Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

svoba
15. srp 2011

@lola22 jistě jsem to tu už psala. mám kamarádku (ted má každým dnem rodit), ta čekala na dítě 6let. a vůbec to neřešila s doktory. prostě čekali. a to jim není málo (33 a 35). říkala, že když už ztrácela naději, tak se zadařilo. a to je on bez práce a byt maj rozkopanej a plnej řemeslníků. dobrý, co?
já jsem třeba ted ve fázi, kdy nemůžu nic dělat. prostě jen trpělivě čekat. čekat, až se mi zahojí střevo, ustálí imunita a pak se zase snažit. už mě ani nerozhodí krámy. na miminko se snažim nemyslet.
třeba o víkendu jsme byli u kamarádů, maj tříletýho kluka a ten si oblíbil mýho manžela. když jsem viděla, jak ho nosí a směje se, bolelo mě u srdce. cestou domů v autě bylo ticho.
taky si nedokážu představit sebe s pupkem. jak píšeš sci-fi. když si uvědomim, kolik peněz a energie nás to stojí. no, a ted je verdikt jasný. čekat a nestresovat se. jsou věci, který neovlivníme. já tedy jen dietou. ale to už beru jako samozřejmost.

svoba
15. srp 2011

jo, a holky, chci vám sem napsat ještě jeden příběh-povzbuzující. píšu si tu už přes rok s jednou holkou z Prahy. byli na mnoha IUI, pak na IVF plus ICSI - nic nevyšlo. krátce po IVF se snažili sami (ona pychicky nic moc, měla v hlavě ten neúspěšný drahý pokus), jeli na dovolenou, tam zjistila, že je těhu. ale krvácela a tak jen ležela na pokoji. pak byla i v nemocnici. dnes je v 20týdnu a ok! doktorka v nemocnici (ta jí dělala i to IVF - pro vysvětlení CAR Podolí) jí řekla: "zázraky se dějí. to ze své praxe dobře vím" .....
musíme tedy doufat 😉

lola22
15. srp 2011

@svoba Když jedeme z návštěvy od někoho kdo má malé děti, taky bývá v autě ticho🙂 Pořád lepší než dřív, kdy jsem byla schopná se i rozbrečet.
Takovýhle příběhů není nikdy dost🙂

lola22
15. srp 2011

@verru Ahoj, to mě moc mrzí, že to tak dopadlo. Po nepodařeným IVF to musí být teprve zklamání. A co máš přesně za problémy? Promiň vím,že si to už sem psala ale nepamatuju si to přesně. Neměla si taky protilátky proti spermiím a neléčila ses taky gamaglobulíny? A proč tě ted chce nechat Malíčková bez léků?A do jakého CARu chodíš?

svoba
15. srp 2011

@lola22 já vám chci zvednout náladu.
a jen tak mimochodem, před pár minutama mi psall partner tý holky, jak čekali 6let, že se v noci malej narodil. zítra se na ně jdu podívat a dát dárky 🙂
člověče, já už taky nebrečim. třeba to je ted i tim, že se nesmíme snažit a že spolu moc nespíme kvůli nervům. asi jsem otupěla či co. a to jsem dřív byla děsná plačka. ☹

verru
15. srp 2011

@lola22 Přesně tak, protilátky na spermie, špatnou buněčnou imunitu, nedostatek IgA a snad ještě něco, ale to snad není tak hrozný. Beru stále ještě Medrol a pravidelně každých 14 dní už od ledna chodím na injekce gamaglobulinů. Malíčková říkala, že se kortikoidy mohou brát max půl roku a já už končím 8. takže proto mi je musí vydasit, aby si tělo odpočalo. Jinak chodím k Apolináři

if
15. srp 2011

Ahojte baby, vie mi niektorá poradiť. Mám v rukách výsledky z Prahy rep. imunologia, lekárka má dovolenku takže mi k tomu nemá nikto čo povedať. Všetko negatívne okrem bunečnej imunity na spermie parnera o jedno percento znížené, smes cizích spermií 40 % norma je tuším 56 %, trofoblast 101 % ten je v norme.
Znemená to, že som imunitná voči spermiám, voči embryu nie? Pomohlo by nám IUI? Mala som dva zamlčané potraty.

lola22
16. srp 2011

@if Ta norma by tam mela byt uvedena u tech vysledku, kazda laborka to ma trochu jinak. Pokud mas bunecnou imunitu na spermie nizsi nez norma, tak to znamena ze tvy telo ty spermie nici. Vetsinou je to pry tak, ze byva vetsi "alergie" na spermie partnera nez na cizi, pokud ty to mas naopak a na partnerovi spermie jen o 1 % nizsi, tak to si asi v podstate v pohode. Pokud mas BI proti trofoblastu (obaly embrya) v norme, tak je to taky v poradku. Nevim jestli jsem ti nejak poradila🙂

fori
16. srp 2011

@if A co máš napsáno v závěru?? pokud nemáš BI v pořádku tak IUI ti nepomůže, nejdřív se musí dát imunita dopořádku.

fori
16. srp 2011

@verru a nechcete zkusit ted zkusit zase IUI?? A tobě se výsledky na ty spermie po tom Medrolu a tech megaglobulinech nezlepšily?? nebo jo??

lola22
16. srp 2011

@verru To je fakt divny a k vzteku, ze kdyz si tak dobre zalecena, ze se nedari. Priste to uz musi vyjit!!!!!

fori
16. srp 2011

@verru A co to je to IgA?? a jaké hodnoty máš špatné v té BI??

svoba
16. srp 2011

@if koukni dolů pod výsledky na závěr a doporučení lékaře. ale o 1% - to není nijak zlé. myslim.

if
16. srp 2011

lola22
BI voči partnerovým spermiám mám 64 % norma je 65-120, voči cizím spermiám 40 % norma je 65-120,
voči trofoblastu 101% normu už si nepamätám, ale je to v strede. Mám užívať Prednison 4-6 týždňov 5 mg, potom 2,5 mg a skusiť otehotnieť. Nechápme či som imunitná voči spermiám alebo aj embryu. Lekárka v Prahe má 2 týždne dovolenku, tak sa nemám koho spýtať. Chcela by som ísť na IUI do Gyn fivu, aby urýchlili otehotnenie po tých 4-6 týždňoch. Myslím, že výsledky nie sú zlé tak neviem čo mohlo spôsobiť tie potraty, genetika v poriadku, vlastne všetko máme v poriadku. Som z toho na nervy. Nevieš náhodou čo znamená tie cudzie spermie?

fori
16. srp 2011

@if bud v kliku, myslím že ty výsledky nejsou tak hrozný, užívej ten Prednison, mě se to po něm taky všechno zlepšilo. a ty cizí spermie jsou od ostatních chlapu co tam byli s váma ten den. 🙂

sipkova1
16. srp 2011

@if řekla bych, že proti embryu (trofoblastu) nemáš, protože máš 101 a norma je 75-120, takže proti trofoblastu je to OK a máš jen proti spermiím, ale v diskusi zpátky si pamatuju, že někdo psal, že i když máš zjištěnou jen proti spermiím, tak taky může způsobit potrat, protože se nějak ten problém s imunitou stěhuje (tj. teď Ti vylezlo jen na spermie, ale je možné, že v minulosti jsi to měla obráceně, spermie OK, ale problém s alergií na embryo). Teda aspoň jsem to tak pochopila. V kterém týdnu jsi měla ty zamlklé potraty?

Tys byla u MUDr. Kadkalenko nebo jak se teď jmenuje???
Jestli něčemu ve výsledcích nerozumíš, tak můžeš taky napsat na:
http://www.neplodnost.org/forum/forum54-reprodu...

@fori
aha, těch co tam byli ten den? Já zas někde slyšela, že je to nějaká speciální směs spermií kupovaná z USA 😀 , ale to je asi blbost 😒

if
16. srp 2011

if@sipkova1 ďakujem za vysvetlenie, aj ja myslím, že to tak je ako si napísala. Bola som u lekárky - Rusky, neviem ak sa volá.Bola veľmi príjemná. Tuším Bočková. Beriem Prednison druhý deň a už ma začína bolieť hlava a je mi akosi zle. Dúfam, že ho budem dobre znášať. Ty ho užívaš?

fori
17. srp 2011

@sipkova1 tu speciální směs má Malíčková, někdo to tu psal, protože když tam jdeš na vyšetření tak muž sperma nedává.
Já když byla poprvé v Podolí , to bylo cca 2006 a bývalým přítelem, tak on sperma nedal, nějak mu to prostě nešlo, asi byl nervozní, a ta sesta mi řekla že to nevadí, že to stejně vyzkošej i s ostatníma vzorkama, takže jsem z toho pochopila, že to jsou ty vzorky od těch ostatním chlapů........

lola22
17. srp 2011

@if Taky si myslim, ze je to jak pise Sipkova, bunecna imunita je znacne nespecificka a to znamena, ze muze primarne utocit na spermie a pak kdyz otehotnis, tak zautoci na plod. Ale radsi se zeptej jeste nejakeho doktora. Ale ty mas opravdu jen malou odchylku (1%), tak mozna bude jeste nekde jinde zakopanej pes.
@fori Aha, to jsem taky nevedela, ze je to smes od tech chlapu, co tam ten den prijdou.
Jinak mi prosim drzte palce, dnes jdu po obede na IUI, moc tomu neverim, uz to bude moje pate, ale zase prvni po preleceni u Malickovy.

fori
17. srp 2011

@lola22 určitě to vyjde, musíš tomu veřit. Já tomu 1 IUI neveřila a taky nevyšlo, ted u 2IUI veřím, že se to povede. musíš z toho mít kladný pocit!! do jakého caru chodíš??
Jinak ješte k tomu spermatu. Proč by to mělo Podolí kupovat za těžký prachy, když jim to tam ty chlapy dávaj ve velkým zadarmo 🙂 🙂 🙂

lola22
17. srp 2011

@fori Diky za podporu. Budu se snazit tomu verit🙂 Ja do zadneho CARu nechodim, moje gynekolozka se zabývá neplodností a dělá mi to ona ve své ordinaci. Do CARu pujdu az na pripadne IVF.

sipkova1
17. srp 2011

@fori no to máš pravdu, že to maj zadáčo 🙂
Tak já si teda myslela, že jsem otestovaná na Amíky a ono né 😢

fori
17. srp 2011

@sipkova1 tak já fakt nevím 🙂 . někdo tu psal, je to dovážené má Malíčková. Já to v tom Podolí chápala takhle no... jestli se pletu fakt nevííím, nerad bych sem psala nějáké blbosti..... 🙂

if
17. srp 2011

if@lola22 Dúfam,že už nikde inde zakopanej pes nie je, lebo už nemá kde. Všetko máme v poriadku, možno ma len to pichanie Fraxiparinu čaká, ale to mi povedali, že pre istotu si to budem pichať, kyselinu listovú som vtedy užívala v malých dávkách, teraz musím 3 mesiace 10 mg lebo mám mutáciu génu MTHFR heterozygot. Inak už neviem kde by mohla byť chyba. Dva potraty v takom istom termíne nie je náhoda. Vy v Čechách to máte lepšie, máte múdrejších lekárov.

lola22
22. srp 2011

@fori Ahoj, jak to mas s tim miniheparinem, pichas si to uz? Ja se dnes s Malickovou dohodla, ze kdyz to ted nevyjde, tak bych pristi cyklus znova zkusila inseminaci ale tentokrat s tim miniheparinem. Tak az tam za ni pujdu za 14 dni, tak jde se mnou manzel a nauci ho mi to pichat, sama bych to asi nedala.

jesterka001
23. srp 2011

Ahoj holky, odepisovala vám Malíčková na mail? Nebo jste s ní mluvily? Už by měla být zdovolené zpět, ne? Mě neodpovídá na mail. Čeká mě za 10 dní 2.IUI a potřebovala bych to s ní řešit :o(

lola22
23. srp 2011

@jesterka001
No od včerejška je v ordinaci, tak jí zkus zavolat, asi toho má po dovolené hodně.

jesterka001
23. srp 2011

@lola22 díky.

fori
25. srp 2011

@lola22 ahojky, už ho píchám 1O dní. hrozně jsem se bála, ale je to fakt v pohodě. přitel mi píchal jen tu první, ale tu druhou jsem si píchla sama a od nej to už nechci. je lepší když si to děláš sama. ted se cití chudák odstrčený, ale když si to píchám sama, méně to bolí, teda vůbec to nebolí a nemám ani modřinky. fakt se to to brzo naučíš. dneska jsem byla na druhém IUI, měla jsem i Pregnyl, tak doufám že to vyjde. to první IUI bylo dost nepříjemné i mě bolelo břicho, a ted úúúúplně v pohodě. asi záleží kdo ti to dělá. drřím palce a fakt se ničeho neboj. kdyby něco tak písni

verru
26. srp 2011

@fori Držím palce, ať to vyjde. Já vysazuju postupně Medrol, beru už ho moc dlouho, tak ho vysadit musím...