Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

lulu10
9. bře 2012

@fori aha dakujem moc za odpoved 😉

ivka3901
11. bře 2012

ahojte baby tak tento týždeň v piatok ideme na konzultáciu a mám zmiešané pocity ako to všetko dopadne kedže mi haprovali tie krámy a či jej tie výsledky čo som bola na krvičke budú stačiť ten prednison beriem stále a už asi zhruba mesiac s drahým máme chránený pohlavný styk niekedy tak nadtým rozmýšľam,že ked dlhšie budem brať ten prednison a budeme s manželom chránený poh.styk tak by sa aj možno podarilo prirozdene čo myslíte?

kockacz
12. bře 2012

@ivka3901 taky jsem nad tim premyslela, ze ta kondomova ochrana by mohla mit tento efekt. Ale nevim nevim...jestli si to jen nenamlouvame 😉
Drzim palce, aby vse probihalo idealne. Zacne vam asi pekny kolotoc... 😝
My jsme byli dnes na konzultaci v centru, abych vedela co a jak pred IUI. S doktorkou jsme zjistily, ze tento cyklus byl asi anovulacni 😒 Tak doufam, ze to byla vyjimka a ze ten pristi nebo ten dalsi, kdy by bylo IUI, bude ok 😅

mihaji
12. bře 2012

@ivka3901 Já myslím, že šance na přirozené otěhotnění určitě je.
@kockacz V jakém CARu jste byli? A co po vás u toho pohovoru chtěli a co tě čeká před IUI? Promiň, že se tak vyplátám, my jdeme poprvé do CARu za týden, tak jsem zvědavá. 😉

kockacz
12. bře 2012

@mihaji Bylo to rychle. Jen popis procesu IUI a predpis leku, ktere budu brat v tom cyklu, kdy se rozhodneme pro IUI. Vlastne jde o jednu navstevu s ultrazvukem, zda folikul roste jak ma. Pokud probiha hladce, nasleduje jeste pichnuti injekce urcity pocet hodin pred zakrokem.
Jinak chodime do Gennetu v Liberci.

mihaji
12. bře 2012

@kockacz To ti předtím ani nedělali žádná vyšetření?

kockacz
12. bře 2012

@mihaji no my tam chodime uz od podzimu, takze mame vsechna mozna vysetreni uz za sebou. vcetne hysteroskopie. ted tam pujdem az se rozhodnem pro IUI.

mihaji
12. bře 2012

@kockacz Jo tak to jo, já myslela, že jste byli taky poprvé.

ivka3901
12. bře 2012

@kockacz no práve to neviem či si to ozaj nahováram,ale mňa to láka,lebo my sme nemali IUI my sme hned išli na IVF,ale zas podľa vyšetrení dochtorka v centre usúdila,že to bude najistejšie no neviem som zmätená.ono to ten kolotoč teda začne riadny poviem v piatok dochtorke v centre,že tie krámy my došli raz slabé a o niekoľko dní zas a silné tak som zvedavá či navrhne ísť na IVF alebo mi dá niečo na úpravu a presunieme to radčej držkám palčeky s IUI 🙂

ivka3901
12. bře 2012

@mihaji aj ja si myslím,ale bez vedomia dochtorky nechcem nič skúšať asi sa jej opýtam v piatok v centre uvidím čo mi nato odpovie,ale viem asi čo,že moj muž má málo a málo pohyblivé spermie tak to zbytočné ☹

mihaji
12. bře 2012

@ivka3901 Jestli má manžel hodně špatné spermio, tak je opravdu možná lepší, to nedráždit. Uvidíš, co ti řekne doktor.

jaya47
14. bře 2012

Ahojte. Tak ja mam dalsi plan liecby podla lekarky z bratislavskeho centra: pokracovat 2.5mg prednisonu a chraneny styk, tak aby som mala tych 6 tyzdnov odkedy som zacala. Som myslela, ze budem aspon poriadne s lekarkou rozpravat, ale zjavne nie :( Rozmyslam, ze idem predsalen napisat tej dr. Malickovej, nech sa uz informujem, co a ako s vysetrenim v Prahe, co by odporucala a kolko by to stalo. Lebo teraz mam uz za sebou 1 potrat v 11tt (dlhsie sa zle vyvijalo), 1-2 biochemicke tehotenstva a 2 roky snazenia sa. A zatial mi zistili iba tie protilatky proti spermiam. Este som vela vysetreni teda neabsolvovala.

mihaji
14. bře 2012

HOlky, co berete léky proti srážlivosti krve, nedělají se vám modřiny?

jesterka001
14. bře 2012

@mihaji Mě někdy jo. A pořádný! 🙂

mihaji
14. bře 2012

@jesterka001 No tak tos mě moc nepotěšila 😀 , ale díky za info. Mně se z ničeho nic udělala pořádná na koleni a nikde jsem se nebouchla. Doufám, že se mi neudělají ještě někde jinde, nebo si v práci budou myslet, že mě manžel mlátí. 😒

jesterka001
14. bře 2012

@mihaji Asi jsem tě špatně pochopila. Dělají se mě modřiny, ale jen v místě vpichu. Jinde ne.

kockacz
14. bře 2012

@mihaji tobe se delaji samy od sebe? Injekce si nepichas ne?

jasmi
15. bře 2012

ahoj holky, jsem šťastná jako blecha, dnes mi zaslala dr. malíčková výsledky (po aplikacích gamaglobulińů) a TNF, na které jsme netrpělivě čekaly, se zlepšily tak, že můžu začít těhotnět!! jen zopakuju, že mám za sebou 5 neúspěšných těhotenství, pak Podolí,léčení ,pak 5.špqtné těhu, pak dr. malíčková přišpa na antifosf.syndrom + TNF,cytokiny úplně blbý...tak jím medrol,anopyrin,pentomer a teď byly ty injekce..adr. říkala, až se zlepší TNF, že se můžeme snažit...a to je teď!!!
Divný je, že se antifosf.syndrom,resp. annexin neustále zhoršuje, nyní mám výsledek 65,má být do 37,a le to asi nevadí, na to prý je ten miniheparin, kterej budu píchat hned s pozitivním gravitestem...
Fori,ty máš taky ten antif.,že?Jaký máš ty hodnoty?ćekala dr., až se ti spraví nebo jste šli do těhu hned?Moc Tio držím palce...
Taky se bojím,to je jasný, po tom, co mám za sebou..nejhorší je, že mám jizvu na děloze, císaře ve 4. měsíci!Což je dost blbý a dr. malíčková říkala, že se budou všichni dr. modlit, aby jizva nepraskla..ona je fakt skvělá doktorka!!!
Tož vám všem držím palce a sobě taky🙂

jesterka001
15. bře 2012

@jasmi Ahoj, moc ti držím palečky, aby se zadařilo. Já mám taky antif, poslední hodnoty byly 92. Taky to neřeší, mohla jsem při těchto hodnotách chodit na IUI (při Clexanu). Jinak mám i TNF i cytokiny.. Mě gamaglobuliny nezabraly, za to Prednison ano, ten jí teď. Začínala jsem na třech, pak dva, teď jeden.

jasmi
15. bře 2012

@jesterka001 ..aha, tak to je zajímavý..mi zase nezabraly kortikoidy, teď jsem brala u ní medrol 5mg, nyní ho už mám vysazovat, tak jsem ráda..A TNF máš nyní Ok, že můžeš těhotnět?nebo jak jsi na tom?a píchat clexane máš začít kdy? Ona je fakt dobrá, ke každýmu přistupuje individuálně, to se mi líbí, ne jako v Podolí univerzální léčba...a v úterý (to jsem u ní byla) mi taky říkala, že má dvě malý děti, kterým do 22 hodin čte a teprve potom se vrhá na maily, kterých přijde kolem 50 denně...je fakt skvělá a my ji musíme věřit, že nám pomůže 🙂
A ty zase nemůžeš otěhotnět přirozeně, že?možná si to pletu, už je nás tu tolik 🙂 že máme podobný výsledky, ale průběh teda zase úplně jinej...fakt zajímavý...

jesterka001
15. bře 2012

@jasmi Je fakt výborná, přesně jak říkáš. Individuální přístup, milá a ještě se tě snaží povzbudit 🙂 Mě říkala píchat Clexane od inseminace. Jak jsem na tom teď moc nevím, Prednison beru dva měsíce, dělala mi kontrolní vyšetření před měsícem, ale to jsem s ní mluvila jenom po telefonu a říkala, že se to všechno zlepšilo, ale jak moc a na kolik, to nevím. Jdu k ní za tři neděle. TNF jsem mělapřed Prednisonem 68, IFNG 41%.
Přirozeně otěhotnět můžu (jednou se povedlo, ale v 8tt SP), jinak mám za sebou 3x IVF a 4x IUI. Ale kortikoidy mi nasadila až teď. Jaký máš hodnoty TNF?
Ta imunologie je dost neprobádaná. Mě Malíčková říkala, že kdybych měla peníze a bydlela v Hollywoodu a měla imunitu jak mám, tak by mě peníze stejně nepomohly k vyléčení, že se prostě musí zkoušet a zkoušet, co zabere. Jak dlouho se snažíte?

jasmi
15. bře 2012

@jesterka001 teď už jedeme 6.rok...měla jsem 5 těhotenství, první bylo stím svislým řezem, tak jsem pak musela čekat 1,5 let...hrůza a pak byly další 4 zamlklá těhu..
měla jsem hodnotu TNFalfa kolem 60, v úterý mi právě řekla, že to číslo musí začínat na 4..a dovolí těhotnět🙂a nyní mám 47,8🙂
Já kdybych neměla ten řez, tak jsem fakt klidná, věřím, že se ta imunita u každýho jednou zlepší, že mu Malíčková pomůže..mi říkala, že když to teď nebude dobrý, tak se poradí se zahraničníma kolegama na jiné léčbě, že jsou i jiný možnosti - nějaká živočišná bílkovina..a jiné..takže si myslím, že fakt když na něco přijde, tak vždy nějak pomůže...
Tak teď se snažítě přirozeně?tak ybudu držet palce...a vy se snažítě jak dlouho?

mihaji
15. bře 2012

@kockacz Néé, já si nepíchám, polykám Anopyrin. Ale už jsem se dočetla, že to může být z toho.

@jasmi To je super, gratuluju. Držím palce, ať se brzy zadaří.

jesterka001
15. bře 2012

@jasmi V červnu to bude šest let, co se snažíme. Já už do IVF nejdu, byli bysme už samoplátci a na to teď nemáme. Takže budeme zkoušet IUI a přirozeně a uvidíme. No to se ti TNF báječně zlepšilo, gratuluju 🙂 Fakt ti moc držím palečky, už se to sakra musí prolomit, ne? 😉

fori
15. bře 2012

@jasmi a dělá ti taky teda ten Annexin a d dimery?? když máš ten antif.s.?? nevíš jaký máš hodnoty??

kockacz
15. bře 2012

@jasmi @jesterka001 teda holky, je to boj s tim TNF alfa. Ja se picnu, jake mozne kombinace se nam tady muzou vyklubat 😝
@jasmi ja mela puvodne TNF 56 a Malickova rikala, ze muzu tehotnet az to bude zacinat na 3 🙂 Tak jsem mela na minule kontrole 48 a to bylo porad pry spatne. ted mam teda 58, navic se mi zvysily NK bunky, takze vysazuju kortikoidy a jdeme zkusit lecbu c. 2 i 3 zaroven - na ty gamaglobuliny a živočišnou bílkovinu z prasatek 🙂
Jinak uplne chapu, jak musis byt happy! Taky si rikam, ze az jednou dostaneme zelenou, tak si asi vezmu dovolenou, aby mne v praci nemeli za blazna 🙂

jasmi
15. bře 2012

@mihaji díky moc🙂
@jesterka001 hm..tak to je teda doooost dlouho☹, my "teprve" začínáme 6. rok...
@fori jojo, anexin jo...teď mám 64,4 - to není dobrý,ale prý to nevadí, budu právě proto píchat ten miniheparin...a ty máš kolik?D-dimery sleduje asi až v těhu, ne?
@kockacz ..tak to je teda zajímavý, nechápu...u mě stačí TNF 48..a jak to, že se ti TNF zhoršilo?Cos v té době brala za léky?..a ty tam máš "jen" TNF nebo proč nasadila tak radikální léčbu 2+3?to je teda fakt zajímavý...

jesterka001
15. bře 2012

@kockacz Prosím tě, co je to živočišná bílkovina z prasatek? 🙂

jesterka001
15. bře 2012

@jasmi Pět nebo šest let už je podle mě prašt jak uhoď 😝 Ale my to dokážeme! Všechny tady! 🙂

kockacz
15. bře 2012

@jasmi to je asi ten individualni pristup 😀 u me asi proste 4.. nestaci 😒 Brala jsem Prednison + Pentomer. Nejprve to pomalu klesalo, ale kdyz jsme Pentomer zdvojnasobily, aby byl lepsi efekt, tak se to TNF naopak vratilo a jeste o neco zhorsilo. A jeste se mi zhorsily NK bunky. Takze se Malickova rozhodla pro tu dalsi variantu. Nevim proc zaroven 2+3, jeste jsem s ni nemluvila. Psala mi to do mailu a reknem si az osobne. Ta z nas (zapeklitych pripadu) musi mit radost 😝