Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

katapola
10. dub 2009

Ještě by mě holky zajímalo, jak se vám ty výsledky zlepšily po 2-3 měsících Prednisonu. Dostaly jste se do normálních hodnot?

ismail
10. dub 2009

Nemyslim si, ze bychom vsechny mely podobne hodnoty, pokud muzu mluvit za sebe ja predtim mela 55,53 a 75 a ted mam 63.63 a 93, jsem jeste dve procenta nad normou, ale uz mame povolene snazeni, hlavni ni, ze se BI zlepsila 😵

katapola
10. dub 2009

A to se tak zlepšilo během těch třech měsíců do první kontroly? To zní slibně. Snížili ti pak dávku a stále gumisex kromě období ovulace anebo už úplně bez omezení?

ismail
11. dub 2009

katapola, jojo, byla jsem na kontrole po deseti tydnech. Presne tak, davka je snizena a kondom mimo ovulaci.

pimpulka1
13. dub 2009

Ismail, to máš super, na kontrole po deseti týdnech, já až po třech měsících.. no ale už je skoro týden za mnou, takže se to krátí 😀 taky po pěti dnech užívání Prednisonu nesleduji žádné změny 😀 😀 😀 tak uvidíme co časem 😕 já měla mimo normu jednu hodnotu, 39% ale nevím na co to už bylo 😕 ostatní byly asi o.k. .. teda já to tak pochopila, vždycky byla v závorce napsána norma a ty hodnoty byly v ní, tak jsou přeci o.k.? Ještě jsem pořád nenašla odvahu objednat se na tu hysteroskopii, manžel mi říkal, jestli nechci ať nejdu, nadruhou stránku si říkám, že bych možná měla 😒 Mějte krásné velikonoční pondělí 🙂

ismail
13. dub 2009

Ahoj vsem, 🙂
pimpulka, my meli BI mirne pozitivni, takze 10 tydnu stacilo, uff, strasne jsem si oddechla. Ano, to co je v zavorce je norma, to pred ni jsou tvoje hodnoty. Uz mam prednisonu pulku a o trosku se mi zlepsila vyrazka na krku, kterou jsem mela, uvidis, sice tam pisou o x vedlejccih ucincich, ale vetsinou jeho brani neni nijak hrozne.
Hysteroskopii mam taky za sebou, je to podobne jako revize delohy.

katapola
14. dub 2009

Ismail, prosím tě a jak dlouho budeš brát tu poloviční dávku? Fakt až do 12týdne těhotenství? Jsem četla, že by se to nemělo brát déle než půl roku. Jenže to se pak ta snížená imunita zase asi vrátí nebo ne? A nevíte náhodou některá,jestli neexistuje nějaká alternativní léčba bez Prednisonu?

jana.cb
14. dub 2009

ahojky kocky zase na skok jsem tu 😉 Katapolíku - ja mela mirne zvysenou BI a az do 15 tt jsem brala pulku kazde rano prednisonu 😉 a jezdila do Podoli mno i v tehu zda je to fakt i v tehu uz fakt v norme 😉 jako nemusela jsem ta Dr rikala ze chapue ze to mame z ruky ale je to lepsi pak i v tehu zkontrolovat mno a doted diky bohu to ma vse ok 😉 ten prednison se muze brat klidne rok ale musi tam byt min 2x prestavky a vysazeni to je pravda ...ale zase to plati u megadavek coz je trebas 8 denne a vic a ne u pulky jednoho denne 😉 a to vim od pani co se mnou lezela na rizikaci v nemocnici ale ta ho brala na stitnou zlazu a tej to vzdy 2x do rika museli vysazovat a zkracovat davky panz se nesmi vysadit ze dne na den a to samy rikala i ta Dr z Podoli ze vysazovat postupne ale ze tyhle min davky nemaji na nic viv takze se neboj niceho 😉 ja z toho mela taky strach ale fakt je to minimalni davka 😉

jana.cb
14. dub 2009

a to jestli se vrati je otazka .....jako do pordu ne ale co bude potom to nevi nikdo takze pak kdyby jste chteli dalsi mimco tak doporuciji pred pocetim si u nich nechat udelat znova kontrolu radsi a s tim pocitame i my ze od roka co porodim tak ze budeme chtit druhy a pred tim proste zase si nechame zkontrolovat vse v Podoli no 😉 ta jedna cesta nas nezabije a radsi 3x tam nez pak potrat ci Ma nebo ja nevim co jeste .-(((( ale zase kazda jsme jina a u kazde z nas na to to telo reaguje jinak a probiha vse jinak takze ja bych se spolejhala na to co reknou v Podoli a tim se ridila 😉 pomohli i parum k mimcum a vi co delaji takze bych ani nejaky rady jinch Dr neresila ale vubec ...navic jak uz jsem tu kdysi psala tak hodne Dr desne neradi na tohle vysetreni vubec pocilaji to clovek musi prosit a premlouvat a jeste pak ani Dr neumi priznat chybu kdyz jim tvrdis ze bude problem tam a potvrdi se to a prijes za nim pak ze to tak fakt je tak stejne se ti nikdo nepodiva do oci a nerekne ti hm pani Novakova mela jste pravdu ty potraty ci Ma byly diky zvysene ci snizene BI ci protilatkam na troboflst ci spermie ..... 😠 😠 😠

jana.cb
14. dub 2009

kocky moje ale ja tedka mizikuju smer mesto tak zatim pa pa a krasny den vsem preji zase zaskocim 😉

katapola
14. dub 2009

Jani, já o léčbě, kterou Podolí navrhlo, nijak nepochybuju. Dokonce věřím, že náš dosavadní nezdar je způsobený právě mírně sníženou buněčnou imunitou na spermie i trofoblast a že by nám léčba Prednisonem mohla také pomoci. Jen mám strach o svůj zrak, toť vše. Nemyslím, že je snadná péče o dítě, když matka je slepá. Proto se do Prednisonu nehrnu s nadšením a raději zkonzultuji s více lékaři.

jana.cb
14. dub 2009

jo jo jo jasny Katapolíku rozumim 😉 ja jsem vas nedocitala jen jsem to brala dle posledniho prispevku takze moje chyba ze jsem si neprecetla to pred tim 😉 lempl jsem no 😒

katapola
14. dub 2009

Tak jsem se právě vrátila od očařky. Stanovisko nemám, ale mám doporučení na další vyšetření do glaukomové poradny. Prý pokud to dopadne dobře, mohla bych brát těch 2,5mg pod pravidelnými kontrolami očního tlaku, ale jen pár měsíců, ne dlouhodobě. Riskla bych to eventuelně na půl roku, déle ne. Pokud by se během půl roku podařilo otěhotnět, brala bych to do toho 15. týdne. Na to vyšetření jdu až 11. 5., takže zatím Prednison brát nebudu.

ismail
14. dub 2009

no ono zalezi jake vysoky ocni tlak mas,ale ocarka me ubezpecila, ze takto vysoka davka by nemela mit vliv, ale je dulezite chodit na kontroly. Presne jak pise Janca, 2,5 mg je opravdu velice malinka davka a na miminko nemuze vliv, spousta Caru dava takto vysokou davku pred IVF jen jako prevenci. A co se tyce toho, ze by se BI vratila me rekla doktorka v Podoli, ze pred dalsi graviditou doporucjuji u nich kontrolu a jak pise Janca, stokrat lepsi nez mit potrat nebo MA....

katapola
14. dub 2009

No dnes naměřila tlak 21,5 + 3, tedy 24,5.

ismail
14. dub 2009

no, uznam, ze je trochu vyssi, zrejm etedy budes brat2,5 mg denne a chodit na kontroly, ale jak rikam, podle toho co mi rekli, tato davka prednisonu je nizka a nemela by mit tedy na tlak vliv.

pimpulka1
14. dub 2009

Tak jsem se rozhodla, že zítra zavolám do nemocnice, objednat se na tu hysteroskopii 😒 Strašně se mi tam nechce.. vloni jsem prodělala tři revize, zážitky ze sálu a nemocnice strašné.. .. no snad si to do rána nerozmyslím 😖 .. Nevíte proč vlastně Prednison? On jako nějak ovlivňuje imunitu - zvyšuje*snižuje? Já beru zrovna nějakou bylinou směs na zlepšení imunity a celkovou detoxikaci organismu 😕 .. tak aby to nebylo všechno proti sobě, i když bylinky nejsou chemie ... manžel bere také kúru z bylin na zlepšení hormonální rovnováhy u mužů a potenci celkově. Holky to se přeci musí povést 😉 JInak kamarádka se zrovna chystá na Ket a jmenovala spoustu léků co teď bere a mezi nimi i Prednison.

ladus77
14. dub 2009

Ahoj Ismail, tak to je super,moc gratuluju. Ja uz bych to taky chtela mit za sebou, ale to si jeste pockam do konce kvetna na kontrolu a pak nez dojdou vysledky...Jak to vubec dlouho trvalo, nez ti dosly, mne minule 5 tydnu, hruza! A uz se teda zacnete snazit doma nebo planujete nejakou inseminaci? Tak hodne stesti 🙂 🙂 🙂

ladus77
14. dub 2009

Ahoj Katapola, moje vysledky byly - 50 na sperma partnera a 55 na cizi spermie. Trofoblast mam v norme. A pak tam mam jakesi Anti-beta 2 GLP I screening mirne pozitivni. To mas ok??? Takze uplne stejne to nemame. Ale chapu ze na oci musis byt opatrna, to je jasny. Tak se drz 😉

ladus77
14. dub 2009

Holky a mam jeste jeden dotaz, zkoumali vam taky protilatky proti ZONA PELLUCIDA??? Mne teda ne, aspon jsem to nikde ve vysledcich neobjevila. Takze bud to nedelali ☹ a nebo je to ok 🙂 Ale prave se bojim, jestli se na to treba nezapomnelo.

katapola
15. dub 2009

Ismailku, já bych ten oční tlak opravdu neřešila, kdybych ho měla v normě. Ani bych si toho v těch vedlejších účincích nevšimla.
Ladus, já mám autoprotilátky proti zona pellucida negativní, mám to hned v první části výsledků u markerů imunity ženy. Zato nikde nevidím ve svých výsledcích Anti-beta 2 GLPI screening, pouze beta 2 GLP negativní.

Holky, chápu to správně, že špatná buněčná imunita proti spermiím se dá "obejít" ICSI, ale špatná buněčná imunita proti trofoblastu se nedá obejít ničím? Stalo se někomu, že na první kontrole ty výsledky nebyly zlepšené? Prosím, napište jaké alternativní bylinné přípravky užíváte na podporu té imunity.

katapola
15. dub 2009

A v jaké fázi vás doktoři poslali do Podolí? Já jsem kromě běžných vyšetření prodělala hydrolaparoskopii, 6 IUI a pak ICSI+AH. Při přípravě mi Prednison nenasadili, měla jsem Synarel, Fostimon a Utrogestan. Po tom neúspěchu jsme chtěli s manželem znát důvod, tak nás poslali na genetiku a imuno. Teď ještě čekám na výsledky stěru, to kupodivu předtím nedělali.

pimpulka1
15. dub 2009

Mě doktor poslal, když jsem vloni během půl roku měla 2x MA (12tt, 11tt) 😖 šla jsem na hematologii, genetiku, imunolku, stěry na chlamydie a teď chce ještě tu hysteroskopii. Beru kyselinu listovou co je na předpis, při těhu ihned Utrogestan. ... Od porodu jsem prodělala 3x zánět močových cest a několikrát mykózy, tak si říkám, jestli jsem ji nezískala těmito záněty 😒 Na podporu imunity používám http://www.zdravi-bylinky.cz/obchod/katalog/-ty... je tady k tomu ale poměrně málo napsáno.

ismail
15. dub 2009

ahoj holky 🙂
Ladus, diky, no taky jsme cekali 5 tydnu, hruza, ale museli jsme to vydrzet...Planujeme inseminaci, jeste jsem nic takovyho nepodstupovala,ale jsem v peci Caru, tak jsem to s nima domluvila. Taky ti to utece, neboj, me to taky na zacatku prisla nepredstavitelne dlouha doba. Jak pise katapola, zona pellucida je trosku jinde nez BI, lae uricte ti ji delali, neboj
😉
Katapola, me je to s tim tlakem jasny, taky jsem se bala, ale nastesti se nezvysoval. Nekde jsem cetla, ze trofoblast obejit nejde, spermie jo, ja mela trofoblast i na zacatku v norme a pani doktorka v Podoli mi rekla, ze to jde vetisinou riku v ruce a doporucovala lecbu, navic podle ni je IVF zbytecne, pokud je problem jen s BI, staci zalecit a je to. 🙂 Me do Podoli nikdo neposlala, moje gyndarka MA neleresila, ale uz jsem zacala chodit do Caru a tam mi zadanku bez problemu napsali.
Pimpulka, jak uz jsem tady psala, v Podoli mi rekli, ze BI zpusobuje dlouhodobe uzivani HA, zanety mocovych cest, mykozy, neni to vrozene, holt nekomu se vytvori nekomu ne
😒

katapola
15. dub 2009

Ismail, však já to do 11. 5. vydržím a pak budu vědět, jestli Prednison 2,5mg můžu nebo ne. A kdybych ho brala, tak po kontrole v Praze, pokud by se hodnoty zlepšily do normy, bych určitě podstoupila inseminaci, abych zvýšila pravděpodobnost otěhotnění a abych tudíž nemusela brát Prednison příliš dlouho. Buď to vyjde nebo ne.

jana.cb
15. dub 2009

Ahůjky kocky 😉 nam se po prvni navsteve nezkepsila tam mirne zvysena BI a i protilatky na trofoblast 😉 ale to jen z duvodu ze jsem frajerka si rekla proc sexovat s kondomem ....a ten na to mel sakra podstatnej vliv 😉 se v Podoli Dr divila ze se to hlo jen o malo no tak jsem musela s pravdou ven ze sexujeme porad stejne a bez noooo takze pak jsme zacali s a dalsi uz byly ok a vse v norme 😉 jinak my si taky nechali dat ISCI a tim jsme obesli i protilatky na trfoblast ..my meli na spermie ok jen mirne zvysenou BI a na trofoblast 😉 a prave IVF nam taky rikali ze je zbytecny na predpredposledni kontrole kdyz neni problem otehotnet ale udrzet to aby to telo nevypudilio zas v tom 6 tydnu 😉 ale my nechteli cekat a sexovat na povel v plodny dny takze jsme do IVF sli dobrovolne a nechali si dat ISCI a mela jsem 16 vajuch z toho 16 dobrych 3 mi zavedli a zbytek zamrazili takze pekny snuska a staduim nejvyssi coz je blastocysta 😉 takze kdyby to nedej boze nekdy neslo tak mame nanuky no .o)))))

jana.cb
15. dub 2009

hlavni je fakt dodrzovat co oni reknou a pak nez zacnete sexovat zase tak mit vse v norme jinak je to o nicem tohle uchvatat nejde nijak holky 😒

jana.cb
15. dub 2009

teda 18 vajuch a z toho 16 dobrych 😉

pimpulka1
17. dub 2009

Prosím co je to to ISCI? .. a IUI ? 😕

marki.la
autor
17. dub 2009

Ahojte holky, včere jsem byla konečně na kontrole, tak teď jen čekat na výsledky. Chtěla jsem to risknout, ale po rozhovoru s Madarem to raději ještě jeden cyklus vydržím, i když už mě to neba...