Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

mv
27. dub 2011

@fori myslím, že něco přes 40,žádné hrozné číslo.... 😉
a co ty vůbec,myslím, že ti taky doporučila co nejdříve IUI,nebo IVF,půjdete?já chtěla až na podzim, tak to budeme muset trochu pošoupnout na léto...

fori
27. dub 2011

@mv já mám přesně 40 ☹ jinak my to zkoušíme normal. v půlce června jsem k Apolináři. a když nic - tak v září začnem s IUI. zatím to nějak neřeším. ty jsi si ten Clexan už ale píchala vid?

mv
27. dub 2011

@fori já myslím 44,ale stejně je to fuk u takového čísla to nehraje roli.sama Malíčková mi k tomu řekla, že to je pidičíslo a není třeba se tím nějak dále zabývat, když mám stejně Leidena.
My to zatím taky zkoušíme doma, ale u nás je šance mizivá s neprůchodným potrubím a nefunkčním vaječníkem bez stimulky se těžko těhotní.Na 1.IVF jsem Clexan měla a stejně to nepomohlo...

fori
27. dub 2011

@mv no tak to je blbý, a to další IVF plánujete ted v letě??

mv
27. dub 2011

@fori asi budeme muset....

fori
27. dub 2011

@mv já právě myslela, jak jsi psala že to budete muset pošoupnout na léto, tak jsem si myslela, že až na to příští
🙂 🙂 tak mi to právě přišlo divný 🙂 no tak snad nám to dopadne..... ty chodíš do Iscaru vid? je tam něco nového?? prej tam měly nějáké změny.

mv
27. dub 2011

@fori ne, ne, na to letošní jsem myslela.podle výsledků bych měla jít hned na IVF, ale máme na konci května 14 dní dovču a to už nehodlám rušit.takže po dovče se na to vrhnem a uvidíme...
a ráda bych i do lázní na podzim, když by to nevyšlo.
Jo, jo, změny tam jsou,hlavně lékaři.sama jsem tam od té doby nebyla, ale holky na diskuzích ty nové lékaře chválej, tak uvidíme...

tyna84
27. dub 2011

@lola22 Ahojky špatně jsi mě pochopila, prednison nemůže za ten uzlík na štítné žláze, ten tam mám už asi 4 roky, problém je, že mi prednison snížil funkci štítné žlázy. Každopádně by ti měla tvoje endokrinoložka ten uzlík hlídat ( může se jednat o tzv. studený nebo horký uzel) já chodím každý rok na kontrolní sono a přeměření jestli to neroste, protože ten jeden typ se může zvrhnout do zhoubného nádoru, tak proto se to musí tak často hlídat, ale tím tě nechci vůbec strašit ( jen choď na kontroly). Děkuji za info ohledně léčby u Malíčkový, určitě pak napíšu co mi řekla, nemůžu se dočkat zítřka 😀 Papa

gejbule1
27. dub 2011

Tak jsem doma 🙂 děkuju že jste mi držely palce 🙂 .Konzultace proběhla dobře i když zatím nic nevím.Ale paní doktorka je vážně strašně milá a zase mi dodala trochu naděje.
Ty hodnoty co mám z Podolí tam samozřejmě jsou ale myslí si že se nejedná a klasickou alergii ale že jsou něčím zkreslené.To co mi doporučili v Podolí brát nemám/Prednison,Anopyrin/Nechala mi udělat další různé krevní vyšetření.Na genetiku,hematologii a imunologii.
Můj případ ji prý dost zajímá.Výsledky budou tak za 14dní.Mezitím ji mám poslat výsledky ze stěrů z gyndy.Počkáme co se prý ukáže i z krve ale asi si budu od začátku píchat injekce na ředění krve a brát velkou dávku Utrogestanu.Prý jsem měla na posledním potratu strašně vysoké nějaké hodnoty v krvi.
Hlavní je že mi dovolila těhotnět 😀 😀 😀 😀 😀 a když se to tento měsíc nepovede tak mě pošle na folikulometrii a další věci.Tak uvidíme kolik se toho u mě najde a hlavně jestli se to povede.
Jinak je moc fajn a zase začínám trochu věřit že se to podaří.

lola22
27. dub 2011

@tyna84 Aha, tak to jsem vazne spatne pochopila, diky za dovysvetleni. Zitra dej vedet.
@gejbule1 Tak aspon se neco bude dit, snad nam Malickova vsem pomuze!🙂

adriadri
27. dub 2011

@gejbule1 Ahoj gejbule1 nejakou dobu jsem tu nebyla. Dnes jsem na tebe prave myslela a cekala jsem nejakou tu zpravicku. 🙂 Je fajn, ze te povzbudila. To je hrozne dulezite. 😉
Kdy asi budes mit teda ty vysledky? Na to doporuceni se te tedy vubec neptala? Diky za odpoved.

adriadri
27. dub 2011

@tyna84 Dej taky prosim te vedet, jak jsi u Malickove dopadla. Drzim palecky. 😉
Jinak k te stitne zlaze, tak jsem tedy i docela rada, ze jsem ten Prednison ani nezacala brat. Moje mama je uz po operaci stitne zlazy a vsichni mi neustle rikaji, ze ji budu mit taky. Zatim vsechna vysetreni jsou ok, ale kolikrat me doktori vylekali a hnali na dalsi vysledky. Uff jsem si teda i docela oddychla. 🙂

adriadri
27. dub 2011

Jinak jsem holky dostala vysledky z vysetreni na zanety z gynekologie-tedy jen telefoniky. Mam tam nejakeho enterokoka, ktery zije jen ve strevech. Je to uz dalsi bakterie. Jedne jsem se zbavila a mam zase jinou-a to se tak hlidam. ☹ Mate s tim nekdo zkusenosti? Bojim se, ze zase dostanu nejake antibiotka. ☹ Opet zadny sex a dalsi kontrola az za mesic. Nejak se mi to tahne.
Jsem zvedava, co mi na to taky rekne Malickova. Leky zatim uzivat nebudu, aby se mi nahodou nerozhodily vysledky z krve od Malickove.

adriadri
27. dub 2011

@lola22 Jinak k tve zmince ze 8 let je uz dlouha doba-to vim. ☹ Nejakou dobu jsem to absolutne neresila a uzivala zivota 🙂 A nyni, kdyz jsem zjistila, ze existuje nejaka imunologie, tak jsem to opet zacala resit. A velkou nadeji mi dava prave Dr. Malickova. Tak snad.... 😉

tyna84
27. dub 2011

@adriadri
@lola22 Jasně ozvu se , snad něco vymyslíme a konečně se to hne. Zítra napíšu zatim ahoj

fori
28. dub 2011

@gejbule1 ona povzbudí každého 🙂 proč na folikolometerii?? ty máš problém ještě v tomto směru??

gejbule1
28. dub 2011

Ahojky 🙂 🙂 🙂
@adriadri výsledky by měly být za 10 až 14dnů.Ona má stejně příští týden dovolenou tak mě nebude lákat ji volat dřív 🙂 .
Doporučení vůbec nechtěla.Ptala jsem se na něj já jestli ji ho nemám přinést a ona řekla že to není nutné.
Ty doporučení máš nebo ne?
@fori Měla bych tam chodit kvůli tomu aby jsme vidělo kdy se chystá ovulace a podle toho jsem začala hned píchat a brát nějaké hormony.Asi Utrogestan.Prý ho budu mít v koňských dávkách 😕 .Já jsem na folikulometrii nikdy nebyla tak ani nevím co to může ukázat.Ale myslím hlavně ovulaci. chce prý vědět co se ve mě děje v druhé půlce cyklu.První prý probíhá dobře když otěhotním ale pak se něco někde pokazí.Já osobně si myslím že u mě najdou problémy s krví.
Na genetice mi v roce 2007 zjistili zdvojený MTHFR ale prý lehčí formu.Jenže v té době ještě nedělali podrobnější vyšetření nějakého genu tak mi ho dělala teď dodatečně.
Je to všechno tak strašně složitý 😨Kdo nemá problémy tak si to určitě vůbec neuvědomuje 😕.

fori
28. dub 2011

@gejbule1 tak proč mě taky neposlala na tu folikulometrii?? musím se jí na to zeptat. určitě je dobré tam chodit. Jedna holčina, tam byla jen 2x a už je těhotná, ale taky měla problém s BI tak jsem zvědavá jestli to udrží. ten utrogestan je podobný duphastonu?? nevíte to někdo. Já mám totiž ten duphaston a mám ho jíst 2x denně od 15 DC do 24DC. je to prý na udržení těhu..... mě už normálně klepne pepka. 😝 🙂

lola22
28. dub 2011

@fori Ja byla na folikulometrii snad 15 cyklů a vim, ze ovuluju vyborne, ale vic se z toho neda zjistit. Kouknou se na tvuj folikul, jestli dobre narostl a pripadne ti pichnou pregnyl, jez zajisti, ze ovulace urcite probehne a to cca za 36 hod. Na imunitu ti to ale nikterak nepomuze. Utrogestan je taky na udrzeni tehotenstvi a zavadi se po pochvy denne od 15DC, tak to bude asi neco hodne podobnyho.

fori
28. dub 2011

@lola22 no mě jelikož, po vysazení antikoncepce hrozně v době ovulace bolelo břicho, byla jsem párkrát na gyndě, a doktot jen říkal, že mi prasknul folikul. takhle jsem tam byla asi 2x. vždy jsme se ten den i druhý snažili, a nic. No uvidíím, co se mnou udělaj v caru. myslíš si že ovulace může být každý měsíc jiný den ?? asi jo vid? mě totiž pravidelně ob měsíc bolí břicho už od 10 DC, takže usuzuji je je ovu dříve třeba 14 DC nebo 15 DC, a ten další měšíc to mám vždy až od 15 DC, takže ovu můžu mít třeba až 18 DC. Dělala jsem si i ovu testy, a vyšel mi jen jednou pozitivní.

gejbule1
28. dub 2011

@fori určitě se jí zeptej 🙂 .Duphaston je stejný jako Utrogestan.Stejná učinná látka.Ale častěji se dává Utrogestan spíš jak je který doktor zvyklý.Zkoušíš si dělat ovulační testy nebo měřit BT?Poznáš na sobě ovulaci?
@lola22 přesně tak jen se lépe pozná kdy bude ovulace a může se začít píchat preventivně fragmin atd.Aby jsi ho nemusela píchat zbytečně dlouho dopředu.Na BI to vůbec nemá vliv.

gejbule1
28. dub 2011

@fori Ovulace může být pokaždé jindy a někdy taky vůbec.každý měsíc je to z jiného vaječníku.Já ji třeba na sobě nepoznám ☹

adriadri
28. dub 2011

@fori Ja na te folikulometrii byla cca 7x. A bylo to uplne stejne jak pise lola22. Ja jsem akorat tak poznala, ze mam ovulaci 17-19den. Podle toho mereni to tak vzdy bylo. Jednou 17 den jindy 19den. Tu ovulaci taky ne uplne vzdy poznam. Nekdy bricho poboliva a nekdy si nevsimnu, zalezi jak mam hodne prace a stresu. ☹ Ale vim, ze je to v tomto obdobi. Zkousela jsem si i ovulacni testy v techto 3dnech a vzdy tam ta druha carka byla i kdyz slaba. 😉

adriadri
28. dub 2011

@gejbule1 Doporuceni nemam. Psala jsem ji to, ze budu mit problem ho sehnat. Rikala, abych si s tim nelamala hlavu. Ale furt mam z toho strach. Kdysi se tady psalo, ze uz bez doporuceni nebere. Tak jsem se radeji jeste tebe zeptala. 😉

fori
28. dub 2011

@gejbule1 no si myslím že jí poznám, pokaždé mě pobolívá břicho. jeden mesíc na levo, druhý na pravo. teptotu neměřím na to nemám nervy. dělala jsem si 2 měsíce ovu testy. jeden měsíc 14,15,16,17 DC a nic pak jsem to vzdala. A minulý měsíc 11,12,13,14 - to byla čárka velmi slabounká a 15 DC už zase nic. tak nevím..... nikdy mi nevyšly třeba 2 pozitivní testy. V únoru jsem měla od pondělka bolesti, ve čtvrtek večer jsem myslela že se zblázním, v pátek ráno jsem letěla na gyndu co se děje, udělal mi ultrazvuk a řekl, že mi prasknul folikul, a proto jsem měla ty velké bolesti. takže to beru tak že když mám ty nejvetší bolesti tak si vždy řeknu se mi asi prasknul. Ale nevíím jestli podle toho se mám řídit. Jinak mi na gyndě řekl, že pokažké to je jinak a proto se máme se snažit od 10 - 20DC obden. nikdy jsme to nesplnily, přítel dělá na směny, to prostě nejde...... ale tento měsíc se tak pokusíme.

adriadri
28. dub 2011

@fori A ty ovulacni testy jsi delala tak, ze ses snazila cely den (staci od 12hod) co nejmene pit? Pry se tak ten hromon, ci co to je, na testu lip ukaze. Pokud moc redis vodou, tak se na testu nezobrazi nic. Staci pry tedy i slaba carka-dle toho kolik pijes vody. 😉 Tak nezoufej.
Ja se u tech ovu testech taky bala, ze tam nic nenajdu, a hle //. Jsem z toho byla tak stastna jako by to byly // na tehu testu. No blazen. 😀

fori
28. dub 2011

@adriadri mě to taky hodně připomnělo těhu test ☹ ale bohužel no... ☹ jinak jsem se snažila 2 hodiny před testováním nejít ani na malou ani nepít. Zase si říkám , čím víc to budu řešit tím víc mě to bude štvát.

adriadri
28. dub 2011

No ja se poradne napila ve 12hod a pak jsem se snazila vubec nepit. Kdyz tak jen maly hlt. A kolem 16:30 jsem si delala test. 😉
Tohleto mereni ti udela prece kazdy gynekolog pres ultrazvuk. Zmeri folikuly a taky sliznici. Jakmile je folikul ted nevim presne 20-22mm tak se pichal ten Pregnyl. A do 36hod musi byt styk.
Zkus si to tak objednat u gyndare. Vim, ze jsi nekdy psala, ze by nadseny moc nebyl, abys tam chodila kazdy den ci ob den. Staci treba jen 2x - a to proto, aby se vubec zjisitlo, zda ti rostou a nezastavi se treba ve velikosti 16mm. 😉 Rekne ti velikost a folikul by mel rust myslim 1mm za den. Praska nejak kolem tech 22mm-24mm. Ale pokud tu je nekdo, kdo ma presnejsi info, at me radeji opravi. Ted si totiz nejsem jista, zda 1 nebo 2mm za den. ☹ Nejak si to presne nepamatuju.

fori
28. dub 2011

@adriadri no počkám co mi řeknou v tom caru, jdem tam až po dovolený. ted jsem se dověděla že jedna známá je taky těhotná, u ní bych to fakt nepředpokládala, je totiž docela hodně obézní (cca 120 Kg). I když na druhou stranu v práci máme holku co vypadá jak anorektička má asi 45 kilo a je taky v tom. je mi zase do breku....

jesterka001
28. dub 2011

@adriadri Mě v CARu říkali, že roste 1-2 mm za den 🙂