Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

kajuska09
4. únor 2012

@lulu10 Ahoj, mne v Prahe kazali brat 5 mg denne cca 5 tyzdnov a potom sa snazit o babo, ale znizit davku na 2.5 mg.....tak ho beriem teraz.....

kajuska09
4. únor 2012

@gerdusha ahoj, podla mna tam radsej cim skor zavolaj a povedz ze beries antibiotika. Pretoze ak si dobre spominam ked sme sa tam s manzelom objednavali, povedali ze by sa nemali brat lieky cca 3 mesiace....pripadne Ti posunu termin...drzim palce 🙂

gerdusha
5. únor 2012

@lulu10 ,

to fakt? nepojdete od ivt?

jaya47
5. únor 2012

@gerdusha Ahoj. Tak tie odpovede lekarok sa zdhoduju, mne tiez aj imunologicka, aj este orl lekarka povedali, ze to je mala davka. Hadam, ked vsetky odpovedaju rovnako, tak odpovedaju dobre 😉

lulu10
6. únor 2012

@gerdusha no ja som nikdy nebola na IVF, vzdy som otehu doma a uplne lahko...tak mi dr.M a aj Š vobec neodporucaju IVF

gerdusha
6. únor 2012

@jaya47 ,

tebe robili testy na protilatky? vysetrovali ti imunitu v ramci sterility/neplodnosti? u nas na slovensku,? alebo si bola v prahe

jaya47
6. únor 2012

@gerdusha Vysetrovala mi to imunologicka v BA. Iba spermie a trofoblast - z krvi.
Ale v sukromnej klinike procare, kde maju aj labak asi sukromny, tak neviem, ci v nom moze lekarka aj od inadial testovat.

kytula
7. únor 2012

@jana.cb ahoj, ja tiež uvažujem, že navštívim nejaké centrum asistovanej reprodukcie. Už rok a pol sa snažíme a už som stratila aj trpezlivoť, merať teploty, sledovať hlieny,......... Snáď v centre zistia príčiny neúspechu.

s9480
8. únor 2012

@svoba tak hlásím že výsledky lepku jsou taky ok takže nezbývá než opravdu doufat že po přeléčení urea už se zadaří - anebo potom už zbývá jedině setnout hlavu protože pak už je to 100% psychika 😠

svoba
8. únor 2012

@s9480 gratuluju! tak ted tu mrchu ureaplasmu. nechodte se koupat, bacha na sladkosti (všechny bakterie v moč.trubici milujou cukr). psychika udělá hodně. zrovna včera mi říkala kamarádka, že si myslela, že nám to IVF ted v lednu vyjde, protože jsem už byla tak pokorná a vyrovnaná, že to prostě musí vyjít. držim palce!

s9480
8. únor 2012

@svoba díky
no s koupáním to vidím bledě, zítra jedeme na dovču na Slovensko na lyže a chceme jet i do Bešeňové do termálů prohřát kosti, ale máme ATB ještě do příštího pondělka no tak snad to bude ok

svoba
8. únor 2012

@s9480 urea se dobře chytá právě v bazénech a koupalištích. tak bacha!

s9480
8. únor 2012

@svoba jj vím, ale neovlivním to ,jedině tak že tam nepůjdu, ale nechci se o to připravit, holt musím věřit že když pořád bereme ty ATB tak že to zase nechytneme (pokud jsme se toho teda zbavili 😎 ) a možná že v teplé až horké vodě navíc obsahující různé příznivé minerály (Bešeňová byly původně lázně pro ženské gyn. problémy) se jí snad nelíbí

svoba
8. únor 2012

@s9480 já se kvůli tomu jeden rok v létě vůbec nekoupala, jak jsem se bála. ale je-li tohle jediná překážka, tak to bude dobré po přeléčení. 🙂

s9480
8. únor 2012

@svoba já se koupu jen v moři, když jsme na dovolené tak mě u bazénu nikdo nevidí, doma máme bazén takže v létě na veřejné koupaliště nechodím vůbec, no nechám to koňovi 🤐

svoba
8. únor 2012

@s9480 uvidíš. pak vás stejně zase vyšetří. pak už jen čekat ... 😉

s9480
8. únor 2012

@svoba jj přesně jak píšeš, kontrolní stěr ukáže

svoba
8. únor 2012

@s9480 nemá cenu se předem nervovat ... a pak se třeba hned zadaří 😉

mabumi
8. únor 2012

ahojte, prosim vas o radu...
este som nebola na testy v specializovanej klinike, ale je velmi pravdepodobne, ze mam protilatky proti trofoblastu. mam endometriozu najvyssieho stupna. som tesne pred dalsim IVF a nasadili mi Prednison, ale iba 2,5 mg denne. ma takato nizka davka vôbec nejaky zmysel? embryotransfer by mal byt cca o 5 tyzdnov ak vsetko pôjde ako ma...
dakujem za kazdu radu

fori
8. únor 2012

@mabumi já si myslím že je to málo, mě doktorka dala 4 mg Medrolu to je stejný jako Prednison,ale první 3 týdny jsem brala 8 mg, a pak mi to stáhla na 4mg. ted jdu na 1 IVF, a sama si občas vezmu zase 8 mg.

fori
11. únor 2012

Ahoj holky, jen vám chci říct, že jsem včera byla na punkci , dneksa máme 4 embrya a už mi řekli, že v úterý bude ET. snad se nic nepokazí..... a ted jen to nejdůležitejší..... aby se to chytlo 😀

misa.patrik
11. únor 2012

@fori držím všechny paluchy 😀 mě to čeká za měsíc

fori
11. únor 2012

@misa.patrik tak at ti vše dobře dopadne

misa.patrik
11. únor 2012

@fori Tobě taky čekám pozitivní zprávičky 🙂

lola22
12. únor 2012

Ahoj holky, chci Vás tu všechny povzbudit. Ještě tomu nemůžu uvěřit, ale po více jak 4 letech marného snažení jsem dneska našla po IVF pozitivní těhot.test:) Poprvé v životě🙂

len089
12. únor 2012

@lola22 Ahoj, tak to moooooc blahopřeju 😀

kockacz
12. únor 2012

@lola22 Taky velka gratulace, at vse bezi jak ma 🙂

svoba
12. únor 2012

@lola22 moc gratuluju!!!!!!!! přeju vše dobré!!!! průběžně informuj 😉

svoba
12. únor 2012

@fori chytne! odpočívej a hlavně psychická pohoda 🙂

svoba
12. únor 2012

@mabumi já měla minimálně zvýšenou alergii na sperma a brala jsem 5mg denně. to je velmi nízná dávka. ale nejsem lékař, tak nevim ...