Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

katapola
28. dub 2009

Ahojte děvčata. Tak jsem byla v mezidobí na konzultaci u jiného gynekologa, na kterého jsem slyšela samou chválu. Nezklamal, celkem nám ujasnil další postup. Co se týče Prednisonu - je to prý dobrý lék na spoustu problémů bohužel se spoustou negativních vedlejších účinků a že on sám ho před IVF předepisuje na 3 týdny všem automaticky, že kvůli tomu by vůbec neposílal do Prahy, že tam to opravdu +- dopadne všem na stejno.

V podstatě u nás vidí problém v něčem úplně jiném než je buněčná imunita, protože se nám pomaleji vyvíjeli při 1. IVF embrya. TAkže náš další postup: máme si zajet na dovču, v létě zkusit znova IVF, ale předem se domluvit s mým doktorem, aby mi nasadil ten Prednison 3 týdny před IVF a aby slíbil, že vydrží s kultivací embryí až do 5. dne. Pokud se embrya nebudou vyvíjet, nedojde k transferu, nepropadne nám další pokus a my budeme vědět, že máme problém s embryemi. Pokud mi tyto dvě podmínky můj doktor neslíbí, přecházím k tomuto druhému gynekologovi.

Jo a ještě mě uklidňoval, že Prednison v dávce 5 mg nebude mít na můj nitrooční tlak vliv, že to bych to musela brát např. 2 roky.

Tak jsem se uklidnila, mám svůj plán a v hlavě jasno. Těším se, že si s manželem užijeme dovolenou a načerpáme síly.

pimpulka1
30. dub 2009

Ladus já se tvým pocitům vůbec nedivím, v podstatě se při pročítání všech příspěvků dostávám do "schízy" 😅 Co je vlastně dobře, co ne, co pomůže a co uškodí?... na druhou stránku, všichni gynekologové na to mají jiný názor, v podstatě se tady žádné nepřekrývají, jsou to tedy podle mě jen dohady a osobní názory. Žádný z nich se v imunologii nespecializuje, tudíž se mohou jen domýšlet. Až se bude někdo z nich honosit titulem imunolog a denně se v této oblasti pohybovat, tak pak budu brát jeho názor opravdu vážně. Nevěřím, že by si z nás Podolí udělalo pokusné myšky, samozřejmě se může stát a asi se určitě stává, že se BI časem hodí do normy sama, otázkou by pak ale bylo, kolik toho času je pak potřeba a kolik neúspěchů by za tím mělo být. Já prostě něčemu věřit musím, a tak věřím Podolí, protože ta nejistota určitě udělá v tělíčku taky nějakou neplechu a třebas i větší, než malá dávká Prednisonu 😉

ema8
30. dub 2009

ahojte, otehotnela tu nejaka baba co mala zlu BI ,aj bez Prednisonu? Nic ine nie je len ten Prednison? mozete aj cez IP-dakujem vam a drzim palce 😵

lara75
30. dub 2009

ahoj ema, skús sa báb opýtať v téme prednison 🙂
ja osobne nikoho nepoznám, ktorej sa to s prednisonom podarilo, preto to na sebe testujem 😀

ema8
30. dub 2009

Lara-tak drzim palce 😉 a pekne tucne // 😵

lara75
30. dub 2009

dík ema 🙂

ladus77
30. dub 2009

Ahojky, jojo, je to tak nekdy fakt schyzuju, jak pise Pimpulka. Ale Podoli verim, kontrolu mam presne za mesic a uvidime co dal. A verit musime, protoze to nas fakt potom tak rozhodi, ze to urcite nevyjde. Takze zadne dalsi negativni zpravy 🙂 🙂 🙂 jenom pozitivni testiky 🙂 Pimpulko, kdy jdes na kontrolu do Podoli ty?

pimpulka1
30. dub 2009

Ladus já 13. července. Čekala jsem že dřív, už v červnu, ale sestřička to málem počítala na dny, ať jsou to tři měsíce 😖 přitom mám v papírech uvedeno - kontrola za 2-3 měsíce. No už jedu druhou krabku Prednisonu a fyzicky jsem si žádné změny nevšimla.. ani vyrážka 🙂 spíše si připadám neklidnější, ale to už možná hrajou roli trochu nervíky, potřebuji se hodit do větší pohody, právě mi skončila mateřská a hledám práci, což je v dnešní situaci v ČR opravdu všechno možné, jen ne jednoduché 😒

ladus77
30. dub 2009

Ja uz jedu treti krabicku a kontrolu mam 28.5. Taky mi to do telefonu pocitala malem na dny, rikala, ze to musi byt alespon tech 10 tydnu a ja tam jdu teda 11 tyden brani. No jo, no co uz s tim nadelame. Ja nastesti teda taky zadne vedlejsi ucinky zatim nepocituju - tuk, tuk, musim zaklepat, tak snad to uz tak vydrzi. Nervy fakt obcas pracuji, takze by to chtelo nejake pozitivni zpravy tady od holek co uz s Prednisonem skoncily a BI maji ok. Tak sup sem s // 🙂 🙂 🙂 A s tou praci to, je jasny, se vubec nedivim. Ja mam nastesti praci dobrou, ale obcas si uz kolegyne rypnou, kdy ze bude mimi. Ja to tajim, nemusi vedet vsechno, takze zatim odpovidam, ze nespechame...ale docela me to psychicky depta. 😒

pimpulka1
1. kvě 2009

S tím rypáním ti můžu taky povídat 😒 jelikož má už malý tři roky, tak pořád slyšíme, kdyže mu pořídíme sourozence, přece nechceme aby byl jedináček... a jelikož hledám práci, tak do toho ještě, proč raději nejdu znovu na mateřskou... některým lidem se už raději vyhýbám, protože vím, že se budou bavit jen a jen o druhém dítku ☹ ... všem říkám, že to není na objednávku a že teď chceme ještě počkat než budu v práci 😕 .. no už se těším až tu budem dávat naše // 😀

pimpulka1
1. kvě 2009

A holky, krásný prvomájový zaláskovaný den 😀

ladus77
1. kvě 2009

Taky se pripojuji s pranim krasneho prvniho maje. Jdeme hledat nejakou tresen a nebo aspon neco co jeste nestacilo odkvest 🙂 🙂 😉

ismail
1. kvě 2009

I ja se pripojuji s pranim krasneho prosluneneho prvniho maje. nasli jste tresen? u nas uz je snad vsechno odkvetle 😀

ladus77
3. kvě 2009

Cao Ismail, tresen jsme nenasli, uz byly vsechny odkvetle, ale nastesti to zachranil jedly kastan (kvete ruzove), tak snad neuschnu 🙂 Ja ti tak zavidim, ze uz se muzete snazit, mne se to nejak vlece. V pulce kvetna mne jeste cekaji vysledky z hematologie a pak az Praha. A navic se nam to s kondomem nejak moc nelibi 😒 No jo, co uz...

ismail
4. kvě 2009

ahoj ladus, u nas to tak zachranil kastna 😉
Me se to taky vleklo, moje prvni navsteva v Podoli byla v listopadu. Noo, sice se snazit muzeme, ale je to takovy divny, v dobe ovulace bez kondomu a skoro na povel a zbytek cyklu porad s nim , no.
Neboj, utece to jako vsem nam tady 🙂

pimpulka1
4. kvě 2009

Holky tak ve čtvrtek jdu na hysteroskopii ☹ jsem z toho už teď nějak našišato, opravdu se mi dost živě vracejí zážitky z prožitých revizí..... upřímně mě už to vrtání do mého těla a ty léky a to vše kolem začíná lézt krkem.. dítko jsem měla vždy spojená s láskou, přirozeným početím a radostí z těhotenství, teď se to vše tak pokazilo 😢 no fůůůj schízuju 😅

ladus77
4. kvě 2009

Ahoj Pimpul, to bude dobry, neboj, ja jsem byla na hydrolaparoskopii a delali i tu hysteroskopii, taky jsem byla na nerva, ale nakonec to bylo v pohode. Hned ten den jsem sla domu a pri narkoze jsem se fajn prospala 🙂 😉 Urcite to bude dobry, neboj. A schyzuju taky...treba jestli je ten Prednison vubec k necemu a tak...proste jestli to vubec pujde...a vsechno mi taky leze krkem... 😒

pimpulka1
5. kvě 2009

Ladus díky, taky bych šla ráda hned domů. Trochu vím co mě čeká, přeci jen nějaká zkušenost je, ale stejně ty gyne zákroky nesnáším. Člověk leží nahý na sále a personál se baví o tom co bylo doma 😖 Taky mi nejde na rozum proč jdu na hysteroskopii týden před MS, když mi můj lékař říkal, že je třebas ji udělat co nejdřív po MS 🙄

jana.cb
5. kvě 2009

ahojky kocky moje :o) jsem tu zas na skok po delsi dobe 😉 noo a porad 2v1 😠 malej se neche vubec ven nejak a to uz ma 3,5 kg takze to bude jako vetsina miminek co se tedka rodi asi 4 kilovy mimco no .o) ale jinak je vse ok ......ja snad neporodim 😀
Tak jakypak jsou tu pokroky a vysledky??? 😉 doufam ze uz je tu nejaka dalsi tehulka 😵

ismail
5. kvě 2009

jee ahoj Jani, neboj urcite brzy porodis, hlavne, ze je vsechno v poradku 🙂 My se sie snazit muzeme, ale ted to nevyslo, no, bohuzel ☹
pimpulka, take mam za sebou hysteroskopii, je to podobna jako revize, nic strasneho, tak se neboj 🙂

pimpulka1
5. kvě 2009

Holky díky, pokusím se to moc neprožívat 😉 nevíte jestli se k Prednisonu mohou brát bylinné koncentráty na podporu imunity? 😕

lucule
5. kvě 2009

pimpulka tak to nevim zda se k prednisonu mohou brat bylinne koncentraty ale ja na podporu imunity beru wobenzym.
ismail tak to me mrzi ze vam to nevyslo, tak snad pristi mesic 😉

jana.cb
5. kvě 2009

Ismajliku uz muzete jo? 😵 😵 no tak to tedka vyjit musi hele panz kveten je pry idealni mesic na porody a poceti rikal zas nejakej Mudr v TV 😉 takze drzim co jen jde!!! Uz to tu chce dalsi tehulky a maminy je nevyssi casik holky tak sup sup .o) 😉

pimpulka1
5. kvě 2009

Jani to se řekne šup šup... já bych ráda, ale my ještě nemůžem 😝 ale už mě ten gumsexík pěkně 🙄 a to nemluvím co na to říká manžel 😀 Wobenzym? Tak to jdu študovat 😉

pimpulka1
5. kvě 2009

Ju Lucule a to ti poradili v Podolí? Ten Wobenzym.

ismail
5. kvě 2009

Jani, nojo muzeme,ale nevyslo to ☹ nechci to ponechavat nahode, tak se v kvetnu chystame na prvni IUI.Dekuju, snad to brzy vyjde nam vsem.
Na wobenzym jsem slysela rozporuplny nazory, me se v Podoli o nem nikdy nezminovali.

jana.cb
5. kvě 2009

No jako holky ja vim jak to myslite 😉 ale jako ty jejich 3 mesice uteceou jako voda a fakt je to minimum preci 😉 o gumisexu mi ani nemluvte my ho meli 5 mesicu .-(( panz jsem si ja krava rikala ze na to prdime nejakej gumisex ze to nema vliv jo a prd ....melo jako blazen a divili se ze se mi BI nelepsi no a pak jsem musela rict ze prednison beru ale ze normalka sexujeme a zakopanej pes byl vykopanej 😠 😠 takze pak jsme poctive gumisexovali ale tezkej opruz a desny to je s nim no .-((((( jenze proste vysledky mluvi za vse holky takze se to proste musi vydrzet a zanedlouho tady budete kazda tehulka 😉
Holky co se tyce Wobenzymu a Anopyrinu apod tak bych tohle radsi vse konzultovala s Podolim nez si to naordinovat samy 😒 ono kdyz se bere Prednison tak kdyz vam Dr neco da nejaky jiny prasky i kdyby Coldrex tak jako by mel ten Dr vedet ze berete prednison aby nekomu neudelal paseku precijenom jsou to kortikoidy no a kazda je snasime jinak takze bych zavolala te Dr z Podoli a jen bych se zeptala za to nic nedate a radsi se 10 zeptat nez si pak tlouct hlavu no .... 😒

lucule
5. kvě 2009

pimpulka jojo doporučily mi ho v Dr. v Podolí. Beru ho 4-0-4 denne.

ladus77
5. kvě 2009

Ahoj holky, jak kdybyste mi cetly myslenky. Vcera jsem zacala brat Wobenzym 5-0-5, doporucila mi to kamaradka, ale pak jsem taky zacala premyslet, jestli bych to nemela zkonzultovat s Podolim a vidim, ze uz nemusim, kdyz to konzultovala Lucule 🙂 Jenom dotaz - oni rekli 4-0-4, ze bych to o jednu tabletku snizila? Aspon usetrim 🙂 Drahy je to teda dost 😒
Ismail, to mne mrzi, ze to nevyslo, ale pristi mesic urcite!!! Cekame tu na nejake pozitivni zpravicky. Ja zase zacinam uvazovat jestli nepujdeme treba v srpnu, zari do IVF, jenom to zkusit a taky se bojim aby se ty protilatky nejak nevratili. Mozna ale to IUI taky nebude spatny, procento uspesnosti je tam vetsi ne?
A Jane.cb preju brzky a pohodovy porod. Ja myslim, ze ty jsi tady takova nase nadeje, ze to jednou pujde 🙂 🙂 🙂

ismail
5. kvě 2009

ahoj ladus,nojo neda se nic delat, hlavne, ze BI je srovnana a muzu neco delat. Mas pravdu, Janicka je nase nadeje, jinak ja vim o dalsich holcinach, ktere po preleceni BI jsou tehotne, takze hlavne neztracet nadeji 😉
U IUI moc procent neni, tusim, ze tak 10, ale ja proste po letech cekani uz potrebuju delat neco jineho nez jen domaci snazeni jinak me klepne.