp 2009

Gumpi a cien,
nechci vám brát iluze, ale Puregon a Gonal (rekombinantní FSH) není vyráběno chemicky, ale extrahováno z ovariálních buněk čínského křečka (viz příbalový leták ke Gonalu, na netu je k dispozici).
Fostimon je sice z moči žen po přechodu, ale je čištěný od LH, obsahuje ho v minimálním množství. Narozdíl od Menopuru nebo Merionalu, které LH obsahují a pro některé pacientky je to i žádoucí. Dost mě překvapuje, cien, že to jako farmaceut nevíš 😕

Účinnost je individuální a rozhodně neplatí, že by se s Fostimonem nemohlo zadařit. Po Puregonu jsem sice měla více foliklů, ale méně zralých vajíček, takže ve finále úplně stejně embryí jako s Fostimonem. Otěhotněla jsem jak po stimulaci Fostimonem, tak Puregonem, takže v tom taky žádný rozdíl nebyl.

Nevím, jak je to v jiných CARech, ale u nás si můžeš vybrat, jestli si zaplatíš Puregon a nebo se zkusíš vejít do dávky Fostimonu na pojišťovnu. Každopádně kdyby to nemělo své výsledky, tak to nedávají. Zisk z toho určitě nemají (aspoň u nás), protože Fostimon neprodávají. Jako samoplátce dostávám recept do lékárny, ať si vyberu cokoliv.

Občas mi naopak připadá, že jinde vnucují rekombinanty jako záruku toho, že člověk udělá to nejlepší... stejně jako ICSI i když není potřeba... Podle mne je Puregon a Gonal cenově nadsazený právě proto, že CARy (hlavně soukromé) vytváří tlak na pacientky, aby zainvestovaly...

jasmina309
24. srp 2009

Gumpi- chytré děvče! Já opravdu nevím, koho tu zesměšnuješ 😲 ☹ Tohle je téma nás snažilek.
Jcien-nahod odkaz odborníka na toto téma.Já totiž také otěhotněla po Puregonu (pouze jedno vájo-jedno embr.) a jednou po Fostimonu(8 vaj-6 embr). A jednu stimulaci Puregonem (při 2 IVF) mi stopli, ptž odebraná vája byla prázdná...
Jak sem psala i Larri, každá reagujem jinak, na jinej lék...

katapola
25. srp 2009

Holky, nechte to být. Mě doktor uklidnil, že není pravda, že by po Fostimonu byly vajucha horší kvality, takže netřeba to rozebírat. Je fakt, že mě j.cien znejistěla tak, že jsem volala doktorovi. Teď jsem v klidu, rozhodla jsem se, jak jsem se rozhodla, podruhé stimuluju fostimonem. Ani ne tak kvůli penězům jako kvůli tomu, že mi žádný z doktorů (ani ve Fertimedu ani v Reprofitu) neřekli žádný rozumný důvod, proč tolik za Puregon připlácet. Jediný důvod byl pohodlí. A tak jsem si řekla, že radši ty penízky investuju do prodloužené kultivace, pokud to půjde. Farmacautický průmysl je byznys jako hrom, do kterého lepší nevidět. Nikdo mě do Fostimonu ani ve Fertimedu ani v REprofitu nenutil. Byla to moje volba. A pokud mají něco z Fostimonu, můžou kllidně mít něco i z Puregonu (tomu bych věřila spíš, tam je třeba pacientky motivovat, když se tolik doplácí).

PS: Pokud vím, i farmaceuti jsou dost motivování tím farm.byznysem:-)

jasmina309
25. srp 2009

Katapola- přesně tak! To co jsi zjistila je celá ta věda...
A už o tom nediskutuji... 🙂
Sme tu kvůli Prednisonu, nééé 🙂 . Včera sem byla v Praze na krvi a 10 září mám konzultaci, tak doufejme, že se přidám co nevidět ke stimulantkám Fostimonem 😀
Jinak zdravím a přeju pěknej slunej den 😀

j.cien
25. srp 2009

Ahoj Larrinko 🙂 zdravim a preji hodne stestika 🙂

Aknyt o moje znalosti z farmakologioe se nemusis bat 😀 ,kdybys je sama mela ,urco by sis nevybrala 50let stary preparat a dala bys prednost modernejsimu 😉
A pokud ctes poctive,tak jsem psala,ze oocyty po stimulaci tim cim onym,se na pohled nelisi,ale existuje studie o tom,ze vznikla embyjka jsou kvalitnejsi po stimulaci rekonbinantnim FSH 😉

Kazda z nas se rozhoduje svobodne,na zaklade informaci a znalosti,ktere k tomu mame 🙂

katapola
25. srp 2009

A penicilin se též furt užívá. Já bych to už fakt neřešila. Cien, pošli mi tu studii prosím, ať mám když tak čím omlátit doktorům hlavy 😉 Já přece kvůli otěhotnění nebudu studovat 6 let medicínu a pak ještě 5 let farmacii, abych si mohla udělat nezávislý odborný názor.
Jinak Prednison papám a doufám, že mi pomůže na tu moji sníženou bun.imunitu.

ladus77
25. srp 2009

Ahoj holky, tak hlasim, ze prvni vysledky uz vim. Ta stitna zlaza opravdu neni optimalni, mam snizenou funkci, jenom trochu, ale muze to byt duvod pro moji netehotnost. Dostanu nejaky lek, ale stejne se jeste ceka na ty vysledky imunity, ty jsou nejdulezitejsi, pak se uvidi...
A holky nehadejte se tu o lecich, spis bychom se mely povzbuzovat a vsem prat at jim to vyjde at s tim a nebo s tim lekem 🙂 🙂 🙂
Jo a Jasminku obdivuju pro jeji trpelivost 🙂 ja bych nejradeji Mudr. Malickove psala kazdy den, jestli uz ty vysledky naaaahodou nejsou!

kapunka
26. srp 2009

ahoj holky - tak jsem zpátky z dovči - prednison pohoda, opalování normální - nic mi zatím nikde nenaskočilo, takže dobrý.....až začínám mít strach aby taky zafungoval..

kosvancova
26. srp 2009

Ahoj holky,
co doktor to názor, normální člověk do toho stejně nevidí a taky každé tělo reaguje jinak... Hlavní je přeci, aby to přineslo to, co si všechny tak moc přejeme 😵
Ladus, držím palce, aby se štítka srovnala 🙂
Kapu, vítej z dovči. Já o prednisonu taky pochybuju, aby fungoval, ale zatím nám nic jiného nezbývá než to vyzkoušet 😅 Já ho beru 14 dní a zatím žádné vedlejší účinky nepozoruju, tak doufám, že to bude v pohodě

ellysa
26. srp 2009

ahojte, dievcata aké máte skúsenosti s mrchou pri Prednisone? Ja mám dnes 28 DC od 24 DC slabo špiním (hnedo) ale poriadna mrcha nikde. Normálne mávam od 26-29 DC. Teraz neviem, či akože toto špinenie je už ono alebo čo 😒 a dosť ma to štve, lebo by sme sa už tento mesiac chceli snažiť.

kosvancova
26. srp 2009

Ellys, jé, koukám, že máš stejný problém jako já... Já jsem dneska 27 dc a špiním od 24 DC, přitom normálně se mi ms spouští ms hnedka (mívám 26-28 dnový cyklus). Přikládala jsem to spíš stresu, ale jak tak koukám, tak by na to opravdu mohl mít vliv prednison... 😠

ellysa
26. srp 2009

kos no mám pocit, že niekedy sa tu písalo, alebo aj v inej téme, že mali baby s Prednisonom slabšiu a kratšiu mrchu, no ale zasa len špinenie, to sa mi zdá čudné 😒. My by sme sa už cez najbližšie plodné dni mohli snažiť a teraz ma do dosť zmiatlo 😕

kosvancova
26. srp 2009

Elly, aha, tak to teda doufám, že to nebude mít třeba vliv na ovulku nebo tak něco... Pro jistotu je asi lepší měřit BT nebo se zkus domluvit s doktorem na utz, abys věděla, kdy se snažit. Budete to zkoušet nejdřív sami nebo plánute iui?
Mě už dneska začíná bolet břicho a čípek se zkracuje, takže už se to asi brzo rozjede...

pimpulka1
26. srp 2009

Ahojky, taky se hlásím do klubu, co před nástupem ms špiní 😒 vždycky tak dva tři dny... a trvání ms taky max dva tři dny.. ale já si značím do kalendáře dopředu kdy cca ji dostat a to špinění opravdu bývá těch pár dní před ms... mám většinou nástup 29 DC .. no pak jsem cca 12 dc cítila napínání v prsou, byla jsem zrovna na gyne, tak mi udělal UTZ a řekla, že mám nástup ovulace.. Ty prsa mi takhle reagují každý měsíc, přibližně týden , takže ještě že je mám, aspoň mi krásně určí, kdy se na to vrhnout 😀 Jinak doporučil LH test. A hlavně klid 😅

ellysa
26. srp 2009

kos, pimpulka no tak aspoň viem, že som "v norme" 🙂 , my sa máme pokúšať prirodzene, otehotneli sme dva krát takmer okamžite, lenže bábätká sa prestali vyvýjať 😔 . Veď práve, že BT som si nikdy nemerala a teraz sa mi zdá už neskoro, ja mám pocit, že tiež nejak cítim kedy je ovulácia, len keď to mám zrazu vedieť na sto pro nie som si až taká istá. Pravdepodobne to budem riešiť pozorovaním sama seba a možno ovu testom. Hádam sa trafíme 😀.
pimp vy sa už tiež snažíte, však? 🙂 držím palce

jasmina309
26. srp 2009

Ahojte
Já též špiním před nástupem Ms(26-29DC) a už to absolutně nesleduju, už mi nebaví se zabívat hloupodstma! tak hlavně at se už všem zadař!
Ladus- no visíš, aspon nějakej výsledek! AQ víš že tě mohu uklidnit?
Mě ŠŽ objevili zrovna tak. A za další 3 měsíce, kdy sem užívala Letrox 50 1 denně se hladiny srovnaly a už prášky nemusím!
Tak hodně štěstí na výsledky! 🙂

kosvancova
26. srp 2009

No jsem zvědavá na svůj cyklus po prednisonu, tento jsem ho brala až od půlky... Nevíte, jaký má prednison vliv na ovulku a na BT? Už takhle mám ms hodně slabou, tak aby teda nevymizela úplně... ☹
Pimpulko, já napínání cítím spíš před ms než před ovulací.. Ale fajn, že to, holky, takhle poznáte. Já to od toho zamlklého těhu nějak nepoznám..
Držím palce ať to tentokráte dotáhnete až do konce!

ladus77
26. srp 2009

Holky ja taky pred ms spinim, ale nekdy i osm dni, coz je dost a pekelne me to stve. S Prednisonem se mi to ale trochu zlepsilo, bylo to tak 3-4 dny pred ms. Takze to mame kazda jinak.
Ale cetla jsem ze to spineni muze zpusobovat i ta stitna zlaza, pokud neni ok, tak snad by se to mohlo zlepsit, to bych se sla asi opit 😉

ellysa
27. srp 2009

dobré ránko 🙂
no tak mne sa včera večer mrcha rozbehla a poriadne. Takže ideme na vec 😀