Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

coralin
8. led 2014

@radina je to des.. já jsem se zase dozvěděla, že možná nebudou mít peníze ani na intralipidy.... to je taky dobrý...

radina
8. led 2014

@coralin ako myslis kto nebude mat peniaze? 😖

lenocka004
8. led 2014

@zibi Diky, tak tu Omegu 3 vyskusam aj ja 😉

zibi
8. led 2014

@lenocka004 ved za to nic nedas

lenocka004
8. led 2014

@coralin Ahoj, chodim do Iscare Martin. My sa snazime o babo uz 10 rokov z toho posledne 2 roky skusame s pomocou CAR. Coralin to je mi moc luto ze ti tie ET a KET nevysli ale mozna ze nie je vsetko stratene.Ved uz prisli na to co je problem. Ak sa dostanu tie NK bunky pod kontrolu tak to moze dost pomoct a dalsie tehu uz moze byt uspesne. Ale mas pravdu pchat do seba stale lieky ked sme zdrave tiez moc nepomaha nasmu zdraviu. Mam z toho tiez dost obavy ale este tomu dam sancu a sa uvidi. 😒

coralin
12. led 2014

@lenocka004 já jsem také byla rozhodnutá do toho jít, ale kamarádka mě teď rozhodila, protože mi vykládala karty a zase to tam nebylo... tak nevím, jestli to má smysl. Nevyšlo jí to už ani minule ani předminule, ale nevěřila jsem tomu moc a chtěla jsem to zkusit, když NK buňky snížili na 41,5%, ale stejně se nám to nepovedlo. Tak nevím... taky jsem uvažovala o tom, jestli by nevylo dobrý dát si nějakou dobru třeba pauzu, ale i když jí mám, tak to stejně nic neřeší a spokojená nejsem a jen přicházím o čas.. tak nevím... 10 let už je dlouho jak to zvládáš?

coralin
12. led 2014

@radina že prý nemocnice... léčba imunoglobulíny je dost drahá tak mě doktorka upozorňovala, že na ně nemusejí mít peníze ...........

radina
12. led 2014

@coralin ahaaa, no napr ja som si ten intralipid platila v plnej hodnote, poistovna to nepreplaca, ale nestalo to tak vela. u vas to preplacaju?

coralin
13. led 2014

@radina ještě nevím jak to bude, snad by měli, ale když jsem se na to ptala, jak to je, tak mi doktorka neodpověděla... navíc teď o tom pořád přemýšlím jestli vůbec do té léčby chci jít. Tobě to pomohlo? jak jsi na to reagovala?

radina
13. led 2014

@coralin ja som to este nebrala, mam to vziat tyzden pred ivf. takze to 1x pred ivf nejako prezijem, ak to nepomoze, tak ani neublizi, lebo su to len tuky v podstate. 😉

coralin
13. led 2014

@radina takže máš ty kapačky ?

radina
13. led 2014

@coralin ano, tebe dali lieky?

lenocka004
16. led 2014

@coralin Zatial to zvladam, vdaka tomu ze som sa na to snazilkovanie plne neupla. 10 rokov je vela ale zas na druhej strane to boli krasne roky plne zazitkov, ktore by sme s mm nikdy nezazili keby sme mali babo. Zas v kazdom zlom sa vzdy nieco pozitivne najde. 🙂

coralin
18. led 2014

@lenocka004 No tak já jsem v tom zlém zatím nic pozitivního bohužel nenašla:(

coralin
18. led 2014

@lenocka004 10 let je hodně dlouhá doba, jsi statečná, a neuvažovala jsi o adopci?

coralin
18. led 2014

@radina A jak na ně reaguješ? Ke komu chodíš na imunologii, jestli se mohu zeptat??? Zatím ještě nic nemám, bojím se toho, tak to odkládám a zatím to neřeším a dávám si pauzu

radina
19. led 2014

@coralin este som ho nebrala, vezmem ho az niekedy pred ivf o 2 mesiace. ja ho mam predpisany z medirexu v Bratislave, dr. girovska. ale pravidelne k nim nechodim, ...zatial som zacala brat len prednison a z toho som OK. 😉

coralin
19. led 2014

@radina tak to je dobře

lenocka004
20. led 2014

@coralin Moja, ja este verim ze budeme mat svoje dietatko a neuspech si radsej ani nepripustam 🙂 Takze zatial nad adopciou neuvazujeme.

zibi
29. led 2014

chcem sa opytat zabrali vam kortikoidy na zvysene nk bunky ? ja mam 40 percent zvysene a predpisali mi medrol 4mg zatial lebo prednison zle znasam 😝
intralipidy mi nikto nechce pichnut a tak dufam ze mi klesnu z medrolu ? ake mate skusenosti?

deinad
3. únor 2014

@zibi ja som brala prednison s prestavkami skoro 2 roky a nepomohlo, tak som vysadila.
Intralipidy ti daju v RF Brno 2500Kč/ks, minimalne 2 davky treba.

coralin
3. únor 2014

@zibi Ahoj, já prednison také špatně snáším, ale poprvé se mi podařilo hodně snížit. Z 69% za 45%, ale IVF nám nevyšlo. Při druhém mi už nezabíral a měla jsem dexamed (injekce), taky nezabíraly, pendometr taky ne a kleslo mi to až po metypredu. Z 67% na 41%, ale nezabydleli se nám:( bohužel.
Držím palce, ať jsi na tom líp. Jsem teď před další léčbou, tak uvidíme

coralin
3. únor 2014

@deinad Ahoj, já jsem o nich hodně přemýšlela, protože se jich docela bojím, mohu se, prosím tě, zeptat jak jsi na ně reagovala a zda jsi měla nějaké nežádoucí účinky?? Povedlo se? Díky moc

coralin
3. únor 2014

@lenocka004 je dobře, že o neúspěchu nepřemýšlíš🙂 musíme věřit

zibi
3. únor 2014

@coralin ked chces pridam ta do skupiny nasla som nejake prirodne veci ohladne nk buniek tak ked mozes pocitat 🙂
ja chcem najprv vyskusat prirodnu liecbu a ked nezaberie tak sa dam znova na kortikoidy teraz mam medrol 😖 a ze nema take neziaduce ucinky ako prednison

zibi
3. únor 2014

@deinad
@coralin
inak dokyna girovska povedala ze kortikoidy su len pomocne klucovy je intralipid 😖

coralin
3. únor 2014

@zibi také jsem to zkoušela, číňany, léčitele, akupunkturu, čaje.......klidně mě můžeš přidat do skukupiny🙂 já jsem se intralipidů bála, že to je z krevní plazmy cizích lidí....

zibi
3. únor 2014

@coralin uz som ta pridala
a nepomylila si sa? intralipid je zo soje a zo zltka 🙂
inak som nasla na nete ze omega 3 - presne ryby olej znizuje nk bunky - su na to aj studie tak mozno teda dufam ez na tom daco budeidem skusat
inak aj intralipit je zlozeny s esencialnych mastnych kyselin cize omega 3 je to iste a vlastne nahrada tych infuziek
🙂

zibi
3. únor 2014

@coralin skus mrknut a aj do temy je tam toho dost
počkajte, nebol to malo byť o omega-3, ktorý vám pomôže otehotnieť?

Hlavným rysom západnej stravy je vysoký príjem sacharidov, ale alarmujúce je nedostatok rýb a morských plodov v strave väčšiny ľudí.

Prečo sa to deje?

No, väčšina ryby obsahujú omega 3 mastné kyseliny, z ktorých pochádzajú eikosanoidy. K dispozícii sú dva typy eikosanoidov, ktoré sú odvodené od mastných kyselín Omega 3 a tie odvodené z omega 6 mastných kyselín. The Omega 3 eikosanoidy sú protizápalové, ktoré rozširujú krvné cievy (zvýšenie bloodflow), pomáhať imunitný systém (znižuje aktivitu nádorových buniek). Oni sú "dobré" eikosanoidy. Na Omega 6 eikosanoidy sú pre-zápalové, zovrieť cievy, nižšia imunitný systém. Sú to "zlé" eikosanoidy.

Keď budeme mať vyváženú stravu, ktorá obsahuje ryby, dostaneme Omega 3 mastné kyseliny, ktoré potrebujeme, a eikosanoidy sú držané v rovnováhe, sme zdraví a všetko funguje tak, ako má.

Keď naša strava je deficitné v morských plodov sa nedostanú na Omega 3 mastné kyseliny, ktoré potrebujeme, a v dôsledku toho majú eikosanoidov nerovnováhu. S viac zlých eikosanoidov než dobré eikosanoidov výsledok nie je šťastný.

Hlavným rysom tejto nerovnováhy je znížil bloodflow do maternice. Ako si dokážete predstaviť, so zníženým množstvom krvi dostať do maternice tam je menej kyslíka, menej minerálnych látok, menej potrebných živín, ktorí prídu na maternicovej výstelky plne rozvinúť. Takže aj keď sa oplodnené vajíčko sa prísť, šanca na endometriálnu podšívka je dostatočne zdravý pre implantáciu nastať, sú výrazne znížené.

Druhým rysom eikosanoidov odchýlky vyššia NK (Natural Killer) bunkovej aktivity. To je príšerné, ako to vyzerá. NK bunky sú tie nepríjemný veci, ktoré jednoducho idú a zabíjajú bunky náhodne pre zábavu. Keď sú prítomné v maternici v čase, keď sa oplodnené vajíčko sa zostupuje k implantácii, môžu zaútočiť a zabiť oplodnené vajíčko.

Oops ... no poňatie tento mesiac.

Omega 3 eikosanoidy znížiť molekulárnej interakcie, ktoré vedú v rakovinových bunkách (ako NK bunky), ktoré tvoria a len znížiť počet tých, ktorí prichádzajú do existencie vo vašom tele. To je dôvod, prečo sa im hovorí "dobré" eikosanoidy. 🙂

Dúfajme, že môžete vidieť teraz existujú dve dôležité časti k otehotneniu. Prvý z nich je počatia, ako spermia oplodniť vajíčko. Druhý nie je potratenia, uistite sa, že oplodnené vajíčko implantáty v zdravom endometria podšívkou.

Uistiť sa vaša strava obsahuje ryby s vysokým obsahom omega-3 mastných kyselín, alebo doplnenie vašej stravy s Omega 3 mastných kyselín kapsule obnoví rovnováhu eikosanoidov vo vašom tele, a v dôsledku zvýšenia bloodflow do maternice tým, že váš endometriálnu podšívka dokonale prepracuje každý mesiac, maximalizovať šance na implantáciu, kedy sa oplodnené vajíčko dorazí.To bude tiež posilniť váš imunitný systém, znižuje výskyt vecí, ako NK buniek v maternici a šanca na nejaké oplodnené vajíčka sú napadnutí.

Takže to s rybí olej s vysokým obsahom Omega 3 vám pomôže otehotnieť? No, áno. Presnejšie povedané, dopĺňa svoj jedálniček s Omega 3 mastných kyselín znižuje pravdepodobnosť, že budete mať potrat.

Mnoho párov sa zmätený, prečo oni môžu robiť všetko správne, sledovanie ich BBT, načasovanie styku, celú snímku, ale aj po roku snaženia ... nič. No, je to možné poňatie sa deje, ale implantácia nie je.

Pokiaľ ide o stále úrodnejšia ide Omega 3 mastné kyseliny sú určite priateľ páry sa snaží otehotnieť, a nesúci dieťa k termínu.

http://www.my-fertility.com/infertility/does_om...
Does Omega 3 help yo

summer_103
4. únor 2014

@zibi ahoj, nemas ten text aj v anglictine? ten link co si dala ma hodi niekde inde. Ja beriem Prednison 5mg denne od novembra.