Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

adriadri
3. kvě 2011

@jananov Ja byla taky kdysi z Moravy. Na prvnim IVF jsem byla v Repromede v Brne. Nyni uvazuji o tom Gennetu v Praze z toho duvodu, ze jsem mela ten ovariální hyperstimulační syndrom. Dalsi mozny Car je ten Apolinar kvuli Dr. Malickove. Jeste se s ni domluvim.
Jen me docela "znicilo" to, ze to zrejme prirozenou cestou nepujde viz. Ladus 77. Ja i s mym manzelem jsme ok. Pokud bude vse v pohode i u Malickove, nebo se vysledky budou rozchazet s Podolim, tak na to IVF nebo jinou metodu budeme muset jit. ☹ Chtela jsem to prave nejak obejit. Jednou uz mi to stacilo kvuli tem problemum s mym zdravim.

gejbule1
4. kvě 2011

Ale stejně by mě zajímaly ty rozdíly.Je to divný!!!

gejbule1
4. kvě 2011

Ahoj holky,teda to jsou věci.Tak jsem nakonec ráda že jsem zase ten Prednison nezačala brát.
když jsem ho brala rok a nic tak mi to přišlo jako nesmysl.Já jsem si s ním sice nic nerozhodila ale přibrala jsem po něm a pak ke konci jsem se nemohla zbavit nachlazení.
Taky hodně naděje vkládám do Malíčkový.

lola22
4. kvě 2011

@adriadri IVM je neco uplne jineho nez nativ, pri IVM ti odeberou vice nezralych vajicek, pri nativu ti odeberou vetsinou 1 zrale vajicko. Oboje je dobry, ze nestimulujes. Ale ja mam trochu vnitrni problem s tim IVM, ze ty vajicka dozravaji mimo tvoje telo, mam trochu obavy, ze zadne lab.podminky tvoje telo nenahradi. Ale jsou to jen takove pocity, neopodstatnene. Jasne, ze to asi zvladnou i v lab.podminkach, kdyz to delaji. Od vcerejska si o tom nativu furt ctu a jsem pro to rozhodnuta, i kdyz uspesnost se udava jen 10-12 %, tak se to holt musi udelat treba vickrat. V zari to zkusim.A asi tedy ten gennet. Pry to delaji i v Podoli, ale aby se tam nepozastavovali nad tim, ze chodim k Malickovy a ne k Madarovi.

fori
4. kvě 2011

takže je vedle mě další těhule. mám kolem sebe 8 těhotných známých a kamarádek. mě to psychika nepobírá. chce se mi hrozně brečet. chjoo ☹ ☹

lola22
4. kvě 2011

@fori Nebud smutna, me to taky obcas prepadne, hele ale vis, jak si ty svoje mrnousky budeme umet uzit, az se jich konecne dockame, kdyz na ne cekame tak dlouho! Holt jeste neni ten spravny cas.

svoba
4. kvě 2011

@fori - nesmutni! tenhle pocit znám. přestala jsem se vídat s několika kamarádkama jen proto, že mě bolelo, když vyprávěly o porodu, výbavičce, ... jednou se nám to všem povede!!!! hlavu vzhůru! 😉

adriadri
4. kvě 2011

@fori Vim, jak se citis. Hlavu vzhuru, jak pise lola22 jeste neprisel ten spravny cas.
Nemysli tolik na ty tehotne. Lehce se to rekne, ja vim. Ale zbytecne se tim ubijis a ublizujes jen sama sobe. Tes se spise na tu vasi dovolenou nebo na cokoliv co te tesi. 😉 Uvidis bude lip. 🙂

adriadri
4. kvě 2011

@lola22 A v tom Gennetu ten nativ taky delaji? Uz jsi to s Malickovou nejak probirala, do jakeho CARU bys chtela jit?

fori
4. kvě 2011

@svoba no jasně, plně tě chápu. Zrovna včera jsem byla u docela dobrý kamarádky, ani nechtěla být těhotná, v prosinci si jednou vrzli a BUM. Brečela mi do telefonu že těhu být nechce. Fakt jako plakala. je jí 28 let. chtěla ješte rok počkat. Ted je ve 20tt. pořád o tom včera mluvila, ukazovala mi ultazvuky a vše okolo mimi. Vůbec si neuvědomuje jak mi je. Zase na druhou stranu, se s ní bavit chci, když s ní kontakt omezím, tak to bude divný , bude se mě ptát proč, a nakonec si řekně se jsem histerka. Prostě se musím u všech těhulí přetvařovat....... já jim to přeju...... ale nám všem nějak víc 🙂 🙂

snazilka14
4. kvě 2011

@adriadri díky za odpoved, no me zatim taky nic nedela...ale brat ho treba rok se mi moc nechce.

gejbule1
4. kvě 2011

@fori Jo to znám.Okolí je někdy strašně nemilosrdné ☹ .Když to omezíš budeš vypadat že závidíš a nepřeješ jí to.ale na druhou stranu to zase strašně bolí.Taky mám takové kamarádky co mimi vůbec nechtěly a jsou naštvané že jsou těhotné.To bolí dost.My tady děláme psí kusy a nic.
Ale povede se nám to určitě.Musíme tomu věřit.

svoba
4. kvě 2011

@fori já se nepřetvařuju. trápení mám už takhle dost. prostě jsem omezila styk s těhotnýma, čekajícíma, maminama. jsem ted víc sama nebo s manželem. prostě životní období. musíš to brát ale tak, že ona neví, jak ti je. já si třeba myslela (i na základě příběhů mýh kamarádek), že se dva zdraví mladí lidé rozhodnou, že se začnou snažit o dítě a za dva tři měsíce zjistí, že čekají. já naivka! život nás učí. je holt ne.

zvalentova
4. kvě 2011

@fori myslím, že není třeba se přetvařovat. Ať i ona ví, že máš problémy. Byť opačného rázu.

adriadri
4. kvě 2011

@svoba + @fori No ja se jim kdysi taky " vyhybala" - ale pak mi to nejak doslo. Vyhybat se jim uplne nejde a jak tu nekdo pise, jsou nektere pak nastavane a nechapou to. Musime brat zase je tak, ze u nich se zase bouri hormony. Takze jim spoustu veci nedochazi. U me to vi vsichni, ze nemuzu mit deti. Nekdy ti kamaradky reknou podpasovku (napr. Kamaradka sla na vysetreni krve a rika: "prosla jsem kolem ruznych paru, co cekali na vysetreni spermiogramu a krve a vsechny pary se na me divaly silene zavistive a nenavistne zaroven, kdyz videly, ze jsem tehotna") - tohle mi treba prislo nefer. Moc jsem ji nepochopila... Ale pak jsem ji omluvila - ze ma zblaznene hormony. 😉
Nyni se s tehotnymi spise bavim a zajimam se o spoustu veci. Neustale se na neco ptam a v podstate to tehotenstvi prozivam s nimi, je to nahodou fajn. 🙂 Kdy jde na kontrolu, jakou porodnici vybrat, jake jmeno vybrat, kocarek.... Me to docela bavi. Mozna jsem divna, nevim.....
Prece jenom tech 8let dela svoje. 🙂

lola22
4. kvě 2011

@adriadri Jojo v Gennetu taky dělají nativ, dneska jsme to hledala. Neproplaci ho ale bohuzel pojistovna. V Genettu dle ceniku stoji 10 tis., nejlevnejsi je pry v Podoli za 4-6 tis.S Malickovou jsem to zatim vubec neprobihala.

lola22
4. kvě 2011

@fori Hele ona je ale těhule a těhule, měla jsem jednu kamošku, co už teď čekala druhý a furt se mnou chtěla všechno sdílet , posílat mi fotky ultrazvuku a přitom věděla, že se taky marně snažíme. Bylo mi to už hrozně protivný. Tak jednou když mi chtěla zas poslat další fotku a zeptala se mě jestli chci, tak jsem ji na rovinu řekla, že jsem to zase dostala a že ať se nezlobí, ale že ani ne. Už mě nebavilo furt se nutit do úsměvu. Někdo je ale v pohodě, citlivý a takový těhule mi nevadí, naopak.

lola22
4. kvě 2011

Tak do stavu, ve kterém je Adriana bych se taky chtěla jednou dostat, ale zatím to tak nevidím a taky se těhulím vyhýbám. Tak snad časem🙂

gejbule1
4. kvě 2011

Je to strašně těžký a každá to prožíváme jinak.Někdo o tom mluvit chce a někdo zase ne.Když jsem chodila do práce a šla jsem na neschopenku že jsem potratila tak se na moje téma bavil celý podnik.To mi přišlo docela líto.
Cizí neštěstí je potěšilo.Ale každý to nemyslí špatně 😒

svoba
4. kvě 2011

@zvalentova a myslíš, že to pochopí? kamarádka otěhotněla po třech měsících a ještě jí to přišlo pozdě. kdo nezažil, nepochopí.
kamarádka mě třeba hrozně varovala před tím, oznamovat širokýmu okolí, že má dítě z IVF. věřící jí mají za ďábla, příbuzný z vesnice se jejího dítěte skoro bojí.

svoba
4. kvě 2011

@adriadri já mám taky období.jednou myslim pozitivně, jindy naopak. třeba jsme se domluvily s kamarádkou, že otěhotníme spolu. celý její těhotenství jsem s ní byla, pomáhala, bavila se s ní. jen pak po narození (já tehdy nějak potratila) to prostě nešlo. chtělo se mi vždy brečet. sotva jsem mluvila s knedlíkem v krku. ted, když je malýmu skoro dva, tak jsem už celkem ok. i hlídám. jen ted začla mluvit o dalším. uf! plánuje si měsíc početí a následnýho porodu! pro mě neskutečná věc.

adriadri
4. kvě 2011

@lola22 Diky moc za info ohledne toho nativu. Ja to asi s Malickovou proberu. I kdyz si rikam, zda nejit rovnou na IVF a vykaslat se na vse. Jen se bojim, ze se mi opet rozhodi sliznice. ☹

adriadri
4. kvě 2011

Jinak pro vas vsechny. Taky byste se do tohoto stadia dostaly. Ono ten cas dela fakt svoje. Jak se rika, ze musis vypnout a tolik se neupinat na dite.... Kolik jsem si toho vyslechla. Taky jsem proplakala noci, pak nastaly otazky proc zrovna ja, pak jsem nenavidla cely svet a vsechny tehotne kolem me. No a pak uz prijde rezignace a szit se s tim. A to mam asi ja. Nahodou je to fajn diskutovat ohledne toho tehotenstvi s kamoskama. Ale je pravda, ze moje nejlepsi kamaradka me vubec nepochopila. Docela me to mrzi, ale s ostatnimi tehu problem nemam. S nimi se bavim v pohode a jak rikam, docela me to vse i bavi. Vsechny ty jejich problemy s kocarky, jmeny, fotkami, ultrazvuky, vysetrenimi.... no proste vse. 🙂

@svoba Jinak myslim, ze neni dobre se domlouvat s nejakou kamaradkou na tehotenstvi. Nedela to dobre hlavne tebe. Uz jsem si toho taky zazila dost. Vykasli se na to a zkus to delat tak, aby to pochopily i ty tve kamaradky.

Druha vec je se divat na ty tehotne a ty co porodily, ze jim ty hormony funguji neustale.
Kdysi jsem se bavila se svou setrenkou. Nyni uz ceka druhe. Ji jsem si kdysi stezovala, jak to ty me kamaradky maji,ze furt melou jen o to diteti a tehotenstvi a o nicem jinem. Rekla mi, ze to tak je. Ze ona sama jak byla tehotna se s nikym jinym ani bavit nechtela, protoze ji nikdo jiny nechal. Chtela se bavit jen s tehu. Takze je pochopme, my se zas chceme bavit jen s temi, co maji problem - proto mozna ta diskuze. Mame stejny problem a vime, ze se "svým zpusobem" podrzime. Proste si ROZUMIME. 🙂
A tento jejich stav pry pretvava i po narozeni ditete. Nevim, ale do jake doby. U kazde je to jine. 😉
Holky budme nad veci. Kdo se nejvic trapi, jsme stejne jen my tady. Tak proc si to jeste zhorsovat. 🙂

adriadri
4. kvě 2011

Holky posilam opravu: Ze ona sama jak byla tehotna se s nikym jinym ani bavit nechtela, protoze ji nikdo jiny nerozumnel.
Omlouvam se. 😉

adriadri
4. kvě 2011

@gejbule1 To je dobry prispevek. Protoze ja jsem mela taky praci, kde jsem to radeji tajila. Nebyl tam zrovna moc dobry kolektiv, ktery by tento problem pochopil a nedej boze, ze by me pak chteli z prace "vyhodit". Tajila jsem to, kde se dalo. Myslim, ze toto me nejvic ubijelo. Byla jsem v takovem stresu jen z toho, aby nikdo nic nezjistil. Na vsechny vystreni jsem si brala dovolenou i na cele IVF, vymyslela si ruzne akce, ze jedem tam a tam. Pak chteli vsichni videt treba fotky nebo jak bylo, tak jsem si vymyslela dalsi povidky, az jsem se do toho zacala zamotavat. Ale uhrala jsem to. Ten stres byl ale fakt vycerpavajici.
Pak jsem se odstehovala a rekla si, ze zacnu uplne jinak.V novem prostredi (meste) jsem to vsem rozhlasovala, jak to je. V praci vi jen to, ze nemuzu mit deti. Bojim se to taky resit vic - myslim si, ze bych o tuto praci prisla. Skoda, ze zde taky neni toto pochopeni. Proste zde uplne o vsem nemluvim a nebo nerikam uplnou pravdu - hlavne ale nelzu. 🙂
Jinak vsak uplne vsichni vi, jak to je. A vykladam to kazdemu na potkani - dokonce v hospudkach, ruznych akcich dokonce i cizim lidem. Docela se mi fakt hodne ulevilo. Nic nedusim v sobe.
Myslim, ze to taky dela svoje. 😉

svoba
4. kvě 2011

@adriadri já se s ní domlouvala v době, kdy jsem bláhově myslela, že nebudu mít problém otěhotnět. nenapadlo by mě, že budeme mít sebemenší problém. oba zdraví, mladí. a abys rozuměla, domlouvaly jsme se jakoby ze srandy. jenže jí to vyšlo.
každý je jiný. já se prostě přes tu bolest nějak nedokážu přenést. asi to moc prožívám. i když jsou dny, kdy úplně zapomenu nebo na to nemyslim. nejsem nepřejícná, jen nechci poslouchat o tom, jaký dát jméno, jaký vybrat kočárek. každá si procházíme určitýma etapama. pokládáme si stejný otázky, proč zrovna já nebo my, povede se to někdy, kde je problém, ...
na druhou stranu. nedávno mi kamarádka oznámila (nad sklenkou vína), že jde na druhý potrat. neodsuzovala jsem ji. nerozmlouvala jí to. neřešim to v sobě.

lola22
5. kvě 2011

@adriadri Mas pravdu v tom, ze nejvic sil bere to neustaly pretvarovani. Treba k tchyni uz mam vylozene odpor jezdit, oni o nicem nevedi a nechci jim to rikat, jen se vzdycky hrozne litujou, ze oni se snad vnoucat ani nedoziji. V ty chvili se mi chce kricet at me s tim neotravujou, ze ja se treba nedockam ani vlastnich deti. Misto toho se usmivam, rikam, casu dost a znate to. Me se osvedcilo, ze je dobry aby to vedeli moji oprabdu nejblizsi,ale rikat to vsem, na to zatim nemam.

@svoba Taky jsem se takhle domlouvala s jednou kolegyni, ze pujdeme spolu na materskou, ona pred par dny uz porodila druhy. Uz se s ni radsi moc nestykam, nepatri uplne k tem citlivym, ale jak rika adriadri, fakt jsou asi zblbly hormonama a moc ostatni nevnimaji🙂

gejbule1
5. kvě 2011

Dobré ráno 😀 😀 😀 .
Holky kdo jde příští týden za Malíčkovou?

svoba
5. kvě 2011

@lola22 ony to těhotný vnímají. ale nechápou. dokud si tim člověk neprojde, nepochopí.
zase mám opačný příklad. jedna kamarádka otěhotněla ve 21. v tu chvíli byla samozřejmě jediná. v Praze běžná věc mít dítě po třicítce. tak se na dva tři roky od nás "odpojila". no, a dnes se zase kamarádíme a moc si rozumíme. má už školáčka. neřešíme děti, ani rodinu. ale máme na hodně věcí stejný názor. prostě takový je život. já jsem ve fázi, kdy se nechci bavit s těhotnýma, za pár let to bude třeba jinak.
ono ale taky každá žena je jiná. já, když jsem byla (byt jen dva měsíce) těhotná, tak jsem to řekla jen rodině a samozřejmě manželovi - on je i mým nejlepším přítelem. kámoška otěhotněla o Vánocích a hned po Novym roce (v 6tt) mi volala, že je těhotná, že má zpoždění a půl hodiny popisovala pocity do telefonu. já se o některý intimní věci prostě nedělim. asi mě život naučil. kamarádky mi třeba hrozně záviděly manžela a dlouho pomlouvaly náš vztah. říct jim o naší neplodnosti, tak to ví za chvíli půlka Prahy.

lola22
5. kvě 2011

Holky, stejne je fajn, ze se tady muzeme takhle potkavat, hodne mi to pomaha a bez nej bych vlastne ani nikdy nevedela o Dr. Malickovy🙂

jesterka001
5. kvě 2011

Ahoj holky, taky chodim k Malíčkový, teda spíš chodila jsem. Ale mám po třech IVF, takže teď snaha už jen přirozeně. S Malíčkovou jsme se v lednu po posledním IVF domluvily, že se ozvu, až/když se to povede. Takže už žádná léčba, jen v případě těhotenství. Nedalo mi to a včera jsem jí napsala, jestli by třeba nebylo zapotřebí přece jen ještě nějakou léčbu zkusit, jestli mám vůbec s těmito výsledky šanci na otěhotnění. Dneska mi odepsala, že mé šance jsou díky mé špatné imunitě 4x menší než u zdravé ženy, ale že není jistý, jestli bych při nasazení léčby několik měsíců nepodstupovala léčbu zbytečně, že vlastně není jisté, jestli by mi to pomohlo. Takže nic. Tak mě tak napadlo, nevíte některá z vás o nějakém přípravku na podporu imunity? Něco, co se třeba dá koupit v lékárně? Vím, že nic není zázračné, ale jsem ochotna vyzkoušet cokoliv! 🙂 Zatím jsem zkoušela minulý cyklus bromelain. A bohužel.