Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

katrin32
17. dub 2009

Ahoj, a co ti Madar řekl?

silver2501
18. dub 2009

Dobré ránko holky, tak píši zas po dlouhé době a chtěla bych vám říct novinu ... tak se nám na třetí pokus konečně zadařilo 🙂 Nevím jeslti díky prednisonu a nebo těm lázním, ale poprvé jsem viděla na testíku // ž 8-mý den od ET (15 od OPU) byly // a včera 10 den od ET jsem byla na krvi a hCG je 719,3, což mě trošku posadilo na zadek...🙂 Tak ted jen čekat na utz zda to je jedno či dvě 🙂
Hezký den a celý víkend 🙂

jana.cb
18. dub 2009

Ahojky holky 😉 jejda no thy brdo tak to megagratulace 😵 😵 😵 no super !!!!To mam velkou radooooost Silvriku 🙂

jana.cb
18. dub 2009

ISCI je soucasti IVF coz je to ze ti odebrany vajicka vezmou do misky a tam do nich vpichnou spermie a neceka se az se samy oplodni takze tim obejdes protilatky na trofoblast a spermie..normalne pokud by jsi je mela tak by se to neoplodnilo ale takhle to udela embriolozka za tebe a mas zaruku ze se oplodni mno 😉
A IUI je inseminace ..neco jako domaci sex ale s tim ze manza odevzda spermie oni vyberou ty nejlepsi a kanylkou ti je vpravi az k vajicku takze maji usetrenou cestu vejcovodama nebo vajecnikama tedka nevim jak se tomu nadava :o))) proste ti je daji az k misto kde se jen prokousou a zvysi se tim sance na oplodneni mno 😉

jana.cb
18. dub 2009

Marí tak to drzim moc palecky at je vse v norme 😉 hele jeden cyklus uz nic nezmeni a Madar vi co rika 😉 vydrz kocko 😉

katapola
18. dub 2009

Silver, jsem tu nová, chci moc moc moc pogratulovat, tyto vaše úspěch jsou pro mne velkým povzbuzením. Jen bych ráda věděla, jak to u tebe probíhalo co se imuno týče (jaké jsi měla hodnoty buněčné imunity, jak dlouho jsi brala Prednison, za jak dlouho po prednisonu nebo při prednisonu se vám zadařilo). Fakt je to supr zpráva.

katapola
18. dub 2009

Jani, jen bych upřesnila, že při IUI (inseminaci) se spermijky vpraví do dutiny děložní, takže je potřeba, aby vejcovody byly průchodné. Si myslím teda. A ICSI podle mě neřeší protilátky na trofoblast, protože si myslím, že je jedno, jestli embryo vzniklo přirozeně nebo v laboratoři, ale když žena embryo odmítá, tak se asi neuchytí ani při umělém oplodnění. Aspoň takto mi to připadne logické, ale pokud ti doktoři řekli, že se ICSI obejdou protilátky na trofoblast, tak potom nevím, proč se nám nezadařilo☹
Silver, teď jsem si přečetla, žes šla do nativu. Abych řekla pravdu, o této možnosti jsem se dočetla až tady. Nám tuto variantu doktoři vůbec nenabídli.

katapola
18. dub 2009

HOlky, já začínám věřit, že se nám to fakt jednou podaří. Kéž by bylo víc takových dobrých zpráv tady. Já si jen počkám, co mi řeknou ve fakultce ohledně očí a pokud dovolí, tak začnu Prednison 2,5mg papat taky.

ismail
18. dub 2009

silver, pridavam sek ostatnim a moc ti gratuluju, jen tak dal 🙂
marki.la, taky si myslim, ze je lepsi cekat, urcite uz to potom budete mit dobry, ale lepsi je to mit cerny na bilym

silver2501
18. dub 2009

Holky díky, taky tomu nemužu stále uvěřit 🙂 Po 15-ti letech jsem znovu těhule 🙂))))

Katapolo - my měli sníženou BI asi o necělých 20 %, jinak vše v normě. Byli jsme u dr. Madara v Praze, ve zprávě jsme měli napsané, že před každým IVF cyklem brát Prednison 5mg denně...Na žádnou kontrolu už jsme pak neměli jít.. Když jsem ho nasadila poprvé v září a druhý pokus IVF jsme měli v říjnu, tak vubec nic, bez přestání jsem ho brala dal, ikdyž dr. v car řekl, at si dám pauzu a začnu zas 2 - 3 měsíce před dalším pokusem. No a ted v dubnu, byla jsem teda před tím v lázních v březnu, a ty asi taky pomohly, nám to konečně na potřetí vyšlo 🙂 Jsem moc šťastná a potichučku se raduji, ale klepu jak o blázenm, vyhráno bude až porodem 🙂 A poprvé mame i ještě 3 zmrzlinky...
Jinak jo, šla jsem do Nativu, ale reagovala jsem na min. dávky hodně, 9 folíku - z toho 9 vajíček, tak to překlasifikovali jako IVF... před tím jsem brala 350iu gonalu + 75 iu luverisu a měli jsme jen 5 vajíček a jedno k zavedení... ted jsem brala clostík 5 dní a pak 6 dní 100 iu puregonu a taková uroda ..sama nechápu 🙂

Holky taky Vám moc přeji zažít ten krásný pocit kdy na testu vylezají pomalu dvě čarečky... Hodně štěstí !!!!!!

katapola
18. dub 2009

Se až divím, proč doktoři poprvé nezkusí nativ a až poté, co zjistí, že žena na minimální stimulaci nereaguje, tak zkoušet IVF a ICSI. Dyť i pro ženy by to bylo lepší necpat se tolika hormonama. V každém případě imunovyšetření je asi dost důležité pro ty, kterým se to dlouho nedaří a přitom doktoři nemůžou najít příčinu. Nevím, proč v mém CARu se k těm výsledků postavili tak negativně, že prý to mám zhoršené jen o trochu a že to nevadí.

jana.cb
18. dub 2009

Ahojky kočky 😉 jo jo jo souhalsim s tim IUI jak je to jasanka Kaptolíku 😉 jnak na vysetreni pruchodnosti vejcovodu staci obycejny HCG to mi delali taky a nemui byt ani zadna laparka 😉 HSG je jen RTG a kontrastni latka a vysledek vite hnedka a zadny narkozy a rezani a cekani ..proste jen RTG a vite hnedka co a jak 😉
Mno asi jsem to spatne napsala holky klasika - tehotenska demence 😀 ale ymslela sjem to ze jakmile mate problem z heldiska imunologie at uz protilatky na trofoblast ci spermie nebo neco s BI tak trebas tady u nas v CB automaticky doporuci radsi ISCI nechteji riskovat ze to prijde v nivec prave ...ne ze se to tim 100% obejde a vyresi to je musi to byt v kombinaci s prednisonem a nesexem a v norme uz jinak je to o nicem ale proste v tej misce to nenechaji nahode ale spoji to radeji 😉 tak jsem to myslela kočky moje ale blbe jsem to napsala ..nam ta ebmriolozka rekla ze jich mame hodne a ze kdyby nebyl imuno problem ze by je enchala vsechny na prirode ale nechtela ja a ani my riskovat ze se z tech 16 olpodni sami trebas jen 2 😒

jana.cb
18. dub 2009

tak proto jsme souhlasili s ICSI radeji i kdyz vysledky byly naprosto pak uz ok no 😉

jana.cb
18. dub 2009

hjo tak holky i tomu imunu se vsude stavi dost skepticky vsude bohuzel .-(((( jako co se tyce zadanky a napsani a poslani tam 😠 jako kdyz jsem jim pak prinesla vysledky tak jako hnedka se tomu prizpusobili a jako brali to hodne vazne 😉 to jako jo .....ale az po te co meli cerne na bilem ze fakt v tom problem u nas je no ...a pak to bylo hnedka o necem uplne jinem to se jim musi zase nechat jako 😉 ale doprosovat se o tu zadanku to teda bylo neco no 😒

pimpulka1
19. dub 2009

Moc díky za vysvětlení 🙂 i když bych upřímně byla raději, kdyby se nám miminko podařilo doma v pelíšku a né někde na koze 😒 Otěhotněla jsem vždy normálně, jen ty konce ☹ takže až budou hodnoty v normě, sexík bez ochrany jen v době ovulace a stále Prednison - to by mohlo zabránit znovuzískání BI, že - přeci jen budu ty léky brát pořád a ty ca tři styky v době ovulace..? Prednison brát až do otěhotnění, a pak nějakou část těhu. .. Přijde mi to jako běh na dlouhou trať, ale snad.. když už je tu další // tak to není beznadějné ..moc Silver gratuluji a tiše závidím 😉 Ještě poprosím jaká je finanční stránka u IUI? A ISCI?

pimpulka1
19. dub 2009

Jinak jsem četla názor jednoho gynekologa, který říkal, že se imunologické výsledky zbytečně nafukují a že nejsou až tak podstatné.. Nevíte zda je možné, že by se BI dala do normy sama časem, bez léků? Já léky beru, ale třebas se to někomu podařilo a přitom do sebe nic neládoval.

pimpulka1
19. dub 2009

a ještě jeden dotaz, když jste jely na kontrolu do Podolí, musel vám gynekolog - případně CAR vypsat znovu žádanku?

ismail
19. dub 2009

ahoj pimpulka, ano i na kontrolu je treba mit do Podoli novou zadanku. Ze by se nekomu spravila BI bez prednisonu nevim, mozna sexikem s ochranou a za delsi dobu, protoze prednison pomaha, takze bez nej by to bylo jiste za delsi dobu a mozna ani to ne.
Ceny IVF a ISCI jsou x tisic, ISCI je drazsi, presneji ti to reknou holky co to maji za sebou.

jana.cb
19. dub 2009

Ahojky kocky 😉 ja teda osobne neznam nikoho komu by se Bi srovnala casem sama ale nerikam ze to neni mozny tohle je spis dotaz na nejakyho Mudra ale myslim si ze by to byl beh na hodne dlouhou trat a spis jsou ty ty pripady kdy nejakej par zacne pracovat na mimcu a behem 5 let maji za sebou x potratu a MA a neuspechu a po 6 letech se samo nejak zadari a to teda kdyby slo konkretne u me tak bych to asi psychicky nezvdalala cekat 6 let trebas nez se mi srovna aniz bych mela zaruku zda se mi teda vubec srovna a roskovat tohle vsechno kdyz bych vedela ze staci Podoli a par mesicu a zadari se 😉 tak to fakt netusim no 😉 jinak IUI je zadara nestoji vubec nic a ISCI stoji jak kde ....u nas v CB 8000 kc ale je tosoucast IVF takze musis pripocist narkozu injekce apod takze te cely IVF muze vyjit na 2500 kc nebo taky na 20.000 zalezi kolik budes mit vajicek jaky davky onjekci bude potrebovat taky narokozu platis pak zamrazeni mimisku a tak no 😉

jana.cb
19. dub 2009

a co se zase tyce tady Budejc tak zadanku do Podoli chteli jen jednou po nas pak pri kontrolach vubec ne 😉 jen jednu na ten uvod a pak uz neni treba 😉 ani po tech 2 letech pry kdyby jsme znova chteli mimco tak kdybychom si chtela nechat zkontrolovat BI tak pry staci rict co a jak sestricce do telefonu a je to jako dalsi kontrola takze u nas v CB proste bez ohledu na jakykoliv pocet kontrol chteli jen jednu v Podoli po nas 😉

jana.cb
19. dub 2009

navic si nas tam asi hodne dobre pamatovali pac my tam byli behem tech 4 mesicu asi 5x vcetne toho kdyz jsem byla tehu 😉 ale vysli nam desne moc vstric ze jsme ani nemuseli tak dlouho cekat jak na vysledky tak na objednani takze jsme jim to tam taky pak radne vykompenzovali 😉 😵

jana.cb
19. dub 2009

Pimpulko u nas to slo taky prirozene ale konce nedopadly prave ☹ my nemeli zadnej problem s otehotnenim ...ale spis s tim udrzenim diky te BI a protilatkam a to ze to bylo vse mirne zvysene ale i presto jsme proste chteli IVf a ne cekat na plodny dny a sexovat na povel ☹ navic diky tomu mame i zamrazeny deti kdyby nahodou se nedej boze nekdy neco stalo tak proste je kam sahnout no 😉 vubec toho nelituju i kdyz zezacatku mi to taky prislo desne divny proc ivf kdyz je vse ok a proc my zrovna a tak no ☹ ale jak Podoli tak car nam rekli ze si mysli ze to 100% vyjde a taky ze jo 😉

pimpulka1
19. dub 2009

Jani tak to je vzláštní, já se objednávala na kontrolu do Podolí a sestřička mi říkala, že si mám opět nechat sepsat žádanku. Přijde mi to poněkud postavené na hlavu. Napíšou, že máme přijít na kontrolu, ale přitom je k tomu třeba znovu žádanka 🙄 Divím se, že už to nemají nějak lépe vykoumané, mě taky není zrovna příjemné dožadovat se u gynekologa další žádanky ☹ DO IVF se mi moc nechce jít, nejen finanční stránka ale i psychika.. možná ještě to IUI, ale to uvidím až co řekne Podolí. A to je ještě moře času 😀

jana.cb
19. dub 2009

No jako po nas fakt nic nechteli a jako i my to vysvetlovala ta Dr ze jako ji potrebujes pouze na ten uvod ale pak uz si te daji do pece a po tech 2 mesicich proste jedzis jen na kontroly ale uz do toho nema CAR co zahahovat bo gyndar dokud oni ti nedaji papir ze z jejich strany mas vse ok no takze me prijde divny ze ji po vas chtej jen na kontrolu 😒 na hlavu to teda je Pimpulko 😖 mozna je to neco novyho no co ja vim ..my tam byli naposledy v rijnu cca a to tam tak nebylo 😉
No jako IVF nechte jako posledni moznost kocko 😉 nehrnte se do toho neni o co stat nervy ..psychika a jedno s druhym ja vim za mimco to stoji a rozhodovat se znovu tak bychom do toho sli zase kdyby byl stejnej problem za ty dva roky o tom zadna ale je to kazdeho vec 😉 hele ono ty finance jsou posledni vec co resis ...ta touha po mimcu je hrozna a desne silna a predstava ze bychom sexovali trebas pul roku na povel v dobe ovulace a cekali az se zadari tak to bylo pro nas desny prave ☹ manzel byl taky proti IVF nechtel abych si nicila zdraví kdyz to neni trebas a staci pockat ale na druhou stranu mimco moc chtel a chteli jsme mit jistotu ze si nerozhodime pak sexem zas BI no 😒 je to boj proste no .-((((

ladus77
19. dub 2009

Ahoj holky, no vidim ze tady probirate zrovna to, co mi taky vrta hlavou. Jsem objednana na ten kveten a taky mi vyslovne rekla do telefonu, ze chteji dalsi zadanku. Jeste jsem se ji znova ptala, jestli jsem se nepreslechla a pry musi byt. No, je to divny, ale co uz, napsali jednou, musi i podruhe 😉 A to druhe co me desi je to, ze vetsina tady byla nekdy tehotna, ale bohuzel potratily, asi diky BI. Ja jsem nikdy tehotna nebyla, tak se proto bojim, ze i kdyz bude BI ok, aby to vubec slo(vysledky mame ale vsechy v pohode vcetne laparoskopie, spermia, hormonu).Tak me to proste vrta hlavou, jak to ze jsem nikdy tehu nebyla...je to BI, pomuze to??? No kdo vi...trosku uz z toho vseho depkarim 😒

ismail
19. dub 2009

Prave, ze me vylozene doktorka pri sdeleni prvnich vysledku zduraznovala, ze chteji zase na kontrolu novou zadanku.
ladus, nemyslim si, ze bychom vsechny byly uz nekdy tehotne, minimalne vim o jedne holcine, ktera tehotna jeste nebyla, zrejne diky BI.

katapola
20. dub 2009

Laduš, já jsem taky nikdy nebyla těhotná. Ani den. Myslím, že by spravení BI mohlo pomoct, ale prý to stejně nemá vliv na to, že se nám při ICSI pomaleji vyvíjela embrya (3. den jen 5 buněk u 3 embryí, zbytek se buď zastavil dřív nebo měl ještě míň, norma je 6-8). Bohužel asi medicína nemá zatím na všechno odpověď a lék. Já však věřím, že to vyjde, když si dám BI dopořádku. Ještě teda čekám na výsledky stěru.

marki.la
autor
20. dub 2009

Katrin, Madar jen říkal, abych opravdu počkala, až budu mít černé na bílem, že je to ok, i když on věří, že to ok bude. Ale abych to prostě neuspěchala, a když příště nepříjdu těhotná, že mi dá na holou 😀 ...

Jinak po mě také chtěli znovu žádanku od gynekologa......

marki.la
autor
20. dub 2009

Silver, moooc gratuluji 😉

jana.cb
20. dub 2009

Ahojky holky tak to je asi fakt nove od Novyho roku protoze oi nas ji chteli opravdu jen jednou 😉 a my tam byli fakt asi celkem 5x cca - no ale i kdybych se pro dalsi zadandku mela plazit po kolenou pred DR tak bych to udelala za to mi to stoji 😉 😀 nebo bych rovnou pozadala Mudra o dve panz je logicky ze jednu teda na uvod a druhou na kontrolu 😉 datum na zadance stejne neni alespon ja ho nemela jen zadanka ke komu a pro koho a razitko a podpis a jedna veta takze alespon vim ze kdybych za dva roky tam zase jela jen na kontrolu tak ze mam rict rvnou o dve mno 😉 radsi tim nic nezkazim 😉 😀