Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

michaelaklej
24. únor 2011

Ahoj holky, ráno jsem měla problémy s přihlášením, a nějak se mi změnil starý login fori na michaelaklej. ted se to pokouším řešit. všechno se mi smazalo. pošta, fotka atd. ale jsem to jáááá 🙂 🙂 🙂 když to nepůjde dát zpět, tak si dám tu samou fotku co jsem měla u fori. chjooooo

fori
24. únor 2011

Tak už je problém vyřešenej.... 🙂 jsem tu 🙂

svoba
2. bře 2011

@fori 😀

adriadri
3. bře 2011

Ahojte holky, ráda bych se k vám přidala a poprosila o pár rad. Se svým manželem jsem byla 2.2. na imonologické vyšetření v Podolí a v úterý byly výsledky. Manžel je naprosto v pořádku, u mě snížená imunita na manželovo sperma a to 21%, cizí spermie 19%, trofoblast v normě 103. V ponděli jdu ke svému gynekologovi s výsledky. Bohžel ten mě ale od tohoto vyšetření odrazoval a hnal mě hned na umělé. (za sebou mám profuk vaječníku, odběr děl.sliznice v narkoze, laparoskopii - vše v pořádku) Při kontrole taky ovulace a rozměry folikulů taky v pořádku-spíše až ukázové...
Protože mi můj doktor nenapsal doporučení, nevím, jak se k tomu postaví. Můžete mi prosím někdo jen poradit, jak se ten prednison užívá? Myslím tím, kdy začít - zda v první den menstruace nebo můžu začít ihned? Dávku mám od Madara 5mg/denně po dobu 3 měsíců a kondom styk.
Je mi ještě doporučeno vyšetření na gyndě ohledně zánětů. Bohužel od malička na záněty trpím. Po přeléčení zánětu, pokud se nějaký najde, začínám léčbu Prednisonem, dříve ho užívat nemá smysl.
Taky si zde čtu příspěvky a kritiku na pana doktora Madara. Přemýšlím, zda tyto výsledky neposlat taky paní doktorce Malíčkové. Budu moc ráda za jakoukoliv odpověď.

fori
3. bře 2011

@adriadri máš to jako plno holek tady. pokud nemáš zánět, tak ten prednison začni brát, pokud si nejsi jistá, počkej co ti řekne doktor. prostě ho ber 1x denně, a používejte kondom - poctivě!!! pokud máš psanou kontrolu tak se na ní objednej už ted. pokud budeš vše dodržovat( prednison i kondom) a kontrola ti za 3 měsíce nevyjde, tak bych zkusila dr.Malíčkovou. Mě se BI srovnala po 10 měsících brání prednisonu. A ted mi ho Malíčková zase vysadila. o mimčo se zatím snažit nesmíme. Ono je to těžký........ máš za sebou nějáky potrat?? Umělé oplodnění nemá cenu , pokud máš BI špatnou. Může se to podařit ale taky nemusí. Počkej si na ti kontrolu.

fori
3. bře 2011

@svoba nic se tu nějak neděje vid?? . Dneska si půjdu koupit ovulační testy, abych zjistila jestli mám ovulaci podle mých výpočtů správně, a nebo jsem vedle jak ta jedle..... 🙂 🙂 protože jestli jsem to měla blbě spočítaný, nebo to mám nějak posunutý, tak jsme se skoro rok snažily v blbý dny 🙂 🙂

adriadri
3. bře 2011

Ahoj Fori, moc děkuji za odpověď. Pochopila jsem to tak, že jakmile mi ho gynekolog napíše, můžu ho ten den začít užívat? Na kontrolu do Podolí se objednám až po třeba týdnu užívaní Prednisonu. Je možné,že ještě budu muset brát nějaké antibiotika na zánět, který bych měla snad vědět cca do 14 dnů. Na stěry jdu v ponděli, kde doktorovi předám i ty výsledky z Podolí. Bojím se, že mi ten Prednison nenapíše. ☹
Jinak ani jedno těhotnenství ani jeden potrat. Nemůžu vůbec zapadnout-možná je to tou tak nízkou hodnotou. Říkali mi, že je fakt hodně nízko. Bojím se proto, že léčba tím Prednisonem nebude stačit. Kdybych měla cca 50% dívalo by se na to trošku lépe.
Ohledně té ovulace, ja chodila k doktorovi vždy každý měsíc cca od 16dne cyklu do 20dne cyklu, kde mi měřil folikuly a pak píchnul injekci na prasnkutí folikulu a tím vypustil vajíčko-do 24hod jsme museli mít s manželem styk. Je pravda, že ovluace bývala cca 19denněkdy 20den a někdy byl dokonce až 21den. Když se pak budeme snažit po těch 3měsících a můžeme bez kondomu jen v době ovulace, můžeme styk provozovat cca 5dnů v tomto obodbí, kdy to asi tak je? Nebo se musíme trefit přímo do daného dne?
Možná mám hloupé otázky, omlouvám se. Jsem už se všeho docela zoufalá a nějak přestávám tomu všemu rozumět.

adriadri
3. bře 2011

@fori Taky jsem se chtěla zeptat, jak je to s Prednisonem a alkoholem? Může se u toho trochu pít? Nebo se naprosto vyvarovat alkoholu. Ptám se, že nám v období cca od dubna začínají různé kulaté narozeniny v rodině. 🙂

fori
3. bře 2011

@adriadri neboj, je to jednoduchý. Pokud máš zánět, tak ho vyléči a pak začni brát prednison. A tema antibiotika nevím jak to, možná by se němeli brát zaroven s prednisonem. To ti řekne na gyndě. Jakmile začneš užívat ten prednison tak se hned objednej na kontrolu, at pak zase dlouho nečekáš. Doktor ti ho musíííí napsat, jinak ti ho může napsat i obvodák, když mu ukážeš výsledky. Udělej si pár kopíí - do budoucna. Jinak já měla hodnoty jako ty, bud v klidu, upraví se to , ale prostě to trvá no. nebude to za měsíc....... 😉 😉 potom až budeš přeléčená a BI se ti spraví tak vám dovolí snažení tzn. že v době ovulace ( cca 4 dny) jestě než se ti uvolní vajíčko, se budete snažit o mimčo, protože spermie přežívají až 72 hodin.Jinak doktor říkal, že v době snažení máme být plně aktivní, tzn. každy den se snažit a měnit pohohy. Já mám dělohu nakloněnou dozadu a když bude ležet na zádech půjde to prý hůře. Až ti skončí ovulace, budete zase používat kondom. je to na palici, ale my si na to zvykli. není to na furt, neboooj. Jinak ti píšu moje zkušenosti a to, jak to děláme my, třeba jiný holky mají jiný názor.... uvidíš kdo se ti ještě ozvě.

fori
3. bře 2011

@adriadri já normálně pila, jako skleničku nebo dvě vína jsem si dala. Teoreticky . asi na žádný léky by jsi neměla pít. Ale naopak mě Madar 2dl červeného denně doporučil. A ted jsem si vzpomněla že i tvrdý alk. jsem pila. Ale jen 1 večer. Jinak nepiju, jen při oslavách. já zato kouřím ☹

adriadri
3. bře 2011

@fori Díky za info. Pokud budu brat anitbiotika, nesmím užívat Prednison, na to mě upozornili. Ale pořád nevím, zda ho můžu začít brat hned, jakmile si ho vyzvednu v lékarně a nebo musím čekat na menzes? Můžu se ještě zeptat na tvůj názor? Myslíš, že se to s tak nízkou hodnotou upraví po 3 měsících? Já tomu moc teda nevěřím.

adriadri
3. bře 2011

@fori 🙂 Tak to ja taky kouřím, sice málo - přes týden se snažím aboslutně nekouřit a kouřím třeba v pátek, když si jdeme sednout s kamády na skleničku. A kouření tedy vadí nebo ne? Já jen kvůli tomu, aby ty výsledky byly co nejlepší. Zřejmě se pokusím aboslutně nepít i nekouřit. 🙂

fori
3. bře 2011

@adriadri na menzes nečekej, to s tím nemá nic společného. jakmile ho vyzvdneš v lékarně a nebudeš brát antibiotika tak ihned začni užívat prednison. mě se to za 3 měsíce naspravilo, ale jiný holky měly zlepšení. uvidíš sama, u každý je to jiný.

fori
3. bře 2011

@adriadri asi žena pokud se snaží otěhotnět by neměla kouřit vůbec že jo?? to je jasný že to škodí. Já kouřím, a prostě to neřeším...... ale asi by se to němělo.

adriadri
3. bře 2011

@fori díky moc za všechno. Jaké máš hodnoty teď? A proč máš stop v otěhotnění?

adriadri
3. bře 2011

@fori Promiň, teď jsem si zpět četla tvé příspěvky. 😒 Nějak jsem to popletla.

fori
3. bře 2011

@adriadri to bude lepší, pročti si to dozadu jo??

lola22
3. bře 2011

@adriadri Ahoj, chci te povzbudit. Ja mela vysledky skoro takovy jako ty, alergii na spermie 29 % a po 3 mesicich jsem uz byla v norme a mohli jsme se zacit snazit. Hlavne dusledne dodrzujte ten kondom. Me se zatim taky nepodarilo otehotnet, tak jdu k Dr. Malickovy na poradu, ale spouste holkam to vyslo s lecbou u Dr. Madara. Jinak ja se taky obcas trochu napila, cloveku to ale rychleji stoupa do hlavy🙂 Tak ti preju trpelivost, ale 3 mesice utecou jak voda, uvidis.

adriadri
3. bře 2011

@lola22 Díky za odpověď. Takže máš hodnoty už v normě-kolik? A jak dlouho se snažíte? Pořád užíváš ten Prednison a nechráněný sex v době ovulace? Dej mi prosím pak vědět, co ti Dr. Malíčková řekla. Dle tvé zprávy jsem pochopila, že jsi teď úplně v pořádku, a pořád to nejde. Kdy k ní vůbec jdeš?

lola22
3. bře 2011

@adriadri Ano, po tech 3 mesicich jsem mela hodnotu uz uplne v norme (konkretni cislo z hlavy nevim). Jenze to bylo uz v květnu loňského roku, pak jsme to zkouseli par mesicu doma a pak i 3 IUI, ale nikdy jsem neotehotnela. Mame uz za sebou v podstate vsechny vysetreni (krome genetiky) a vsechno dopadlo dobre. Na folikulometrii taky ukazkove foliky, ale nikdy nic z toho. Navic jsem ted mela infekci (streptokoka), co se mi behem toho roku, co sjem na prednisonu, asi 3krat vratil. Tak jsem ted prednison pred par dny vysadila, abych nejdriv poradne prelecila tu infekci, protoze jak ti prednison trochu tlumi imunitu, je tezsi neco vylecit. A taky, aby byly vysledky od Dr. Malickovy nezkresleny. Takze jestli mas zanet, urcite ho vyleci pred tim nez zacnes zobat prednison. K Dr. Malickovy jdu asi za 10 dni, jsem hodne zvedava co mi rekne, dam pak vedet. Jak dlouho se snazite? My uz dohromady pres 3 roky.

sipkova1
3. bře 2011

@adriadri Ahoj, mně se také výsledky po 3 měsících dostaly do normálu a většině holek taky. Při braní Prednisonu jsem měla 3týdenní virózu, tak nevím, do jaké míry za to může ten Prednison.

adriadri
3. bře 2011

@sipkova1 Ahoj, díky za zprávu. A jak dlouho se už snažíte s tím prednisonem? Minule jsi psala, že uvažuješ o te Dr. Malíčkové.

sipkova1
3. bře 2011

@adriadri Prednisone jsem brala září-listopad 5 mg a pak od prosince po dobrých výsledcích na kontrole 2,5 mg, takže s dobrými výsledky 3 měsíce (3 inseminace) a zatím NIC. Já mám i jinak problémy s imunitou, tak mám strach jestli mi ten Prednisone jinde neškodí…

sipkova1
3. bře 2011

@adriadri Tebe vzali v Podolí i bez doporučení? Já o potřebovala i na kontrolní vyšetření.

adriadri
3. bře 2011

@lola22 Já na dítě čekám už 8 let. S prvním manželem jsem byla na IVF(špatné jeho spermie-ale zda jsem měla už tehdy měla špatnou BI-to absolutně netuším), pak byl rozvod. Nyní mám nového manžela a s ním se snažím 2,5roku-ten je však úplně v pořádku - nadsamec 🙂
Trvá to tak dlouho, protože mě všichni neustále ženou na umělé. A já nechtěla, mám špatné vzpomínky. Tak jsme tomu nechali volný průběh. A když furt nic, tak jsem si vyžádala různá vyšetření od svého gyndaře. Ten se samozřejmě furt bránil. Na imunologii jsem si doporučení musela sehnat přes obvodního lékaře, kde mi ho samozřejmě taky nechtěli dát-ale vytrvala jsem. Můj gynekolog mi ho odmítnul napsat....
Jsem u tebe zvědavá, kde je ten zakopaný pes. Já si myslela, že když budou pak hodoty v pořádku, tak není přece problém dojít k otěhotnění-když všechny ostatní vyšetření jsou ok. Každopádně tady dej vědět, co se u Dr. Malíčkové dovíš.
Držím moc palečky.

adriadri
3. bře 2011

@sipkova1 Proč 3 inseminace? Proč se nesnažíte přirozenou cestou? Doporučení jsem měla, ale po dlouhém přemlouvání viz.příspěvek výše. 🙂

fori
3. bře 2011

@lola22 prosimtě ty IUI ti dělali každý měsíc hned za sebou, nebo jsi tam měla pauzy?? A do jakýho caru chodíš?

sipkova1
3. bře 2011

@adriadri ty jo, tak to jsi dobrá, že jsi ukecala obvoďáka, že Ti dal doporučení, tak asi by Ti měla napsat ten Prednisone on když Tě tam poslal. Léčíš se v nějakém CARu? Prednisone Ti můžou na základě výsledků z Podolí napsat případně tam.
No přirozeně se stažíme taky, ale to nikam nevede, tak nám v CARu zatím doporučili IUI, i když to taky moc velkou pravděpodobnost na úspěch nemá.

sipkova1
3. bře 2011

@fori já měla 3 IUI za sebou bez pauzy, chodím do Gennetu

fori
3. bře 2011

@sipkova1 a brala jsi hormony na vytvoření vajíček, nebo to bylo jen přirozeně. ?