Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

marki.la
autor
23. únor 2009

Sylvi, měla jsem jít 27.4., ale přeobjednala jsem se na 16.4., což je 11 týden užívání, je to ještě dlouho, já vím, ale nebaví mě už čekat.....já jsem vždy otěhotněla docela bez problému, ale po té poslední revizi mám strach že už bude problém, jsem stresman......opravdu, kdyby manžel souhlasil s IVF tak jdu hned, ale nesouhlasí

luly3
23. únor 2009

mna by len zaujímala či ten prednison niekomu pomohol
a zostal tehu????

ja už užívam 15 den prednison o na začiatku marca mam ket

sylvia21
23. únor 2009

Marki a ty mas s cim problemy? Predtym si potratila, alebo co sa stalo?

luly - uz som tu o par uspechoch citala 🙂 Luly kolko Ti zostalo snehuliacikov na Ketko?

marki.la
autor
23. únor 2009

mi už říkalo spoustu holek, že jim to pomohlo.-)......i moje dr....

Sylvi, 3x jsem potratila v začátku.....

sylvia21
23. únor 2009

Ako to zvladas Marki? Ja mam pocit, ze cim dlhsie riesim lekarov tak mam stale menej a menej sil. Uz mi i ihli zacinaju vadit, co som kedysi brala v pohodicke.

marki.la
autor
24. únor 2009

no do smíchu mi moc není.......snad jednou bude fajn
a Ty máš jaký problém....

sylvia21
24. únor 2009

My mame geneticky problem - translokaciu 4. a 5. chromozomu a k tomu pridruzeny problem so snizenou imunitou. Vyzeralo to i na problem so stitnou zlazou, ale to sa po opakovanych vysetreniach nepotvrdilo. Ja som pred dvoma rokmi mala potrat v 9tt a minuly rok som mala mimomaternocove tehotenstvo, kde mi museli amputovat i jeden vajcovod. Potom sme skusali IVF + ICSI + PiDG, ale nereagovala som dobre na liecbu, mali sme sice jedno embryjko, ale, to sa prestalo vyvijat 4bunkovom stadiu. Mam zasebou laaprku i hysteroskopiu. Etse k tomuto vsetkemu mam lymfedem dolnych koncatin, tak prognoza u nas sa vola zazrak. no napriek tomu dufame, ze sa podari. Planujem si to uz tento rok 🙂 Ale ci moje plany budu vyslisane, to je zatial vo hviezdach 😕 Stoji to obrovske peniaze, ale zatial to pomaly zvladame.

marki.la
autor
24. únor 2009

sylvi, tak to máš fakt komplikované. Ale určo se to povede, musíííííííííí 😉

marki.la
autor
25. únor 2009

Ahojte, tak dnes jsem dostala první menstruaci s prednisonem, dá se říci, 🙂 že přesně. Ale takové bolesti co mám, jsem snad ještě při menses neměla....... 😕

jana.cb
25. únor 2009

Marki no jo on ten Prednison je fakt svinstvo a ma vliv na vsechno snad no ale pomaha prave tak to vydrz nejak kocko a uvidis mimis tu bdue co nevidet 😵

jana.cb
25. únor 2009

Luly no me 100% ten prednison pomohl a uz mam vsechny hodnoty v poradku 😉 a tehotna diky bohu jsem porad takze sice na nej nedavam ale jako nebejt jeho tak urcite nejsem tam kde jsem 😉

marki.la
autor
25. únor 2009

Jani , ale na druhou stranu, v těch malých dávkách to snad až tak veliké svinstvo není, ne?

sylvia21
26. únor 2009

marki, tiez teraz mam pri prednisone a decapetyle velmi citlive chvilky pri MS. A som strasne unavena. No a dnes som zacala s gonalom. V pondelok idem na kontrolu.
Jani ja sa tiez spolieham na prednison, ze ak sa nam podari PiDG tak po ET uz moze pomoct hlavne prednison.
Inak teraz, ked som bola na predoperacnom u internistky, tak mi povedala, " preboha, a to naco uzivate prednison " ono poruchy bunkovej imunity neobsiahla este dost siroka verejnost lekarov. Ale potom ked sa pozrela na vysledky, pochopila. A povedala, ked musim, tak musim ☹

rikuska21
28. únor 2009

ahojte holky,
prave som vas docitala a tiez sa pripajam, mam BI mierne pozitivne, 60% na muzove, 55% na cudzie a 71% na trofoblasty,
od pondelka idem na prednisom 5mg denne 6 tyzdnov a potom na IUI stym ze uz to uz budem mat dva tyzdne znizene na 2.5 mg. tak uvidime, my sa snazime uz 5 rokov ale ja mam aj ine problety tak to preto tak dlho
dost mi pomohli vase prispevky dakujem

sylvia21
28. únor 2009

Aohj rikuska. 5 rokov je uz dost dlha doba. To uz mas urcite vela za sebou.

rikuska21
28. únor 2009

to mi ver, ale nejako som to este nevzdala, mam uzasneho priatela, ten ma drzi velmi nad vodou.Ty mas len tieot zdravotne prblemy alebo je tam aj endometrioza a podobne chutovky?

sylvia21
28. únor 2009

Nie ja okrem BI, mam i problemy s genetikou a som po mimomaternicovom - bez jedneho vajcovodu. NO a vyzera to tak, ze vajecnik, ktory nema vajcovod sa mi asi priplelip za maternicu, takze sa s nim neda velmi pocitat pri IVF. Este som riesila i stitnu zlazu a lymfedem dolnych koncatin. Ty riesis ktore chutovky 😵 ?

rikuska21
28. únor 2009

tak endometriozu, stitnu zlazu a deficit imno systemu, trombofiliu, sme my ale zeny stasteny, no nemyslis? ty si tiez toho hodne vytrpis.
a mas uz nejake babo,

rikuska21
28. únor 2009

sylvi, vidim ze si aj na teme prednisinu, tak ja ti poviem ze u nas nerobia vobec take imuno testy ako v prahe, to mi povedali na specialnom genetickom vysetreni v zeleznicnej nemocnici , ze len v prahe robia napriklad protilatky na muzove spermie,
tak neviem

sylvia21
28. únor 2009

rikuska, babo zatial nemam, ty uz mas to stastie? Mas toho skutocne dost. Stitnu zlazu mas znizenu, alebo zvysenu funkciu? uzivas eutyrox alebo neico ine? Mne povodne chcela doki na pisat eutyrox, ale potom si to po opakovanom vysetreni Stitnej zlazy a nadobliciek rozmyslela. Geneticke mutacie na trombofilie nam vysli negativne. Tebe kde robili tieto vysetrenia? A ako si na tom s endometriozou? Na tu je ze vraj najlepsi liek tehotenstvo. Ako sa u teba endometrioza prejavuje ?

rikuska21
1. bře 2009

napisala som ti sylvi IP

lucule
2. bře 2009

Ahoj, pridavam se k vam. V patek mi prisli vysledky z imunologie a mam take snizenou imunitu. myslim, ze lecba je uplne stejan jako u Vas- 5mg prednisonu, za 2´-3 mesice KO. Uz aby to uteklo 😉 A jak vy snasite prednison?

luly3
2. bře 2009

lucule ahoj 😉 , ja tiež užívam prednison a znášam ho?????
ani neviem že ho beriem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tak vela štastíčka 😉

lucule
2. bře 2009

luly3 a jak dlouho ho uz beres? koukala jsem se ze jdete v breznu na IVF, tak at vam to vyjde 😉

luly3
2. bře 2009

lucule beriem ho skoro mesiac, na IVF nejdem to som mala
v decembri teraz idem na ket 😉
zostali mi po ifku 9 sehuliačikou tak si pre dva idem 😀 😀 😀

lucule
2. bře 2009

teda KET 😎 To ti snehulacku zustalo hodne. Ted uz Vam to ale urcite dopadne dobre 😉
ja jsem prednison zacala brat prave dneska. Tak doufam, ze mi taky nebude delat zadne problemy. V kvetnu jdu na kontrolu do Prahy k Madarovi. A pak uz doufam, ze to taky vyjde 😉

lucule
2. bře 2009

Holky jeste me tak napadlo. Vite o nekom kdo mel take snizenou/zvysenou BI, vylecil ji a pak prirozene otehotnel???

marki.la
autor
2. bře 2009

lucule, moje kamarádka měla taky sníženou BI a brala prednison,ale nebrala to jako my, ale 3 měsíce a najednou ho vysadila, a za 2 měsíce od vysazení otěhotněla🙂, bez kontoly v Podolí, tak ji to doporučila její gynekoložka.

lucule
2. bře 2009

marki.la tak doufam, ze to u nas taky tak bude 😎

ismail
2. bře 2009

ahoj lucule, vitej mezi nama, muzu vedet jake jsi mela hodnoty? ja jdu pristi tyden na kontrolu, mam BI snizenou a za sebou jeden potrat ☹