Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

adriadri
16. bře 2011

@svoba Jasně že dám vědět. Jinak ještě jednou díky za ten kontakt. Nikde není řečeno, že to pomůže, ale zkusit se to může. 🙂

svoba
16. bře 2011

@adriadri - mám to za rohem. tak to zvážím. jsem zvědavá 😉

lola22
17. bře 2011

@svoba
@adriadri Holky muzete mi prosim taky poslat ten kontakt na pi.Havlíčkovou?
Diky

svoba
17. bře 2011

@lola22 - určitě. pošlu během dne do IP. 🙂

svoba
17. bře 2011

@lola22 - nemůžu ti nějak napsat soukromě. tak zde je to číslo. p. Havlíčková tel.241718 361. pak sem napiš, jak tě léčila, prosím. a celkově svý dojmy. já váhám.

fori
17. bře 2011

Včera jsem byla u dr. Malíčkový, nic nového, poslala mě na testy - krev, výsledky mají být v úterý, no jsem zvědavá jak mi to vyjde. Jelikož už asi 7 týdnů nejím prednison, tak jsem se jí ptala jestli se mi ta BI, nemůže zase zhoršit, jelikož už jsem jí měla O.K., říkala že může, uvidíme právě jak nám vyjde ta kontrola, ale i kdyby se BI zhoršila tak mi řekla že Prednison ani Medrol mi asi nenasadí, že to je svinstvo, a že by mi dala nějáká imunoglobuliny. Tak uvidím....... 🙂 Nemůžu se dočkat.........na ty výsledky.... 🙂 🙂

lola22
17. bře 2011

@svoba Diky, ja taky jeste trochu vaham, hele a nevis jestli ma nejake webovky?

@fori Jojo, ja vim, ze leci imunoglubuliny, nerikala ti jak je aplikuje? To jsou myslim injekce, ale nejsem si jista. Me rekla, ze se mame i tenhle mesic snazit, kdy jsem ale bez prednisonu, tak se taky trochu bojim, ze se mi BI muze zhorsit, ale kdyz mam od ni souhlas, asi to risknu, i kdyz me trochu desi, jak se dlouho BI dava dohromady.

svoba
17. bře 2011

@fori - ona ta BI je nestálá. když spolu pár spí, ona bere hormonální antikonecepci, pak vysadí, tak to tělo zvyklý na sperma je a většinou na něj má alergii. přesto hodně holek těhotní. to mi pak vysvětli ...
pak napiš, jak jsi dopadla. 🙂

svoba
17. bře 2011

@lola22 - webovky nevim. mám jen číslo. víc fakt nevim.
ona píchá injekce na tu imunitu.

jesterka001
17. bře 2011

@lola22 - Píchá injekce, taky mi je aplikovala. Mě dávala injekci s názvem Igamplia (imunoglobulin). Jednu mi dávala před ET a jednu po ET.

zvalentova
17. bře 2011

ahojk holky, tak jsem si objednala další várku Pentomerů a zkusím v dubnu druhé IVF, pořád nevím jak s Prednisonem, ale asi jo.

lola22
17. bře 2011

@jesterka001 A ty mas problem taky s BI nebo s cim?A to ti aplikovala jen takhle dvakrat?

jesterka001
17. bře 2011

@lola22 - tak tak, taky mam problem s bunecnou imunitou ,mam toho ale trochu vic....... u mě to teda řešila Pentomerem a imunoglobulínem. Bylo to mé 3. IVF a bohužel ☹

jesterka001
17. bře 2011

A vlastně ještě injekcema na ředění krve...

sipkova1
17. bře 2011

A na co jsou dobré ty imunoglobuliny? Já myslela, že imunoglobuliny posilujou imunitu, chrání proti infekcím atd., tj. dělaj to opačný než Prednisone, který ji potlačuje…

http://ukb.lf1.cuni.cz/ppt/kia/malickova_neplod...
str. 18 a 19

jesterka001
17. bře 2011

@sipkova1 To co říkáš, zní logicky. Ale proč mi dala obojí, to fakt nevím.

sipkova1
17. bře 2011

@jesterka001 No to je sranda, já čím víc to studuju, gugluju, chodím po doktorech a diskutuju na webu, tak mi přijde, že do toho míň vidím. Dneska mě dorazila kamarádka: prej a proč to tak řešíš, dělej radši něco pořádnýh nebo Ti z toho jebne (no ona to jaksi řešit nemusela….).
Jinak jestli to dobře chápu z tý prezentace, tak to nejsou injekce, ale jako infúze, kape se to žilou…

zvalentova
17. bře 2011

@sipkova1 seš na tom úplně stejně, sice mám pocit, že odhalili už snad všechny problémy, ale to to je horší vymyslet co dál. Co MUDr. to jiný názor.

jesterka001
17. bře 2011

@sipkova1 - ne, je to normalni injekce, do zadnice 🙂
A kamarádky? To stejný mi říká kámoška, která má dvě děti (a obě napoprvé)....
Taky googlim ostošest a začínám mít pocit, že už mám snad skoro všechno!! Ale jednou se nám to holky povede, MUSÍ 😉

zvalentova
17. bře 2011

@jesterka001 jednou určitě, jen cesta je dlouhá, těžká a trnitá 😀

sipkova1
17. bře 2011

@jesterka001 A cejtilas na sobě nějak ten imunoglobulin? Jako třeba žeš měla víc energie nebo byla míň nachcípaná? A platí se ten imunoglobulin?

jesterka001
17. bře 2011

@sipkova1 Nic jsem neplatila. Energie jsem víc měla, to rozhodně 🙂 Ale desátý den po ET jsem měla vysoký horečky a dvě čárky na testu. Po horečkách ale už jenom jednu čárku ☹

sipkova1
17. bře 2011

@jesterka001 no já teď měla děsnou virózu po IUI, tak jsem si říkala, že je možná dobře, že to nevyšlo, protože bych zas pak měla obavy, že to nebude v pořádku....
Energii bych potřebovala, tak že bych si to nechala napíchat na energii? 😉 Kolik je to celkem injekcí? Já chodila jeden čas na píchání B12, to bylo 2x týdně a taky jsem měla spoustu energie. Ušetřila bych za kafe a redbul 🙂

jesterka001
17. bře 2011

@sipkova1 😀
Neber to zadarmo 🙂 Já teda měla jenom dvě dávky, ale to bylo právě kolem IVF. Ale jak to dělá při přirozeném snažení...... to nevím.....Ale myslím, že ta jedna dávka vydrží 14 dní 🙂

fori
18. bře 2011

@lola22 presně o tomhle jsme mluvily, aby se mi BI zase nevrátila.Jinak říkala, že i kdyby se mi ted BI zhoršila, tak to jako nevadí, protože jsem ten prednison stejně musela už vysadit, protože jsem ho brala cca 8 měsíců, a on už stejně prý moc neúčinkoval...... no uvidíme po testech...... ty jo až v pondělí... 🙂 🙂

lola22
18. bře 2011

@fori Uz v pondeli? To mas nejak rychle. To se mas🙂 Ja musim cekat 14 dni, az do dalsiho pondeli. Asi ti uz toho nedelala na podruhy tolik. Tak ja fakt nevim jestli se mame tenhle mesic snazit, nechci aby se mi BI zase zhorsila:(

lola22
18. bře 2011

@fori Ale vlastne vysledky budu mit driv nez ovulaci, tak se Dr. Malickovy na to jeste jednou zeptam🙂

fori
18. bře 2011

@lola22 ona mi dělala už jsen ty testy co mi vyšly spatně, takže BI, Annexin V, srážlivost krve. Já to nevydržela a napsala jsem jí už dneska, chci vědět jak dopadla ta srážlivost, ale zatím nenapsala, tak si asi musím fakt počkat až do pondělka.

fori
18. bře 2011

@lola22 Já bych se snažila....... my se taky budem snažit...

lola22
18. bře 2011

@fori Tak pak dej vedet, jak si dopadla.