Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

cukor
29. říj 2009

ahoj marceta,chcem sa len spytat,či ti robili aj hematologické testy.....no myslím na zvyšenú zrážanlivost krvi tzv.trombofíliu.

zofka44
29. říj 2009

marceto, tak to je pozitivní zpráva. My měli při prvním vyšetření protilátky proti spermiím obě hodnoty (manželovy, i směs cizích) hrozně nízké - oboje kolem 25 a trofoblast asi 50, teď je trofoblast asi 90, takže v normě, ale na manželovy spermie stále 35, takže 30% pod normou. Snažení nám nepovolili - mám brát Prednison a opět kontrola za 2-3 měsíce. Ale já na to fakt už nemám nervy!!!
Jinak velmi ti držím palce, aby kontrola byla úspěšná a aby ses úspěšně dostala přes ty kritické první týdny.

marceta
29. říj 2009

Cukor, hematologické testy mi dělali v genetu a byly OK.

Zofi, děkuji moc. Ty vydrž, uteče to jako voda a pojedete znova na kontrolu a pak už to bude určitě v pohodě. 😉

ivka105
29. říj 2009

Ahoj všem,

marceto to je super, moc gratuluju a držim pěstičky. Určitě to teď vyjde. I tobě Jasmino ať se ti ukáže ta vytoužená druhá potvora na testu.
Já jdu ve středu na ultrazvuk a pak mám přijít opět 23.11.

ivka105
4. lis 2009

Ahoj všem,

tak píšu jak jsem dnes dopadla na gyndě. Vše zatím vypadá dobře a mrňous se má k světu a měří 10 cm.
Dělal mi ultrazvuk na vývojové vady a podle něj je vše ok, ale budou to porovnávat ještě s výsledky krevních testů, které mi dělali v poradně před 14 dni. Celkový výsledek bude za týden.
Dr. už mi odmítl psát doporučení, tak zítra budu volat do Podolí. Jsem zvědavá, jak pořídím.

A co ty Marceto, jak jsi dopadla u doktorky? Je vše v pořádku?

Jasminko, ty ještě asi nic nevíš viď? Ale držím pěsti. Potřebujeme tu podporu jako sůl všichni.

jasmina309
4. lis 2009

Ahoj
Ivko- držím ti moc palce! Je to balzám na duši, číst "tvůj příběh" 🙂 🙂 🙂

Já na tom dobře nejsem-dnes sem 14 den od ET 2 dny starých dvou embryí. A co myslíš?
Test byl v pondělí bílej a dnes ráno slaboulinká druhá čárka! Jenže se vůbec neraduju, pprotože sem večer začla špinit a dnes to mám celej den cuckatý... Sice to není klasická MS a vůbec ne silná(jak to mívám normálně) ale jestli to do zítra neustane, tak podle mě je to marný!
Zatestím ještě v pátek... Snažím se být nad věcí.Moc to nejde, je to mý 4IVF a pokaždý bez nrazáčků 😒 . Je to o nervy...
Prednison zatím zobu dál, Crinone mám ještě na dnes a od zítra Utrogestan (jeden dvakrát denně) a ještě od imunoložky mám bílkovinu v injekci, kterou mi píchá sestra na obvodě...
V případě negativního testu v pátek všechny léky vysazuju...

Všem ostatním přeju více štěstí, já už tento boj předám nějaký silnější holce, mě už opustili síly dál bojovat s Imunitou a neplodností... 😉

ellysa
4. lis 2009

ivka to je skvelé, verím, že to dotiahneš do úspešného konca 🙂
jasminka viem, že ťa to asi nepovzbudí, ale nestrácaj ešte nádej, mzslím na vás babule, raz sa nám to všetkým musí zlomiť

zuzanka65
5. lis 2009

Nazdar holky,chci se jen zeptat jaké testy vám dělali na tu sníženou buněčnou imunitu?Na začátku diskuze jsem četla,že oplodněné vajíčko tělo kolem 6 týdnu vyloučí.Mě už se tohle stalo několikrát,vždycky kolem 5.týdnu a nevím co s tím.Doktorce jsem to říkala,a pošle mě na testy,zatím jen hormonální profil.Proto se ptám,možná by to mohl být i můj problém ☹ díky všem za rady

marceta
6. lis 2009

Ahoj holky,
ja jsem ted u rodicu.Mamka je v duchodu, tak je se mnou cely den doma a ja aspon nemam cas myslet na blbosti. 12.11. jdu na kontrolu. Budu mit za sebou rozhodujici tyden, tak snad to bude dobre. hned jak se dostanu k netu, tak dam vedet, jak jsem dopadla.
Jasmin, drzse. Jsi bojovnice. Nevzdavej to predem.
Zuzo, my jsme byly vsechny na vysetreni na imunologii v Praze v Podoli. Je to tam jak na bezicim pase, ale snad to pomohlo a vsechny se dockame 🙂 .muzu jen doporucit.

ivka105
6. lis 2009

Ahoj,

marceto, doufám, že to překleneš a bude to v pořádku. Určitě věřím, že to vyjde.

A teď k tobě Jasmino, nenervuj se. Co se týče té čárky, tak test zopakuj alespoň ob den. Jestli ti čárka vyjde, jsi těhotná. Špinění, to víš sama jak jsem byla zoufalá a vůbec tomu nevěřila a podívej. Ty to budeš mít taky tak, určitě. Doktorka v Podolí mi řekla, že můžu špinit až 6 týdnů, naštěstí to byly jen 3. Taky jsem měla kousky sliznice a dokonce jedno ráno jsem myslela, že je konec a pojedu do nemocnice. Docela jsem zakrvácela, sice tmavá krev, ale nevypadalo to dobře. Říkám, že je to vše zázrak. Dokud je tmavá krev, tak je dobře. Neměla bys nasadit Ascorutin? Taky by ses měla šetřit a spíš polehávat, mně to doktor přímo nařídil a rozčiloval se, když jsem si nevzala neschopenku. Ale pracuji jako recepční, tak to zase tak hrozný nebylo a když máš takovýhle problém po 5., tak se na tebe koukají v práci skrz prsty. Kdy ti to zase nevyjde, je to zoufalý. Vím, že umělé oplodnění je složitější. S tím zkušenosti nemám, ale doufej a pak příjde víra.

Jinak v tom Podolí mě doktorka příjme, tak jsem šťastná. Nervovala jsem se kvůli tomu pěkně. Jedu tam 12.11. a teď v Ne se jedu zaregistrovat do Podolí k porodu. Tak držte pěsti.

neme
12. lis 2009

ahoj holky,
mám na vás dotaz.Bohužel mám také pozitivní buněčnou imunitu. Začnu teprve brát prednison.Jaké jste měly vedlejší účinky. Přibraly jste? Pro mimi udělám cokoliv, jen bych chtěla vědět, co mě čeká. Prý někdo přibere, vypadají mu vlasy. Mohly jste si dát trochu vínka, nebo opravdu po celou dobu léčby bez alkoholu, jak to je v letáku. Hlavně, aby to pomohlo. A pokud vám pak testy dopadly dobře, mohly jste pak už pořád bez kondomu? děkuju za odpovědi.

litsea
12. lis 2009

Ahojky neme, já beru prednison od srpna a žádné vedlejší účinky nemám. 5mg denně je opravdu malinko 🙂 Alkohol si občas dám - skleničku piva nebo vína...
My byli dneska teprve poprvé na kontrole, výsledky budou za 3 týdny. Takže zatím máme pokračovat s prednisonem a kondomem. Když se hodnoty upraví, tak mi sníží prednison na 2,5 mg denně a kondom styk nadále mimo plodné dny, v plodných dnech bez kondomu až do otěhotnění - toto je přístup Podolí.
Ale v caru kam chodíme nám dr. dovolil snažení už teď - před první kontrolou v Podolí, podle folikulometrie 1-2x styk v době ovulace bez kondomu. Zatím se snažíme 2 měsíce, ale bez úspěchu 😖

cukor
12. lis 2009

neme...ja beriem prednison 5 mesiacov.....pribrala som 2 kila a tvár mam takú spuchnutú a to je asi vsetko.......pit alkohol..... by som nepila.....ja som mala v lete reakciu na slnko.. opuchla mi tvár.......

myslim si ,ze bez alkoholu to vydržís

neme
12. lis 2009

Hm, já teprve začínám, tak nevim co bude dál. Než doberu prednison, mám zavolat co dál.kondom máme používat.já mám ještě k tomu jeden vejcovod a manžel pomalejší spermie.do toho nastupuji do nové práce, tak mám strach, jak to všechno dopadne.už jsem byla i na IVF a nezadařilo se.tak třeba až mi přeléčí tu BI tak bych zkusila další pokus.většina mých kamarádek má už druhé dítě a to jsme se začaly snažit všechny cca před třemi lety a jsem jediná bez dětí. Snad to pomůže.

litsea
12. lis 2009

Neme, musíš počkat minimálně do příští kontroly, pak budeš moudřejší... Kam chodíš a za jak dlouho máš kontrolu? Hlavně mysli pozitivně a věř, že se to po přeléčení povede buď přirozeně nebo v nejhorším uměle 🙂 Já jsem na tom s kamarádkama hodně podobně a taky mě začíná pomalu tlačit věk 😖 Je to na palici, ale musíme věřit nic jiného nám nezbývá

neme
12. lis 2009

Litsea, chodím k Apolináři, k dr.Malíčkové. Kontrolu ještě nemám, teprve zítra si jdu pro prednison. Mám si zavolat za měsíc a domluvíme co dál. Určitě mi nevadí, že nebudu pít alkohol, jen jsem se na to chtěla zeptat.blíží se hodně oslav, tak to radši nebudu pokoušet.
mě taky tlačí věk.hlavně už hodně dlouho se nic neděje.Kam chodíš ty?
Takže jsi šla na kontrolu po cca dvou měsících? nebo za jak dlouho jsou kontroly.Chápu, že je to jiné v Podlí a jiné třeba u Apolináře.Zajímá mě vaše zkušenost.díky

litsea
12. lis 2009

Neme, aha. V Podolí je standard 2-3 měsíce prednison a kondom a potom kontrola a podle výsledků se uvidí, co bude dál. Já byla poprvé na imunologii v Podolí v červenci, od srpna beru prednison a dneska jsme byli na první kontrole (tj. po 3 měsících braní prednisonu)...
Alkoholu jsem taky nikdy moc neholdovala, občas si dám i teď, ale nepřeháním to.

andous
16. lis 2009

Ahojky holky jsem tady poprvé a tak nějak se rozkoukávám.Ale chtěla bych se zeptat zda nějaká nevíte co to je snížená inhibice migrace u trufoblastu??To mi přišlo z imuno.A jak velkou váhu tam hraje lečba prednisonem??Na miminko už čekáme 3roky a stále se nám nedaří.Chodím na ivf ale stále neuspěch ☹

neme
16. lis 2009

ahoj andous,
to já bohužel nevím co je to snížená inhibice migrace u trofoblastu.Zkus se zeptat přímo doktora.Mě se taky nedaří IVF. Prednison dávají skoro všem, kdo má alergii na trofoblast nebo na spermie.Jinak nevím.

ellysa
19. lis 2009

marceta, ivka, no ako?

ivka105
23. lis 2009

Ahoj všichni,

tak se zase po odmlce ozývám. Byla jsem v Podolí na kontrole, už neberu Prednison, čekám na další výsledky, ale to prý bych užívala ještě Anopyrin. Tak uvidíme. Jsem zaregistrovaná v Podolí k porodu. Dnes jsem byla na gyndě, mrňous se má dobře už měří 14 cm. Genetika v 14. tt mi dopadla dobře, zítra jdu ještě na odběry na genetiku v 16. tt. Tak nám držte pěsti. Jinak na další kontrolu jdu 21.12. a to si dám udělat fotku a prý mi Dr. řekne co to bude. Doufám, že to pozná, bude to totiž dáreček pod stromek pro manžílka. Už se nemůžeme dočkat a moc se těšíme. Furt tomu nemůžu uvěřit, že fakt v tom mým bříšku mám mrňouse. Taky mi Dr. říkal, že do 3 týdnů bych měla cítit pohyby.
A co vy, co nového???

ellysa
23. lis 2009

ivka skveléé, už som sa trochu bála, že sa neozývaš 😉
u nás zatiaľ tiež všetko ok, máma za sebou NT, chcela som sa spýtať asko si vysádzala ten prednison, mňa to tiež o dva týždne čaká, vysadila si ho zo dňa na deň, alebo postupne?

ismail
24. lis 2009

ahoj děvčata, do této diskuze jsem chodívala spíše na jejím začátku, neboť mi v prosinci 2008 v Podolí našli sníženou bunečnou imunitu (po MA) a nasadili prednison, po třech měsících došlo ke snížení. Jelikož jsme chtěli těhotenství uspíšit, rozhodli jsme se pro IVF. Ještě dodám, že mi paní doktorka v Podolí doporučila cca 4 týdny před transferem brát prednison zase celý. Včera jsem se z utz dozvěděla, že čekáme jedno miminko a že máme i srdíčko. Brzy prednison snížím na polovinu a po kontrole v Podolí uvidím kdy ho vysadím úplně.
Těhulkám přeji úspěšné těhulkování a ostatním ať se brzy zadaří 🙂

nika832
24. lis 2009

Ahoj dievčatá 🙂
Som tu nový, mám 39 rokov a za sebou 3 neúspešné IVF pokusy. Po 2. neúspešnom pokuse ma konečne poslali do Prahy k Dr. Maďarovi na imunologické testy a tam mi zistili protilátky na manželove , ale aj cudzie spermie. Brala som 3 mesiace Prednison a išli sme na posledný 3. pokus IVF. Mám hlavu v smútku - nevieme čo ďalej robit. Moja lekárka v Care ma už nerieši - nie som pre ňu zaujímavá - lebo nechceme ďalši IVF. Nevedela mi ani odpovedat na otázku, či mám ďalej brať Prednison. Som samoplatca - z Prahy mi poslali iba výsledky... No, neviem sa v tom nijako zorientovat. V Sr sa imunologia nerobí .. Viete mi niektorá poradiť? Budem veľmi vďačná... ďakujem

litsea
24. lis 2009

Ahoj holky, mám z vás - těhulky - velikou radost, dáváte mi ohromnou naději... Držím palce ať jde vše jak má 🙂
Ismail, myslím, že se známe ze zamlklého, gratuluju moc! 😵

Nika, já bych na tvém místě změnila CAR. V novém caru by ti mohli napsat žádanku na kontrolu do Podolí. Pokud je příčina opravdu v imunologii, tak může zabrat prednison a můžeš otěhotnět i přirozeně nebo zkusit třeba IUI. Jak dlouho bereš prednison?

nika832
24. lis 2009

ahoj litsea 🙂
ďakujem za odpoveď. Som zo Slovenska, takže je to trošku obtiažne íst do Podolí. V Prahe som si všetko musela sama platiť, bola som tam len raz a výsledky mi poslali poštou, doporućili mi Prednison. Brala som ho 2 mesiace celý a 1 mesiac polovicu. Potom sme išli na 3. IVF. Všetko vyzeralo dobre, mala som 8 vajíčok, 6 sa oplodnilo. Robili mi icsi. Dve vajíčka mi dali do bruška - 6 bunkové. Ostatné mi nezmrazili - vraj majú málo buniek. Pri odbere mali 2 až 4 bunky. Vôbec nič neviem o liečbe Prednisonom neviem. V Prahe sa akurát čudovali - prečo ma neposlali najskôr na imunológiu - kedže obaja s manželom sme ok ale hneď na IVF. Ja už viem prečo - peniaze majú za IVF, takže snaha riešit veci inak tu zo strany CARu nie je.Poprosím Ťa o viacej info ohľadom užívania Prednisonu - moja lekárka sa som mnou o tom nebaví.Pomáha tento liek skutočne k vytúženému bábu? Skúsila by som si ho nechať predpísať normálnemu obvodnému gynekológovi. Ďakujem za odpoveď

ivka105
24. lis 2009

Ahoj,

ellysa Prednison jsem užívala 1/2 tbl. a když jsem ho vysadila, tak jsem si vzala 3x po sobě ob den také 1/2 tbl. a tím to ukončila.

litsea
25. lis 2009

Nika, a co zkusit nějaký státní car? Nějak mi to nejde do hlavy, že by to bylo všude takové jak popisuješ... Mě například v caru do ivf nenutí a je samozřejmostí, že mi nejdřív udělali všechna možná vyšetření. Já bych určitě zkusila jít jinam. Zkus se poptat v nějaké slovenské diskuzi, třeba ti holky nějaký slušný car doporučí...
Jinak jsem docela zírala, když jsem se na nějakých anglických stránkách dočetla, že zdaleka ne ve všech zemích považují imunologii za možnou příčinu neplodnosti a ne ve všech zemích se to vůbec testuje. Takže mě nepřekvapuje, že někteří doktoři tuto příčinu bohužel vůbec neřeší.

Brát prednison má taky svoje rizika a není to všelék. Někomu zabere, u někoho to trvá déle a když si pročteš tuto diskuzi, tak ne každému pomohl... Je to prostě individuální, ale za zkoušku to stojí. Z Podolí vím, že se prednison bere i v prvních týdnech těhotenství, tzn. že se nevysazuje před otěhotněním nebo hned po otěhotnění, ale později. A tuším, že by se neměl brát víc jak rok v kuse.
Taky by se po dobu léčby měl dodržovat styk s kondomem, ale to ti asi v Podolí říkali.

cukor
25. lis 2009

nika.....tak mi sme rovesníčky s podobnym osudom aj ked ja mam ešte aj trombofíliu a po potratoch problemy so sliznicou v maternici.no...na tie protilátky sa dava len prednison.nič iné nie je.ale musíš to brat dlhodobo.v tvojom prípade by som sa rozhodla pre iui,nechápem prečo ,ked ste v podstate v poriadku ta dali na ivf.ved je to ovela náročnejsie...zazila som to......takže skús to iui ....a ber ten prednison.......prajem ti vela stastia

nika832
25. lis 2009

ahoj cukor 🙂 Na IVF ma nutili v Iscare. Žiadnu inú možnost nepripustili - už viem prečo 😠 - peniažky vydolujú za IVF. Na imunologiu som sa pytala sama a ako vies aj sama zaplatila - kedze sme cudzinky. Bola som v Ústave péče pro matku a díte - štátne zariadenie - no, bola som nadšená aký mali prístup a koľko času na nás. Žial Praha je ďaleko. V Iscare berú ťažké peniaze - a nikdy nemajú na teba čas.
Čo je to iui ?
Pekný dník