Snížená buněčná imunita. Užíváte také Prednison?

marki.la
22. led 2009

Ahojte holky, hledám někoho, komu taky na imunologii zjistili sníženou buněčnou imunitu vůči spermím nebo trofoblastu? Užíváte také Prednison?Díky

mihaji
26. bře 2012

@evapavla Tak to jsi vážila tedy dlouho cestu 🙂

fori
26. bře 2012

@jasmi NO TEN CLEXANE píchám taky kvuli vysokému Anexinu a kdyby se mi ty dimery zvýšili tak mi zvýší Clexane.

jaya47
26. bře 2012

@evapavla Ahoj, ja uz dlho zvazujem tiez vysetrenie do Prahy. Ty si to platila cele z vlastnych? Alebo sa ti podarilo vybavit nejake preplatenie v poistovni?
A co sa vedlajsich ucinkov tyka, tak si myslim, ze mam jedny vedlajsie ucinky. Aj ked lekari vraveli, ze tak male davky su v pohode. Odkedy ho beriem, tak mam vyrazne viac modrin a obcas drobne krvacanie z nosa. Ale ja mam na to vseobecne nachylne cievy, uz mi to raz jedny lieky robili. Inak za (iba) mesiac brania som nepribrala ani nic dalsie, co sa v letaku pise.

mihaji
26. bře 2012

@jaya47 Nebereš k tomu Prednisonu léky na ředění krve?

evapavla
26. bře 2012

@jaya47 , ano, platila som to z vlastných, mám to pripravené do poisťovne, ale nedávam tomu veľkú šancu, aby mi z toho niečo preplatili, lebo podľa Dôvery som to mala dať na posúdenie predtým+ vyjadrenia lekárov , to je cca 30 dní...., a toľko času som nemala

jaya47
26. bře 2012

@mihaji Nie, praveze neberiem.

mihaji
26. bře 2012

@jaya47 Tak to je zvláštní, protože na to by mi seděly ty příznaky. U Prednisonu by mě to nenapadlo. Ale možná, že to s tím Prednisonem ani nesouvisí, asi bych se zeptala doktora, jestli je to OK.

jaya47
26. bře 2012

Baby, ale teraz sa mi stalo nieco divne a bojim sa a neviem, ako to riesit. Rano som si prvykrat vsimla, ze mam krvavu stolicu. Ale akurat som utekala za gynekologom, za zastupujucim, lebo minuly tyzden som zacala mat pocit, ze ma chytila nejaka infekcia. A ja blba som mu zabudla aj o tej krvi povedat, kedze som mu musela 1000 inych veci vysvetlovat, kedze nepozna moju situaciu a vsetko so vsetkym tam suvisi.
No len teraz som na prednisone citala, ze ak sa vyskytne krv v stolici, tak nemam zobrat dalsiu davku a ihned vyhladat lekara. Tak som sa objednala k vseobecnej lekarke, ale kedze som nepovedala, ze akutne, tak mam termin az o tyzden. V centre uz dnes nie su a obavam sa, ze zajtra neordinuju.
Toho prednisonu beriem len 2.5 mg. To mi moze taka mala davka nieco sposobit? Alebo to ma co docinenia s tymi bakteriami z infekcie? (Aj ked lekar povedal, ze vyzera, ze mykoza, ale mal to tazsie posudit, lebo som vcera vecer pouzila probioticky cipok)

jaya47
26. bře 2012

@evapavla Jasne. A kolko si platila?

jaya47
26. bře 2012

Ach, mozno inak zbytocne stresujem. V sobotu vecer som pila cviklovu stavu, tak mozno od toho je ta stolica, aj ked sa mi nezda, ze by to bolo po 46 hodinach este....

fori
27. bře 2012

tak mě dneska kontrola d -dimerů dopadla dobře.... příště jdu až za měsíc....

jasmi
31. bře 2012

@fori tak to je super..takže chodíš jednou za měsíc?a kdyby d-dimery dopadly blbě, tak ti zvýší injekce?To je super, za chvíli máš za sebou první trimestr🙂

fori
31. bře 2012

@jasmi jo, ted mi dopadly výsledky o.k. takže jdu za měsíc. a jak píšeš... kdyby dimery byly blbý tak mi asi zvýší Clexane.

bellarat
2. dub 2012

Čauky, nemáte někdo zkušenost s tím, co mě dnes trápí? Cca 5 týdnů užívám 1 tabl/den Prednisonu a 1/2 tabl/den Anopyrin. Vcera jsem dostala menstr. a dneska mám děsné křeče, které mě chytly v práci. Zavolala jsem na gyn, jestli si můžu na ty tabletky vzít Ibalgin .. tak mi sestřička řekla, že jo. Jen jeden teméř vůbec nezabral, tak jsem si za cca 3 hod. vzala další. Je to o něco lepší, ale pořád mě bolí v podbříšku a trochu i na pravé straně břicha. Když jsem byla mladší, tak jsem občas křeče při menstr. měla, ale toto je trošku moc!! Na letácích jsem nenašla, že by mi tabletky takové bolesti způsobovaly. Loni mi zjistili ureoplasmu, gardenellu, měla jsem krev pozitivní i na chlamydie, boreliozu a toxoplazmozu .. S přítelem jsme loni měli 2x antibiotika. Za cca 2 týdny mám jít na IUI. No nevím, co mi kdo odpovíte, 😒 pokud jste to samy neprožily ... Tak snad se někdo najde 😉

fori
2. dub 2012

@bellarat a ty si myslíš že to máš po Prednisonu a Anopyrinu?? to si teda nemyslím.... já měla teda velmi bolestivou menstruaci i ovulaci.... když jsmese začli snažit o mimčo.... jakoby to to tělo vědělo..... nevím no.... nemáš třeba podrážděný slepák??

kajuska09
2. dub 2012

@fori ahoj 🙂 ako dlho ti kazali brat Prednison? Do ktoreho tt? Tiez ho uzivam a mam napisane v papieroch, ze brat do 14.tt.....

fori
2. dub 2012

@kajuska09 já nevím kdy ho vysadím..... a imunologii mi říkala že se při nejhorším bere do 35tt. ale pak jsou prý trochu problémy s miminem..... ale počítám že mi ho vysadí tak do 15tt.

kajuska09
2. dub 2012

@fori presne tak napisali aj mne, ze mam brat do 14.tyzdna. Snad bude uz vsetko v poriadku a konecne donosim babatko 🙂

bellarat
2. dub 2012

@fori ahojky, taky me to napadlo... no jak to zitra neprestane, tak s tim zajdu ... sakrys, jak ma clovek poznat, co mu je?? a co teprv miminku, kdyz ti ani nemuze nic rict?? jinak asi po tom anopyrinu mam i silnejsi menstr. nez obvykle... teda kdysi tak silna byla, ale s pribyvajicimi lety uz to tak nebylo 🙂

fori
2. dub 2012

@bellarat když se ti to nezlepší tak jdi k lékaři... no....

bellarat
3. dub 2012

Tak jsem byla u dokt. jednoho,druheho, tretiho ... slepak vyloucili, nasli cystu na vajecniku na leve strane, ale me boli na prave .. vypadalo to, ze nevi, co se mnou ... mam jit na kontrolu do nemocnice za 2 dny. A bricho boli po tech vysetrenich snad jeste vic ... 😒 A to mam jit na první IUI 😨

fori
4. dub 2012

@bellarat to mě mrzí.... to je pech.. zrovna ted vid?? třeba to přejde..

lola22
5. dub 2012

@fori A jaký můžou bý problémy když se bere prednison dlouho (až do 35 tt) to neříkala?
Jinak já ho už vysadila v 11 tt.

fori
5. dub 2012

@lola22 jo říkala, tomu miminku nefungují ze začátku nadledvinky... ale jak se toto jako projevuje to nevím

bellarat
5. dub 2012

@fori tak téměř přešlo ... menstr. skončí asi zítra a dnes je mi už lépe .. divočina .. pro změnu mě bolí v krku ... prostě pořád něco 😀

bellarat
5. dub 2012

Na klinice, kde mi budou delat IUI, tak mame pry jen 3 pokusy .. je to tak klasicky nebo pokud bych nechtela na IVF, tak to jde domluvit na vice pokusu IUI?

mihaji
6. dub 2012

@bellarat Já mám za to, že IUI je max. 6x ročně hrazeno ze zdravotního pojištění, pak už si to případně musíte hradit sami.
Asi je to i o postupech dané kliniky, nejspíš se jim nechce dělat další IUI, pokud se nepodaří, přeci jen je tam nižší úspěšnost. Ale myslím, že pokud budete chtít dělat IUI víckrát, než přistoupíte k IVF, měli by vám vyhovět.

bellarat
6. dub 2012

@mihaji Děkuji za odpověď 🙂 No však až to bude aktuální, tak budu studovat co a jak 😀

fori
6. dub 2012

@bellarat máš nárok na 6 IUI za rok,,, ale šla bych tak do max. 3 , jak ti nabízejí. já mám za sebou 4 IUI a zbytečně ztráta času.... ale tobě se to určo povede 🙂

bellarat
8. dub 2012

@fori Tím 6x je myšleno 2 dny po sobě za měsíc anebo opravdu 6x jako po dobu 6ti měsíců? Co vím, tak mě čeká zanesení spermií 2 dny po sobě v jednom pokusu. No nečekám zázraky, ale jak se to blíží, tak se začínám pomaličku třepat 🙂