Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

bellarat
4. bře 2012

@kockacz dekuji za odpoved ... 😉

bellarat
4. bře 2012

@ivka3901 a citis na sobe nejake zmeny? bojim se, aby se ty tabletky nejak nebily ... gyn rikal, ze by v tom nemel byt problem ... ale ja jsem nikdy moc tabletky nejedla ... jen kdyz bylo fakt nejhur, tak jen nejake kapky ..

bellarat
4. bře 2012

@mihaji Ahojky, to mě "těší", že jsem tu našla zpřízněné duše 🙂

kockacz
4. bře 2012

@bellarat vim jak moc je to tezke se premoci a nesupnout na to, ale....jeste vydrz, aby ten prednison stihnul zabrat 🙂 brezen utece jak voda a v dubnu bude IUI 😉

ivka3901
4. bře 2012

@mihaji ahá tak to mi zatiaľ v centre nezisťovali a ani neviem kam by som si išla toto zistiť mám sa nato opýtať v centre?

ivka3901
4. bře 2012

@bellarat nie práveže nie,ale teraz som nejaká nachladnutá ☹ já beriem euthyrox už 5 rokov a aj tabletky na tlak takže u mňa je to v pohode s tými tabletkami a ten anopyrin ti kto nasadil?

mihaji
5. bře 2012

@ivka3901 To by ti zjistili na té imunologii. 😉 Beru ho kvůli "alergii na placentu".

jaya47
5. bře 2012

Ahojte 🙂 Tak u mna vyzera, ze som asi tehotna 🙂 Zacala som brat prednison 2 dni pred ovu, ale sa musela nejaka spermia udrzat zo skor 🙂)))) Hadam to len nie je pokazeny tehotensky test ;) Uz som volala lekarke, ze mam pokracovat s duphastonom a prednison znizit na 2.5mg a v stredu na krv 🙂

kockacz
5. bře 2012

@jaya47 Juj, tak to bylo rychle 😀 Snad to bude OK, drzim palce 😉

jaya47
5. bře 2012

@kockacz Vďaka, to aby ste mali pozitivny priklad a aj ostatnym sa vam takto rychlo podarilo 🙂

ivka3901
5. bře 2012

ahojte baby,mám taký problém,že som začala krvácať a som aj nachladnutá a nejde mi do hlavy,že prečo krvácam,ked menzes som už mala minulý týždeň ☹ musím povedať stenovej v centre,že mi haprujú krámy nemala ste niektorá s týmto problémy?

mihaji
6. bře 2012

@jaya47 Moc držím palce, aby to nebylo jen špatným testem a potichounku gratuluju 🙂
@ivka3901 Já mám poslední cca 2 - 3 měsíce problémy s nepravidelnou MS, dostala jsem na to Utrogestan.

jaya47
6. bře 2012

@mihaji Vdaka, uz som dnes otestovala digitalnym a povedal mi pregnant 1-2, tak to nie je zlym testom 🙂

mihaji
6. bře 2012

@jaya47 Tak to je krásný, že se povedlo. 😵

ivka3901
6. bře 2012

@mihaji utrogestan mám doma dosť z minulého roka čo sa nepovedlo 3 ivf a utroš mi zostal tak neviem teraz čo mám robiť,ale asi počkám na budúci týždeň v piatok ideme do blavy tak sa nato spýtam 🙂 možno to IVF posunieme o mesiac,ale stále beriem ten prednison uvidíme ako rozhodne pani dochtorka v centre

mihaji
7. bře 2012

@ivka3901 Určitě bych to nechala na doktorce, uvidíš, co ti doporučí. 😉
My jdeme 19.3. poprvé do CARu na konzultaci, už se to blíží, tak jsem zvědavá a taky trochu nervózní.

bellarat
7. bře 2012

@ivka3901 no taky jsem ted nachlazena .. vcera jeste v poho a pres noc usmrkany nos :( je mozne ze za to muze prednison? snizil imunitu a ja chytla hned nejakeho bacila usmrkance???? a to jim prednison jen teprve 6 dni ... co bude za dalsich par dni?? :D anopyrin a prednison mi napsali v podoli ...

bellarat
7. bře 2012

@kockacz no me to prave rekl muj gyn, ze to ted v ovulaci muzeme zkusit .... mimo ovulaciskondomem ... coz my v poho vydrzime .. musime, muj chlap kondom nechce ani ze srandy .. 🙂

ivka3901
8. bře 2012

@mihaji díky,určite to nechám radčej na dochtorku.vy idete na 1 konzultáciu a ešte ste neboli na IVF?tak držím palce nám to síce 1 krát nevyšlo,ale druhý bol úspešný,ale len na 9 týždňov tak aj preto beriem prednison,lebo som mala zamlknuté tehu ☹

ivka3901
8. bře 2012

@bellarat no ten prednison je na zníženie imunity tak určite ten prednison hrá v tom nejakú rolu,já sa už pomaly z toho dostávam 🙂 ale ešte ma to trošku drží,lebo musím chodiť aj do roboty,lebo dovolenku nemám navyše a marodiť moc nechcem ísť,lebo peňiažky budeme potrebovať 🙂

mihaji
8. bře 2012

@ivka3901 Jdeme na úplně první konzultaci do CARu, doteď jsme se snažili pouze přirozeně, takže za sebou v tomto ohledu nemáme vůbec nic. 😉

jaya47
9. bře 2012

Ahojte baby, vraciam sa spat 😠 Moje tehu sa nevyvija vobec dobre, uz som sa zo vsetkym zmierila a tak, lebo aj v krvi som mala hcg len 10, slabnu mi testy, este idem v stredu znova na krv. Uz len cakam, kedy konecne zacnem krvacat a mozeme sa snazit odznova 🙂 Uz som aj nabrala spat zivotny optimizmus, tak som rada. Asi bola chyba, ze sme otehotneli este tak skoro pocas brania prednisonu, ked este nestihol asi zacat ucinkovat. Tak teraz uz budem dosledna 😉

kockacz
9. bře 2012

@jaya47 Tak to je mi lito ☹ Ale hlavne, ze to beres takto. Aspon vite, ze se zase priste urcite zadari brzo 😉

jaya47
9. bře 2012

@kockacz No, hlavne si tym padom myslim, ze by fakt bolo dobre ist do tej Prahy za dr. Malickovou, nech to stoji co to stoji (kedze vacsinu poistovna nepreplati), skoda, ze tu na slovensku nemame reproducnych imunologov. Clovek ma pocit, aka sme vyspela krajina, s vami porovnatelna, ale potom najde kopec veci, co proste mate v Cechach ovela lepsie.

kockacz
9. bře 2012

@jaya47 Tak jeste pockej nez zabere ten Prednison a uvidite, jestli pomuze...

jaya47
9. bře 2012

@kockacz No, tak to asi aj bude, lebo to aj potrva, kym sa do tej Prahy dostanem, dovtedy este znova otehotniem ;)))) Radsej zacnem teraz riesit, ze ako, aby som potom vedela 🙂

fori
9. bře 2012

Medrol mi moc nezabírá..... mám stále zvýšený annexin V .- 87, to je docela dost.... chjooo bojim bojim

jaya47
9. bře 2012

@fori Juj, neboj. Vsak oni to su len cisla, uvidis, ze budete v poriadku 🙂 Vsak mate krasne srdiecko, ako som citala 🙂

lulu10
9. bře 2012

@fori ahoj mam otazocku ohladom annexinu... Citala som ze ho mas zvyseny. Neviem co to znamena, ale od dr.Madara mi z vysledkov tiez vysieli pozitivne protilatky na annexin... Neviem vobec co to znamena,kedze ziadne vysvetlenie tam neni len odporucenie brat anopyrin. Moze mat ten annexin vplyv na potraty vo vcasnom stadiu? za odpoved dakujem a moc ti drzim place nech je drobec ok a nech si mozes uzivat bezproblemove tehu 😉

fori
9. bře 2012

@lulu10 když máš zvýšený Anexin tak ti hrozí ucpávání cév placenty drobnými sraženinami. a proto se musí krev ředit. já píchám Clexane. tobě dali na ředení krve anopyrin. a Ano zpusobuje to potraty ., když se to neléčí... a ješte se kontrolují D-dimery..... ty mám prý v pořádku.... díky tomu Clexanu....